Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[szukam] Pilot do iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 kwietnia 2006 - 20:34

Witam, poszukuję programiku który umiejscawiałby się w jakimś miejscu na ekranie, będąc cały czas widocznym i służył do sterowania iTunes. Play stop, następna piosenka itp. Takich programików jest mnóstwo i jakoś nie mogę się zdecydować. PS. Nie chodzi mi o widgeta.

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 kwietnia 2006 - 20:41

widgeta możesz zdaje sie zainstalować jako zwykłą aplikacje... tylko nie wiem jak :?
Pozatym na VT masz conajmniej kilkanaście różnych rozwiazań....
http://www.versiontr...ol&plt[]=macosx

i jest jeszcze dock spełnia wszystkie twoje wymagania i oferuje jeszcze kilka...
Dołączona grafika

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 kwietnia 2006 - 20:44

http://menuetapp.com/ - sterowanie z klawiatury iTunes, pobieranie Artwork i importowanie od razu dla piosenki lub całego albumu, i kilka innych :D Wypróbuj wersje 30 dniową :D

Niesty płatny, ale super aplikacja.

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 kwietnia 2006 - 20:56

Przemion, właśnie testuję i ogólnie bardzo mi się ten program podoba, ale nie będę wydawał 12$ z własnego lenistwa, bo mi się 2 razy kliknąć nie chce, żeby piosenkę przewinąć.
Szukamy dalej :)

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 30 kwietnia 2006 - 20:59

czemu widgetu nie chcesz? ja mialem wczesniej konfabulator i wyswietlal mi caly czas wybrane widgety na biurku.

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:02

Potestuję jeszcze Menuet, przynajmniej sobie okładki bezwysiłkowo pościągam do iTunes :)

[ Dodano: 2006-04-30, 22:07 ]
Nie chce widgetu, bo tyle samo czasu zajmuje mi wywołanie widgeta i jego kliknięcie, co wywołanie itunes ikoną w docku i kliknięcie.

#7 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:18

Widget jako aplikacja w 3 łatwych krokach: 1. wcisnąć klawisz F12 (lub inny przyporządkowany) otwierania dashboard'u. Otworzy się dashboard :) 2. trzymając cały czas wciśnięty F12 klikamy na znaczek +, wyszukujemy potrzebny widget i PRZECIĄGAMY go na pulpit, 3. cały czas trzymając wciśnięty przycisk myszy, lub trackpadu puszczamy F12,

#8 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:19

Bardzo prosta sprawa - klikasz zielone kółeczko (trzecie od lewej na górze) iTunes - zmniejsza się, wchodzisz w Preferences -> Advanced i zaznaczasz "Keep mini player on top of all other windows". Nie potrzeba żadnego programiku, iTunes ma to wbudowane :)

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:33

Dołączona grafika
najprostsze rozwiązanie jakie znalazłem to KTunes pobrany z VT z linku który podałem wyżej...
i przynajmniej nie plącze sie po desktopie jak wigdety czy zminiaturyzowany iTunes... przypuszczam że "you control" był by lepszy bo jest to trochę bardziej złożony system

#10 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:43

ByteController

#11 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 kwietnia 2006 - 21:59

BTW - http://quicksilver.blacktree.com/ QuickSilver też to potrafi, za free, warto nauczyć się obsługi tego pogramu, wymiata... :D

#12 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:01

wpisz na macupdate w wyszukiwarce itunes+ menubar i wyskoczy od groma programow gdzie kontroler bedzie w menubarze. bardzo fajne rozwiazanie i zawsze na wierzchu. wszystkie te programy dzialaja podobnie i nie ma raczej tak ze jeden jest lepszy niz drugi(poza tymi platnymi oczywiscie)

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:15

Chciałbym zauważyć, że umieszczenie tego programu w menubarze mija się z celem, bo i tak trzeba kliknąć ikonkę w menubarze i dopiero potem kliknąć funkcję którą chcemy, czyli mamy 2 kliknięcia, a ja bym chciał mieć jedno, bo 2 kliknięciami to ja moge wywołać iTunes ikonką w docku i też kliknąć. Ale jestem leniwy nie :P nie chce mi sie 2 razy klikać :)

#14 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:29


Ale jestem leniwy nie :P nie chce mi sie 2 razy klikać :)



taaa. moze spraw sobie taki kask jak maja piloci apaczow (czy jak to sie pisze). kursor bedzie podazal za Twoim wzrokiem a jak kazde mrugniecie to bedzie klik :)

a tak na serio to gdzies widzialem jak testuja takie kaski ktorymi za pomoca mysli koles sterowal kursorem. ale to jeszcze baaardzo odlegle czasy (5, 10 lat :P )

#15 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:31

Ja potrafię siłą woli zgiąć łyżkę, ale to nie o tym temat, aha i w ByteController klikam raz a nie 2 razy :)

#16 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:33

Hex patrzac na Twoj podpis i Twojego mini - jestem w stanie uwierzyc w ta lyzeczke.

#17 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 kwietnia 2006 - 22:34

jbwm, ty myślisz że mnie by się chciało tak mrugać i mrugać !!!!!!!! :D

Znalazłem jeden taki program, ale jest strasznie stary, napisany dla iTunes 2.0 więc mi zamiast grafik przycisków wyświetla krzaczk :(
Z kolei Maestro jest nawet fajny, tylko troszkę duży.

[ Dodano: 2006-04-30, 23:37 ]
No i Hex zwyciężył :)
Btw jakie łyżeczki, "there is no spoon!"

#18 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 maja 2006 - 01:10

a przeca można itunes sprowadzić do formy mini-odtwarzacza i ustawić mu opcję always on top.... Wymagania jakie są zawarte w pierwszym wpisie nie odbiegają od tego co oferuje itunes sam w sobie, a jak chcesz zmienić playlistę czy coś to zielona kulka i zmieniasz co chcesz.

Dołączona grafika

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 maja 2006 - 01:18

imrik, racja, tylko to okienko jest dość duźe i zasłania kawałek biurka. Ten programik, który podał Hex jest po prostu genialny w swojej prostocie.

#20 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 maja 2006 - 08:05

elrobsono To jak jesteś tak leniwy i w iBooku masz wbudowany mikrofon to czemu nie poczytasz instrukcji do komend głosowych i nie skomponujesz ich sobie tak by to działało podłóg twojej woli :?:
To chyba jest sposób najprostszy z możliwych mówisz "next song" albo "dolna część ciała panny Maryni" i masz to co cię interesuje...

#21 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 maja 2006 - 11:59

JSG, masz rację, już się tym bawiłem :)
Z tym pilotem to była taka myśl, hmm przydałby mi się taki programik, no i stworzyłem sobie jego wizję w głowie. Zacząłem szukać, czy może coś podobnego ktoś stworzył, no i okazało się, że taki programik istnieje!!! I w 120% spełnia moje oczekiwania.

#22 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 maja 2006 - 08:36

mój brat ma you control i w pasku menu pojawiają się bootony play/pause next/preview i jeszcze kawałek menu dostępne odrazu klikasz i jest jeden klik, i zawsze na wierzchu..

#23 beta

beta
  • 130 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lutego 2007 - 12:31

A czy istnieje coś, poza iTunes Companion, co by pokazywało okładkę płyty na biurku? iT Companion wgrywa się trochę czasu, a dostępny widget z taką funkcją, przy przeniesieniu, jest always on top i trochę za duży :wink:

#24 kaplasak

kaplasak
  • 12 postów

Napisano 27 lutego 2007 - 08:37

Ja Wam polecam programik GimmeSomeTune: [url]http://www.apple.com/downloads/macosx/ipod_itunes/gimmesometune.html[/url]
ma minicontroller (bardzo mini) oraz wyswietlanie okladek na biurku (sam je pobiera z np. amazona).

A tak to wyglada na gornym pasku:
[URL=http://imageshack.us]Dołączona grafika[/URL]

#25 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lutego 2007 - 10:27

Z tego rodzaju programów warto też przyjrzeć się You Control: Tunes




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych