Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Snow Leopard - koniec z PowerPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#26 terran

terran
  • 269 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 czerwca 2008 - 09:22

kurde, ale jak tylko 64bit to albo wymiana miniaka, albo samego procka (co będzie trudne... chyba że znajdzie się jakich fachura który to zrobi ;) czytałem o czymś takim, ale przydałby się z okolicy)


Czy to wtedy dalej będzie komputer apple na którym legalnie można OSX instalować ?

#27 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 13 czerwca 2008 - 09:24

Intele, ale tylko 64-bitowe.


a niby dlaczego tylko 64 bitowe, wtedy prawie wszystkie programy które mamy nie działałyby na Snow Leopard.... bo są 32 bitowe... poza tym oni mają system który za razem jest 32 64, więc nie wydaje mi się, żeby tak było, poza tym w wymaganiach jest napisane "Intel Procesor"

#28 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 13 czerwca 2008 - 09:27

kurde, ale jak tylko 64bit to albo wymiana miniaka, albo samego procka (co będzie trudne... chyba że znajdzie się jakich fachura który to zrobi ;) czytałem o czymś takim, ale przydałby się z okolicy)


Chętnie sprzedam Ci procka, mam 5 sztuk Core2Duo do sprzedania w dobrej cenie :)

#29 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwca 2008 - 10:00

kurde, ale jak tylko 64bit to albo wymiana miniaka, albo samego procka (co będzie trudne... chyba że znajdzie się jakich fachura który to zrobi ;) czytałem o czymś takim, ale przydałby się z okolicy)

Napisałem na 1 stronie: wymagany procesor to Intel (Core Solo, Core Duo, Core 2 Duo, Core Quad...) ;)

#30 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwca 2008 - 10:55

mam ci przypomniec twoje blagalne privy o mojego leoparda? ahahhahaah


ale, że mi? bo chyba mnie z kimś mylisz..

#31 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2008 - 11:32

Mamy w szkole G5 dual processor 1.8 i rendery z finalcuta robią się znacznie szybciej niż na mini core 2 duo.


To nie jest dobre porównanie.
Tu masz Stacjonarny komputer G5 i mobilny proc w MINI.
Robiłem testy na normalnych procach intelowych i G5 był w tyle.
Po za tym przy intelu było o wiele ciszej i chłodniej.
Opiekuje się sporą ilością G5 i widzę, jak hałasują przy dużym obciążeniu.
Apple zawsze robił tzw duże kroki.
Pamiętam tych którzy mieli karty PCI, za które dali kupę kasy i trzeba było szukać starych G5 DP, bo w nowych nie ma już PCI.
Mnie się to też nie podoba, że nie zachowują kompatybilności wstecznej, ale z drugiej strony, nie ciągną za sobą ogona, który by spowalniał.
Jak już ktoś decyduje sie na Maka, to godzi się z ogromnymi kosztami migracji.
Ci którym się to nie podoba zostają przy PC.

#32 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 13 czerwca 2008 - 12:48

Jak już ktoś decyduje sie na Maka, to godzi się z ogromnymi kosztami migracji.
Ci którym się to nie podoba zostają przy PC.


I byc może po części jest to przyczyna dla której Apple ma taki udział w rynku komputerów jaki ma.

Nie jestem fachowcem, komputery traktuje wybitnie utylitarnie, choc lubie"podłubac" w celach poznawczych, mam jednak nieodparte wrażenie ze koniec konców MacOS skończy jako kolejna alternatywna platforma systemowa obok Windowsa i Linuxa dla komputerow, ktore wylęgna sie w przyszłości z obecnych PeCetów.

#33 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 13 czerwca 2008 - 12:57

Bo korzystają z bardziej zaawansowanych aplikacji...


Otóż to...

#34 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwca 2008 - 13:59

W newsie by trzeba napisać w wymaganiach: procesor Intel (32 lub 64 bity) bo widzę, że rozprzestrzeniła się plotka o rzekomym wsparciu tylko dla 64 bitów ;)

#35 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 13 czerwca 2008 - 17:58

Iro - oczywiście że powermac jest projektowany do czego innego niż mini, ale cenowo już nie są aż tak daleko. No ale tutaj bym zachaczał o projektowanie rynku oprogramowania pod rynek wtórny sprzętu, a to nie będzie miało miejsca.

#36 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2008 - 18:38

Iro - oczywiście że powermac jest projektowany do czego innego niż mini, ale cenowo już nie są aż tak daleko. No ale tutaj bym zachaczał o projektowanie rynku oprogramowania pod rynek wtórny sprzętu, a to nie będzie miało miejsca.


No cóż, polityka Apple zawsze była brutalna. Dlatego dla siebie nigdy komputera od nich nie kupie. Wole sam decydować o tym co ma być w środku.

#37 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 13 czerwca 2008 - 18:55

No cóż, polityka Apple zawsze była brutalna. Dlatego dla siebie nigdy komputera od nich nie kupie. Wole sam decydować o tym co ma być w środku.


Sam zdecydować co jest w komputerze, nawet jeśli łamiesz wtedy zasady Apple, instalując OS X na niewłaściwym/"otwartym" sprzęcie??? :lol:

#38 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2008 - 21:53

Sam zdecydować co jest w komputerze, nawet jeśli łamiesz wtedy zasady Apple, instalując OS X na niewłaściwym/"otwartym" sprzęcie??? :lol:


Na tym forum przeczytałem ciekawą rzecz:

Czy wymiana procesora nie jest naruszeniem EULA?
Przecież to nie jest procesor włożony tam przez firmę!

Jest na to odpowiednie określenie.
Pewien człowiek o nazwisku Abhyanker, prawnik pracujący kiedyś dla tej firmy stwierdził, że punkt 2. EULA, to b. pobożne życzenie, niż wiążące prawo.
Jeśli kupiłem sobie system, to prywatnie mam prawo zainstalować go na czymkolwiek.

#39 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 13 czerwca 2008 - 22:13

Może dlatego Apple nie poszło do sądu teraz żeby walczyć z Open Mac'ami... czy poszło???... poza tym oni nie są End User... no właściwie, tak sobie myślę, że no może masz rację... w świecie, gdzie nie kupujesz systemu tylko licencję na użytkowanie nie powinni ci zabraniać czegoś takiego, tzn dzięki Bill'owi G robią takie rzeczy no ale mas zrację, nie mają za bardzo prawa aż tyle ci zabraniać... poza tym mogą się przed tym ronić pozwalając temu systemowi chodzić tylko na konkretnym sprzęcie... a jak już ktoś sobie z tym poradzi to jego sprawa... tak jak z iPhonem, mogli wsadzić Sim-Locka, ale jak go ściągniesz to nie łamiesz prawa, oni już ci go nie naprawią ale tak serio to cieszą się, że i tak go kupiłeś :D

#40 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 13 czerwca 2008 - 22:57

Jak już ktoś decyduje sie na Maka, to godzi się z ogromnymi kosztami migracji.
Ci którym się to nie podoba zostają przy PC.


W praktyce na Maki przesiadają się ludzie, którym nie podobają się wysokie ceny PC i Windowsa.

#41 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 czerwca 2008 - 23:25

W praktyce na Maki przesiadają się ludzie, którym nie podobają się wysokie ceny PC i Windowsa.


To to dałeś teraz ni z gruszki, ni z pietruszki. :lol:

#42 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 czerwca 2008 - 00:33

Ha ha, jasne, ludzie uciekaja przed drozyzna swiata PC i dlatego kupuja Maki :D

#43 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 14 czerwca 2008 - 00:38

Ruczaj - śmiać się można, ale jest sporo punktów w których mac wygrywa. Np imaca 20'' białego można na allegro dostać taniej niż pc o tych parametrach i monitor. Final Cut Express w zasadzie nie ma odpowiednika na pc, a jeśli na siłę szukać to będzie to adobe premiere pro - 5x droższy.

#44 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 14 czerwca 2008 - 21:30

no właściwie to Premiere pro kosztuje prawie tyle co całe Final Cut Studie, gdzie jest final cut, soundtrack, dvd studio pro, motion, color, live type no i compressor :D czyli jeszcze tylko photoshopa brakuje żeby było wszystko kompletne... :D

---- Dodano 14-06-2008 o godzinie 20:31 ----
a photoshop kosztuje tprawie tylko co premiere pro :P

#45 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 15 czerwca 2008 - 01:04

vjbeng premiere pro kosztuje u nas jakieś 3000zł, final cut jakieś 5000, ale premiere ma możliwości bardziej finalcut express (700zł) niż pro.

#46 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 czerwca 2008 - 09:53

No jesli mowimy o sprzecie uzywanym, to daktycznie mozna trafic na rozne okazje itd. Ale ceny sprzetu nowego? No raczej Apple nie jest najtansze...

#47 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 czerwca 2008 - 10:02

Gdyby mercedes sprzedawał samochody po cenach Fiata nie byłby mercedesem W Polsce rzeczywiście ceny są szalone - ludzie sprowadzają ze stanów - w porównaniu do HP i Della Apple wychodzi nieraz taniej (Mac PRO)

#48 swinn

swinn
  • 180 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwca 2008 - 21:10

ale nie używane :) .
za 1500 zł nie kupisz powermaca dual g5 2.7 :)
nawet jak bardzo ladnie poszukasz :)

a precisiona 670 z 2 gb ramu i xeonem 7000 dualcore dwuprocesorowego tak :)

---- Dodano 15-06-2008 o godzinie 20:11 ----
i avida pociagnie :)

#49 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 czerwca 2008 - 21:24

Ale ceny sprzetu nowego? No raczej Apple nie jest najtansze...


Ale jednak tańsze od konkurencji.

n.p.:

Porównanie cen - Komputery stacjonarne Apple cena
Fujitsu-Siemens ESPRIMO Q5020 Intel Q965 od 2538.00zł - Porównanie cen w 2 sklepach na Skapiec.pl

Porównanie cen - Notebooki 13" Apple cena
Porównanie cen - Notebooki 13" cena (uwaga na procesory)
Skąpiec.pl :: Porównanie cen w sklepach internetowych

Apple MB003PL/A 13,3" 1280x800 od 5744.00zł - Porównanie cen w 27 sklepach na Skapiec.pl
Fujitsu-Siemens LifeBook Q2010 12" 1280x800 od 9705.00zł - Porównanie cen w 24 sklepach na Skapiec.pl

#50 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 czerwca 2008 - 21:00

Poprawka:od niektorej konkurencji.. Tyle ze pecetowcy moga przebierac w sprzecie roznym cenowo ale markowym, my mamy tylko jedna firme Apple :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych