Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone vs N95 8GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 21:16

ja nie kupuję nokii. Mój brat chce mieć nokię N95 8GB, we wtorek będzie, pobawię się nią i zdecyduję czy nokia + iPod Touch, czy iPhone (nowy). Ale ja raczej się mocno przymierzam do iPhona bo wystarczyło 10-15 minut zabawy w iSpocie i się zauroczyłem tym sprzętem, a inne komórki to mają bajery ale nie przydatne w codziennym użytkowaniu. Jak ktoś je ma - są extra, ma się taki fon - już nie takie fajne... (i nie przydatne) A w iPhone wszystko jest łatwe proste, przyjemne, przydatne i na swoim miejscu! Kupię tego nowego iPhone. Ktoś wie jakie będą zmiany w tym nowym iPhone? Ja podejrzewam, że aparat lepszy, GPS, update softa, 3G i UMTS czy coś tam z netem lepszego... A ktoś słyszał oficjalne specyfikacje? Widziałem też takiego screena (nie wiem, czy to był fake) I tam były pokazane funkcje nowego iPhone. Było tam nagrywanie filmów, Video rozmowy, coś tam i taka funkcja, że robiło się odcisk palca, a potem, żeby odblokować trzeba przyłożyć palec! To prawda? Byłoby ekstra jakby coś takiego zrobili! BOMBA!

#27 bialy

bialy
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2008 - 21:50

kurde, ja zmieniam zdanie jak rękawiczki, ale, vinci, będę miał jak Ty. Policzyłem sobie i kupuję teraz N95 8GB a potem dokupuję (jakieś pół miesiąca - miesiąc) iPoda Touch.
I teraz mam takie pytanie co do iPoda Touch. Czy wszystkie themy/aplikacje itp pod iPhone chodzą na iPod Touch? (update też, czy to są jakieś inne updaty) Bo iPhone to iPod Touch z funkcjami telefonu...


Nie bierz n95 miedzy iphone to niebo ,a ziemia n95 ma slider co u nokii to wada ,szybko sie poluzuje użytkowałem ten telefon 1 miesiąc i już podziękowałem jeśli nokia to bez slidera

#28 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 08 maja 2008 - 21:56

insider ponawiam pytanie. Jak Twoje odczucia do wykonania Nokii N95 w porownaniu do iPhona ?

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 22:11

insider ponawiam pytanie. Jak Twoje odczucia do wykonania Nokii N95 w porownaniu do iPhona ?


Zbyt malo danych. Ale Nokia , ktora mialem przyjemnosc przez pewien czas testowac, pozyczona byla od pewnego szefa firmy, ktory poniewiera telefony niemilosiernie. Wygladala normalnie, slider nie byl poluzowany. Moze to zalezy od egzemplarza, moze od sposobu trzymania telefonu w kieszeni.

Wiem natomiast , ze tyl ajfona , jesli nie byl chroniony futeralem, potrafi wygladac wyjatkowo fatalnie po pewnym czasie.

#30 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 maja 2008 - 22:16

Pierwszego iPhone'a uzywalem pol roku intensywnie. Kilka rys z tylu a nie oszczedzalem sprzetu. Tak to wyglada w praktyce.W karierze serwisowej widzialem tylko raz zmasakrowanego iPhone'na z tylu.Rysy byly wszedzie, co ciekawe telefon uzytkowala kobieta ;) Musiala sie mocna nameczyc zeby tak porobic ten telefon. Zaluje,ze zdjecia nie zrobilem..

#31 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 22:21

Ja sie w ogole nie meczylem a tyl mojego iPoda video ( ten sam material) wyglada nieciekawie.

#32 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 maja 2008 - 22:37

Alez blad. Przeciez to zupelnie inny material.. :)

#33 gavron01

gavron01
  • 213 postów

Napisano 08 maja 2008 - 22:54

Ja sie w ogole nie meczylem a tyl mojego iPoda video ( ten sam material) wyglada nieciekawie.


No i tu sie insider zdradziles - mowisz o iPhone'ie, chociaz nigdy go w rece nie trzymales. Ja osobiscie mialem czas dlugi iPoda video 30gb, a teraz classica 80gb i chociaz przez caly czas oba modele byly trktowane jak przedmiot kultu religijnego trzymane w markowych pokrowcach, to za kazdym razem srebrny tyl obudowy byl nieciekawie porysowany (przestalem z tym walczyc). iPhone'a mam juz od kilku tygodni, nosze go w kieszeni bez zadnych pokrowcow, a mimo to zadna z czesci obudowy nie nosi sladow uzywalnosci. Wystarczy ruch szmatka po szybce i juz wyglada jak wyjety z pudelka. Nawet srebrzyste jabluszko na tyle nadal nie ma ani jednej ryski.!!
nie obraz sie insider, ale Twoje posty szkodza, bo tworza zamet i nieprawdziwe przekonanie.
Porownujac n95, ktorej takze uzywalem, do telefonu apple'a musze postawic 100 do jednego we wszystkim. Wszystko ma swoje wady - wybierz to, co ma ich jak najmniej.

#34 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 23:03

No i tu sie insider zdradziles - mowisz o iPhone'ie, chociaz nigdy go w rece nie trzymales.


Przeciez pisalem, ze mialem w lapach. Testowalem na wskroś w Apple Store, robilem tez drugie i trzecie podejscie ( po premierach kolejnych wersji softu) w salonach AT & T , pod wplywem tych testow zrezygnowalem ostatecznie z zakupu. A w NY flagowy sklep Nokii jest zaraz obok Apple Store :D

Nikogo do Nokii nie przekonuje, wyrazam swoje zdanie. Ja iPhone nie wybralem i na dzien dzisiejszy bym nie wybral. Moze wkrotce, po premierze nowego modelu, zmienie zdanie. Poki co dla mnie iPhone to jest mobilny dashboard.

---- Dodano 09-05-2008 o godzinie 01:12 ----

Przeciez to zupelnie inny material.. :)


A nie po prostu inna farba? :)

#35 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 08 maja 2008 - 23:29

a ja zgadzam sie z Insiderem- Nokia jest o wiele bardziej uzyteczna i praktyczna tyle ze nie taka ladna graficznie i brak dotykowego ekranu. Co z tego ze Internet chodzi troche wolniej - w necie siedze przed komputerem a internet w telefonie jest tylko zeby cos sprawdzic, wyslac maila itd. Aparat Nokia tez ma lepszy, i film mozna nakrecic... Wyslac i dostac przez BT... Aha- i moge uzytkowac ten tel legalnie- to tez wazny argument.

#36 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 10:26

A wiadomo już kiedy ten iPhone 3G wyjdzie?

#37 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 09 maja 2008 - 10:59

wojciech23 najprawdopodobniej w czerwcu oglosza go na WWDC a moze nawet i wczesniej, nie ma jeszcze zadnej 100% daty ale pojawi sie w przeciagu dwoch miesiecy na 100% wedlug mnie

#38 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 09 maja 2008 - 11:55

Oczywiście że iPhone, osobiście go nie używałem ale wystrczyła mi zabawa symulatorem z SDK beta 5, osobiście mam Nokie E51 z WiFi i sprzęt do dupy, niby wszystko jest a używa sie tego niechętnie. Symbian zachowuje sie różnie a o baterii nawet nie chce mi sie pisać.

#39 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 13:31

dzięki trotyl! No to ja czekam wytrwale na tego nowego iPhone. A co to jest WWDC? :P
Ale ze mnie lamer...

#40 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 maja 2008 - 14:12

Apple Developer Connection - Worldwide Developers Conference 2008


Przegladaj Myapple, na pewno bedzie o tym glosno :)

#41 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 maja 2008 - 14:33

Ja bym brał iPhone'a, tylko ze względu na jakość wykonania. Materiały i spasowanie N95 to tragedia, miałem w łapie zarówno black'a jak i zwykłą i bynajmniej nie wygląda to na telefon za dwa tysie ;P

#42 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 09 maja 2008 - 18:19

a ja własnie dostałem rachunek na 298 zł, patrze na spis połączeń a tu internet i smsy na jakiś dziwny numer po nocach, wychodzi symbian 9 na Nokia E51.

#43 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 20:14

No seb235, ja też miałem coś takiego z Nokią N70... Dostawałem wysokie rachunki za internet itp. mimo że nie wchodziłem w ogóle! Wykasowałem wszystkie punkty dostępu i spokój jak na razie...

---- Dodano 09-05-2008 o godzinie 21:26 ----
Wiecie co? Ciągnie mnie do tego iPhone 3G (ten co wyjdzie)... Ale... Nadal zastanawiam się nad rozwiązaniem:
Nokia N95 8GB + iPod Touch...

To jak myślicie?
ajFołn 3G or Nokia N95 8GB + ajPod Tacz?

#44 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 09 maja 2008 - 20:57

N95 nie ma nic takiego "super"...lepiej ajfołn 3g, ewentualnie tacz + tania komorka do dzwonienia i sms

#45 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 21:08

A no w sumie racja... Kurde, czemu jeszcze tyle czasuuu? Ehh... no nic... Będę czekał wytrwale... A czy iPhone 3G ma być w oficjalnej sprzedaży w Polsce?

#46 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 09 maja 2008 - 21:11

A czy jest sens czekać na coś o czym nic nie wiadomo, poza paroma plotkami? Zrób listę rzeczy, których brakuje Ci w iPhone w aktualnej wersji, być może nie warto żyć w takim podnieceniu przez następne tygodnie tylko już od jutra cieszyć się nową zabawką?

#47 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 21:41

No to może jesteś w stanie odpowiedzieć mi, czy w nowym iPhone będzie: - Java - GPS (ale to niekoniecznie) - To odblokowywanie na odcisk palca, który widziałem (extra to by było!) - Nagrywanie filmów - Lepszy aparat Mam jeszcze taką teorię, spekulację, że może Apple jak wypuści nowego iPhone 3G z wbudowanym GPS, kamerką do 3G i lepszym aparatem, to wyda soft, który będzie w iPhone 3G, który będzie miał wszystkie te same funkcje tylko bez tych hardwarowych... Jak myślicie? Jest to możliwe? A wiadomo jakie będą mniejwięcej ceny nowego iPhone?

#48 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2008 - 21:47

to z tych oczekiwań to mam jedyną propozycję: kup oddzielne urządzenia czyli: dedykowany odbiornik GPS z mapami (np. Tom tom), kamerę, lustrzankę cyfrową. Chyba inaczej sobie nie dogodzisz :)

#49 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 09 maja 2008 - 21:57

Nie no sam już nie wiem... Na pewno nie będzie tych rzeczy w nowym iPhone? A jak myślicie o mojej teorii? Może tak się stać? To może faktycznie lepiej kupić tego co jest... Możliwe, że ten 3G wyjdzie dopiero za rok, albo coś...:sad:

#50 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 09 maja 2008 - 22:35

No seb235, ja też miałem coś takiego z Nokią N70... Dostawałem wysokie rachunki za internet itp. mimo że nie wchodziłem w ogóle! Wykasowałem wszystkie punkty dostępu i spokój jak na razie...


Ja zrobiłem lepiej zadzwoniłem do Ery i zablokowałem dostęp do internetu na telefonie :D
Mam nadzieje że to wystrczy.

Reklamowałeś rachunek ? dało to coś ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych