Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Weekendowe przemyslenia dt. Audio w komputerze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 czerwca 2008 - 17:53

Dokladnie kazdy kto chociaz troszke zna sie na muzyce, i ma wyrobiony sluch ma odruchy wymiotne gdy slucha glosnikow komputerowych typu creative, to samo ze sredniej klasy Hi-Fi.


Ja mam Logitechy, ale nastawione tylko na podawanie dzwiekow systemowych (te wszelkie bzdety typu sosumi, kropelka itd) albo ze w Adium przyszla wiadomosc :)

#27 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 21 czerwca 2008 - 09:36

Hahahaha jeśli ktoś to słucha muzyki na Kodzie powie mi, że fajnie mu lecę telearci na tym to widać jakie ma pojęcie o słuchaniu MUZYKI :) Buahhaha


Hahahaha, jak ktoś nie umie 2 zdań przeczytać ze zrozumieniem, i nie zauważył że mowa była o stacjonarnym sprzęcie HiFi a nie o monitorach przy komputerze to widać że ktoś się pośpieszył pozwalając mu skończyć podstawówkę. Przeczytaj, przyjacielu jeszcze raz to z czego chciałeś się pośmiać, albo może dla pewności ze 2-3 i dopiero zabieraj głos, to może następnym razem się nie skompromitujesz. Buahhaha

#28 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 czerwca 2008 - 10:50

No widze ze Pank jest w formie :D :D

#29 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 21 czerwca 2008 - 12:06

Hahahaha, jak ktoś nie umie 2 zdań przeczytać ze zrozumieniem, i nie zauważył że mowa była o stacjonarnym sprzęcie HiFi a nie o monitorach przy komputerze to widać że ktoś się pośpieszył pozwalając mu skończyć podstawówkę. Przeczytaj, przyjacielu jeszcze raz to z czego chciałeś się pośmiać, albo może dla pewności ze 2-3 i dopiero zabieraj głos, to może następnym razem się nie skompromitujesz. Buahhaha


Super kolego, fajny jesteś i masz super monitorki Kody ;) dzwięk musi być rewelacyjjjjjny :)
Pochwaliłeś się już też i ładnym zdjęciem, i jak widać nawet gusta masz wyrobione ;)

No i Średniej klasy sprzęt za tejemnicze 6k... uuuuu llalalalalala to musi grać !!!! uuuuu lalala ale to kupiłeś co zestaw ? czy samą igłę do wosku ???

A zapomniałem to ten super sprzęt ze ŚREDNIEJ :)

BUAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAA

#30 Gustavus

Gustavus
  • 10 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 12:41

Cena sprzętu audio absolutnie nie jest wyznacznikiem jego jakości. Do zastosowań audiofilskich sugeruję rezygnację z karty dźwiękowej z Maca oraz zastąpienie jej zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC). Mac w high-endowym systemie audio potrafi sprawować się bardzo dobrze ale wymaga to sporo zabiegów przy konfiguracji systemu audio.

#31 Malcolm_x

Malcolm_x
  • 165 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Poznań

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:41

Cena sprzętu audio absolutnie nie jest wyznacznikiem jego jakości.

Do zastosowań audiofilskich sugeruję rezygnację z karty dźwiękowej z Maca oraz zastąpienie jej zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC). Mac w high-endowym systemie audio potrafi sprawować się bardzo dobrze ale wymaga to sporo zabiegów przy konfiguracji systemu audio.



Jakiego DAC`a polecasz? Bo tak naprawde to nie orientuje się w jaie rejony zaglądać :)

#32 Gustavus

Gustavus
  • 10 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:45

DAC-ów jest sporo. Musisz określić budżet w jakim możesz się poruszać. Ja korzystam z Benchmark DAC1 PRE.

#33 Malcolm_x

Malcolm_x
  • 165 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Poznań

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:50

:) w tej cenie co twoj, napewno odpada :) Budzet jak najmniejszy :) nie bede ukrywac :)

#34 Gustavus

Gustavus
  • 10 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:53

Przykładowo:
[url=http://www.devilsound.com/DAC/]devilsound labs - DAC - digital audio cable[/url]

Więcej informacji o DAC-ach znajdziesz tutaj:

[url=http://www.computeraudiophile.com/forum/4]DAC - Digital to Analog Conversion | Computer Audiophile[/url]

#35 Malcolm_x

Malcolm_x
  • 165 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Poznań

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:55

Wielkie dzięki :) Znów mam lekture na weekand :)

#36 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 13:57

Babidi, proszę o trochę dystansu w wypowiedziach. Panowie, wrzućcie na luz ;)

#37 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2008 - 15:17

6,

MYTEK DIGITAL USA - Michała Jurewicza. Dobre - bo polskie :shock: :lol: :cool:
I niedrogie : MUSICTOOLZ

#38 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 21 czerwca 2008 - 16:08

Super kolego, fajny jesteś i masz super monitorki Kody ;) dzwięk musi być rewelacyjjjjjny :)


Taa, widzę że postanowiłeś się dalej błaźnić, Twoja wola.
Jak już pisałem, i wszyscy którzy nie mają problemów z czytaniem zdążyli się dowiedzieć, te kody to głośniczki do komputera, jak również pisałem grają bardzo przyzwoicie, jak na aktywne monitory za 600 zł, zwłaszcza że jest to dokładnie to samo co monitory "Sven Royal 1" tylko pod inną nazwą.

Pochwaliłeś się już też i ładnym zdjęciem, i jak widać nawet gusta masz wyrobione ;)


A ty się pochwaliłeś że nie bardzo radzisz sobie z czytaniem, więc chyba ja lepiej na tym wyszedłem.

No i Średniej klasy sprzęt za tejemnicze 6k... uuuuu llalalalalala to musi grać !!!! uuuuu lalala ale to kupiłeś co zestaw ? czy samą igłę do wosku ???


Jak kolega już skończy gimnazjum i hormony przestaną koledze robić sieczkę z mózgu, może będzie kolega w stanie w sposób w miarę logiczny sformułować ze dwa zdania. Gwoli wyjaśnienia to wzmak i cd marantza + kolumny podłogowe Dali.

A zapomniałem to ten super sprzęt ze ŚREDNIEJ :)


Super jak super, jest wart dokładnie tyle ile kosztował, są lepsze i gorsze, ot klasa średnia.

BUAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAA


Cóż, gratuluję dobrego samopoczucia, jest odwrotnie proporcjonalne do prezentowanego poziomu.

#39 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 21 czerwca 2008 - 16:54

Taa, widzę że postanowiłeś się dalej błaźnić, Twoja wola.
Jak już pisałem, i wszyscy którzy nie mają problemów z czytaniem zdążyli się dowiedzieć, te kody to głośniczki do komputera, jak również pisałem grają bardzo przyzwoicie, jak na aktywne monitory za 600 zł, zwłaszcza że jest to dokładnie to samo co monitory "Sven Royal 1" tylko pod inną nazwą.



A ty się pochwaliłeś że nie bardzo radzisz sobie z czytaniem, więc chyba ja lepiej na tym wyszedłem.



Jak kolega już skończy gimnazjum i hormony przestaną koledze robić sieczkę z mózgu, może będzie kolega w stanie w sposób w miarę logiczny sformułować ze dwa zdania. Gwoli wyjaśnienia to wzmak i cd marantza + kolumny podłogowe Dali.



Super jak super, jest wart dokładnie tyle ile kosztował, są lepsze i gorsze, ot klasa średnia.



Cóż, gratuluję dobrego samopoczucia, jest odwrotnie proporcjonalne do prezentowanego poziomu.


Ulalalallala KODA to super sprzęt do słuchania - aktywne monitorki ulalallala !!! To musi być poezja dla ucha !!! góra czysta spokojna rezolutna, średnica kalrowna eksponowana, szeeeeroka scena i dół ach ten dół buahahha KODA ;) hahahahafajny znawca jesteś jak kode masz :) zazdroszczę :)

Dali i marantz ulalalala toż to gra !!!! I na tym mówisz telearci grają kosmos hahahaha a nie czujesz się źle w stosunku do telearców ?, że je męczysz ?, że się pocą ?, że one nie chcą na tym super klasy sprzęcie za bagatela 6kkkkkkkkkk ulalalalaa jak to brzmi !!! Sieeema mam sprzęt za 6kkk ulalalalaaaaa~~~!!! buhahahahahahhaa


I fajny masz avaatar ;) ale dzieci to ucz by z kibla nie jadły :D buahahahahaha


I oczywiście zachowuje dystans :D

Mam takie jeszcze pytanie gdzie można nabyć takie kunsztowne podświetlane dzieło sztuki z marką jakże fenomenalnego piwa? :) buhahahahahahaha

#40 czesiukatana

czesiukatana
  • 28 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 17:36

Gwoli wyjaśnienia to wzmak i cd marantza + kolumny podłogowe Dali.

kolego ale mozesz potwierdzic bo nie wiem czy dobrze zrozumialem

sluchasz muzyki na koda i mowisz ze gra to wysmienicie?
wydales 6kola na marantzika/dali i mowisz, ze fajnie graja telearci?


za 6k mozna kupic dziesiec tysiecy innych klockow i kazdy bedzie gral lepiej od twojego chinskiego badziewia... lol ale powiedz kupiles sobie dwie gazetki audio chciales zostac audiofilem i ci nie wyszlo? a gdzie robiles odsluchy w media czy rtv euro agd?

apropo namiarow na ten banner piwny tez bym prosil hahaha

#41 Gustavus

Gustavus
  • 10 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 17:41

Hmmm.... Dziwne tu posty się pisze. Rozumiem, że ESA Intrada III za 5kz i CD Primare to jakiś high-end jest ? A jaki wzmacniacz tym steruje, jeżeli mogę spytać ? Wilson Audio, Audio Note Ongaku czy końcówka Krell FBI ? Tak tylko pytam bo z tonu poprzedniego postu wynika, że chyba nic poniżej.

#42 kmita

kmita
  • 131 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 17:46

A gdzie są moderatorzy? Może ktoś zbanuje trolla?:)

#43 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2008 - 18:04


6,

zamykam wątek, bo zrobiła się niemila pyskówka.

Babidi - nie mieszaj w to rodziny
pank - proszę Cię....

kokos






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych