Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone vs N95 8GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 14:02

Witam. Mam zamiar kupić telefon. Dostałem dobrą ofertę na N95 8GB, ale kusi mnie w stronę iPhone...:wink: Mam parę pytań... 1. główne to co wybrać, ale reszta pytań odnosi się do iPhone 2. Słyszałem, że iPhone nie może nagrywać filmów, ale są programy, które to umożliwiają. (proszę o nazwy) 3. Jak instaluje się programy na iPhone 4. Czy premiera w połowie czerwca iPhone 3G jest pewna, czy później? 5. Warto czekać na 3G? Ktoś wie co dokładnie będzie tam nowego? 6. Czy obsługuje on filmy divx (avi, mpg itp.) czy tylko MP4? 7. Gdy podłączę iPhone do iMaka to wykryje mi go jako dysk i w ten sposób będę mógł wgrywać dane, czy tylko przez iTunes? To na razie tyle... Jak będę miał pytania - napiszę, bo liczę na odpowiedzi.8)

#2 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 14:40

Dla mnie najlepsze rozwiązanie pod słońcem to Nokia N95/N95 8GB + iPod Touch ale wiadomo, że niestety rozwiązanie to jest drogie ;)

#3 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 14:45

No jasne, że drogie... Za drogie... ;) A jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytania?

#4 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2008 - 15:43

1) Ja mam iPhone i sądzę, że większość użytkowników poleci Ci właśnie iPhone :) 2) poszukaj w dziale iPhone/Aplikacje - tam dowiesz się wszystkiego :) 3) Przez program Installer lub Cydia (osobiście nie korzystałem z Cydii, ale coś tam z nią jest), można też instalować np. wgrywając odpowiednie pliki 4) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuje, że to nastąpi, choć możliwe, że stanie się to wcześniej 5) Przede wszystkim technologia UMTS - niestety, tego będę żałował w starym iPhone...serio, EDGE jest taki wolny, że ręce opadają. To nie to co UMTS :( ponadto przewiduje się wprowadzenie modułu GPS. 6) Chyba tylko MP4 7) Wgrywasz pliki przez iTunes, choć możesz się pobawić np. przez WinSCP lub ja to robię przez iBrickr (tyle, że pod Windows). Ogólnie użytkuję iPhone 6 miesięcy i bardzo go sobie chwalę :) trzymam go w pokrowcu+folia poliwęglanowa na szybce - stan jak z pudełka! Głównie rzeczy, które są wielkim atutem iPhone to to, że Apple na bieżąco tworzy firmware, który dodaje i poprawia funkcje iPhone'a. Ponadto w iPhone drzemie ogromny potencjał! Ma jeszcze tyle opcji nieodkrytych, że to szok :) iPhone daje Ci pole do popisu. Można doinstalować wiele programów, które dodają mnóstwo funkcji! (oczywiście trzeba zrobić jailbreaka) Ogólnie jedyną rzeczą jakiej mi brakuje to UMTS, bo lubię sobie wejść poza routerem do internetu, a EDGE mi nie umożliwia tego komfortu. I chciałbym wskazać na baterię - chyba jedyna ułomność iPhone. Więc jeżeli wybierasz pragmatyzm - wybierasz Nokię. Jeżeli wybierasz zabawę i wolność - bierzesz iPhone.

#5 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 16:30

o, nawet wcześniej? Fajnie by było... Ale ja do internetu za bardzo nie wchodze, a jak już to przez Wi-fi. No ja chyba kupię tego iPhone już teraz tej generacji, nie nowej, bo teraz mam dobrą ofertę u Ery, a jak wyjdzie nowy, to bedzie strasznie drogi...

#6 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 16:37

Jak chcesz siedzieć w telefonie w internecie to polecam w 100% iPhona ;) Siedzenie w internecie na N95 to męczarnia ;)

#7 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 17:18

Nie, wiecie co? Poczekam na tego nowego iPhone... Zawsze to nowość, może nowy, poprawiony OS, nowe funkcje... Jeżeli będzie za drogi, kupię starą, jak wyjdzie nowa (ostro stanieją). I już.

#8 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 18:09

Nie, wiecie co? Poczekam na tego nowego iPhone... Zawsze to nowość, może nowy, poprawiony OS, nowe funkcje... Jeżeli będzie za drogi, kupię starą, jak wyjdzie nowa (ostro stanieją). I już.

I ja myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie :)

#9 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 18:53

kurde, ja zmieniam zdanie jak rękawiczki, ale, vinci, będę miał jak Ty. Policzyłem sobie i kupuję teraz N95 8GB a potem dokupuję (jakieś pół miesiąca - miesiąc) iPoda Touch.
I teraz mam takie pytanie co do iPoda Touch. Czy wszystkie themy/aplikacje itp pod iPhone chodzą na iPod Touch? (update też, czy to są jakieś inne updaty) Bo iPhone to iPod Touch z funkcjami telefonu...

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 maja 2008 - 18:57

Nie kupujcie N95. Wszystkie osoby jakie maja iP przeszly z N95 na iPhone. Caly czas slysze jedna mantre: n95 sie wiesza, internet wolny, bateria slaba. Na poczatku myslalem ze to pojedyncze przypadki,ale to juz przechodzi w masowa opinie..

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 19:27

Kilka dni temu bawilem sie n95 ( nie 8 gb). Imponujaca :) Niestety, nie tak prosta w obsludze. Na plus mozna zapisac swietny aparat foto ( jak na telefon) i wyswietlacz. Po wgraniu Opery mini przegladanie internetu to czysta przyjemnosc. Odtwarzacz multimediow okej, nie tak efektowny jak w iphone/ipod ale spelnia swoja funkcje, jest tez sporo narzedzi dla Symbiana poszerzajacych mozliwosci n95 o divixy itp. System nie tak szybki jak w iPhone. Za to dostepny jets pakiet biurowy i edycja dokumentow Word.

#12 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:27

Ale to chodzi o N95, wersja 8GB jest zupełnie inna... Zobacz chociażby to:
YouTube - Nokia N95 / N95 8GB Comparison

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 19:28

Wszystkie osoby jakiemaja iP przeszly z N95 na iPhone. .


Odwazne slowo: wszystkie ;)

Ja po zapoznaniu sie z iPhone poszedlem i kupilem Nokie ;) Nie mam zamiaru zmieniac na iP.

#14 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:29

wojciech23 kup N95 i Toucha i porownasz sobie jak to chodzi chociazby przy odtwarzaniu mp3 bo to bedzie najtrafniejsze, oczywiscie obadasz przegladanie stron. Sam nam odpowiesz co jest lepsze :) Aha, zapomnialbym o najwazniejszym jak dla mnie, wez w reke N95 i zobacz z czego jest zrobiona i jak to czuc, pozniej obadaj Twojego Toucha a najlepiej iPhona:) Tragizm materialy i wyglad tej N95 naprawde nie wiem jak mozna zrobic telefon z takiego czegos jak Nokia chodzi mi o materialy. A na samym koncu porownasz sobie Menu N95 oraz Toucha :) i wyobraz sobie ze iPhone jest jeszzcze lepszy od Toucha bo zasuwanie po tym wszystkim co jest w N95 w porownaniu do iPhona to masochizm :) Serio najwyzej sprzedasz N95 pozniej ale kup ja i porownaj na iPhone najlepiej sam podzielisz sie wtedy uwagami, a noz Ci sie spodoba produkt Nokii!

#15 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:33

Przeszedlem przez wiele telefonow z Symbianem, wlaczajac N93, N95 itd. Kupuj iPhone. Tobie widac chodzi o zabawke, a nie o biuro w kieszeni; Iphone bedzie spelnial wszystkie Twoje wymagania plus duzo duzo wiecej. Jedyna rzecza, w ktorej Nokia jest lepsza to kamera i UMTS.

#16 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:38

insider i jak w Twoich oczach wykonaniue iPhona a tej Nokii ? Mam na mysli tak dotykowo i obcowanie z nim zewnetrzenie nie o Menu i co jest lepsze technicznie.

#17 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:42

Odwazne slowo: wszystkie ;)


Fakt, moja wina, brak precyzji. Wszyskie osoby, z jakimi sie spotkalem a troche ich bylo z racji serwisu iPhone. Po prostu nie moglem sie nadziwic, przychodza z iPhonem, a w reku N95, N95, N95.. Pytam sie, co zlego w N95 ze zmienia Pan na iPhone? Zawsze te same odpwiedzi.Bateria, wolny internet, nieporeczne,mimowolne rozsuwanie sie klapek po dluzszym uzytkowaniu. Nie twierdze ze tak jest bo sam tej nokii nigdy nie mialem, ale przekazuje tylko co mowia ludzie (wcale nie iPhone-maniacy).

#18 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 maja 2008 - 20:29

Mój braciszek będzie miał we wtorek N95 8GB, a touchem bawiłem się dzisiaj w iSpocie i mnie zachwycił! A jak iPhone jeszcze lepszy to... Pobawię się tą N95 i zobaczę, ale raczej będę wytrwale czekał na nowego iPhone. :) P.S: Sex

#19 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 20:34

Nie kupujcie N95. Wszystkie osoby jakie maja iP przeszly z N95 na iPhone. Caly czas slysze jedna mantre: n95 sie wiesza, internet wolny, bateria slaba. Na poczatku myslalem ze to pojedyncze przypadki,ale to juz przechodzi w masowa opinie..

Bateria trzyma tak samo albo nawet dłużej jak w iPhonie i bzdura, że się wiesza ;) Jedynie zgodze się z wolnym netem (chyba, że ktoś chce jako modem HSDPA do laptopa używać ;))

@Wojciech23 a koniecznie musisz kupić N95 w wersji 8GB? Ona prawie niczym nie różni się od N95 zwykłej a jest brzydka :D

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 maja 2008 - 20:37

Fakt, moja wina, brak precyzji. Wszyskie osoby, z jakimi sie spotkalem ...


No to czas zrobić spotkanie z Insiderem ;)

#21 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 maja 2008 - 20:45

Bateria trzyma tak samo albo nawet dłużej jak w iPhonie i bzdura, że się wiesza ;)


No to mamy Twoje slowo przeciw conajmniej 50 ciu innym. Zreszta widzalem na wlasne oczy jak fatalnie na tym dziala internet. Na EDGEu w iPhone dziala szybciej niz w tej nokii. Zreszta to nie ja oceniam, tylko uzytkownicy.

#22 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 20:50

Internet rzeczywiście chodzi kiepsko i to przyznaje ale co do wieszania to nie mogę tego powiedzieć ;) Po prostu jest stereotyp - Symbian się wiesza :)

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 20:51

Najlepiej sprzedajacym sie nagatywem fotograficznym jest Kodak Gold - najgorszy negatyw jaki w ogole jest na rynku. Ilosc uzytkownikow nie jest wyznacznikiem jakosci. Co najwyzej popularnosci.

#24 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2008 - 20:56

co do Symbiana to z tego co słyszałem to jest tak: gdy nie ma się nic - Symbian chodzi super. Jednak im więcej programów i plików, tym jest coraz gorzej. Znaczy, wiadomo, że tak jest nawet z systemami operacyjnymi komputerowymi. Ale w iPhone nawet jak teraz nawpychałem jakieś aplikacje, w sumie mam ich teraz ok. 20, to chodzi tak jak po Restore :) A z Symbianem nie będzie takiej przyjemności :)

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2008 - 21:05

co do Symbiana to z tego co słyszałem to jest tak: gdy nie ma się nic - Symbian chodzi super. Jednak im więcej programów i plików, tym jest coraz gorzej


Nic takiego nie zaobserwowalem. A mam wgranych sporo rzeczy :) Faktem jest natomiast, ze jest to nieco ociezaly system ( w porownaniu z iPhone) z niezbyt przyjaznym interfejsem uzytkownika.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych