Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Grzejacy sie Powerbook G4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 01 czerwca 2005 - 22:59

Witam, To moj pierwszy post na tym forum wiec na poczatek chcialbym sie przywitac ;). Ale do rzeczy - niedawno zakupilem Powerbooka G4 15", 1.25ghz, 1gb ramu i mam tego rodzaju problem ze strasznie sie grzeje w miejscu pod matryca. Na poczatku myslalem ze tak ma byc, pewnie to miejsce wymiany ciepla bo jest bardzo 'uzeberkowane'. Czytalem ze iBooki sa calkowicie zimne, Powerbooki sie grzeja troche mocniej. Ale chyba nie do tego stopnia zeby parzyc? Tak na oko cala powierzchnia bezposrednio sasiadujaca z zawiasem osiaga ~50-60^C. Podczas pracy i jednoczesnego ladowania baterii jest jeszcze gorzej. Dodatkowo co mnie niepokoi sam zasilacz bardzo mocno sie grzeje podczas ladowania. Mam wersje 65W. Wentylator wlaczyl sie tylko raz na bardzo krotka chwile. Stad pytanie czy jest mozliwosc obnizenia temperatury w jakiej sie on wlacza? Nie chcialbym spalic czegos w srodku.. :/ Pozdrawiam

#2 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2005 - 06:34

Czy to przypadkiem nie od baterii? Trwa właśnie program bezpłatnej wymiany wadliwych baterii w iBook'ach i PowerBook'ach.
Tutaj więcej informacji na ten temat.

#3 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 02 czerwca 2005 - 10:28

Prawde mowiac jak przeczytalem Twoja odpowiedz to mialem taka nadzieje. Jednak po przejrzeniu stron tej akcji, jak rowniez tej odnosnie Powerbookow 15" z 2004 i wyszlo ze mam inny kod seryjny. Z drugiej strony grzejaca sie baterie powinienem chyba czuc pod lewa reka, a tutaj wyraznie grzeje sie czesc nad klawiatura.. Moze jakies podswietlenie od LCD ma tam chlodzenie? Czy tylko ja mam taki problem? ;) Dzieki za odpowiedz.

#4 MacAndo

MacAndo
  • 3 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 czerwca 2005 - 20:52

Grzebiąc na angielskojęzycznych forumach, spotkałem podobny problem. Przyczyna ma ponoć tkwić w nowym systemie Tiger. Jeśli masz tego OSa, to może to jest to ?

#5 michalroman

michalroman
  • 51 postów

Napisano 05 czerwca 2005 - 00:28

Ja mam dokładnie to samo! Grzeje pod matrycą jak jasny gwint, zwłaszcza podczas oglądania filmów. Wszystkie testy hardware nie wykazują źadnych uszkodzeń, bateria nie kwalifikuje się do programu wymiany. Ściągnąłem więc instrukcję serwisową, żeby bez rozkręcania kompa zobaczyć co w tym miejscu się znajduje i wyszło że w okolicy klawiszy F2 i F11 są wentylatory odprowadzające ciepło. Z kolei między matrycą a obudową komputera znajduje się grill wentylacyjny. Podejrzewam więc że jest to efekt skupienia w jednym miejscu ciepła odprowadzanego ze wszystkich podzespołów. Pozdrawiam, Dawid *** pb alu 1.5/512/80/ae/bt/FW800; os x 1.3.9 ***

#6 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 06 czerwca 2005 - 11:25

Ech, wiec to chyba normalne :/ Na kolanach bedzie ciezko popracowac w razie czego..
Odnosnie wentylatorow to moj wlacza sie (slychac go), z tego co zauwazylem, w temperaturze powyzej 62^C. To niestety troche duzo..
Jak nie zapomne to za rada sprobuje napisac maila do apple, moze odpowiedza.

Grzebiąc na angielskojęzycznych forumach, spotkałem podobny problem. Przyczyna ma ponoć tkwić w nowym systemie Tiger. Jeśli masz tego OSa, to może to jest to ?

Mam Tigera, ale z nim juz kupilem komputer i niestety nie mam porownania do wczesniejszych wersji. Jednak patrzac ze u michalaromana wystepuje ten sam problem na 10.3.9 wiec to chyba nie to..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych