Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Telefony Mac'owców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 18:43

witam jestem administratorem i redaktorem na pewnej stronie o telefonach i bardzo ciekawi mnie Wasze podejscie do telefonow roznych marek/systemow... juz duzo Waszych postow przeczytalem i wiem jakie macie podejscie do Windowsa (ja tez - dlatego niedlugo zmieniam na Mac'a ;) ) ale jakie do telefonow? (bo uwiezcie mi - to bardzo podobna dziedzina! dlaczego? wiecej zdradze pozniej ;) ) serdecznie pozdrawiam

#2 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2005 - 18:48

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem (przy zmianie starego SE T300) jakiegoś telefonu ze wszystkimi fajnymi bajerami jak bluetooth, o aparacie fotgrafiznym nie wspominając, ale potem przemyślałem sprawę: tak naprawdę w ogóle tego nie potrzebuję. I kupiłem sobie tanią klapkę - nokię 2650 (o ile nie pomyliłem numerka) z prostymi funkcjami. Jestem z niej dość zadowolony. Póki co - póki nie potrzebuję korzystać z internetu via gprs, to bardziej wypasiony telefon tak naprawdę nie jest mi potrzebny. Zmienię pewnie kiedy sieci 3G będą popularniejsze i tańsze :)

#3 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 19:10

dobry (bylby) wybor ;) powiem tak (glownie zajmuje sie inteligentnymi telefonami opartymi o system SymbianOS [choc z windowsem i linuxem na telefon tez mialem stycznosc]): Nokia jest jak windows... NIC nie ulepszaja, traktuja userow smartphone'ow jak debili, a ten ich Series60 (najpopularniejszy a telefony z nim wygladaja jak zwykle foniki tylko troszke wieksze) jest na maxa niewydajny, tak samo Series80 (komunikatory - strasznie powolne i przez 3 lata prawie wogolnie nie udoskonalone) oraz Series90 (nokia 7710 ktora jest totalnym niewypalem pod kazdym wzgledem... dlaczego dokladnie tak uwazam? postep w przeciagu 3 lat jest minimalny (mniejszy niz mały...), system potrzebuje sprawnego procka (nawet 220MHz czasami niewydoli) oraz zawiera mase bledow... alternatywa? UIQ od SonyEricsson'a (o tym dla zainteresowanych ;) ) co do zwyklych telefonow: tu tez nokia jest ble gdyz zmieniaja tylko obudowy nie zawsze przemyslane (np V bez zewnetrznego ekranu) i ewentualnie ikonki... co do windowsa na telefonie :) system potrafi np przez 15 min zaczac myslec a wtedy nic nie mozna na nim zrobic... choc w multimediach jest duzo wydajniejszy niz Series60 to w grach i aplikacjach juz nie! bardzo powolny w obsludze... linux: podobny do UIQ a z wersja na kompa ma tylko wspolna nazwe ;) (zadnej konsoli) wiele osob nie zdaje sobie sprawy jakie mozliwosci drzemia w smartphone'ach tak samo jak kiedys ja o Mac'u myslalem jako o ladniejszej maszynie do pisania ;) PS wiele osob uwaza ze "nokia to nokia" ale tez równie duzo osob mowi ze "windows to windows" a uwiezcie mi - sa lepsze ;)

#4 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 30 maja 2005 - 19:52

To ja poprosze o porade, szukam telefonu ktory bedzie najdluzej trzymal baterie, nie interesuja mnie zadne funkcje poza odbieraniem i wykrecaniem numerow, estetyczny i na pewno bez klapki :wink: jakies propozycje ?

#5 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 maja 2005 - 19:52

To jakie twoim zdaniem teraz sa dobre telefony + marki ?? Tak z mojego "doswiadczenia" to: Samsung ... np moj x600 jest niezniszczalny chyba ;P niestety malo funkcji. ta Irda w x600 to smiech .. nic sie nie da przeslac itp. Sony Ericcsony podobaja mi sie w przesylaniu danych via BT, IrDa... wszystko sie da i extra idzie. Co do jakosci wykonania to troszke gorzej IMHO niz Samsung. NOkia, nie kupilbym narazie nokii ;) Ciekawi mnie co np myslisz od np Nec'ach ... albo o jakis LG itp... czy to w ogole mozna zwrocic na to uwage ;]... Jak dla mnie teraz najlepsze: Samsung D500 Sony Ericsson K750i (jeszcze chyba nie ma, ale na stronie jest juz) Sony Ericsson K700i :P

#6 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 30 maja 2005 - 20:00

wydaje mi sie, ze do macow pasuja ERYKI, a teraz juz SONYERYKI... Zawsze byly z macami reklamowane, przy np. bluetooth, czy innych rzeczach. W sumie sam jestem posiadaczem ERYKA, k700i i i i wlasnie swietnie wspopracuje z moim PowerBookiem, lacznie ze zdaln ym panelem, ktory chodzi swietnie i naprawde sie sprawdza ( taki pilot do PB ), wiec ja jestem za ERYKAMI, pozdrawiam :D

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 30 maja 2005 - 20:01

Kupiłem 2 tygodnie temu stareńki telefon - legendę :wink: . Siemens SL45i. Tak serio mówiąc to kupiłem ją tylko dlatego, że można słuchać MP3 :twisted: . Teraz sprzedałem ją na Allegro, bo maczki niestety sporo kosztują :) .

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2005 - 20:07

jesli juz mowa o smartphonach to co sadzisz o treo 600(650 ewentualnie) - pytanie do dawida. teraz uzywam nokie 6230 calkiem przyzwoity ma kilka fajnych fucncji: *mp3 (nie uzywam bo mam ipoda) *BT - ciagle uzywany *apart - dobrej jakosci zdjecia, tez dosyc czeto uzywany *klient poczty - przydaje sie * mozna ogladac stronki www na nim :D heh mysle o zmienie na treo bo lubie doscyc czesto zmieniac telefony, a poza tym treo jest bardziej macowy :P lol heh

#9 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 20:20

Sebastian, Philips Xenium 9@9++ wytrzyma do miesiaca bez ladowania!
agrzesko, te neci co sa na PL rynku to tylko odrzuty z sieci 3 ktora slynie z teoretycznie dobrych telelfonoe - w praktyce nic na nie nie ma...
w samsungach mocno kuleje menu i funkcjonalnosc a to dla mnie najwazniejsze ;)
Teraz dobre telefony robi SE, latem bedzie fajny Sendo (X2) i hmmm nic wiecej...
Grek, SE reklamowane sa z Mac'ami w tle :)
_sys, dobrze wspominam SL45i ;) to jzu byl poczatek smartphone'a (ale jeszcze nie do konca) - pierwszy tel z MP3 i kartami MMC razem :)
myapple, Treo to tez nie do konca przemyslane urzadzenia... chcieli zrobic cos pomiedzy palmtopem a telefonem... malo na niego softu (nie chodzi tylko o gry oczywiscie ale np programy doobslugi graficznej, przegladarki www, itp itd)
na dzień dzisiejszy polecam P910i lub ewentualnie (niby podobny ale w funkcjonalnosci daleko z tylu) P900

*mp3 (nie uzywam bo mam ipoda) - najlepiej miec all in one ;)
*BT - ciagle uzywany - oczywiscie jak kazdy :)
*apart - dobrej jakosci zdjecia, tez dosyc czeto uzywany - do MMS wystarczy
*klient poczty - przydaje sie - na SymbianOS jest SUPER klient
* mozna ogladac stronki www na nim heh - wiekszy ekran by sie przydał ;) no i oczywiscie OPERA :D

#10 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2005 - 20:44

Ja zawsze byłem miłośnikiem Siemensa (aktualnie od 3 lat mam Siemensa MT50 i nadal mnie on satysfakcjonuje ;) ) więc jeśli miałbym wybierać nowy telefon, to skłaniałbym się ku tej marce i prawdopodobnie modelowi SF65. Co prawda nie jest to super nówka szczyt osiągnięć, przez nie ma może wielu, uważanych obecnie za standard, funkcji (zwłaszcza brakuje obsługi kart flash i BlueTooth) ale z drugiej strony telefon "przepakowany" bywa zbyt wolny (z winy IMHO głównie systemu) To, co najbardziej urzeka mnie w nim, to jego elegancki, stonowany i profesjonalny (jak w produktach znanej firmy sadowniczej...) wygląd :) ten telefon po prostu jest śliczny :!: - i nie ma co się oszukiwać, obecnie, jak się ma wybór wielu niemal identycznych funkcjonalnie telefonów, wygląd MA znaczenie ;)

#11 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 20:48

beru, telefony nie sa wolne z powodu zbyt duzej ilosci funckji lecz z powodu kiepskiego systemu!
siemensowska seris 65 na zachodznim rynku przez jakis czas byla calkowicie wycofana z powodu bledow uniemozliwiajacych normalne uzytkowanie!
wprawdzie mi tez sie BARDZO podoba SF65 ale jednak to nie wszystko czego oczekuje od telefonu! dla mnie ma byc jak komputer (firmy sadowniczej ;) ) - oferowac duzo, szybko i bezproblemowo!

#12 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 30 maja 2005 - 20:51

Sebastian, Philips Xenium 9@9++ wytrzyma do miesiaca bez ladowania!


A moglbys podac jeszcze jakas alternatywe, bo ten mi sie srednio podoba. :roll:

#13 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2005 - 20:52

Heh... chyba jestem jedyną tu osobą, co nie używa komórki :shock: :mrgreen: Swoją drogą... cześć Dawid! Jesteśmy imiennikami :P To był dobry pomysł z tymi telefonami widzę... :)

#14 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 20:53

Ja ostatnio mialem gigantyczny problem, bo bylem zmuszony kupic sobie komorke, ale bedac posiadaczem iPoda wpadlem w poploch tudziez rozpacz. Na rynku nie ma nic, co odpowiadaloby iPodowi pod wzgledem estetyki i latwosci obslugi....myslalem o Nokii 6630, ale po dlugiej batalii zdecydowalem sie na Motorole e398. Ladny i ostry wyswietlacz, bluetooth, USB, niezly aparat, no i co najwazniejsze - zaladowalem skore Mac OS X :twisted: Telefon jest troche 'powolny', ale nie gubi sieci, w miare latwy w obsludze no i ze wszystkich modeli, jakie widzialem, spodobal mi sie najbardziej... Wiadome jest, ze Apple ostro pracuje razem z Motorola nad telefono-iPodem. Zastanawiam sie tylko, jak oni wsadza 12 przyciskow w clickwheel :lol:

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2005 - 20:54

jak oni wsadza 12 przyciskow w clickwheel :lol:

Będziesz numer dosłownie "wykręcał" jak w starych telefonach... :mrgreen:

#16 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2005 - 20:58

Wiadome jest, ze Apple ostro pracuje razem z Motorola nad telefono-iPodem. Zastanawiam sie tylko, jak oni wsadza 12 przyciskow w clickwheel


może zrobią obrotową tarczę a'la retro? ;)

#17 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 21:00

Sebastian, inny xenium ;) niedlugo wydjzie nowszy z kolorowym wyswietlaczem :)

nie interesuja mnie zadne funkcje poza odbieraniem i wykrecaniem numerow, estetyczny i na pewno bez klapki

wszystko spelnia ;)

MacDada, rowniez witam :) a telefonay to moja choroba ;) (moze i Mac'i bedą)

Pe8er, E398 to dobry telefon dzieki swojej wszechsronnosci ale ustepuje znacznie telefonaom z symbianOS... Ci ktorzy poznali jasną stronę tego systemu juz nigdy nie wroca do normalnosci ;)

telefon+iPod juz jest - wprawdzie jeszcze nie w sprzedarzy - Nokia Neo (masakrycznie niepraktyczna) - juz lepszym rozwiazaniem jest Nokia N91 z dyskiem 4GB

MacDada, oj tak i tak samo piszesz SMS... masakra :P

#18 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 21:05

@Dawid: zdaje sobie z tego sprawe -- po prostu nie stac mnie bylo teraz na zabawke z Symbianem. Za 2 lata, jak mi sie skonczy umowa, pewnie beda maszyny z OS XIIem na pokladzie, to sobie taki kupie :)

#19 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 21:06

Pe8er, najtanszy smarphone (i nowy oraz oczywiscie BARDZO dobry) zaczyna sie od ok 500zl co chyba fortuna nie jest...

#20 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 21:08

A moge jakies szczegoly? Firma/model?

#21 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 21:14

podam nazwe ale przeczytaj obiektywnie reszte posta:

Nokia N-Gage

wszyscy mysle ze jest to tylko konsolka do gier (+MP3 i radio) ale to nie do konca prawda!
oczywiscie ze konsolka z tego telefonu niezrownana ale po za tym oferuja to wszystko to co inne smarphone'y (po za kamera) czyli olbrzymie mozliwosci personalizacji, pelno softu (samych programow jest ok 1GB), mozliwosc rozbudowy pamieci kartami MMC, bardzo dobrej jakosci MP3 (mozesz podlaczyc wlasne sluchawki) itp itd

jakies watpliwosci?

#22 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 21:16

Ogromne.....nie podoba mi sie ten model :( Nie podoba mi sie w zasadzie zadna Nokia...ale to nie jest temat na dyskusje, taki mam po prostu pogiety gust.

#23 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 21:20

Pe8er, no to moze SE P800 w cenie ok 600zl - w pelni funkcjonalny smartphone + palmtop :)
ale to rozwiazanie ma swoje wady... typu kiepska obudowa, max pamieci to 128mb (drogie memory stick duo) ale za to bateria mimo tak duzego wyswietlacza wytrzymuje do 4-5 dni

#24 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 30 maja 2005 - 21:30

Calkiem fajny....dzieki za informacje. Na razie zostane przy motorolce, a jak sie pokaze Motorola iPodPhone, to sie na niego rzuce z pazurami :twisted:

#25 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 30 maja 2005 - 21:36

Calkiem fajny....dzieki za informacje. Na razie zostane przy motorolce, a jak sie pokaze Motorola iPodPhone, to sie na niego rzuce z pazurami :twisted:


zobacz najpierw nokie Neo oraz nokie N91 ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych