Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[QT] eksport nagrania z formatu amr do mp3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 08:16

Krótko rzecz ujmując poszukuje wtyczki do QT która pozwoli wyeksportować nagranie z telefonu do pliku MP3. Nagrywam sobie na razie na K700i wykłady- więc robie coś na kształt podkastu :) bo jeden człowiek mówi inni słuchają lub pytają... Jakość dźwięku jak na te potrzeby jest dość wystarczająca tylko niestety po wyeksportowaniu pliku do WAV półtorej godziny wykładu zaczyna ważyć 30mb. Telefon nagrywa w formacie AMR i tylko QT sobie z tym radzi. Mam audacity ale nie działa eksport do MP3 mimo wskazanej "wtyczki" która powinna to zapewnić. Może możecie polecić jakiś program który radzi sobie z amr i eksportuje do mp3

#2 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2006 - 08:43

Generalnie temat tez ciekawy dla mnie. Chwila googlowania i znalazłem coś takiego FEDM niestety nie mam maka w tej chwili by to przetestować. Więc napisz jak się udało:)

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 08:56

Odtwarza wav lepiej niż qt dość głośno i eliminuje część szumów. Jednak eksportuje tylko do jakiegoś dziwnego-własnego formatu... ogólnie to nie jest wart zainteresowania, chyba że to odtwarzanie filmów idzie mu lepiej :/

#4 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2006 - 09:13

Dziwne... Jak sami piszą:

3GPP & 3GPP2

Complex multimedia file format typically used for wireless communications and devices. Various file sizes typically very small.

Yes
AMR audio tracks only in OS X
QT 6.5 and up only. *.3gp, *.3g2

No AMR audio tracks are not available in exporter of the windows version.

QT 6.5 and up only.


Być może trzeba że się wyrażę od d...y strony i mając plik 3gp konwertujesz do mp3...

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2006 - 09:14

6, dlaczego nie możesz eksportować: amr->WAV->mp3 ?

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 09:20

Przemek opcja Export ogranicza się do zachowania w rodzimym formacie tego programu... może ta wersja bez dotacji nie jest pełną alboco...

kokos Mogę. tylko jedyny program jaki mam do tego to audacity a w nim ta wtyczka której nazwy nigdy nie pamiętam chyba mi się trafiła jakaś felerna bo nie eksportuje do mp3... znaczy owszem zaczyna ale tworzy plik o wielkości jaka przypuszczalnie powinna być ale dźwięku jest tam góra 20sekund. Dlatego poszukuje programu alternatywnego. Qt spełniał by wszystkie moje oczekiwania gdyby miał jeszcze tą nieszczęsną opcje eksportu do MP3 niestety nie ma... a iT również niechce z wav robić mp3 więc pozostaje audacity które nie działa więc... koło się zamkło.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2006 - 10:41

6,

a jakby tak:

amr --(QT Player Pro)--> WAV

następnie:

WAV ---(iTunes)--> mp3


Czyli eksportujesz amr do WAV w QTPlayerPro, następnie WAVa wrzucasz do iTunes i w Preferences/Advanced/Import ustawiasz "Import using..." mp3 i każesz iTunes'owi "Convert selection to mp3"

#8 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 12 maja 2006 - 10:53

A jakby to:

Sound Grinder

Może zadziała :D

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 14:57

6,

a jakby tak:

amr --(QT Player Pro)--> WAV

następnie:

WAV ---(iTunes)--> mp3


Czyli eksportujesz amr do WAV w QTPlayerPro, następnie WAVa wrzucasz do iTunes i w Preferences/Advanced/Import ustawiasz "Import using..." mp3 i każesz iTunes'owi "Convert selection to mp3"



Niestety kolega iT nie importuje wav do mp3 pomimo ustawień w preferencjach by import odbywał się właśnie do tego formatu.
Po jablko+shift+o kolega pobiera wav i umieszcza w bibliotece, dla rozróżnienia nadaje ja jemu nazwę albumu i wykonawcy i odnajduje w folderze iTunes plik wav nie mp3 :?
Dołączona grafika
i tu jest sabaka begraben...

[ Dodano: 2006-05-12, 16:47 ]
bobrownik kolejny program który nie exportuje plików... :/ Dołączona grafika

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2006 - 17:12

Niestety kolega iT nie importuje wav do mp3 pomimo ustawień w preferencjach by import odbywał się właśnie do tego formatu.


Ależ nienienienienie.... PO imporcie do iTunes w formacie WAV musisz kolejną operacją

w Preferences/Advanced/Import ustawiasz "Import using..." mp3 i każesz iTunes'owi "Convert selection to mp3"

W górnym pasku menu iT masz pod "Advanced" - Convert...

Po jablko+shift+o kolega pobiera wav i umieszcza w bibliotece, dla rozróżnienia nadaje ja jemu nazwę albumu i wykonawcy i odnajduje w folderze iTunes plik wav nie mp3


BO JESZCZE NIE KONWERTOWAŁEŚ DO MP3

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 maja 2006 - 18:59

eeee kolega kokos to ma jednak głowę na karku :)
Jak na razie wystarczy :) Zobaczymy tylko ile zajmie półtoragodzinny wykład jako mp3 :?
Psiwo wędruje do ciebie :)

[ Dodano: 2006-05-12, 20:07 ]
Ech waży tyle co wav 20.5 mb :( strasznie ciężkie... nie do maila :?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych