Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone czy HTC TyNT II?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 qba8

qba8
  • 15 postów

Napisano 05 maja 2008 - 20:17

Po pierwsze witam wszystkich, jako nowy na forum :) Mam taki dylemat: Kupić iPhone czy też telefon HTC TyNT II? Telefony te są w podobnych cenach, jednak trochę się różnią dlatego proszę o pomoc bardziej zorientowanych w tym temacie osób ;)

#2 iYanek

iYanek
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2008 - 20:26

miałem swego czasu oba urządzenia i pozostałem przy IP, ale przede wszystkim musisz określić swoje oczekiwania i zastosowanie urządzenia wtedy mogę coś doradzić! Pozdrawiam! iY

#3 qba8

qba8
  • 15 postów

Napisano 05 maja 2008 - 21:09

Obecnie telefonu (k750i) używam głównie do wysyłania sms i łączenia z gg przez Mobilne Gadu-Gadu, więc na tej drugiej opcji by mi szczególnie zależało. Telefonu używam też jako organizer-notatnik żeby zapisywać jakieś ważne daty, czy informacje. Chciałbym korzystać z internetu wifi przez telefon. No i też interesuje mnie, który jest praktyczniejszy w codziennym użytkowaniu ;)

#4 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 05 maja 2008 - 21:23

Jak masz maka i organizujesz swoje życie przy jego pomocy (mail, kalendarz, notatki itp) to bierz iPhone. Jeśli życie organizuje Ci Outlook to bierz cokolwiek z Windows Mobile bo to to świetnie uzupełnia Outlooka. Nie wiem o co chodzi z tym internetem przez wifi - ale Safari jest daleko przed mobilnym IE. Jeśli maile - to można się męczyć z Pocket Outlookiem, aczkolwiek (moje prywatne zdanie) iPhone, jako pierwsze urządzenie, dał mi do ręki i kieszeni marynarki internet. Czekam tylko by (wymóg zawodowy) w pełni zsynchronizować go z całym tym M$ biznesowym (Exchange) zapleczem.

#5 dany28

dany28
  • 75 postów

Napisano 05 maja 2008 - 22:20

Mam taki dylemat: Kupić iPhone czy też telefon HTC TyNT II?
Telefony te są w podobnych cenach, jednak trochę się różnią dlatego proszę o pomoc bardziej zorientowanych w tym temacie osób ;)


Do klasycznego dylematu brakuje Ci jeszcze N95 :) A nie sorki, troche uprzedzając wybór, wybierzesz iPhone i znowu dylemat 8GB, 16GB czy czekać na nowego ....

#6 qba8

qba8
  • 15 postów

Napisano 05 maja 2008 - 23:44

Właśnie n95 mi się jakoś nie podoba... :D ale faktycznie nie wiem czy kupować 16 GB czy czekać na nowego... :P

#7 iYanek

iYanek
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 maja 2008 - 15:05

Do zastosowań które opisałeś to tylko iPhone. Miałem kilka urządzeń z WM na pokładzie (TyTn, TytnII, Touch) i to była męczarnia, ciągłe zwisy, wolne działanie itp. Pozdrawiam! iY

#8 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 06 maja 2008 - 15:18

ja tez uzuwalem oby dwu telefonow. i nawet jesli iPhone nie bedzie mila wszystkiego co potrzebujesz to uwierz ze i tak bedziesz bardzej zadowolony. Tytn i WM jest tak powolny ze niewiadomo jakie programy nie beda cie usczesliwialy... ogolnie rzecz biorac to Tytn ma sie niejak do iPhona

#9 qba8

qba8
  • 15 postów

Napisano 06 maja 2008 - 16:39

Ok dzięki wielkie za rady ;)

#10 artek1984

artek1984
  • 18 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2008 - 17:43

Nie wiem skad te opinie o wolnym dzialaniu WM na TyTN II. Ok, przyznaje TyTN I to byla porazka ale uzywam teraz TyTN II i od 2 miesiecy ani razu nie zawiesil sie telefon a w tle dziala czasami nawet 10 programow. Ponadto latwa synchornizacja z Apple, bardzo szybki internet. qtylovsky ma racje ...Apple ma sie nijak do TyTN II gdzie iPhone ma internet po GPRS a TyTN II korzysta z HSDPA. Sugeruje tez zapomniec o GPS na iPhonie (na TyTN II dziala bezblednie). Nie wiem tez czym jest problem z poczta email gdyz uzywam Eramail ktory synchronizuje moj kalndarz kontakty oraz co najwazniejsze mam email push z kilku kont (prawie jak Blackberry tylko za 9zl/mies). GG tez jest bajecznie proste do instalacji (na iPhonie nawet bym nie marzyl o jego uzywaniu). Skype pod WM to jak uzywanie telefonu - jakosc doskonala a na iPhonie trzeba zmagac sie z fringiem. To chyba wszystko. Pozdrawiam P.S. W TyTN II istnieje mozliwosc rozbudowy pamieci do 32 GB...a ktos mi mowe powiedziec jak jest z kartami pamieci w iPhone? Cos mi sie zdaje ze nie ma nawet w nich slota :D

#11 lukullus

lukullus
  • 194 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2008 - 22:28

dlaczego nie marzysz o uzywaniu GG na iPhone? :) przecież jest program mGadu, który działa wyśmienicie!

#12 artek1984

artek1984
  • 18 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2008 - 22:43

teraz, kiedy wiem ze jest gg pod iPhone'a uwazam ze to najlepsze urzadzenie pod sloncem. ale 10pkt dla Apple za promocje tego urzadzenia i stworzenie jednej z najbardziej porzadanej marki. Ten telefon w momencie kiedy pojawil sie na rynku juz byl przestarzaly ale niektorzy cierpieli w kolejkach zeby go zdobyc.

#13 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2008 - 12:15

daj spokój z Pocket PC, WM to jakaś porażka, miałem kilka "telefonów" z tym na pokładzie ponad 2 lata i powiem że nigdy więcej nie powtórzę tego błędu. Mówisz ze iPhone jest przestarzały, ok może i jest ale co mnie to obchodzi? (btw co w nim przestarzałego?) Potrzebny mi lepszy procesor, nie wiem co jeszcze, karta graficzna? Z tego co wiem to tytn ma słabszy procesor i grafikę bez sterowników (haha), aparat i gps też nie najlepszy :P A nie przyszło Ci do głowy, że nie wszystkim chodzi o markę? Może po prostu trafił w gusta odbiorców? Kupując iPhona mam wszystko w jednym dobry odtwarzacz mp3, szybki telefon, duży ekran (pozbędę sie psp i bede oglądał filmy na iPhone), mnie nic więcej nie potrzeba. Tytn też to ma, ale nie działa to jak powinno... Jedyne co mi sie podobało w pocket pc z klawiaturą to to że można bardzo sprawnie pisać smsy, i wiadomości na gg, reszta to porażka. Zadam Ci pytanie dlaczego używasz Maka? Przecież komputer ten jest przestarzały... Jeszcze odpowiem na Twojego poprzedniego posta, w tytnie możesz sobie rozbudować pamieć poprzez karty pamieci, WOW, w iPhone nie potrzebuje nic rozszerzać bo mam 16GB wbudowanej. HSDPA - super, jak usiądę w centrum miasta to może bede w zasięgu tego ustrojstwa... Na dodatek w starym iPhonie jest EDGE a nie tylko gprs;] Nie bede wspominał że za 8 dni bedzie z pewnością premiera nowego iPhona z GPSem i HSDPA i innymi bajerami. qba8 zapraszam na forum pdaclub.pl poczytaj sobie tam troche opinii na temat Tytna. Sam mam podobny dylemat tyle że Tytna mam za 1.22zł, ja wybrałem iPhone jeżeli nie pojawi sie w orange do końca lipca wezmę TyTNa II sprzedam go i kupie iPhona.

#14 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwca 2008 - 12:27

Mój Tato miał TyTn II. Sprzedał go 2 tygodnie po zakupie. W sumie wcale się nie dziwię, większego sprzętowego nieporozumienia nie widziałem.. Telefon sam w sobie fajny, może trochę "cegłowaty", ale Windows Mobile niszczy całe pozytywne wrażenie. Żeby wykonać telefon trzeba było stuknąć rysikiem(!) 7 razy o ile dobrze pamiętam..

#15 artek1984

artek1984
  • 18 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2008 - 10:33

Mój Tato miał TyTn II.
Żeby wykonać telefon trzeba było stuknąć rysikiem(!) 7 razy o ile dobrze pamiętam..


Nie wiem o jakim siedmiokrotnym stukaniu mowisz ale z pewnoscia Freud mialby na tobie uzywanie :P

#16 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 02 czerwca 2008 - 10:37

Ja swojego sprzedałem i sprowadziłem sobie iPhone z USA :P I tobie zalecałbym zrobić to samo :P Nowy iPhone to już będzie niezła maszyna :D

#17 artek1984

artek1984
  • 18 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2008 - 10:41

daj spokój z Pocket PC, WM to jakaś porażka, miałem kilka "telefonów" z tym na pokładzie ponad 2 lata i powiem że nigdy więcej nie powtórzę tego błędu.
Jeszcze odpowiem na Twojego poprzedniego posta, w tytnie możesz sobie rozbudować pamieć poprzez karty pamieci, WOW, w iPhone nie potrzebuje nic rozszerzać bo mam 16GB wbudowanej. HSDPA - super, jak usiądę w centrum miasta to może bede w zasięgu tego ustrojstwa... Na dodatek w starym iPhonie jest EDGE a nie tylko gprs;] Nie bede wspominał że za 8 dni bedzie z pewnością premiera nowego iPhona z GPSem i HSDPA i innymi bajerami. .


No skoro lubisz ten telefon to nie bede Ci tego odbierac. Ja tam jednak wole szybko napisac maila niz bawic sie muzyka a jak juz podlacze komorke do laptopa to nie chce sie ciąć żyletkami w trakcie kiedy strona wgrywa sie 10 min a zalaczniki maili laduja sie caly dzien. Rozni ludzie rozne potrzeby. btw GPSw tytn II dziala bardzo dobrze. a jesli pojawi sie iPhone z szybkim internetem to wtedy rozwaze jego zakup...bo ten ktory jest aktualnie to raczej zabawka.

#18 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 02 czerwca 2008 - 19:32

no zgadzam sie z tym wolnym internetem itp, ale zauważ że iPhone był wcześniej niż Tytn, teraz wyjdzie nowa wersja i dopiero będzie można dyskutować. Z tymi 7 kliknięciami to kolega chyba trochę przesadził, bo łącznie z wybraniem numeru to sa pewnie ze 3. Jeszcze nie mogę powiedzieć czy go lubie czy nie, bo czekam na nowego, chba ze nic ciekawego nie wniesie to kupie starego, ale bawiłem sie nim trochę i byłem zadowolony z jego działania. Ja po prostu nie wysyłam maili, a jak tak to krótkie. Ale muszę przyznać że pełna klawiatura w pocket pc to naprawdę fajna sprawa (gg, sms, maile itp).

#19 grigor1993

grigor1993
  • 1 postów

Napisano 04 marca 2009 - 18:55

Zgadzam się z poprzednikiem A i nie słuchajcie bałwanów którzy mówią że windows mobile jest do dupy, widocznie nigdy nie mieli urządzenia z tym systemem. Wcale się nie wiesza ja mam spv c600 i blueangela (spv m2000) jestem w pełni z nich zadowolony. Nie mówię że iphone jest do kitu bo nigdy go niemiałem ale osobiście wole wm ponieważ jest do niego dużo baardzo dużo programów, może nawet więcej niż na normalną winde, można zmieniać system operacyjny.... a o tytnie 2 poprostu marzę podoba mi się jego wygląd a i jego flaki są wporzo, mówię tu o procku, ramie itd itp

#20 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 04 marca 2009 - 20:04

brawo za odgrzebanie tematu,




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych