Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook pro 15 , czarny ekran


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 27 kwietnia 2010 - 10:15

Tak samo na zewnętrznym monitorze dupa

#27 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 27 kwietnia 2010 - 12:05

Zrobiłem wszystkie te kroki i dalej dupa. Czy coś jeszcze można zrobić? Mam pod ręką Apple store (UK) jest szansa, że coś mi tam zobaczą za darmo? Kupiłem ten MBP w 2009 więc jest po gwarancji dawno. Czy płaci się coś za konsultacje w sklepie?

#28 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 02 lipca 2010 - 23:25

Ludzie pomocy. Mam mbp tego z podpisu to 2008. Akcja czarny ekran po wybudzeniu. Wszystko inne działa, po omacku słyszę ze system startuje i aplikacje ruszają z charakterysttcznymi dźwiękami. Komp jest z gforcem,wiec chyba to nie karta. Zatem podejrzewam wspominają tu podswietlenie matrycy. Gdzie najtaniej się z tym uporać? Może zrobię to sam, grzebalem już w nim wymieniając dysk na lepszy. Proszę o konstruktywną pomoc, podpowiedź. Aha i jakie to mogą być przyblizoną koszty? Oczywiście komp po gwarancji

#29 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 02 lipca 2010 - 23:45

Mi odpala, wpisuje haslo, obrazu nie ma, jak podlaczam monitor zewn. vel telewizor nie ma sygnalu. Macbooka pro mam 2,5 roku okolo, najgorsze jest to, ze mam zlecenie foto za 2 dni. Czy gdzies w 3miasto moga to w miare sprawine (czyt. szybko) zrobic? z tego co pamietam, jakis czas temu byla afera z wadliwymi kartami i chyba taka mam ale nie pamietam dokladnie. pozdr. T

#30 xNickx

xNickx
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2010 - 18:00

Witam,

U mnie to samo. Nie wydaje wam się do dziwne, że aż tyle komputerów ulega takiej samej awarii?

Mam Macbooka Pro 17" 2.4Ghz 8600GT wersja z wyjmowaną baterią i srebrną klawiaturą. I tak samo jak u reszty po naciśnięciu guzika czarny ekran zero dźwięków komputer chodzi słuchać wiatraki, ale system nie startuje.
Zaczynam szukać w Internecie ilość podobnych awarii jest bardzo duża. Dowiedziałem się o serii felernych kart graficznych GeForce 8600GT dokładnie takich jak w moim komputerze. Wpadłem na stronę [url=http://www.nvidiasettlement.com/]The NVIDIA GPU Litigation - Home Page[/url] gdzie można było sprawdzić objawy uszkodzenia karty graficznej - zgadzają się wspomniany czarny ekran. Dodatkowo można było sprawdzić wpisując numer seryjny czy w Twoim Macbooku jest właśnie ta felerna karta graficzna. Jest. Na stronach wsparcia Apple można przeczytać, że w związku z tą akcją przedłużają gwarancje karty graficznej na 4 lata. [url=http://support.apple.com/kb/TS2377?viewlocale=pl_PL]MacBook Pro: problemy związane ze zniekształceniami obrazu lub brakiem obrazu[/url]

Więc oddałem dziś komputer do serwisu iSource i dostałem taką odpowiedź:



"Do wymiany w komputerze jest płyta logiczna. Niestety nie jest to usterka związana z kartą graficzną (programem wymiany) lecz z układem zasilania płyty a ta usterka nie jest objęta programem naprawczym Apple. Koszt wymiany uszkodzonej części to 4400 PLN Brutto."



Skąd mam teraz wiedzieć czy to nie jest próba naciągnięcia mnie na wydatek skoro objawy usterki są takie same jak w przypadku karty graficznej? Przy okazji należy wspomnieć, że w razie stwierdzenia awarii grafiki serwis wymienia ją razem z płytą główną to są słowa serwisanta.

Jak teraz mam się odwołać od tej decyzji albo sprawdzić czy diagnoza iSource jest poprawna?

Jest tu wiele wątków o takich awariach jak inni użytkownicy wybrnęli z tej sytuacji? Wątpię żeby wszyscy tak chętnie płacili 4400zł (sic!) za naprawę...

Bardzo serdecznie proszę o odpowiedź jestem studentem fotografii ciężko pracowałem na ten komputer przez wakacje by kupić coś porządnego do postprodukcji zdjęć (kupiłem używanego) nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek a komputer jest mi niezbędny nie tylko do nauki, ale i do pracy.

#31 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 listopada 2010 - 00:50

Witam,

U mnie to samo. Nie wydaje wam się do dziwne, że aż tyle komputerów ulega takiej samej awarii?

...


Ja się temu nie dziwię.
NVidia się przyznała do błędu i chwała jej za to. Okazuje się, że w momencie obciążenia temperatura GF8600m gwałtownie wzrasta, co powoduje uszkodzenia.
Ale według mnie winne jest też samo Apple. Jak wiadomo firma ta najpierw projektuje swoje obudowy, potem zmusza inżynierów, do upakowania w niej poszczególnych elementów.
Efektem takiej polityki jest bardzo często brak miejsca na odpowiednie chłodzenie. Stosuje się tu wspólne "chłodzenie" (raczej sąsiedzkie podgrzewanie), trzech najbardziej nagrzewających się układów.

[ATTACH]7213[/ATTACH]

[ATTACH]7214[/ATTACH]

Ponadto wiatraki kręcą się zbyt wolno, żeby było ciszej i w połączeniu z gwałtownym wzrostem temperatury karty graficznej nie zdążą jej odpowiednio zchłodzić, co kończy się uszkodzeniem.
Tyle wstępu. Odnośnie przypadków, kiedy słyszymy "bam" i słychać, że komputer wchodzi do systemu, możemy być pewni, że uszkodzony jest układ graficzny. Swobodnie idziemy do najbliższego "Autoryzowanego serwisu" i powołujemy się na oświadczenia Apple.
Gorzej jest, gdy MBP się w ogóle nie uruchamia. Wtedy serwis nie jest w stanie przeprowadzić testu weryfikującego uszkodzenie i nasze roszczenia zostają odrzucone. Kilku moich znajomych miało właśnie taki przypadek. Każdorazowo udało mi się naprawić płytę.

#32 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 09:43

. I tak samo jak u reszty po naciśnięciu guzika czarny ekran zero dźwięków komputer chodzi słuchać wiatraki, ale system nie startuje.


Niestety, wydaje mi się, że serwis ma rację - gdy mój poprzedni MBP zapadł na nvidię to po naciśnięciu Power słyszałem gong, zgrzyt w DVD i system normalni startował (słyszałem HDD). Oczywiście, na ekranie nic nie było widać, ale poza grafiką wszystko startowało normalnie.

Zgadzam się, rok gwarancji (+rok rękojmi jeśli nie kupujemy na firmę) to przy takim sprzęcie to porażka. Dlatego do nowego MBP dokupiłem AppleCare; mam nadzieję, że nie będę musiał tego używać. Wiem, z drogiego komputera zrobił się już bardzo drogi ale gdyby po 13 miesiącach okazało się, że sprzęt za 2000Eur nadaje się do wyrzucenia (albo naprawy za następne 1000Eur) to nic tylko się załamać.

Współczuję.

#33 zmienna

zmienna
  • 47 postów
  • SkądWarszawa//Gliwice

Napisano 14 grudnia 2010 - 21:38

chardrain - i moj przypadek jest identyczny... czarny ekran, zapala sie ale nie do konca, plyta w napedzie. byl w serwisie na działkowej w wwa - werdykt - plyta glowna do wymiany, no i jutro odbieram komputer i jade jeszcze do centrum naprawy laptopow w wwa i sie okaze czy musze kupic nowa plyte czy tylko ja naprawic.... ale mac moj mnie zawiodl :( najpierw spuchnieta bateria - nie wymieniono mi jej i 3 dni temu okazalo sie ze mnie wprowadzono w blad i mam sie odwolywac do infolinii apple... no i sie okaze a teraz ta plyta glowna. no i dowiedzialam sie ze maci z 2008 maja karte graficzna ktora jest wadliwa i czesto sa podobne objawy jak przy zepsutej plycie glownej...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych