Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone - telefon, czy zabawka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 29 maja 2008 - 16:57

No więc* przymierzam się do iP, ale w przeciwieństwie do większości [jak mniemam] miałby mi on służyć przede wszystkim do sprawnej komunikacji via GSM [do muzyki w drodze mam szufelkę, do zdjęć cyfrówkę]. Zastanawiam się więc czy z powodu swojej ceny iP spełnia godnie takie czynności jak pisanie SMSów, i rozmowy? Mam już dość telefonów za >1000zł. które mogą śmiało robić za kombajn multimedialny, a z których dzwoni się jak z budki telefonicznej ... Zleży mi na GłOśNEJ I WYRAźNEJ rozmowie i wygodnym pisaniu SMS [MMS nie używam] a z tego co wiem iP ma QWERTY :grin: Jeśli chodzi o multimedia to oczywiście nie pozostaną niewykorzystane - to 8GB[bo ta wersje mnie interesuje] zapełnię całą moją muzyką [taki bank danych bo na szufelce mieści się tyle ile słucham aktualnie], będę oglądał filmy na różnych wyjazdach [sporadycznie] no i necik jak będę chciał sobie na forum popisać do poduchy [ :lol: ] Czy iPhone się nada, czy może szukać czegoś innego?? *[wiem, że nigdy się tak zdania nie zaczyna ale to tylko forum].

#2 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 29 maja 2008 - 17:07

Średnio wydzwaniam około 1.500 minut miesięcznie i wysyłam około 500 sms'ów, nie mówiąc o mailach. iP spisuje się doskonale i nie mogę narzekać. P.

#3 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 29 maja 2008 - 17:10

Na ulicy czy w autobusie będzie wszystko wyraźnie słychać? W moim obecnym telefonie wciskam głośniczek niemalże do ucha i tak $%^&# słysze - jedyny telefon, który mnie zadowalał po tym względem był Siemens c35i...

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2008 - 18:02

ja tam mam iPoT + nokia, i uważam to za lepsze rozwiązanie. Wszystko zależy od tego co tobie bardziej pasuje i na czym Ci zależy (np. bateria...)

#5 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 29 maja 2008 - 18:30

Na baterii mi specjalnie nie zależy - nie wyjeżdżam na żadne podróże służbowe [za mały chyba jeszcze jestem :P ] więc nawet codzienne ładowanie nie będzie jakimś specialnym problemem [ale tak btw. to ile mniejwięcej trzyma iP bez używania bajerów, same rozmowy i sms?]. Poza tym nie interesuje mnie iPod bo ja chce TELEFON! Z ipoda raczej sobie smsów nie popisze ani nie pogadam ...

#6 Tomasss

Tomasss
  • 14 postów

Napisano 29 maja 2008 - 20:17

Jeśli chodzi o słyszalność drugiej osoby to zależy też od tego co za telefon ma ta druga osoba. Jak rozmawiam z bratem który ma jakiegos SE to słysze go dość słabo przy włączonym głośniczku na maxa. Ale zdaża się, że głośniczek ustawiony mam na połowe swoich możliwości i rozmowa jest słyszalna bardzo dobrze. Poza tym przyciski do podgłaśniania i ściszania jest umiejscowiony w wygodnym miejscu :) SMS pisze się wygodnie. Miałem pewne wątpliwości przed zakupem czy dam rade trafić palceme w literkę którą chcę napisać ale nie ma żadnych problemów. Pozdrawiam

#7 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 30 maja 2008 - 11:45

wedlug mnie doskonaly telefon do dzwonienia pisanie etc. bedziesz zadowolony Na poczatku qwerty moze wydawac sie dziki i ciezkie do opanowania ale pare dni i bedziez pisal bez najmniejszego problemu jak na kompie ;)

#8 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2008 - 12:47

Zabawka, kobyla, gadzet N E51 > iP

#9 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 30 maja 2008 - 19:04

Nokii w ogóle nie klasyfikuje w kategorii telefonów - to syf nad syfy. Poza tym Nokie z wyższej pułki to telefony będące przedłużeniami męskości dla dresów z kompleksami.

#10 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 maja 2008 - 19:13

Z wszyskich danych statystycznych i sąd wynika źe iPhone jest bardziej jako zabawka niź telefon.

#11 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2008 - 19:27

Nokii w ogóle nie klasyfikuje w kategorii telefonów - to syf nad syfy. Poza tym Nokie z wyższej pułki to telefony będące przedłużeniami męskości dla dresów z kompleksami.


OMG LOL! mam nokie ze sredniej pulki, E51, bardzo funkcjonalny biznesowy telefon bez bajerow. Porownojac do iPhone to wlasnie ten drugi sluzy do tzw. przedluzania meskosci i szpanu.

Ojojoj! zobaczcie jaki mam zajefajny animowany interfejs, z moge se palcem podotykac :P, mam tez empeczy i widełokamere!

Piszesz ze do muzy masz szufle, a do zdjec cyfrowke, wiec po co ci iPhone? czyzby wspomniane przez Ciebie przedluzenie? :)
Do SMSow i wyraznej rozmowy styknie ci spokojnie dowolny model motki,SE, czy Noki z dolnej polki za 200zl.
Zawsze bede powtarzal ze iPhone to szpanerska, zabawka przecietnie funkcjonalna.

G.

#12 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 30 maja 2008 - 21:09

Chcę iP z tych samych powodów, dla których tak lubię inne produkty Apple. Produktów Nokii nie znoszę, bo są: 1. brzydkie 2. mają symbiana [te lepsze modele] 3. low-endy są badziewne 4. wykonanie jest tragiczne Mam święte prawo do swojej opinii, więc daruj sobie dalszą dyskusje na ten temat ... Skoro już doczepiłeś się do potencjalnych powodów tego wyboru wyjaśniam - iP podoba mi się właśnie ze względu na dotykowy interface, ale bynajmniej nie dla szpanu tylko dla wygody użytkowania - męczą mnie już mikro-wyświetlacze na których nic nie widzę, kiedy tylko pojawi się słoneczko na niebie. Poza tym prędkość pracy z takim telefonem jest o niebo lepsza [miałem nie raz iPhona w ręce więc wiem co mówię] no i prędkość pisania smsów również. Coraz częściej mam wrażenie, że ludziom wydaje się, że telefon z dotykowym wyświetlaczem są szpanem w samym sobie. Według mnie to naturalna kolej rzeczy i za niedługo wszystkie telefony będę tak działać, więc czemu z powodu zacofanego otoczenia mam się hamować? Wisi mi czy sobie ktoś w autobusie pomyśli, że "lansuje komurom".

#13 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2008 - 05:38

Niestety w twoim przypadku jest to szpan :) Najpierw piszesz ze glowne zastosowanie to bedzie pisanie SMS i dzwonienie, a potem piszesz jak to bedziesz sluchal na nim muzyki i ogladal filmy (??) :). Dotykowy wyswietlacz masz takze w urzadzeniach HTC , ktore sa ladne, maja WM6 na ktorego jest masa aplikacji, i tez sobie mozesz podotykac :) Telefon z dotykowym wyswietlaczem szpanem nie jest bo takowe na rynku sa juz od bardzo dawna, szpanem jest iPhone bo niestety do niczego innego sie nie nadaje jak do lansu ;) z mojej strony EOT. G.

#14 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 31 maja 2008 - 08:11

ja tez skłaniam sie ku iphone z jednego powodu...męczy mnie pisanie na SE k750i i ten skrzeczacej obudowie..pozdrawiam

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maja 2008 - 10:36

Nokia ma też swój soft -> telefony z dolnej półki mają s40, a to w zasadzie nie jest symbian. Nie są badziewne - na kolorowych wyświetlaczach nic nie widać, a na monochromatycznych, nawet w największym słońcu.
Ponieważ mam cyfrówkę i iPod'a, nie potrzebuję iP

Mam święte prawo do swojej opinii, więc daruj sobie dalszą dyskusje na ten temat ...

To po co zakładasz temat? Chciałeś, żeby ktoś Cię poparł i powiedział jaki Ty fajny jesteś, że chcesz iP? Czy może chciałeś usłyszeć jakie to zalety ma iP (sam sprawdź - apple.com/iphone)?

nie wyjeżdżam na żadne podróże służbowe [za mały chyba jeszcze jestem :P ]

Właśnie widać, po sposobie wypowiedzi...


P.S. Grooby, dobrze piszesz o tym przypadku:D

#16 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 31 maja 2008 - 14:17

Nokii w ogóle nie klasyfikuje w kategorii telefonów - to syf nad syfy. Poza tym Nokie z wyższej pułki to telefony będące przedłużeniami męskości dla dresów z kompleksami.


Co do najeżdżania na Nokie wg mnie i tak Nokia 6310i bedzie najlepszym telefonem (nie gadżetem) w historii. Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że raczej Ty masz kompleksy a nie użytkownicy Nokii. O iPhone jest naprawdę dużo na tym forum, poczytaj i nie zaśmiecaj forum skoro i tak masz własną opinie i nie chcesz dyskutować na ten temat.

#17 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 31 maja 2008 - 14:21

Pomogę Wam w dyskusji.

Nokia faktycznie często ma ciekawy design i funkcje. Telefony są dość trwałe, ładne, bateria długo trzyma acz są drogie.
No i jest olbrzymia przepaść między modelami high a low endowymi.
Samsung - moim zdaniem optymalne rozwiązanie i wysoka jakość. Telefony ładne, ergonomiczne, droższe modele mają wystarczająco funkcji by zadowolić gadżeciarza. Ceny miłe dla portfela.
Cała reszta (Motorole, SE etc.) - telefony zabawki. Albo dla Pań albo dla dzieci. Funkcjonalność mierna i nastawienie na tanie chwyty jak "wszystkomający" odtwarzacz etc.
Nie polecam.
iPhone - więcej niż telefon, mniej niż komputer. (jeszcze) Gadżet? Na pewno. Alee też niezawodna maszyna dla każdego kto lubi dzwonić, pobawić się multimediami oraz wykorzystac w sposób optymalny i przyjemny technologie zarezerwowane do tej pory dla komputerów - przeglądarka www, programy użytkowe i biurowe, gry etc.

Morał?
Telefon to dla Ciebie wyłącznie budka telefoniczna? - Kup Samsunga lub Nokie
Lubisz prostę acz nowczesne technologie multimedialne - j.w.
Uwielbiasz gdy Twój telefon, to "coś więcej" i chcesz mieć w kieszeni zabawkę z która nigdy nie będziesz się nudził? - iPhone.

Ja wybrałem. Apple.

#18 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 31 maja 2008 - 14:46

Jezu, widzę że się zebrał jakiś klub "anty-iphone " - grupka zgrzybiałych i znudzonych fanów Nokii ... Poza tym ja nie pytam jaki telefon mi polecicie, pytam czy iPhone spełnia dobrze podstawowe funkcje telefonu. Grooby, daj sobie siana z tym szpanem - jeśli według ciebie sporadyczne oglądanie filmów w hotelu w trakcie wycieczki nim jest, to miłego życze. virgin71, mógłbyś okazać choć trochę kultury i nie mówić o mnie per "przypadek"? Dziękuję wszystkim [a było ich niewielu] którym chciało się odpowiedzieć na moje pytania.

#19 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 31 maja 2008 - 16:03

wydaje mi sie że obrażasz tu co poniektórych, na dodatek zanim zaczniesz wypominać innym brak kultury zastanów sie nad sobą. Proponuje zamknąć ten temat, bo do niczego to nie prowadzi.

#20 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2008 - 16:44

Jezu, widzę że się zebrał jakiś klub "anty-iphone " - grupka zgrzybiałych i znudzonych fanów Nokii ...


Powstrzymam sie od komentowania tego zdania, bo musial bym napisac cos o dresiarstwie,szpanerstwie i dziecinstwie bez zabawek.

Grooby, daj sobie siana z tym szpanem - jeśli według ciebie sporadyczne oglądanie filmów w hotelu w trakcie wycieczki nim jest, to miłego życze.


Poczytaj swoje posty od poczatku do konca, tylko tym razem ze zrozumieniem tresci, i wyciagnij wnioski. Oszukujesz sam siebie ;) chcesz zabawke i gadzet ktorym mozesz poszpanowac i sam siebie oszukujesz wmawiajac sobie ze tak nie jest ;)

Proponuje zamknac temat, kolega jak widac nic sensownego do dodania mial nie bedzie, a niepotrzebnie prowokuje do klutni.

G.

#21 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 31 maja 2008 - 17:19

Sory, ale po przeczytaniu takich wątków jak ten, dochodzę do wniosku, że te forum schodzi na psy. Widzę tu parę rzeczowych odpowiedzi na pytanie (obojętnie głupie czy mądre) ale pewne osoby i tak ich nie widzą, więc po co pytać? Po co zadawać tysięczny wątek z cyklu "czy będzie dla mnie dobry..." jak się potem nie chce czytać co inni mają do powiedzenia a użytkowników pewnych telefonów wyzywa się od dresów albo innych? Też proponuję zamknąć temat, a sprawcy postu co najmniej dać ostrzeżenie.

#22 Gość_formozaQbus_*

Gość_formozaQbus_*

Napisano 21 czerwca 2008 - 23:36

blackdog, Grooby, popieram. Szkoda slow. No ale...jak od pol roku taki sie naczyta, glownie w news-ach o wspanialym, awesome, ever..., best iPhone-ie.lol Coz poradzic. EOM

#23 Kretschmer

Kretschmer
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2008 - 10:29

To teraz moje trzy grosze. iPhone to z pewnością zabawka, bo zabawa z nim jest przednia. Co nie zmienia faktu, że to jednocześnie bardzo porządny, ergonomiczny - o bajecznie prostym i szybkim interfejsie - telefon. Rozmowy bez problemu, SMS-y pisze mi się dużo wygodniej niż na Nokii, Motoroli czy Siemensie. Do tego Internet z większością jego dobrodziejstw. Odtwarzacz MP3, video - taki mały laptop w kieszeni. I właśnie ta jego laptopowatość jest cechą nadrzędną: wielką zaletą jest to, że jeśli zaczynasz chcieć czegoś od swojego telefonu, to iPhone z dużą dozą prawdopodobieństwa może ci to dać po zainstalowaniu odpowiedniego programu. A że tych programów będzie coraz więcej - pozostaje tylko się cieszyć. Tak więc poza szpanem - to oczywiste - i wielofunkcyjnością iPhone to także porządna realizacja podstawowych funkcji komóry, z których przecież najczęściej się korzysta.

#24 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 22 czerwca 2008 - 16:11

Hmm...do iPhona nic nie mam....jednak majac kontakt czesto z nim,majac iTouch,oraz MB...nie zmienił bym telefonu mojego obecnego N82...moim zdaniem bije iPhona na glowe wszystkim,oprocz fajnego interfejsu,latwosci przegladania stron internetowych i dotykowym ekranem... A co to tego,ze ktos pisał,ze telefony nokii sa zle wykonane,a wada tych,ktore sa z wysokiej polki to to,ze maja symbiana...to sie niezle usmialem...niech ida do sklepu i porosza N82,lub N95 8gb...i niech nie pisza bredni! Jednak zgodze się,ze pomiedzy telefonami nokii z niskiej polki,a z najwyzszej jest przepasc...Niestety...Nokia robi dobre telefony z wyzszej polki,niestety takze kasuje za nie odpowiednie kwoty..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych