Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone vs N95 8GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#51 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 09 maja 2008 - 23:10

Mialem N95, mam iPhone. Raczej do N95 nie wroce. Obydwa telefony sa ok, w Nokii bateria trzymala dwa dni z wylaczonym 3G i brakiem uzytkowania; iPhone juz 3 dzien - bardzo malo rozmow, internet, podcasty itd, nie za duzo ale godzinke dziennie spokojnie - mam jeszcze okolo 30% baterii. Symbian mnie osobiscie wkurzyl nawigacja po menu, a raczej iloscia pod-menu.

#52 filemoon

filemoon
  • 137 postów
  • SkądDublin

Napisano 10 maja 2008 - 10:02

Tylko i wylacznie N95-8GB (wersja starsza jest duzo gorsza - przede wszystkim ma znacznie mniej pamieci RAM - gorszy i mnijszy ekran oraz gorsza baterie). Prosze poszukac informacji o aplikacjach ShutUP oraz RotateMe. A sam telefon (obsluga peryferiow itd) jest o niebo lepszy. Iphone to ceglaste urzadzenie bardzo duze (szerokie) - ja sie zdecydowalem na N95 + odtwazac ITouch i naprawde jest to optymalne rozwiazanie.

#53 Remek.B

Remek.B
  • 463 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maja 2008 - 11:52

Ja będe bronił symbiana, osobiście używam 2 telefonów, jeden do pracy, drugi prywatnie. Moja zabawa zaczela sie od noki E61 i do tej pory jestem bardzo zadowolony, szybko i stabilnie działa mimo tego że mam sporo softu zainstalowanego, potrafie mieć odpalony Tom Tom, Skype i kilka aplikacji odpalonych w tle (filtrowanie połączeń, filtrowanie sms, program do przełączana profili) bez problemu przełącza się pomiędzy programami i działa stabilnie. Po dłuszym użytkowaniu noki e61 postanowiłem pujść za ciosem i kupiłem Sony Ericssona P990i i tu sie troche zawiodlem, średnio stabilny system, czasami kapryśny, stounkowo woooolny. Iphone nigdy nie trzymalem w rękach tyle co widzialem prezentacje, troche czytam i widze że jak narazie są rórzne (drobne problemy) nie ukrywam że może sie szarpne kupie iphone albo poczekam do czerwca. ps. Dobra rada dla kupująch, lepiej wziąść coś sobie na wstrzymanie i poczekać jak sie pojawią w sieci opinie na temat danej zabawki ps 2. Co do dziwnych rachunków za internet i połączenia to ktoraś wersja skype na symbiana potrafiła robić taki numer że zamiast łączyć sie za pośrednictwem internetu wybierala jakiś dziwny numer elefonu, lub symbian złapał jakiegoś syfa ... that's all folks

#54 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 maja 2008 - 12:27

Ja będe bronił symbiana, osobiście używam 2 telefonów, jeden do pracy, drugi prywatnie. Moja zabawa zaczela sie od noki E61...

Ja też będę bronił Symbiana ;) Moja przygoda zaczęła się kilka lat temu od 7650 :) Od tego czasu nie kupuje nic innego jak telefony na Symbianie ;)

#55 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 maja 2008 - 13:29

Ja też bardzo lubię symbiana, ale teraz chciałbym czegoś... hmmm... Nowego...? Bo symbian już mi się znudził... Ciągle to samo menu itp...

#56 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 10 maja 2008 - 18:59

ja to już pierdziele sprzedam moją E51 zaraz jak wróci z seriwsu. PS Chętni mogą pisać na PW

#57 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 11 maja 2008 - 00:02

A ja mam jeszcze Nokię N73... jeszcze, bo już jedzie do mnie iPhone. Nokia nie była zła, ale wkurza mnie podejście Nokii do klientów nie posiadających Windows. Od czasu ostatniej aktualizacji softu w Nokii i zmianie systemu na Leo nie mogę się połączyć z telefonem przez BT (nie działa nic). Pozostaje kabelek. Wygooglałem, że to wina zmian wprowadzonych przez aktualizację softu w telefonie. Ale sama Nokia umywa ręce i odsyła do Apple (bo na Tigerze działa). A do starszej wersji nie można powrócić. Tragedia po prostu, i kto zagwarantuje, że z N95 nie będzie tak samo? Przecież to ten sam Symbian.

#58 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 11 maja 2008 - 00:45

ale iPhonem tez nic nie przeslesz na kompa przez BT

#59 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 11 maja 2008 - 08:06

Co znaczy nie prześlę? Nie zsynchronizuję książki adresowej, kalendarza itd? ;) To jest dla mnie najważniejsze. Poza tym ma WiFi :)

#60 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2008 - 08:14

Co znaczy nie prześlę? Nie zsynchronizuję książki adresowej, kalendarza itd? ;) To jest dla mnie najważniejsze. Poza tym ma WiFi :)

Przez BT nie :D Tylko przez kabel ;)

P.S. Ja mam N95 i ładnie mi się synchronizuje przez BT w Leosiu :)

#61 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 11 maja 2008 - 08:32

No to po co jest BT w iPhone, tylko do słuchawki?? A przez WiFi?

#62 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 maja 2008 - 08:45

No to po co jest BT w iPhone


Tylko do sluchawki. :)

#63 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 11 maja 2008 - 08:45

No to zima.... ok, jak już*idzie to go sprawdzę, w ostateczności sprzedam oba i kupię coś zupełnie innego. Jaka w takim razie firma produkująca telefony zauważa użytkowników MaCOS? Może rozważyć coś na WM? Zależy mi na prostej synchronizacji - przychodzę do domu, wszystko się uaktualnia przez BT czy WiFi (książka adresowa, kalendarz, iTunes, iPhoto). Do niedawna tak było z N73, ale ta historia z firmwarem zraziła mnie do Nokii.

#64 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 maja 2008 - 08:55

Za moment ma sie ukazac nowa wersja iPhone. Moze tym razem Apple preinstaluje w tym urzadzeniu cokolwiek innego poza Dashboardem... ;) Z tego co wiem SE pracuja swietnie z OS X.

#65 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 11 maja 2008 - 09:18

Z tego co wiem SE pracuja swietnie z OS X.

dokladnie, wiem- bo uzywam :)

#66 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 14 maja 2008 - 21:52

Wiecie co? Mój bracik ma od dwóch dni tą N95 8GB, bawiłem się nią parę razy i... No, powiem tak: Jak na telefon za 2 tysiące to jest nic specjalnego! Kurczę, wbudowany GPS nie działa :-P, Strony internetowe wyglądają tak sobie, jedyne co dobre to aparat, ale mi to i tak nie potrzebne! Wykonanie naprawdę słabe w porównaniu do iPhone, bo te plastiki... ajajaj... Ja nie zauważyłem tak naprawdę różnicy między moją N70 a N95 8GB (oprócz w wyglądzie). Wszystko w sofcie takie samo, tylko jakieś tam gadżety dodane jak n-gage (można zainstalować na N70) i jakiś taki centrum multimediów, ale poza tym... Nic szczególnego! Naprawdę! Już lepiej kupić jakąś N81 8GB albo najlepiej iPhone! Ja na początku byłem za N95, ale jak tylko parę razy pobawiłem się iPodem Touch w iSpocie i iPhonem kolegi... Jestem w 150% na iPhone! Telefon bomba! Zwłaszcza, że na SDK będą świetne gry!

#67 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2008 - 07:22

Wiecie co? Mój bracik ma od dwóch dni tą N95 8GB, bawiłem się nią parę razy i... No, powiem tak: Jak na telefon za 2 tysiące to jest nic specjalnego! Kurczę, wbudowany GPS nie działa :-P, Strony internetowe wyglądają tak sobie...

Jak się nie umie wgrać odpowiedniej aplikacji i pierwszy raz ma się doczynienia z Symbianem to rzeczywiście GPS nie działa :roll: A strony to rzeczywiście kiepsko się przegląda, jest to strasznie męczące ;)

#68 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 15 maja 2008 - 15:28

Chodzi mi o to, że ten wgrany program do GPS jest do kitu. Nie wiem jak będzie na przykład z NaviExpert...

#69 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2008 - 16:07

Chodzi mi o to, że ten wgrany program do GPS jest do kitu. Nie wiem jak będzie na przykład z NaviExpert...

No ale od czego jest Route66, Garmin Maps... Rozejrzeć się trzeba a nie od razu pisać, że nie działa ;)

#70 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 15 maja 2008 - 16:14

Mam znajomego, który niedawno sprawił sobie N95 i stwierdził, że wbudowany GPS jest do bani, mało czuły i niedokładny - dokupił zewnętrzny.

#71 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maja 2008 - 16:17

Mam znajomego, który niedawno sprawił sobie N95 i stwierdził, że wbudowany GPS jest do bani, mało czuły i niedokładny - dokupił zewnętrzny.

Każdy ma swoje zdanie ale ja osobiście jestem bardzo zadowolony i nie mam żadnych zastrzerzeń... no może jedno - czasami chwilę łapie fixa ale z tym to mają problem nawet "rasowe: GPSy ;)

#72 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2008 - 22:12

No, iPhone zamówiony! 16GB, odblokowany, 1.1.4... Mam pytanie. Zamówiłem go dzisiaj, za pobraniem, załóżmy, że jutro facet wyśle kurierem UPS... Można się spodziewać go w niedzielę, czy raczej nastawić się na pon? Chodzi mi o to, czy ktoś wie, czy kurierzy UPS jeżdżą w niedziele...?

#73 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 16 maja 2008 - 22:28

U mnie w soboty raczej rzadko a w niedzielę wcale nie jeżdżą. Przygotuj się na poniedziałek.

#74 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2008 - 22:35

No, to czekam wytrwale! Dzięki!

#75 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 17 maja 2008 - 10:46

No i moja E51 wróciła z serwisu, zawiniło zarówno oprogramowanie jak i sprzęt, podobno juź jest wszystko ok, ale mam go gdzieś, wsadziłem do pudła i sobie leźy na półce. Za duźo przygód z nokią jak na pierwszy raz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych