Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gry optymalizowane pod iphone, pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hooo

hooo
  • 183 postów

Napisano 01 czerwca 2008 - 13:02

Jak dużo wyjdzie takich gier 3d czy innych optymalizowanych pod iphone. Chodzi tu oczywiście o to , że te gry mogą mieć niezłego powera, bo przecież jak widać iphone odczytuje emulatory, a emulatory zawsze chodzą o wiele wolniej od gry napisanej od podstaw w kodzie/zoptymalizowanej pod iphone. Tak samo jak na komputerze, żeby udźwignąć niektóre gry na sony playstation 2 (już przestarzałej technologii) na high ustawieniach potrzeba obecnie najmocniejszy komputer. Więc takie moje pytanie ile takich gier wyjdzie, czy od czerwca spopularyzuje się produkcja takich gier płatnych jak i open source? W sumie rozumiem iphone jest od niedawna a i tak jest dużo softu na niego ale ile potrzeba czasu, żeby dużo gier wychodziło platformowych, rpg, strategicznych, 3d i interaktywnych. Widziałem np. grę Kingdom Lores lub yeti 3d na filmiku, ale takie gry nie podobają mi się wogóle, raczej chodzi mi o takie gry jak na nintendo ds, rpg, platformowe, czyli takie najlepsze na konsole przenośną, bo gry 3d takie jak yeti 3d czy Kingdom Lores wogóle nie pasują na konsolę przenośną.

#2 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2008 - 20:50

Chyba napisane na iPhone ;p i nie tylko na iPhone ale też iPod touch. Nie wiem dlaczego piszesz o emulatorach, coś co jest pisane na jakoś platformę jest pisane tak by było płynne. Poważne produkcje będą napisane na SDK i będą dostępne w AppStore najwcześniej 9 czerwca. Na razie mamy tylko zapowiedzi ;> możesz je zobaczyć w temacie o zapowiedziach na SDK ;>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych