Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak nauczyć się Photoshopa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2008 - 08:58

Bardzo lubię robić grafiki w Photoshopie, interesuje się grafiką ale PSa znam tak raczej średnio albo i nawet słabo ;) Powiedzcie mi prosze jak mam się nauczyć PSa? Polecacie jakieś książki bądź tutoriale? Ostatnio w Empiku oglądałem kilka książek to wszystkie dotyczyły tylko i wyłącznie zdjęć (oczywiście większość tych rzeczy da się przenieść na grafikę własną ale często jest to trudne i potrzebuje książki, tutorialów poświęconej głównie grafice a nie obróbce fotografii ;)).

Polecacie może którąś z tych książek?: Wydawnictwo Helion, księgarnia helion.pl -- Grafika komputerowa ť Photoshop
albo może jakaś ciekawa książka za granicą(eBay, Amazon)?
albo jakieś tutoriale w internecie? :)
Czekam na propozycje i z góry dziękuje :)

#2 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 maja 2008 - 09:24

popatrz na PHOTOSHOP GALLERY. Wszystko o Photoshop - Start.... naprawdę sporo fajnych tutoriali jest :)

#3 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2008 - 09:50

popatrz na PHOTOSHOP GALLERY. Wszystko o Photoshop - Start.... naprawdę sporo fajnych tutoriali jest :)

O dziękuje :)

#4 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 maja 2008 - 10:11

Trzeba sms-em abonament zapłacić - ale warto - i to jakieś "grosze" są za taką ilość tutoriali :)

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 06 maja 2008 - 10:25

Ja Tobie polecam pismo Computerarts. Nowe numery są w kiosku stare za grosze można kupić u wydawcy a jeszcze taniej na allegro. Chyba nic lepszego nie znajdziesz. Pismo to słynie z tutoriali typu krok po kroku czyli każda operacja jest pokazana na screanie. A tutoriale przeważnie pokazują jak zrobić najsłynniejsze grafiki popularne w danym okresie. Dodam źe dla tej gazety pracują największe sławy grafiki, co oznacza że to one przygotowują te tutoriale. Tutoriale są tak przygotowane że mogą z nich korzystać kompletni laicy photoshopa i innych programów graficznych. Czyli można się z nich naprawdę wiele nauczyć.

#6 artscape

artscape
  • 15 postów

Napisano 06 maja 2008 - 13:20

[url=http://psdtuts.com/]PSDTUTS - Photoshop Tutorials and Links - Spoonfed Photoshop Tutorials[/url]

Ale przede wszystkim cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.. na konkretnych rzeczach..

#7 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2008 - 13:43

PSDTUTS - Photoshop Tutorials and Links - Spoonfed Photoshop Tutorials

Ale przede wszystkim cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.. na konkretnych rzeczach..

Super ta stronka :)
Już się zabieram za ćwiczenia... ;)

#8 nowakrysiek

nowakrysiek
  • 51 postów

Napisano 06 maja 2008 - 13:59

Polecam zajecia w Sadzie - prowadzi je Bartek Woziwocki - Photoshop, Ilustrator, Indesign, Quark itd. Jest fenomenalny.

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 06 maja 2008 - 14:47

Polecam zajecia w Sadzie - prowadzi je Bartek Woziwocki - Photoshop, Ilustrator, Indesign, Quark itd. Jest fenomenalny.


Jaki jest koszt takich zajęć ??

#10 yarosh

yarosh
  • 165 postów
  • Skąd

Napisano 06 maja 2008 - 21:53

ja polecam videotutoriale marki Total Training

z tutoriali tradycyjnych poza fenomenalnym PSDTUTS polecic moge jeszcze:
Adobe Photoshop Tutorials | Vladstudio.com - free desktop wallpapers, widescreen, dual monitors, iPhone wallpapers, backgrounds for mobile phones, wallpaper clocks, e-cards
Category: Design Tutorials
Good-Tutorials / Photoshop Tutorials + Flash Tutorials

#11 freshman

freshman
  • 134 postów
  • SkądKrakow

Napisano 07 maja 2008 - 00:54

A polecacie jakies do 'Aperture 2', lub 'Lightroom' ??? bo np. na stronie apple sa tutoriale do 'Aperture 2', ale nieraz wchodza, nieraz nie i nie da sie ukryc, ze sa tam przedstawione podstawowe rzeczy.

#12 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 07 maja 2008 - 01:56

Jeżeli jesteś początkujący dobrze jest wszystko w jakimś zakresie liznąć czyli zalecam książkę oficjalny podręcznik. A ha odradzam wszelkiego rodzaju biblie zamiast tego lepiej nauczyć się dobrze posługiwać pomocą. Osobiście polecam oficjalny podręcznik z helionu miałem z tego wersję dla cs/cspl i jest wystarczająca. Resztę trzeba opanować przez tutki lub istną wykwitną zabawą - czyli godziny przed monitorem. Jeżeli opanujemy i chcemy jeszcze zapoznać się z jakimiś funkcjami polecam książki Scotta Kellbiego.

#13 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 maja 2008 - 13:12

Wg mnie aby byc kreatywnym musisz prefekcyjnie opanowac narzedzie aby obsluga softu nie wplywalao to na twoje myslenie. Ja mam taki sposob:
0. wyznaczam sobie realny czas iles godzin w tygodniu bo tylko systematyka ma sens.
1. Na poczatek oficjalny podrecznik i po kolei cale menu
2. Oficjalny podrecznik + cwiczenia z dostarczonej plyty
3. tutki z sieci

Z oficjalnych zrodel Adobe:
1. Help w PL KLIK
2. Wprowadzenie video KLIK

#14 MaUSeRoSS

MaUSeRoSS
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2008 - 18:23

Ja ze swojej strony polecić mogę podcast Photoshop User TV oraz Adobe TV.

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 maja 2008 - 18:48

I robi się nam fajne repozytorium wiedzy ... trzeba będzie pomyśleć o stworzeniu i przyklejeniu takiego tematu :)

#16 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2008 - 20:33

Bardzo dziękuje za pomoc :) Muszę w najbliższym czasie zakupić ten oficjalny poradnik do CS3 ;) Co jeszcze mi się podoba w tym poradniku to to, że pokazują wszystko na Macu :D

#17 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 maja 2008 - 21:14

używać, używać i jeszcze raz używać. Chyba najlepszy sposób ;)

#18 Lolka

Lolka
  • 266 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 maja 2008 - 07:28

Ja bardzo polecam Biblie PS! Sama ją czytalam kilkukrotnie (calosc i wyrywkowo) i tylko to spowodowalo ze teraz wiem jak duze mozliwosci ma PS i z czego skorzystac zeby cos konkretnego osiagnac :)

#19 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 08 maja 2008 - 10:55

Tez podobnie jak kolega szukam wszelakich tresci, aby nauczyc sie PSa od podstaw.
Arakdiusm znalazlem ksiazke ktora polecales Wydawnictwo Helion, księgarnia helion.pl -- Książka "Adobe Photoshop CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik". Chce sie jeszcze tylko upewnic czy aby napewno, dobrze jest od niej zaczac swoje poczatki ? :)

#20 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 maja 2008 - 12:09

Oficjalny podrecznik to nie jest jakies cudo nawet rozczarowuje, biblia tez ma swoje braki... ale od czegos trzeba zaczac, a potem jak to juz w kazdym zemiosle liczy sie chec do bycia dobrym w tym co sie robi.

#21 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2008 - 14:33

Tez podobnie jak kolega szukam wszelakich tresci, aby nauczyc sie PSa od podstaw.
Arakdiusm znalazlem ksiazke ktora polecales Wydawnictwo Helion, księgarnia helion.pl -- Książka "Adobe Photoshop CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik". Chce sie jeszcze tylko upewnic czy aby napewno, dobrze jest od niej zaczac swoje poczatki ? :)

Ja dzisiaj to zamówiłem ;) Dzisiaj jest na to -30% ;)

#22 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 08 maja 2008 - 17:56

Hmmm To jak do dzisiaj tylko to tez zamawiam! :)

#23 ROSI

ROSI
  • 1 postów

Napisano 08 maja 2008 - 19:28

A ja polecam coś takiego -- [url=http://tutoria.pl/sklep/kursy-wideo/grafika/photoshop-techniki-pracy-cz-1-4]Photoshop - Techniki pracy cz. 1-4 | kursy, szkolenia[/url] -- kupiłem sprawdziłem ,bardzo fajny kurs.Na allegro jest podobnych kursów sporo ale wg.mnie ten jest profesjonalnie zrobiony.
Pozrdawiam.
:0)

#24 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 08 maja 2008 - 22:04

Droga ta nauka....;)

#25 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 08 maja 2008 - 22:44

Zamówienie na Heliona poszło :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych