Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co nie-Makowcy mogą powiedzieć do Mac-userów...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#26 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 20:37

Co do reszty.... A po co mi mak?


A po co mi mercedes? Polonezem tez pojade :twisted:


No i jezdzisz tym "polonezem" tylko Stefan go tak stuningowal ze wydaje CI sie iz to mercedes.

#27 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 21:33

Co do reszty.... A po co mi mak?


A po co mi mercedes? Polonezem tez pojade :twisted:


No i jezdzisz tym "polonezem" tylko Stefan go tak stuningowal ze wydaje CI sie iz to mercedes.


Jeździsz dopóki nie złapiesz gumy bo kolega zapomniał tuningując o nie przebijalnych oponach i jakiś trojański kuń wygrał z tobą wyścig :)

#28 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2006 - 08:27

Co do porowania - to chyba troche inne sgementy rynku...


Jak to inne segmenty? Cenowo to tak, ale skoro bebechy praktycznie maja te same
to po co przeplacac za Della (w dodatku ciezszego, grubszego i bez kamery)?

#29 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 kwietnia 2006 - 09:04

Jak to inne segmenty? Cenowo to tak, ale skoro bebechy praktycznie maja te same
to po co przeplacac za Della (w dodatku ciezszego, grubszego i bez kamery)?


Trzecia linijka od dolu w konfuguracji do Della.
No chyba, ze uwazasz, ze MBP 17" to ma byc super wydajna maszyna do grania...
(O smiesznej rozdzielczosci ekranu chyba nie musze mowic, skoro sprzet jest kierowany na rynek "video").

#30 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2006 - 09:19

Jak to inne segmenty? Cenowo to tak, ale skoro bebechy praktycznie maja te same
to po co przeplacac za Della (w dodatku ciezszego, grubszego i bez kamery)?


Trzecia linijka od dolu w konfuguracji do Della.
No chyba, ze uwazasz, ze MBP 17" to ma byc super wydajna maszyna do grania...
(O smiesznej rozdzielczosci ekranu chyba nie musze mowic, skoro sprzet jest kierowany na rynek "video").


Czyli 1200$ za lepsza karte graficzna :D Jak dla mnie bomba.
Co do rodzielczosci to mozna podlaczyc zewnetrzny monitor o wiekszej rozdzielczosci
(nie sadze zeby ktos profesjonalnie zajmujacy sie "video" korzystal tylko z LCD 17'').

#31 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 kwietnia 2006 - 09:46

Czyli 1200$ za lepsza karte graficzna Very Happy Jak dla mnie bomba.


Nie za lepsza. Za najlepsza.

Co do rodzielczosci to mozna podlaczyc zewnetrzny monitor o wiekszej rozdzielczosci
(nie sadze zeby ktos profesjonalnie zajmujacy sie "video" korzystal tylko z LCD 17'').


No jasne. Tylko po co komu wtedy 17"? Dla FW800?

#32 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 28 kwietnia 2006 - 12:13

zgadzam sie z Maciejem 17" ma służyć wyłącznie w terenie i jest moim zdaniem wystarczająca a w biurze podlaczasz się do 30" lub czeka na ciebie rozgrzany PowerMac :wink: Lack z twoich wypowiedzi jasno wynika, że nie masz pojęcia o branży wideo i reszcie kreatywnych, ty masz Dell'a, ja mam PowerBook'a ktoś inny ma coś innego :D wszyscy są szczęśliwi bo mają to czego potrzebują i tak sobie myśle, że "bardzo" potrzebuje taką 17" :wink:

#33 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 kwietnia 2006 - 14:07

Lack z twoich wypowiedzi jasno wynika, że nie masz pojęcia o branży wideo i reszcie kreatywnych,
ty masz Dell'a, ja mam PowerBook'a ktoś inny ma coś innego Very Happy wszyscy są szczęśliwi bo mają to czego potrzebują i tak sobie myśle, że "bardzo" potrzebuje taką 17" Wink


A jakie pojecie o kreatywnosci czy video musze miec zeby oswoic sie z rozdzielczoscia 1680x1050 podczas gdy full HD to 1920x1080(1200)?

#34 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 maja 2006 - 23:03

Hmm w październiku stałem przed trudnym wyborem miałem do wyboru PB 15' lub Toshibe 17' . Wybrałem to drugie ale nie z powodu większej matrycy ale z prostej przyczyny na maca nie ma programów inżynieryjnych których potrzebuje . Dopóki producenci oprogramowania nie będą robić alternatyw macowych, sprzęt ten będzie w grupie niszowej na rynku, i nie ma sensu zakładać takich tematów, bo to przypomina ciągłą walke typu AMD vs INTEL czy też ATI vs NVIDIA , to ukazuje tylko nature "fanboya" . Przez ostanie pare miesięcy poznałem pare osób które mają maca i są to głównie fotografowie oraz graficy , do zastosowań projektówych jak sami powiedzieli mac nadaje się w bardzo małym stopniu co potwierdzam [bo przez długi czas przed kupnem laptopa [ok 3 miesiące] rozglądałem się za alternatywami oprogramowania] co jest spowodowane ignorowaniem przez producentów oprogramowania alternatywnych systemów operacyjnych. Ale pomimo to przymierzam się do kupna iBooka 12', bo jest fajniutki malutki nie zajmuje dużo miejsca i co najważniejsze pracuje bardzo długo . Pozdrawiam .

#35 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maja 2006 - 03:18

A jakie pojecie o kreatywnosci czy video musze miec zeby oswoic sie z rozdzielczoscia 1680x1050 podczas gdy full HD to 1920x1080(1200)?


Nikt tego 1080i nie uzywa. Wszyscy maja korbe na 720p a to juz znacznie mniejsza rozdzielczosc. Mozesz sobie poszukac dlaczego tak jest ale jest.

#36 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 05 maja 2006 - 06:59

a maca nie ma programów inżynieryjnych których potrzebuje .

To może tak poczekać te parę miesięcy i wymienić Toshibę na sprawdzoną wersję Mac Booka Pro? :D

#37 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 05 maja 2006 - 09:09

Ech, być może ktoś stwierdzi, że taki temat jest potrzebny... niech zostanie. Pachnie prowokacją, ale ok, niech zostanie.


Wielokrotnie przywolywalem kolumne Road Warrior w www.macopinion.com prowadzona przez Charlesa Moore. I autor i jego liczne publikacje nie pozostawiaja cienia watpliwosci co do fascynacji, oddania Charlesa sprawom komputerow z jabluszkiem, a sam Road Warrior uwazany jest za jedno z lepszych jesli nie z gola najlepsze zrodlo informacji o makowych laptopach.

Otoz w dniu 7 marca 2006 roku Charles - jako sie rzeklo nie tylko macewangelista ale wielkiej klasy specjalista makowy opublikowal tekst pod tytulem:
Sometimes A PC Laptop Actually Can Be The Right Choice
czasem PC laptop moze byc wlasciwym wyborem
patrz:
http://www.macopinio...3/07/index.html

Po prostu chce powtorzyc, ize jesli ktos chce prowokowac, czuc sie sprowokowanym, klocic sie, to IMHO jest to po prostu kwestia jego indywidualnego przekonania czy nastawienia. I to niekiedy nie tylko do kwestii: PC czy Mac.

Jak zawsze
Jacek A.R.
jar

#38 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 maja 2006 - 09:56

Nikt tego 1080i nie uzywa. Wszyscy maja korbe na 720p a to juz znacznie mniejsza rozdzielczosc. Mozesz sobie poszukac dlaczego tak jest ale jest.


Zartujesz chyba? To, ze zwykle lcd z walmartu ma maksymalnie 768 pikseli pionowo nie znaczy, ze nikt tego nie uzywa.
Idz do bestbuya i poszukaj polki z HD-DVD, popatrz jaka tam jest rozdzielczosc.

#39 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maja 2006 - 13:44

Misiu, ja sie zawodowo zajmuje telewizja i wiem czego sie gdzie uzywa. Zadnego laptopa nikt nie wstawia na online'owe stanowisko montazu. A materialy wyjsciowy z kamery, nawet w USA nadajacej gdzie popadnie w systemie "interlaced", nakrecone sa w "progressive". No , chyba, ze gadamy o talk-showach czy cos. Ale to jest obrabiane na miejscu, w studiach gdzie bylo krecone i nikomu tam laptopy nie sa potrzebne.

#40 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 maja 2006 - 14:01

a maca nie ma programów inżynieryjnych których potrzebuje .

To może tak poczekać te parę miesięcy i wymienić Toshibę na sprawdzoną wersję Mac Booka Pro? :D

Hmm ale ja chce G4 wtedy nie będzie mnie kusiła instalka windy :P Ale pożyjemy zobaczymy :) mam nadzieje że ceny iBooków na G4 spadną :P wtedy sobie kupie jak nie to pozostanie kupno jakiegoś używanego w dobrym stanie :)

#41 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 maja 2006 - 14:01

Misiu, ja sie zawodowo zajmuje telewizja i wiem czego sie gdzie uzywa. Zadnego laptopa nikt nie wstawia na online'owe stanowisko montazu. A materialy wyjsciowy z kamery, nawet w USA nadajacej gdzie popadnie w systemie "interlaced", nakrecone sa w "progressive". No , chyba, ze gadamy o talk-showach czy cos. Ale to jest obrabiane na miejscu, w studiach gdzie bylo krecone i nikomu tam laptopy nie sa potrzebne.


Czekaj misiu pysiu, co probujesz udowodnic?
1) 720p jest lepsze od 1080p?
2) 1680x1050 jest lepsze od 1920x1200?
3) Ze laptopy do obslugi video nie maja sensu?

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maja 2006 - 14:22


Czekaj misiu pysiu, co probujesz udowodnic?
1) 720p jest lepsze od 1080p?


Tak. 1080p na dzien dzisiejszy jest niemozliwe do emisji wiec sie go nie uzywa, polecam google.

2) 1680x1050 jest lepsze od 1920x1200?


Progresywne, tak. Reszta patrz punkt wyzej.

3) Ze laptopy do obslugi video nie maja sensu?

Maja sens i spelniaja wszystko do czego zostaly przewidziane.

#43 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 05 maja 2006 - 14:26

lack
ty masz latitude d600? takiego hmm kilkumiesiecznego? a moze masz ochote go zmierzyc z moim ibookiem w jakims benchmarku? cinebench tudziez geekbench?
w koncu przedzial cenowy ten sam, klasa ta sama... bo do pb to ty go nie porownuj...
moim poprzednim laptopem, ktorego wymienilem poczatkowo na ibooka g3 500, byl dell c400 z pierwszym centrino 1.2 - zly to nie byl laptop, ale powaznie jego wykonania do wykonania nawet ibooka nie ma co porownywac. ze o designie i calkowitym efekcie nie wspomne...

#44 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 maja 2006 - 14:36

design poprawia tylko komfort pracy z komputerem... pozaty kilkumiesiecznego palnalem - moj ibook ma 20 miesiecy. d600 z tego co wiem 3 lata temu nie bylo na rynku... jesli chodzi o cene teraz to fakt twoj dell jest warty polowe tego co moj ibook, ale jak byl nowy kosztowal tyle samo albo i wiecej... a co do benchmarka to wymiekles? boisz sie, ze design doda punktow? nie boj sie - nie doda :P

#45 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 05 maja 2006 - 14:43

to ja napisalem - nie wiem czemu phpbb to lackowi przypisalo ;)

#46 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 05 maja 2006 - 14:52

niektóre benchmarki są zrobione tylko w celu nakręcenia koniunktury na rynku więc nie brałbym tego za wyrocznię ;)

#47 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 maja 2006 - 14:56

to ja napisalem - nie wiem czemu phpbb to lackowi przypisalo Wink


Tez nie wiem. Calego posta mi wcielo :/.

Design - o stacja dokujacych, modulach itp mowilem setki razy, wiecej chyba nie trzeba :-)

Delle serii D przedstawiono 12 marca 2003. iBooki G4 w pazdzierniku 2003.

Moj Dell jest wart (srednia z allegro wyciagnieta na oko) 2k zl. Twoj iBook jest wart 4k?
Ile kosztuja nowe (620) latwo sprawdzic na dell.pl chociazby.

Co do benchmarka, dla mnie moze byc jeden: obsluzy gre ktorej potrzebuje lub nie. Mac OS nie obsluzy, wiec nie sposob zmierzyc wydajnosci iBooka w moich zastosowaniach.

insider, mozesz powiedziec w jakim formacie nadaja telewizje hd w stanach (na przykladzie HBO moze?), polecam google, lub bezposrednio na hbo.com. O 1080p na apple.com i hd-dvd chyba nie trzeba wspominac.

#48 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maja 2006 - 15:04

Lack, to, ze nadaja to nie znaczy , ze dociera. Sygnal ma straty po drodze. A odtwarzanie 1080p z innych nosnikow to inna para kaloszy - b. czesto, czesciej niz myslisz, sygnal jest interpolowany wiec widzisz "dorobione" pixele.

#49 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 05 maja 2006 - 15:09

ok. wynika z tego, ze nasze maszyny sa porownywalne cenowo. o designie nie wspominam. z wydajnoscia jak jest mozemy sie szybko przekonac.

#50 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 maja 2006 - 15:19

Lack, to, ze nadaja to nie znaczy , ze dociera. Sygnal ma straty po drodze. A odtwarzanie 1080p z innych nosnikow to inna para kaloszy - b. czesto, czesciej niz myslisz, sygnal jest interpolowany wiec widzisz "dorobione" pixele.


Straty po drodze odnosza sie tylko do 1080p, ze o tym wspominasz?
Interpolowanie oczywiscie, ale z rownym prawdopodobienstwem co w 720i/p przeciez.

z wydajnoscia jak jest mozemy sie szybko przekonac.


Tylko w jedna strone co najwyzej - moj dell w Twoich zastosowaniach. Ja Twojego iBooka nie przetestuje, bo go system ogranicza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych