Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co nie-Makowcy mogą powiedzieć do Mac-userów...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 26 kwietnia 2006 - 09:10

…Nie zawsze przyjemne rzeczy.

DO ADMINISTRATORA: ten temat jest kontrowersyjny, ale naprwdę, proszę go nie wyrzucać do kosza!! Dziękuje za uwagę. :)

A więc, co takiego możemy usłyszeć na temat nas i naszych maszyn? Zobaczmy, zarówno wypowiedzi autentyczne jak i całkiem możliwe…

"Ja iMacków/*Booków/Mini nie lubię, bo nie mogę ich rozebrać i w nich pogrzebać."(Autentyk!)
Są ludzie, w zdecydowanej większości, co wolą aby maszyna chodziła od razu po podłączeniu do prądu…

"Czym wy się podniecacie??? Jak kupie sobie superobudowe, świetlówki i troche kolorowych plastików do swojego pecaka, to będę SUPERKOMPA i SUPERDESIGN za ułamek cecy Maca!!!"
Spoilery i alufelgi też można do Malucha włożyć, ale Ferarri z tego nie powstanie tak czy siak…

"Na Maca nie ma programów. Na Windę są, wystarczy że pójdę do kumpla i sobie przegram…"(Autentyk!)
Niektórzy ludzie, np. prowadzący firmę, na piraty nie mogą sobie pozwolić.

"Mac jest do niczego. Nie ma AutoCADa."
AutoCAD to nie wszystko. Jest ArchiCAD plus jakiś program do 3D.

"Makowcy to nadęte typy."
Nadęte typy znajdą się w każdym środowisku, zapewnie wśród Linuxiarzy i pc-tuningowców też można takich znaleść, i co z tego?

"APPLE UPADA!!!! MACINTOSH UMIERA!!!!"(Autentyk!)
No comment, no comment, no comment…

A teraz kilka możliwych tekstów, na które nie mam gotowej odpowiedzi:

"Hahaha! Ale z was frajerzy! Ściągne sobie z neta Mac OSa Xa pirata (mam w nosie czy Apple to lubi czy nie), i zainstaluje na swoim supermarketowym pecaku!"
"Czym wy się podniecacie? Linux jest leprzy i tak samo stabilny."
"Oprogramowanie iLife jest bez wartości."

Jak myślicie, co my możemy jeszcze usłyszeć?

#2 cybermantis

cybermantis
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwietnia 2006 - 09:19

Re: Co nie-Makowcy mogą powiedzieć do Mac-userów...

"Mac jest do niczego. Nie ma AutoCADa."
AutoCAD to nie wszystko. Jest ArchiCAD plus jakiś program do 3D.


jakiś ... Maya, Cinema, LightWave, Modo, Rhino .... tylko 3d maxa nie ma :(

#3 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 kwietnia 2006 - 09:39

A czy to jest w ogóle istotne? Niech sobie gadają ;)

#4 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 kwietnia 2006 - 13:39

No jak dla mnie to temat jednak do kosza! P.S A kontrowersji w tym temacie tyle co w woskowinie usznej.

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 kwietnia 2006 - 13:44

Dla mnei też - to kolejny temat do wojny mac-pc. Niedawo już coś takiego było, ale mi się nie chce takich śmieci szukać...

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 26 kwietnia 2006 - 14:29

Ech, być może ktoś stwierdzi, że taki temat jest potrzebny... niech zostanie. Pachnie prowokacją, ale ok, niech zostanie.

#7 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 26 kwietnia 2006 - 18:47

" Spuśćmy zasłonę miłosierdzia " i wybaczmy zaślepionym niewiernym - pecetowcom ;) Tylko ich nie nawracajmy ;)

#8 ivar

ivar
  • 75 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 26 kwietnia 2006 - 19:22

czesc co do pierwszego stwierdzenia (zainstaluje sobie na pc osx-a) to chyba oczywiste ze jest to nielegalne i ktos kto tak robi jest po prostu zlodziejem... czy potrzeba innych kontrargumentow ? a co do linuxa to przeciez linux jest rowniez na ppc wiec wybor tego systemu nie moze byc argumentem przy wyborze komputera..no chyba ze argumentem tutaj bedzie cena ale to juz inna sprawa mysle ze to glownie cena,marketing /w senise jego brak/ oraz dystrybucja w polsce (coz kilka sklepow na cala polske z komputerami apple trudno nazwac siecie dystrybucji/ sa glowna przyczyna tak malego zainteresowania tymi komputerami w polsce przy dobrej reklamie mozna sprzedac kazde gowno natomiast bez reklamy ciezko sprzedac cokolwiec,niezaleznie jak dobry bylby to towar

#9 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 26 kwietnia 2006 - 19:44

Ivar dobrze kombinuje :wink: W sumie mi nie zależy żeby mac był popularny ale znajomym oczywiście polecam, wtedy się inaczej rozmawia niż z jakimś twardzielem przez forum i dlatego takie dyskusje nie mają sensu, wracając do tematu może zapytać : stary a gdzie ja sobie mam wsadzic dyskietke ? Pytanie retoryczne :wink:

#10 Mkbart

Mkbart
  • 1 postów

Napisano 26 kwietnia 2006 - 19:53

Ja jestem użytkownikiem PC, korzystam zarówno z Windowsa jak i Linuxa, lecz Macintosh też mi się bardzo podoba, szczególnie jako komputer (i system) dla grafików. Jesli w przyszłości będę dysponował odpowiednią sumką (niestety z tego co widzę, Mac sa drogie), poważnie rozważę możliwość przesiadki :)

#11 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 kwietnia 2006 - 20:17

Ceny używanych Mac'ów zaczynają być już coraz bardziej przystępne - nie trzeba zaczynać od rakiety :) p.s. używam zarówno mac'a jak i pc - przy czym tego pierwszego zdecydowanie częściej

#12 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 26 kwietnia 2006 - 20:28

W pracy mam 5 pecetów w tym : Pentium IV 3 GHz z 2GB RAMu i twardymi 2x200 GB na XP Celeron 2,66 Ghz z 2GB Ramu i twardymi 160GB i 200GB na XP z niebylejakim zasilaczem - Topower P6 420W - kupiłem go za 450 zł !!! Więc nie jest to tandetny sprzęt , same markowe podzespoły. No i kupiłem sobie mini w niźej wymienionej konfiguracji i ... i nie mogę się doczekać kiedy wrócę do domu by przy nim posiedzieć !!! I chyba na tym to wszystko polega , dla mnie ten komp ma duszę :) I końcu jest to pierwszy komp , który podoba się mojej źonie "no nareszcie coś ładnego a nie jakieś takie gówni... pudła" ;) Ale chyba zbaczam z tematu ;)

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 kwietnia 2006 - 20:47

[..]z niebylejakim zasilaczem - Topower P6 420W - kupiłem go za 450 zł !!!
[...]

Co to za nowa mania z podawaniem tych zasilaczy??
Niedługo bedziecie podawac elektrownie, z której bierzecie prąd. :shock:

#14 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 kwietnia 2006 - 23:40

[..]z niebylejakim zasilaczem - Topower P6 420W - kupiłem go za 450 zł !!!
[...]

Co to za nowa mania z podawaniem tych zasilaczy??
Niedługo bedziecie podawac elektrownie, z której bierzecie prąd. :shock:


LOL

Ja z kolei miałem taką sytuację:

Poprzedni provider neta dostarczał mi łącze radiowe o bardzo kiepskich parametrach za kilka groszy miesięcznie. Czas oczekiwania pomiędzy jedną promocją neostrady a drugą bo innej możliwości nie mam na przedmieściu Wrocławia. Sytuacje były takie, że nie bylem w stanie się w ogóle połączyć ze stroną apple.com czy na przykład adobe.com czy nawet google.com (czytaj każdej, ktorej serwer siedział za atlantykiem). Do tego zbyt słabe osiągi, a ja planowałem przystąpienie do kursu CISCO, gdzie zdaje się przez internet. Po prostu musiałem mieć stabilne łącze!

Po kilku tygodniach wydzwaniania do providera, w końcu wysłał technika. Przychodzi do domu i widzi tak:
Komputer PC
laptop PC (brata, akurat mu naprawiałem widnowsa)
PowerBook

Wszystkei kompy pospinane ze sobą jak się da, PB <> PC <> laptop. Do radiówki podpięty był PB.

Tachnik: O! Widzę, że ma pan maka. *zerknął na to cale okablowanie i od razu wydukał, ktory komp jest podpięty kablem do anteny wiszącej za oknem* Ojej, ale ja się nie dziwę, że ma pan problemy z siecią, bo maków nie da się podłączyć do Internetu, one mają własną sieć"

_^_ Zgon na miejscu. Oczywiście po czasie i po testowaniu swoim laptopem tego syfnego internetu przyznał mi rację, ba przekonał się i nakręcił się na Maca Mini ;)

No nei patrzcie tak na mnie, ja nic mu nie mówiłem. Samo mu się spodobało jak popatrzał jak pracuje ;)

BTW: Później podłączyłem mu Amigę 1200 do sieci tym kablem to dopiero miał ździwko X D

#15 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2006 - 07:39

cytat:"Po co kupowałeś ten komputer skoro nawet oryginalnego Gadugadu nie możesz zainstalować , i wielu innych programów"

Ta wypowiedź pojawiła się w momencie gdy chcieliśmy zrobić w czwórkę konferencję na Gadu, i potrzebowałem Guitar Pro (który na maca pojawi się w maju).
Ogólnie wszyscy znajomi (oprócz jednego od którego kupiłem mojego Imac'a)mi odradzali ale po 6 miesiącach użytkowania nie żałuję że kupiłem maczka i teraz tylko planuję i kombinuję jak kupić coś lepszego :D

#16 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 27 kwietnia 2006 - 08:33

:] co do komunikatorów to też na początku się strasznie wkurzałem, ale w tym momencie adiumx + jabber z transportami tlen i gg - i wszystko gra, a na piecu jest psi-pedrito i nie ma problemu :) do wszystkiego można się przyzwyczaić.

skoro nawet oryginalnego Gadugadu nie możesz zainstalować

i dzięki bogu bo nie muszę oglądać reklam doklejonych w każde możliwe miejsce :]

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 kwietnia 2006 - 10:07

według opini wielu osób (w tym także mojej) gg to tylko popularny badziew :idea: Ja bardzo lubię komunikator yahoo lecz prawie nikt go nie używa :evil:

#18 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 27 kwietnia 2006 - 10:33

owszem badziew - niestety bardzo popularny, nie mogę zmuszać klientów do przejścia na powiedzmy jabber'a :twisted:

#19 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 10:35

GG to jest kiepski wynalazek... jak koresponduje w grupie znajomych to raczej namawiam ich na skejpa a tych bardziej... to na AIM 10min instalacji i rejestracji- przyczym najdłużej zajmuje wymyślenie niezajętego loginu :? i masz konferencje...

przemieszczając się do wcześniejszy wypowiedzi... cena nie jednokotnie na forum udowodniono- sam udowadniałem, że maci w porównaniu do markowych PieCyków nie są znowu o wiele droższe.. Co z tego że można kupić składaka nawet z dobrych komponentów za 3-4tys... jak byśmy udali się do przedstawiciela IBM to cena czy to przenośnych czy stacjonarnych maszyn jest naprawdę zbliżona do cen maców o podobnym pozomie zaawansowania... idąc tym tropem nie problem w ofercie IBM czy toshiby odszukać maszyny o przeznaczeniu podobnym do PB czy MBP za ok 10/11 tysięcy czy komputera stacjonarnego za 13/14tys którego przeznaczenie bedzie zbliżone do PM G5 oczywiście w momęcie zmiany przeznaczenie pojawiają się komputery podobne cenowo do iM G5 czy nawet do Mini ale niesą tak przyjemne wizualnie :)

Głupie pytania czy "nawracanie" piecykowców u mnie nie ma miejsca... znajomi jak przychodzą to
A) są to ludzie dla których komputer ma działać i nieważne mac czy PC... ma i już... więc oni ani nie pytają ani ja im nic nie mówię..
B) Macowcy... więc tych już nawracać nie trzeba
i to chyba wszyscy...

#20 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2006 - 10:58

B) Macowcy... więc tych już nawracać nie trzeba
i to chyba wszyscy...



No ja już się w drugą stronę(czyli w A) nie nawrócę :wink: Od zawsze byłem w opozycji :wink: (wcześniej miałem AMIGE no i już wtedy były......eh nie ma co gadać)

#21 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2006 - 13:00

Nawiązując do wypowiedzi JSG, niedawno na MacDailyNews pojawiło się takie oto zestawienie:

Apple 17-inch MacBook Pro specs for US$2,799 configuration:
• 2.16GHz Intel Core Duo
• 1GB (single SODIMM) of PC2-5300 (667MHz) DDR2 memory
• 667MHz frontside bus
• OS: Mac OS X
• 120GB 5400-rpm Serial ATA hard drive or 100GB 7200-rpm drive
• One FireWire 400
• One FireWire 800
• Three USB 2.0 ports
• 17-inch display
• 6.8 pounds
• 1.0 inch thin
• 8x SuperDrive (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
• ExpressCard/34 slot
• Built-in 54-Mbps AirPort Extreme wireless networking (802.11g standard)
• Built-in Bluetooth 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
• Built-in 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet
• ATI Mobility Radeon X1600 graphics processor, dual link DVI support, 256MB of GDDR3
• DVI output port
• Built-in iSight camera
• MagSafe Power Adapter port
• Apple Remote


Dell XPS M1710 (catchy) specs US$4,008:
• 2.16GHz Intel Core Duo
• 1GB (single SODIMM) of PC2-5300 (667MHz) DDR2 memory
• 667MHz frontside bus
• OS: Windows XP Media Center Edition 2005
• 100GB 7200rpm SATA Hard Drive
• One 4-pin IEEE 1394 (FireWire 400)
• Six USB 2.0 ports
• 17-inch display
• 8.8 pounds
• 1.67 inch thick
• 8X CD/DVD Burner (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
• Intel PRO/Wireless 3945 802.11a/g Mini Card (54Mbps)
• Dell Wireless 350 Bluetooth Internal (2.0 + Enhanced Data Rate)
• Integrated 10/100 Network Card and Modem
• 512MB NVIDIA GeForce Go 7900 GTX
• DVI output port
• Remote Control for Windows XP Media Center Edition

Jak widać Maci nie należą do najdroższych.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 kwietnia 2006 - 14:04

Nawiązując do wypowiedzi JSG, niedawno na MacDailyNews pojawiło się takie oto zestawienie:


MacDailyNews to serwis macowych CENZURA , odechciewa sie jakichkolwiek kontaktow z ta firma jak sie czyta ich "niusy".

Co do porowania - to chyba troche inne sgementy rynku...

Co do tematu:
A po co mi Mak?

Prosimy nie używać na forum treści obraźliwych, tym razem bez ostrzeżenia.
Sebastian MF


#23 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 15:40

Nawiązując do wypowiedzi JSG, niedawno na MacDailyNews pojawiło się takie oto zestawienie:


MacDailyNews to serwis macowych CENZURA , odechciewa sie jakichkolwiek kontaktow z ta firma jak sie czyta ich "niusy".

Co do porowania - to chyba troche inne sgementy rynku...

Co do tematu:
A po co mi Mak?

Prosimy nie używać na forum treści obraźliwych, tym razem bez ostrzeżenia.
Sebastian MF


Tez sie nad tym zastanawiam i jezeli chodzi o wyglad to musze przyznac, ze bardzo ladny mebelek :)
Co do reszty.... A po co mi mak? :mrgreen:

#24 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 27 kwietnia 2006 - 18:44

Co do reszty.... A po co mi mak?


A po co mi mercedes? Polonezem tez pojade :twisted:

#25 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 27 kwietnia 2006 - 20:06

Co to za nowa mania z podawaniem tych zasilaczy??
Niedługo bedziecie podawac elektrownie, z której bierzecie prąd. :shock:


No chciałem się pochwalić :oops:
A skąd mi dostarczają prąd nie wiem.
Ale wiem źe jak idzie burza to mi prąd wyłączają i wtedy zapalam świeczki !!! Wiecie ja mieszkam na wsi :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych