Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie monitory studyjne do domu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#26 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 15 lutego 2010 - 14:39

Nie ma to jak odkopac prawie 2-letni watek!


Nie ma to jak klepać posta tylko po to by nabić sobie licznik. A temat jak widać nadal aktualny mimo upływu lat, informacje zawsze mogą się przydać. Lepiej poszukać w starym wątku niż zakładać nowy, czyż nie? Chyba że ktoś nie umie szukać.

#27 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 15 lutego 2010 - 14:56

Zgadza sie zawsze posty sie sprzydaja ale nie wiem co masz na mysli nabijanie punktow... Ja tam nie mam takich problemow jak pisanie postow od rzeczy. Posta pisalem przed 6 rano wiec mialem prawo nie spojrzec kiedy zostal otwarty :)

#28 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 lutego 2010 - 15:05

Nie ma to jak klepać posta tylko po to by nabić sobie licznik. A temat jak widać nadal aktualny mimo upływu lat, informacje zawsze mogą się przydać. Lepiej poszukać w starym wątku niż zakładać nowy, czyż nie? Chyba że ktoś nie umie szukać.


co wy ludzie z tym licznikiem? dziewczyna wam laske robi za kazde 10 postów ze tak o tym gadacie?

#29 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 lutego 2010 - 15:36

Nie ma to jak klepać posta tylko po to by nabić sobie licznik.

A co to daje? Jest jakas premia za liczbe postow?

#30 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 16 lutego 2010 - 15:58

No to jest taki szpan jak ilość znajomych na naszej klasie - na przykład kolega Ruczaj ma ponad 3200 postów - WOW ;)

#31 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 17 lutego 2010 - 22:13

Widac kto ma nasza klase ;p Hehe joke Jak dla mnie to liczba postow moze byc nawet ukryta wazne kto jaka i jak wiedze przekazuje tym co jej potrzebuja :) A liczby zostawmy matematyka oraz toto lotkowi ;p

#32 Hetrzot

Hetrzot
  • 45 postów

Napisano 25 lutego 2010 - 23:21

Czy porównywał ktoś monitory krk:

g2 series z vxt.

Czym się różnią?

#33 Grooveman

Grooveman
  • 108 postów

Napisano 25 lutego 2010 - 23:53

różnią się klasą :-) To zupełnie inna liga. Zasadnicza róznica jest w szczegółowości przekazu. No i zupełnie innej kontroli dołu. Pozdro Groover

#34 Hetrzot

Hetrzot
  • 45 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 00:12

czyli jedną klasę w górę. mam krk g2 ale właśnie chciałbym coś lepszego (choć te są bardzo dobre). Pewnie się przeniosę na vxt. a jak uważacie, są warte swojej ceny?

#35 oozils

oozils
  • 120 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 listopada 2010 - 14:09

Czesc wszystkim, W koncu doszedlem do wniosku, ze czas zmienic moje pierdziawki. Pokoj mam bardzo maly, muzyka do sluchania - praktycznie wszystko, chociaz na ten moment z naciskiem na chillout. Interesuje mnie sytuacja glownie nocna - muzyka idzie cicho, otacza i jest cud malina. Zapas basu tez fajnie by wystepowal, nigdy nie wiadomo kiedy mnie najdzie ochota na ubranie dresu. A wyrwalem gdzies z kontekstu, ze do monitorow trzeba dokupowac suby. Kasa - jak najmniej, audiofilem nie jestem skoro tyle lat wytrzymalem na creativach, ale nie okreslam granicznego przedzialu. Monitory lub wzmak+glosniki - na ten moment nie mam bladego pojecia na temat tych sprzetow, jaka konfiguracje wybrac. Moze byc nawet uzywane - lubie polowac na allegro, tylko musze wiedziec na co;) Lazenie po sklepach odpada, jestem leniwy. Czytam opinie, analizuje, porownuje, kalkuluje i zamawiam. Moglby mi ktos doradzic jakim sprzetem sie zainteresowac, od czego w ogole zaczac czytanie poniewaz jest tego troche, a chcialbym skrocic troche droge do finalu:). Pozdrowienia

#36 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2010 - 21:14

Kocham moje Rokity 5 firmy KRK (z SUBWooferem). Ostatnio próbowałem ADAMy A7x i A5x i powiem.... pas. Już nigdy nie zdradzę KRK z innymi producentami. Mam tez oldskulowe pasywne KRK 9000B. Ale tak naprawde... jeżeli kiedyś wygram w totka, albo sprzedam się szatanowi, albo może zarobię i przyoszczędzę, albo coś.... LIPINSKI 707 z Subami i wzmakami - to moje marzenie.

#37 krzys.pe

krzys.pe
  • 72 postów

Napisano 10 grudnia 2010 - 22:48

czy jest sens kupować jakieś lepsze kable głośnikowe (vovox)?

#38 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2010 - 23:54

Jeżeli masz tor powyżej 30ptysiów: TAK. (Jeden tor=żródło+konwerter+przedwzmacniacz+wzmacniacz+odsłuch). Ja miałem leady Van Den Hul, doceniłem dopiero przy transferze 24 sladów z Tascama wielośladowego (taśma Ampex 456) przez Studera D19 (konwerter AD) do Lodzia w ramach odsłuchiu BW monoblock amp+KRK9000B Ale może i niżej da się poprawić bazę stereo... Mamy na forum i Ruczaja i cheńka i sancruza i whatevermana i gefty i Groovemana, więc ściemy tu nikt nie wciśnie. Licznik postów nie jest tu istotny

#39 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 10 grudnia 2010 - 23:57

kable - jasne że tak, minimum po 10 000 zł za metr, bo inaczej marketing nie będzie miał za co wyjechać na narty... Gdzieś widziałem klocki do układania kabli z drewna baobabu? taniocha, chyba po 300 zł za klocek. Kup jeszcze źródło prądu - chyba elektrownia w Poznaniu jest na sprzedaż.

#40 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2010 - 00:01

Albo tę pastę, która poprawia osiągi procków DSP. Są jeszcze te słynne drewniane gałki do potencjometrów.... poprawiają osiągi i likwidują nieliniowości :lol: A jednak symetryzacja zasilania poprawia bazę stereo :shock:.... really :sad:

#41 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 08:29

Ogolna ocena monitor dla wszystkich ktorzy beda sie pytac na przyszlosc. Wiec zaczne od tego ze nie czarujmy sie filmikami z naszymi fanami czy jak ich nazywacie guru etc. Sprawa wyglada tak kiedy zapewne wiekszosc z was byla jeszcze mloda jak i ja no chyba ze jestesmy caly czas piekni i mlodzi :), koniec bzdur w latach 80 kiedy to acznano przygode z muzyka pop byly rozslawione Monitory Yamaha legendarne NS-10, ktore kosztuja teraz krocie o ile je dostaniecie. Zadacie pytanie a dlaczego otorz co niektorzy mowia ze postep w wykonaiu glosnika nic nie daj... Nic bardziej mylnego, tak wiec ma duze znaczenie chociazby wykonanie membrany glosnika z innego tworzywa niz papier kiedy wtedy sie go uzywalo glownie. Wyobrazcie sobie albo poczytajcie o wlasciwosciach papieru i sami zobaczycie ze jesli chodzi o wytrzymalosc w ciaglej ksplatacji nie daje dobrego efektu czyli kiedys glosnik zacznie grac tak jak nie powinien czyli sie roztrzepie. Dzisiejszy postep technologiczny daje nam mozliwosc budowania wytrzymalszych losnikow o lepszych parametrach. Pamietajcie ze monitory studyjne roznia sie od zwyklych kolumn a tym ze sa wytrzymalsze nie wliczam ze maja wbudowane wzmacniacze bo to inna bajka. Monitory studyjne sa poodawna duzym przeciazeniom podczas calej swojej pracy i to nawe kilkunasto godzinnym czego zwykle glosniku tego nie wytrzymaja. Wracajac do NS-10, tak wiec w latach 80 NS'ki byly slawne z tego wzgledu ze dawaly dzwiek przecietnego sprzetu sluchacza, ktory stal w wiekszosci domow. Tak wiec sami widzicie ze wraz z wiekiem i postepem technologicznym jakosc dzwieku brnie do gory ku idealowi ale to jeszcze nie to i ciezko bedzie zrobic ideal bo ciezko sie kierowac w dzwieku co nim jest jak kazdy z nas ma inny sluch i inne gusta. Dzisiaj mamy duzo firm sa te tak zwane budzetowki do domu typu Alesis,Behringer,M-audio (Wlascicielem M-audio jest firma Digidesign ktora ma Pro Toolsa dla tych co jeszcze nie wiedza), Potem srednia i wyzsza polke rozpoczynaja Tannoye ktore nie sa rewelacyjne ale swoje tez kosztuja, KRK zas, ktore lubi "koks" tez sa niczego sobie stoja w zasadzie w duzej ilosci studi na swiecie chociazby u Timberlanda, niegdys u Deadmau5'a, idac dalej tropem firm napotykamy Adam Audio (niemieckie monitory) ktore maja swoich przeciwnikow i zwolennikow tak samo zreszta jak inne firmy (jeden lubi BMW drugi Mercedesa - proste) Adamy wyrozniaja sie tym ze maja bardzo dobra gore o ile nie a dobra i super srodek, idealnie slychac panorame na nich, jesli chodzi o dol nie kazde maja taki jak w przypadku KRK mowa o seri VST nie o Rokitach. Lecac dalej natkniemy sie na Dynaudio - firme ktora robi wysokiej klasy glosniki i nawet dobrze grajace bo karty muzyczne ktore sprzedaja pod marka TC Electronics niestety pod wiekszoscia Macow nie wspolpracuja dobrze ale to nie w tym poscie. Smialo mozna Polecic takie firmy jak Klein + Hummel jest to nikt inny jak Sennheiser produkujacy jedne z lepszych sluchawe jak i Mikrofonow ale mikrofony pod marka Neumman, ktore sa znane na calym swiecie - tutaj jak i w rpzyapdku Monitorow, sluchawek i Mikrofonow przyjdzie slono zaplacic za jakosc. Tak wiec przyszla pora na pioneera jak niektorzy twierdza a mianowicie firme Genelec. W dzisiejszych czasach to glownie Genelecki stoja w wiekszosci studiach na swiecie jako monitory Blisie, Sredniego i jako Glowne odlsuchwe o wartosci nowego BMW 5. Mialem okazje sluchac ich i powiem szczerze ze graja super natrualnie nie wychodzi nikt poza parade tylko za najtansze przyjdzie zaplacic 2-3tys a nie maja w sobie tego czegos co wieksi bracia chociazby 8040A czy 8050A nie mowiac legendzie 1031A czy nastepny godnego legendy 1032A (roznica mieszy seria 80xx a seria 1xxx jest taka ze 80xx ze obudowy ich wykoanne sa ze stopu metalu a w przypadku 1xxx jest to klasyka czyli drewno). Tak wiec wielu z was moze si ekierowac tym co ktos ma i zachwala ale wcale nie musi wam sie to podobac orac jak to gra dla jednego bedzie za duzo gorki dla drugiego za malo. Pamietajmy ze mamy jeszcze w wiekoszsci monitorw regulacje tonow zazwyczaj jak komus malo. Tak wiec musicie odluchiwac zanim cos zakupicie. Ja sam ostatnio pracuje na najnowszych adamach A8X tych najwiekszych z seri najnizszej i jest ok jesli chdzi o mix itp wszystkie szczegoly slychac ale ogonie do muzyki wole Genelecki niestety narazie 8040A ale w planach sa 1032A. Zapomnialem wspomniec o 2 firmach Yamaha (nic specialnego dzisiaj nie pokazuja chyba zaczeli robic coraz lepsze scigacze :) oraz firma ktora jest juz sporo na rynku muzycznym zkolumnami ale typu Hi-en mianowicie Focal - francuzi. Nie mialem stycznosci z zadnym odslchami focala ale mialem z seriami domowymi i powiem z reka na sercu sluchajac ich w pomieszczeniach odsluchowych poezja dla uszu dla tych co placa kartami bez limitu na nich. Ceny sa naprawde cholendernie wysokie. Seria monitorw godna uwagi to CSM poczynajac bodjaze od 40,50 konczac na 65 wszystko kwestia mocy wzmacniaczy i wielkosci membran glosnikow jak i klasy wzmacniacyz. S wyzsze serie SM 6 Be Solo i Twin oraz nowa seri SM9 taki fajny wynalazek ale koszto prawie 11tys PLN. Moge wam jeszcze pomoc zwracajacie uwage z czego monitory sa wykoane czy nie z plastiku bo sa takie przypadki M-audio, jakiej klasy maja wzmacniacze najlepiej AB, jakiej srednicy maja glosnk od dolu i srednich czyli bassowy jak niktorzy mowia im wieksz srednica tym lepiej i glebiej zostana przeniesione tony niskie oraz glosnik zagra glosnie ale tutaj nie sugerujcie sie glosnoscia maksymalna ale czystoscia dzwieku. My was mozemy naprowadzac ale wybor jest wasz statecznie i pamietajcie o tym

#42 krzys.pe

krzys.pe
  • 72 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 09:16

czyli twierdzicie że kupowanie kabli pokroju vovox do np. a8x jest słabo odczuwalne? Czyli warto kupić inne a zaoszczędzoną kase włożyć w coś innego?

#43 ppor

ppor
  • 10 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 13:26

Witam, widzę, że jest kilka osób zorientowanych w tym temacie więc chętnie się dołącze. Obecnie posiadam duże kolumny Audio Academy, dawniej miałem je w salonie około 30 m. kw. i ustawić je do odsłuchu z kanapy było niełatwo (aby uzyskać dobrą scenę). A zachować te walory słuchając zza biurka było niemożliwe. Odkąd przeprowadziłem się, w ogóle nie mam gdzie słuchać muzyki; w mniejszych pomieszczeniach (teraz mam do dyspozycji 14m kw i 20m kw) mam problem z uzyskaniem jednocześnie odpowiedniej sceny i zachowaniem przy tym sensownego układu mebli w pokoju. Ponadto wpoprzedniej lokalizacji moje kolumny AA nawet w poprawnym ustawieniu nie grały jak na moje wymagania rewelacyjnie (sądzę, że nie bez winy był wzmacniacz NAD i jakieś pół klasy gorszy napęd CD tej samej firmy), więc chętnie się z tym zestawem rozstanę. Nie mam czasu słuchać muzyki z kanapy czy fotela, większość czasu człowiek jednak spędza za biurkiem. Chciałbym zakupić dobre głośniki aktywne do słuchania muzyki przy komputerze. Umieściłbym je na biurku, jeśli byłoby to konieczne to na standach tuż za biurkem, jednak ze względow praktycznych preferuję opcję pierwszą. Zdaje się, że to czego potrzebuję nazywamy monitorami bliskiego pola, czyż tak? Obecnie moim źródłem komputerowym jest blaszak z kartą Fortissimo III. Docelowo źródłem byłby Mac Mini z zewnętrznym DAC albo z zewnętrzną jeszcze lepszą karta muzyczną, np EMU, ewentualnie jeśli kolumienki miałyby wejście SPDIF może wystarczyłby cyfrowy sygnał SPDIF z Maca. Moje założenia są takie: - głośniki aktywne - dodatkowy subwoffer nie musi być, ale chciałbym mieć bass nie gorszy niż neutralny - kolumienki powinny być mało wrażliwe na lokalizacje stanowiska pracy w pomieszczeniu - będę słuchał muzyki, nie tworzył muzykę; słucham głównie rocka - muzyki nie słucham głośno wcale, imprez robił na tym nie będę - wieczorami lubię posłuchać całkiem cicho, miło jak źródło nie traci przy tym dynamiki - chcę zakupić sprzęt nowy, nie używany - mój budżet na zestaw 2+0 lub 2+1 wynosi do 4500zł brutto - mile widziane: dobra scena, niemęcząca barwa, wysoka szczegółowość (ale na tyle aby nie było to natarczywe) Jakieś propozycje? Dzięki za pomoc.

#44 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 16:27

APS Aeon. Praktycznie całe pasmo. Dobra szczegółowość (aczkolwiek gorsza niż w mniejszych IO ->im większy głośnik srednio-nisko tonowy, tym mniejsza szczegółowość). Naturalne, i do tego polskie;)
Jeśli chcesz coś mniejszego , to mamy fajną nowość, do której się osobiście przymierzam: Neumann KH 120. Bazuje na konstrukcji
Focale - tutaj szeroki wybór: Focal - Home Audio, Car Audio and Professionnal Studios.
Klein+Hummel (ps. jeśli ktoś tu słuchał jakichś K+H, to nich się podzieli wrażeniami).
Mamy również Adamy z serii AX.
Następne w kolejce są KRK z serii VXT.

Ale pamiętaj: Świetne nagranie + świetny monitor = rozkosz słuchania. Ale jeśli będziesz miał fajne monitorki i kiepso zrealizowaną muzykę, to....będzie to męczące.

Powodzenia

#45 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 19:33

Co do glosnikow to naprawde jest to wybor osobisty warto odsluchac na czym co juz sie sprawdzilo chodzi mianowicie o dane utwory. Nie musisz kupowac karty jesli bedziesz tylko sluchal na Monitorach bliskiego pola muzyki poniewaz ta makowa w zupelnosci Ci wystarczy chyba ze zamierzasz sie rozwijac to kup jakis w miare dobry za rozsadne pieniadze interfejs PO FW albo usb w ostatecznosci kompatybilny oczywiscie z komputerkami apple.

Zwroc uwage tez na to ze jak sama nazwa wskazuje moniotry bliskiego pola ich przeznaczenie jest takie ze powinno sie siedziec blisko nich i ustawiasz je na siebie robiac tak zwany trojkat. Wez po uwage ze dzwiek Ci sie odbija i zawsze sprzet zagra jak masz wytluenie jakiekolwiek w pokoju i sciany nie sa puste. Co do zlacza SPDIF to w monitorach bliskiego pola nie spotyka sie za czesto tego raczej XLR i DUZY JACK. Wystarczy zrobic kabel typowy do wiezy jak sie to pospolicie mowie w naszym kraju tylko ze na 2 koncach beda XLR albo duze jacki a na koncu jednym koncowka mini jack i wszystko trybi.

---------- Wpis dodano o 19:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:30 ----------

Co do pelnego pasma to trzeba oko przymknac na to bo to jest nie mozliwe i producencji lubia pisac bzdury jak sie juznie raz spotkalem tutaj w przypadku sluchawe nie jedne mialy grac pelnym pasmem a nie wiem czy graly polowa tego co napisali :)

Takze trzeba brac poprawke na to. Zreszta ucho ludzkie nie jest w stanie uslyszec wszystkie bo trzeba wziasc pod uwage w jakich warunkach ktos pracuje i obraca sie na codzien i w jakiej kondycji ma sluch bo to wazne

#46 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 01:06

ok. Ale pomiary już się nie mylą. AEONY mają od 30Hz-20kHz

#47 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 14:19

A mierzyles je sam ze jestes tego pewien? PO 2gie kosztuja z 2 sztuki 10tys za takie pieniadze wole dolozyc do sprawdzonych Geneleckow 1032A badz kupic Focale Sm9 za te same pieniadze lub Klein+Hummel.

#48 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 15:15

Nie. APS Aeon kosztują 4500zl za parkę. Test w estradzie i studio raczej jest wiarygodny. PS. Powiedz coś więcej o Adamach A8x i jakich focali słuchałeś, bo nęcą mnie solo 6be.......tylko ta cena:(

#49 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 22:13

Co do Adamow A8X wszystko jest Piekne gorka jest naprawde extraa jak i srodek super, odluchiwalem w 2 studich ich. W jednym nie graly pelna moca poniewaz pomieszczenie zostalo za bardzo wygluszone i dzwiek jest pochlaniany oraz osoba budujaca to studio zastosowala na nie limiter co jest totalna porazka, ale coz nie wtracam sie komus... Wiec w pomieszczeniu maxymalnie wygluszonym co jest bledem technicznym graly w miare nie zrobily na mnie rewelacji w dodatku wspomagal jes sub MAGNATA jako dopelnie dolu ale i tak nie bylo szalu. Co do 2giego studia zbudowanego naprawde przemyslanie i wytlumionego nalezycie zagraly super tak ja wspomnialem gora ok i srodek i wtedy naprawde uslyszalem potego dolu ktory wydobywa sie z * calowego woffera :) cos magicznego sluchajc ich godzine doszedlem do wniosku ze jednak komlega zrobil mi psikusa i zalaczyl sub Adama 8 a jednak musiaelm spojrzec i upewnic sie samemu ze jest wylaczony i byl. Naprawde Bass zniewala w nich na maxa jeszcze byl ustawiony zeby nie gral pelna moca. Co do voalu to slychac kazdy blad w nim oraz w mixie jaki aktualnie robisz pokazuja bardzo duzo szczegolow ktorych nie slychac na wiekszosci monitorow w szczegolnosci za takie pieniadze.

Ale no wlasnie zawsze musi bys jakies ale i tutaj niestety jest i jak dla mnie dosyc wkurzajace. Jak sie je rozbierze czego nie radze czynic po zakupie :) ale niektorzy czynia :P jest zel zaprojektowany kabel ktory idzie od glosnika do wzmacniacza podczas pracy na niskich pasmach slychac go jak wydaje on taki dziwny do opisania dzwiek tak jakby cos skrobalo o ten glosnik. Jak dla mnie jest to wkruzajce bo zauwazylem to samo w 2 parze zakupionych na potrzeby budowy studia sprzetu. Miejmy nadzieje ze adam szybko sie obudzi i albo wezwie do odeslania towaru albo wypusci poprawia serie ale ucierpia wtedy Ci co juz kupili takze glosniki sa naprawde swietne ale maja to jedna wade...

---------- Wpis dodano o 22:13 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:46 ----------

Szczerze mowiac wzialbym na Twoim miejscu APS Aeony tylko zastanawia mnie czy kolor do wyboru to jest okleina czy jak bo jesli byla by mozliwosc wyboru drzewa wisniowego bylo by to cos fajnego bo ma bardzo dobre parametry zwiazane z dzwiekiem jak wiekszosc wie. Ale zapewne wszystko jest to plyta ktora jest oklejana na goraca. Powiem Ci ze z checia jak bede we wrocku odslucham ich w porownaniu do Geneleckow 8040A i moze zdecyduje sie przesiasc ale jednak jak test ujawnia troche im brakuje do aktualnego Pioneera Genelec 1032A w drewnianej obudowie bo serie jak wczesniej wspomnialem 8040A sa wykoanane z jakiegos stopu metali aluminium z czym pmieszane czy kto wie co to jest jedynie wie producent oraz linia montazowa ;p

#50 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2010 - 21:45

Witam serdecznie
Pracuje trochę z dźwiękiem i jak tako się orientuje w tych klockach ale muszę prosić was o pomoc bo wiem że są tu ludzie z większa wiedzą (czytaj kokos) w doborze monitorów studyjnych do domowego studia. Studio tak jak wspominałem domowe więc raczej będzie działać amatorsko czym będę się zajmował głównie to mix i mastering bez nagrywania wokali. Myślałem nad czymś taki:
dj-sklep.pl behringer ms40
Szczególnie kusi mnie te wejście optyczne bo jak z wiadomo z maczka będę mógł sobie puścić dźwięk po wyjść u optycznym i pominąć jakiekolwiek straty niż przez interfejs audio który dźwięk cyfrowy z USB przerobi mi na analogowy i pośle go po RCA
Co wy o tym myślicie ?? Może macie jakieś godne polecenia aktywne monitory studyjne tak do 600zł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych