Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Performa 5260 - mały problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrmat

mrmat
  • 2 postów

Napisano 02 maja 2006 - 10:40

Witam Mam mały problem z ww. komputerem. Nie działa w nim stacja dysków, tylko cd-rom. Posadzony jest tam system 9.1, ale on nie wykrywa karty sieciowej. Na 7.5 nie było problemów z sieciówką niestety zachciało mi się eksperymentów z nowszym systemem :). W domu oprócz ww. maca posiadam jeszcze mac mini i parę pecetów. Czy jest możliwość nagrania obrazów dysków ze strony appla na cd tak aby z niego wystartować system i zainstalować go?

#2 Carll

Carll
  • 119 postów
  • SkądChorzów

Napisano 01 czerwca 2006 - 19:48

Jest mozliwe cos w tym rodzaju ale bez startu z plytki i troszkie inny sposob

#3 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 czerwca 2006 - 21:49

Jak juz bedziesz mial to CD z systemem, to wloz plytke, idz do preferencji systemowych , wybierz StartupDisc i zaznacz ten CD. Restart. Nie jestem tylko pewien czy mozesz tak sobie instalowac 7.5 z poziomu 9.

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 czerwca 2006 - 21:56

:idea: tak trochę odbiegając od tematu ale w tym samym nurcie: Jak wypalić bootującą CD z systemem klasycznym :?:

#5 Bodzio

Bodzio
  • 4 postów

Napisano 03 czerwca 2006 - 15:21

witam macowiczow jestem nowicjuszem w macu imam problem- przy kolejnej probie instalacji programu do odtwarzania filmow divx na moim i macu, przy restarcie pokazuje sie tylko ikonka ze znakiem ? i system nie startuje. prosze o pomoc

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 czerwca 2006 - 15:27

:? co to za program... zabił ci system.... Pierwsza sprawa opisz dokładniej jakiego masz iMaca, jaki system, co to za program do divixów :?: Najpierw daj mu na znalezienie systemu ze 20/30min jak nie znajdzie to: Jak x to zabootuj z płyty systemowej i napraw przywileje i dysk, potem reset pramu.. może zaskoczy...

#7 Bodzio

Bodzio
  • 4 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 16:16

witam cie JSG sory za przerwe z mej strony- ale mam ograniczny dostep do sieci. moj i mac to iMac G3 333 mHz z systemem 9.1, program do Divx-a zassalem na cd z sieci i z niej go instalowalem na macu po kolejnym restarcie nie widzi systemu tylko ta ikonka ze znakiem "?" , nie posiadam plyty systemowej.

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 20:22

9.1.... hmmm trudna sprawa. Ja do classica zawsze miałem płytę z systemem naprawczym nortona....
spróbój kolejnych czynności http://www.santee.pl...-nie-dziaa.html przynajmniej pierwszych dwóch, reset pram i nvram aaaa i zobacz co zrobi jak odpalisz go z altem... może wymiele system...

#9 Bodzio

Bodzio
  • 4 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 11:16

witam Cie ponownie- JSG dzisiaj bede dzialac wg Twoich wskazowek, dzieki za pomoc siema i pozdro od Bodzia, jak tylko cos drgnie to dam znac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych