Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie monitory studyjne do domu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#51 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2010 - 23:20

Aktywne odsłuchy do 600 PLN? Sugeruje KRK RP6 G2.
ADAM serii AX.... testowałem.... zmęczyły mnie... ale sancruz ma rację, to kliniczny odsłuch. Tylko nie wiem, czy mozna na nich słuchać dla przyjemności. :lol:
Genelec 1029? OK! Ale TYLKO z subwooferem 1091... (używany zestaw, tanio) Bo 1032 trochę za drogie, może coś z serii 60xx (około 600PLN) nówki sztuki.

I NAJWAŻNIEJSZE: używka jednego jest trucizną drugiego. Nigdy nie będzie zgody co do wyboru odsłuchów, bo de gustibus non disputandum est.
I nie ma "świętego graala" odsłuchów, bo nawet Lipińskiego L707 ciągle przechodza ewolucję ( nowe krosownice, nowe wzmacniacze, kiedys je kupię, ale razem z subwooferami i wzmakami, zamiast nowego Bentleya (:smile:)

A Behringera sobie daruj, bo nigdy nie wiadomo, jak zachowa się sprzęt tej firmy. Może być rewelacyjnie, a może być kicha, czyli ryzyk-fizyk.

#52 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2010 - 23:55

I NAJWAŻNIEJSZE: używka jednego jest trucizną drugiego. Nigdy nie będzie zgody co do wyboru odsłuchów, bo de gustibus non disputandum est.
I nie ma "świętego graala" odsłuchów, bo nawet Lipińskiego L707 ciągle przechodza ewolucję ( nowe krosownice, nowe wzmacniacze, kiedys je kupię, ale razem z subwooferami i wzmakami, zamiast nowego Bentleya (:smile:)
.

Dobrze rozumiem sugerujesz zakup tylko jednego odsłuch nie pary ?? a co do zgody to wiem dźwięk i jego estetyka jest sprawą indywidualnego gustu a z tym jak wiadomo jest się nie dyskutuje. Nom nie wiem ale chyba zdecyduje się na KRK RP6 G2 tylko teraz to jest kwestia czy mam kupić parę czy sztukę bo jeśli parę to raczej nie będzie mnie stać na taki zakup na raz.

A co do L707 to 16tys za głośnik to już chyba przesada tak mi się wydaje kurde kto z czegoś takiego korzysta. Sound and More i nic więcej mi nie przychodzi do głowy Żyjemy w dziwnym świecie chcącym prześcignąć ideał

#53 Echo

Echo
  • 93 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 01:17

KRK Rokit 6.

#54 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 01:20

Może byś się pofatygował do wujka google? KRK Rokit Powered RP 6 G2 »Skylark Łódź« dj,sklep,nagłośnienie,studio.
W Warszawie, oprócz Sound And More jest zainstalowanych wiele systemów Lipińskiego.

#55 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 01:33

To że RP6G2 są sprzedawane w sklepach pojedynczo to wiem trochę już pogrzebałem w googlach. Trochę się źle wyraziłem czy ten jeden odsłuch wystarczy do mix'u i masteringu?? Kokos wybacz, ale pierwszy raz biorę się za składanie własnego studia domowego wiem że dla Ciebie to już męczące bo ty zapewne już to wszystko przerobiłeś 

#56 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 09:53

Tak jak Kokos powiedzial Adamy mecza na dluzsza mete co prawda mozna zejsc z gorki w nich jak i z dolu jak to ma miejce w wiekszosci Monitorow regulacja tweetera jak i glosnika dolnotonowego. Adamy sa abrdzo dobre jak ktos pracuje z vokalami ale tez nie do konca bo wtedy coraz wiecej roboty masz poniewaz slyszysz kazdy blad w vocalu jest to dobre i zle bo przy muzyce klubowej nikt nie patrzy na to ze ktos to bedzie odluchiwal potem na Focalach za 500tys i z vinyla :) Ja na Twoim miejscu wzialbym jakies Genelcki. Sam kupilem i jestem zadowolony ale oczywiscie wspieram sie subem dodatkowo bo nie ma co katowac glosnika synthami bassowymi bo lepiej odda Ci te 40hm subwofer z glosnika o srednicy 30cm czy 25cm niz glosniczek o srednicy 10cm. Najmniejsze genelecki Ci wystarcza sa one co prawda z aluminium sa tez serie metalowe drozsze kilkukrotnie o aluminiowych ale sa glownie na rynkach zachodnich nie w polsce. KRK sa ok ale ja nie lubie jak ktos zamyka dzwiek w plastiku co prawda aluminium tez nie jest ok bo co drewno to drewo a co do Behringerow to haaaa... LOL daruj sobie ta firme mialem doczynienia z duza iloscia produktow od nich i po roku ich ekspalatowania byly tak wyeksplatowane jak techniscy po 12latach ciaglej pracy w warunkach klubowych :) naprawde nie warto moze i sa z drewan moze i wygladaja jak podrobki Geneleckow 1032A ale nie zagra to za specialnie o ile mozna to nazwac gra i czystym dzwiekiem...

#57 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 11:08

Ja chyba zostanę przy KRK nie wiem Genelcki do mnie nie przemawiają szczególnie te aluminium na moim Mac'u dobrze wygląda tam już nie tak dobrze. KRK tylko nie RP6G2 bo są trochę za drogie jak na mój budżet a KRK RP5G2 jak one będą się sprawować dadzą radę KRK RP5 G2 [sztuka] , djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop

#58 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 12:04

To rozumiem ze skoro nie przemawiaja do Ciebie to mialas z nimi juz stycznosc ze nie przemawia do Ciebie jeden z najlepszych producentow odsluchow studyjnych? KRK sie do nich umywaja maja za duzo dolu a gora nie jest tez na najwyzszym poziomie ale mowa o seri VXT bo ta najnizsza seria daje rade ale nie jest to nic specialnego czego mozna sie spodziewac po KRK. Bardziej nie przemawialby plastik bo to najgorszy material do budowy glosnika i jest o wiele slabszy na obciazenia jak i cisnienie akustyczne ktore sie w srodku glosnika wytwarza I glosniki kupuje sie nie na sztuki a parami :) tak na przyszlosc bo jeden odsluch nic Ci nie bo dzwiek jest w stereo i tego sie trzymajmy :) bass zas lepiej robic mono bo lepiej to brzmi a nie jak niektorzy kombinuja stereo Pozdrawiam i Szczesliwego Nowego Jorku :)

#59 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 12:40

Co do Genelcki miałem z nim styczność mało ale miałem i wydaje mi się ze te głośniki maja za duży pogłos i echo ale może to tylko kwestia odpowiedniego ustawienia słuchaj ja niczego im nie ujmuje to tylko moje subiektywna ocena Nom i jak Genelcki to 6010a a do nich będę musiał kupić jeszcze subwoofer 5040a koszt jest taki jak pary 6010a i nie mam niestety takiego budżetu bo na monitory mam zarezerwowane 1200-1300zł To że bass robimy mono zdążyłem się już nauczyłem choć wiem że brakuje mi jeszcze doświadczenia i całej reszty

#60 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 30 grudnia 2010 - 15:00

glosniki mają poglos i echo? mogłbyś rozwinąć?

#61 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2010 - 15:15

Nie wiesz co to jest echo mając styczność z 6010a kawałek po mix i masteringu miał dziwne echo nie wiem czy to była wina mix czy wina monitorów a może w ogóle głośniki były źle zestrojone. Nie chcę się kłócić bo nie widziałem EQ słyszałem tylko efekt końcowy a co do głośników nie wątpię że są dobre ale nie na mój budżet dlatego dylemat zostaje tylko że miedzy RP5G2 a RP6G2 różnica w cenie na jednym głośniku to około 100zł na parze daje to 200zł muszę to przemyśleć. Tak po krótcy jest ktoś wstanie mi porównać te dwa monitory wady zalety które lepsze które gorsze nom wiadomo RP6G2 są odrobine wyżej ale czy jest aż tak różnica by było warto to dopłacić ??

#62 ralph

ralph
  • 3 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 15:23

Ja osobiscie pracuje na monitorach HS80m od Yamahy. Jak dla mnie sa bombowe. Zajmuje sie muzyka i mialem okazje przetestowac kilka monitorow i przypadly mi te od Yamahy. Dodatkowo w tyle masz przelacnziki umozliwiajace ustawienie wysokich, srednich i niskich tonow wedle upodobania.

#63 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 30 grudnia 2010 - 19:16

@ Ciki12. Wiem co to jest echo. Ale żeby monitory same echo "emitowały" to dla mnie nowość. Sluchalem tez 5040. Kolega sobie kupil (z subem) i zaraz sprzedal. Nie mialy funkcji echa ;-) . Może chodziło Ci o dudnienie, może coś nie tak z mixem lub pomieszczeniem, w ktorym słuchałeś. Odnośnie Twojego wyboru: monitory są tak naprawdę najbardziej newralgiczną częścią "setapu audio". I jest to inwestycja na kilka ladnych lat, Więc kup absolutnie NAJLEPSZE na jakie Cię stać, bo przez dłuższy czas będziesz się z nimi męczyc;-). Jeśli kupisz dobre - Twoje prace będzie tak samo dobrze brzmieć na różnych glośnikach - tych tanich i bardzo drogich. Zastanow się, czy chcesz mieć monitory studyjne, czy ekskluzywne glośniczki do komputera, jakimi są 6010, czy 5040. Nie "wchodziłbym" też w firmy typu Behringer, Samson bo jakość wykonania, solidność zostawia bardzo wiele do życzenia. Adamy mają dobre opinie, ale NAPRAWDĘ trzeba lubić ten typ brzmienia. Genelec też zacna firma, ale od modelu 8030 w górę. Uważam, że godne zaufania są KRK. DynaudioAcoustics czy PMC niezłe, ale drogie... Kiedyś bardzo przyjemnie pracowało mi się na MSP5 Yamahy. Tak czy inaczej wybor monitorów to strrraszna sprawa. Dobrze ze jakiś czas temu udało mi się bardzo trafnie wybrać (DynaudioAcoustics BM15A), czego i Tobie życzę.

#64 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudnia 2010 - 01:17

Wiem żę to jest tak naprawdę najważniejszy element studia bo to na monitorach będzie słychać efekt mojej pracy. A nie chciał bym kiedy usłyszeć "jak to zmiksowałeś skoro nie słychać wokali". Ale też muszę spojrzeć realnie na środki które mam do dyspozycji i dlatego z decyzją nie będę się spieszył chcę kupić dobre monitory za rozsondne pieniądze w moim mniemaniu i chętnie przeczytam każdą opinie. Może znacie jakieś giełdy ze sprzętem muzycznym (Warszawa) gdzie można dorwać jakąś okazje jak to się mówi

#65 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 31 grudnia 2010 - 07:41

Allegro albo ebay to jest dzisiejsza giełda :)

#66 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 31 grudnia 2010 - 20:22

W styczniu firma SE Electronics ma pokazać jakąś nowość jeśli chodzi o odsłuchy. Sam czekam bo to producent który w swoim sprzęcie pokazuje klasę i to w bardzo rozsądnych cenach.

#67 Larry_Nash

Larry_Nash
  • 150 postów

Napisano 01 stycznia 2011 - 02:45

Ja od siebie polecę Samson StudioDock 4i:

Samson Audio - StudioDock 4i

Grają świetnie, podłączane przez USB (czyli cyfrowa jakość dźwięku) i jeszcze ładują i synchronizują iPoda. A do tego brzmią genialnie. ^^

#68 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 01 stycznia 2011 - 15:08

Mnie to wygląda na zestaw imitujący profesjonalizm, do zastosowan domowych takich jak sluchanie muzyki z ipoda. Może każdy po prostu opisze jak wg niego gra poszczegolna para zamiast pisać lepsze/gorsze? Tak bedzie obiektywnie dla zainteresowanych. Sam chętnie poczytam, bo się na tym nie znam.

#69 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 01 stycznia 2011 - 17:17

ipod ipad iphone wcale nie jest złym źródłem powiedział bym, że jest wręcz genialnym pod warunkiem że używa się go jedynie jako transportu, czyli trzeba wyrzucić z niego czysty sygnał cyfrowy. ja np uzywam Ipada/mbp jako transport do DAC'a gdzie zarówno ipad jak i komp są jedynie transportem :) pzdr. Łukaz

#70 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2011 - 06:51

Panowie ja potrzebuje monitorów studyjnych a nie głośników do komputera więc interesuje mnie sprzęt profesjonalny. Ipod nie jest złym źródłem dźwięku pod warunkiem że ten dźwięk jest dobrze z konwertowany z płyt CD w dobrej jakości i fakt faktem jest dobrym transporterem resztę trzeba samemu ogarnąć. Witam Serdecznie w Nowym Roku 2011 :)

#71 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 02 stycznia 2011 - 13:29

ja mam bibliotekę zrobioną z moich CD na WAVy do tego używam DACa ( cambridge audio dacmagic ), do tego mam preampa lampowego handmade do niego koncówkę mocy rotela RB991 kolumny to infinity kappa 8.2 przerabiane :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Również Witam w nowym roku i pozdrawiam i zarazem współczuje monitoromaniakom :)

pzdr. Łukasz

#72 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 03 stycznia 2011 - 13:01

@wysiparz fajnie fajnie, ale koledze chodzi o sprzęt do domowego studia a nie audiofilski, czy też taki który po prostu bardzo ładnie brzmi. poza B&W Nautilusami (ktore przekraczają nieco budżet ciki12) nie znam glośnikow audiofilskich, które znalazly by szersze zastosowanie przy produkcji audio/postprodukcji @ ciki12 Allegro fajna sprawa, ale uważaj z używanymi monitorami. Kupując używane nigdy nie wiesz jak byly katowane. Nie mając porównania/alternatywnego odsłuchu łatwo dać się zwieść.

#73 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2011 - 19:12

Nom i ostatecznie chyba wstrzymam się z innymi zakupami i zdecyduje się na KRK Rokity RP6G2 parkę oczywiście nowe za dużo ryzyko kupić z wyższej półki ale używane bo tak jak ksamus piszesz nie wiadomo kto je jak katował i jak. Do tego jakiś mikser monitor zewnętrzny do Maca i parę innych zabawek i powoli powoli będziemy zaczynać działać

#74 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 04 stycznia 2011 - 00:12

z 2 strony nikt raczej nie jest idiotą :) i jak kupuje klocki za X zł z danej pułki to raczej nie do słuchania manieczke na całą parę ... :)

btw. jak chcesz monitorki nie koniecznie studyjne a generalnie bdb za w sumie psie pieniądze to kup sobie Tannoy M2, nie M2.5 itp konkretnie M2, idzie je kupić ładne za 700-800zł. Miałem je ponad 2 tyg, u znajomego w gliwicach który prowadzi sklep audio robiliśmy testi i porównywałem je z kolumnami ( nie tylko monitorkami ) w kwotach 4-6kzł :) i generalnie nigdy do końca nie powiedział bym, że chce te droższe :), ostatecznie dostała je moja znajoma :).

TANNOY MERCURY M2 CHERRY - Warszawa (1390489007) - Aukcje internetowe Allegro , nie wiem jak u ciebie z budżetem ale nic nie ryzykując kupujesz te tannoye raczej cena nie zabija a naprawdę robią robotę :)


pzdr. Łukasz

#75 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2011 - 00:25

Ale te Tannoye są pasywne. Potrzebny będzie jeszcze wzmacniacz. Jest jeden apsekt monitorów "studyjnych" - dobrane wzmacniacze z bezpiecznikiem przeciążenia. Bardzo przydatne przy odsłuchiwaniu nie komprymowanych żródeł. (zepsułem parę torów domowego HiFi podłączając gitarę basową)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych