Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

SAD


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
156 odpowiedzi w tym temacie

#51 Digiface

Digiface
  • 595 post贸w
  • Sk膮dDeutschland

Napisano 30 maja 2005 - 13:04

Zainteresowalo sie sporo osob tym tematem. Po rozmowach z Apple Europa. Co sie okazalo: SAD, niestety postepuje zgodnie z prawem i polityka Apple. Program istnieje, Ci ktorzy kupili kompy w terminach (patrz poprzednie posty) moga otrzymac za 17.90 Euro (koszty manipulacyjne , przesylka) Tigera. Blad SAD jest nastepujacy: zamowili za duza compow z starym systemem i teraz wciskaja go klijentom , doprowadzajac ich do bialej goraczki. Sprzedaja dania z poprzedniego dnia. Komu to smakuje ???? No coz robia sabie kiepska reklame. Bo wszystkie inne firmy na swiecie juz dawno sprzedaja z Tigerem. Slowem SAD wogole nie dba o klijeta. Za niedopuszczalne uwarzam ze SAD nie informuje o tym klijentow przy zakupie!!!!!!!!!! Klijent mysli logicznie i po premierza Tigera nie doszukuje sie czy gdzies malymi literkami jest napisane, ze niestety ale OS Panterka. To robienie ludzi w balona. Wyglada na to ze nie mozna SAD wogole ufac to nie partner !!!! Niech SAD przekaze jakie gromy dostaje swoim wladcom z Apple. Ja proponuje zeby wszyscy pooddawali compy zakupione wczesniej i poczekali do 19 lipca , wtedy to juz beda tylko z Tigerem. Slowem trzeba rozsylac na calym swiecie info : LUDZIE NIE KUPUJCIE COMPUTEROW APPLE DO 19 LIPCA !!!!!!! BO ISTNIEJE MOZLIWOSC ZE DOSTANIESZ Z STARYM OS!!!!!!!! Czy to ze tak Apple postemuje jest oki ???? Moim zdaniem NIE !!!!!!!!!!! Dziala to na niekorzys Firmy i przy nastepnym "kocie" spodziewajcie sie niezlej akcji !! Moze do tego czasu Apple zmieni polityke. Ja osobiscie uwazam ze pomimo ze SAD i Apple postepuja zgodnie z prawem i sie zabezpieczyli. To tego typu postepowanie ze jest zle !!!! A teraz kolega informuje mnie ze od dnia premiery compy powinny miec dolaczone osobno Tigery. No nie to jakis kabaret........ oki postaram sie o jakies oficjalne stanowisko Apple Europa. :evil:

#52 _sys

_sys
  • 2聽046 post贸w
  • Sk膮dB-stok i okolice

Napisano 30 maja 2005 - 15:38

Gada艂em troch臋 z lud藕mi. Wyniki: Wcisneli Ci maka ze starszej serii (wspomnia艂 o tym Digiface), p贸藕niejsze wersje mia艂y zainstalowan膮 Panter臋, ale do zestawu do艂膮czana by艂a instalka Tigera. Teraz mo偶na sobie kupi膰 Tigera po kosztach no艣nika. Z czego mo偶na si臋 cieszy膰: Na mini z zainstalowanym Tigerem nie mo偶na zrobi膰 downgradu systemu, czyli zainstalowa膰 sobie Panthery. Przynajmniej normalnie si臋 nie da, czy s膮 obej艣cia to sobie poszukajcie.

#53 tom_mac

tom_mac
  • 734 post贸w
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 30 maja 2005 - 15:50

OK jasne. Ale dwie sprawy: 1. Nale偶y mi si臋 Tiger 2. Nawet jak chcia艂bym go kupic za te 79pln to go nie ma!!! - na wczorajszy mail (umieszczony tutaj) nie ma odpowiedzi - dzisiaj zapyta艂em mailowo pania Iwon臋 o dostepno艣c Tigera w promocji UTD - zero odpowiedzi....

#54 iMuck

iMuck
  • 510 post贸w
  • Sk膮dstolyca

Napisano 30 maja 2005 - 23:06

Nie chce mi si臋 wierzy膰. Kazdy u偶ytkownik maca w USA wie o tzw. 3tygodniowym okresie "艂aski" od Steve dla tych, kt贸rzy zam贸wili nowego maca na trzy tygodnie przed oficjaln膮 premier膮 nowej wersji systemu operacyjnego. W贸wczas owa "艂aska" polega na pokryciu koszt贸w no艣nika i przesy艂ki, czyli nieca艂ych 10bucksach. Ka偶dy kto zam贸wi艂 nowego maca w dzie艅 premiery lub p贸藕niej dostaje dodatkow膮 p艂yt臋 instalacyjn膮 z nowym OSem od razu w pudelku, albo dosy艂aja mu j膮 p贸藕niej za darmo. To rzeczywi艣cie musi by膰 przykre pa艣膰 ofiar膮 "naszej swojskiej" interpretacji przepis贸w. Dlatego proponuj臋 wyjechac jak najdalej z tej brzydkiej, brudnej i cuchn膮cej ojczyzny kartoflanych mord i by膰 traktowanym z nale偶yt膮 uwag膮 i szacunkiem w kt贸rymkolwiek z cywilizowanych kraj贸w swiata. Spodziewa艂em sie, 偶e moj nick bedzie wystarczjaco krytyczny, ale chyba powinienem zmienic go na "Blow!Jobs!", bo chciwy Stevie, jak powszechnie wiadomo, ma w zwyczaju nie tylko wydmuchiwanie klient贸w, ale r贸wnie偶 swoich najlepszych przyjaci贸艂. To wielka szkoda, 偶e maki zacz臋艂y zyskiwac na popularnosci (mi臋dzy innymi w Polsce) dopiero w momencie, kiedy od pecet贸w (podobnie jak Jobs od Gatesa) r贸zni膮 si臋 ju偶 praktycznie tylko opakowaniem (nie wspominam o cenie i wydajnosci, bo nie mam zamiaru wzbudzac o偶ywionej debaty na ten temat). O finalnym sukcesie alternatywnych rozwi膮za艅 decyduje trzymanie sie zasad, kt贸re decyduj膮 o odr臋bno艣ci. Szkoda, ze Apple idzie w dok艂adnie odwrotnym kierunku* * Trzymajmy prznajmniej kciuki za 64-bitow膮 platform臋 AMD, kt贸ra jest ju偶 bardzo blisko ostatecznego sukcesu. Przynajmniej AMD nie ba艂o si臋 realizacji swoich pomys艂贸w. Co takiego jest jednak wci膮偶 w makach, 偶e, nawet s艂ysz膮c histori臋 tak膮 jak tom_mac'a, wci膮偶 znajduj膮 si臋 osoby, kt贸re okrad艂yby w艂asn膮 matk臋, zeby zafundowa膰 sobie tak膮 zabawk臋? A co gorsza, ja do nich nale偶臋!

#55 McGege

McGege
  • 202 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 09:12

No co偶 iMuck masz w du偶ej cz臋艣膰i racje i niestety to smutne .
Podja艂em w艂a艣nie decyzj臋 o zakupie Maczka, ale lektura tego forum i innych daje sporo do my艣lenia .
Po lekturze tego post'a napewno nie skorzystram z us艂ug SAD'u, bo nie do艣膰 ze p艂ace du偶o to po偶niej i tak traktuj膮 klienta m贸wi膮c deliktanie ma艂o powa偶nie. A skoro mam by膰 zdany na siebie i rady np: forumowicz贸w , to raczej poprosz臋 kole偶ank臋 偶eby maczka przywioz艂a mi z USA(jest sporo taniej).

W zwi膮zku z tym mam dwa pytanka :
- jak wygl膮da kwestia polonizacji systemu ?
- jak wygl膮da sprawa gwarancji sprz臋tu kupionoego w USA ?

Trzymam kciuki za tom_mac'a, niech dalej walczy. Klientom nale偶y sie przynajmniej informacja, 偶e w polsce mini sprzedawne sa z starym systemem, bo do dzisiaj na stronie www.sklep.apple.com.pl nie ma takiej informacji.

#56 Sebastian

Sebastian
  • 336 post贸w
  • Sk膮dBe艂chat贸w

Napisano 31 maja 2005 - 09:24

Jest taka informacja, po kliknieciu na wiecej mamy specyfikacje i tabelke cechy mini : iLife '05, Mac OS X v10.3 "Panther", Nanosaur 2, Marble Blast Gold. W innych np w UK jest to zaznaczone tam gdzie byc powinno. Nie ulega watpliwoscie ze to jest swiadome wprowadzanie klienta w blad :?

#57 Ka

Ka


  • 6聽050 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 11:28


W zwi膮zku z tym mam dwa pytanka :
- jak wygl膮da kwestia polonizacji systemu ?
- jak wygl膮da sprawa gwarancji sprz臋tu kupionoego w USA ?


- Do Maczk贸w kupionych w Polsce do艂膮czony jest kupon, kt贸ry trzeba wype艂ni膰, wys艂a膰 do SAD-u i po jakim艣 czasie powinna si臋 u nas pojawi膰 przesy艂ka zawieraj膮ca "polonizator systemu". Jest to nak艂adka podmieniaj膮ca komunikaty systemowe, w skr贸cie: system powinien m贸wi膰 do nas po polsku. Wady mia艂o to takie, 偶e uniemo偶liwia艂o software update poprawek systemowych ( czyli przeskok z wersji np: 10.38 na 10.3.9) . Ja nie zabiega艂em o ten polonizator bo i tak pracuj臋 na aplikacjach angloj臋zycznych i zwyczajnie mi polski interfejs komunikat贸w systemowych nie by艂 potrzebny. Polskie znaczki i polska klawiatura jest natomiast w systemie bez 偶adnych polonizator贸w. Co najwy偶ej poci膮gniesz sobie plik podmieniaj膮cy 偶 z 藕 bo s膮 odwrotnie umieszczone w stosunku do PC.

- gwarancja? c贸偶... je艣li to sprz臋t przeno艣ny to masz szans臋 go naprawi膰. Je艣li stacjonarny to nie i nie ma zmi艂uj. Chyba , 偶e zap艂acisz ale b膮d藕 pewien: SAD 艣piewa ceny napraw takie, 偶e si臋 m贸zg lasuje...

#58 ainaval

ainaval
  • 272 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 maja 2005 - 13:54

Gwarancj膮 obj臋te s膮 komputery, kt贸re legalnie wjecha艂y na obszar celny UE. Po prostu je艣li zaplacisz (w kt贸rymkolwiek kraju UE) vat i poka偶esz w SADzie faktur臋, powinni uwzgl臋dni膰 gwarancj臋 na sprz臋t przeno艣ny. AFAIK. Je艣li wwieziesz laptopa w plecaku i nie zap艂acisz np na lotnisku vatu (c艂a nie ma na kompuery), to sprz臋t jest jakby... przemycony :)

#59 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 14:44

Ju偶 dawno mia艂 bym Maca gdyby nie SAD, znamy sie od 2 tygodni i ju偶 sie nienawidzimy :evil: Powiedzcie mi czy op艂aca sie kupi膰 Maca przez Cortland i czy niema problem贸w z konfiguracj膮 dodatkow膮 czyli ram i bluetooth do iBooka. Napewno odbiore go w biurze osobiscie 偶eby sprawdzi膰 czy matryca jest w porz膮dku i czy dzia艂a jak nale偶y. Narazie w sadzie ju偶 2 razy odm贸wili mi kredytowania, a do dzi艣 偶y艂em w b艂ogiej nie艣wiadomo艣ci 偶e raty 0% dalej obowi膮zuj膮 (bo na stronie internetowej nie znalaz艂em wzmianki o okresie promocji), ale (nie)mi艂a pani w Sadzie wyprowadzi艂a mnie z tego b艂臋du oprocentowaniem 20% dla 12 rat! Troche przegi臋cie, w Cortlandzie mam du偶o ni偶sze oprocetowanie kredytu i mo偶e mi go wreszcie przyznaj膮. Co wy o tym s膮dzicie, warto?

#60 Ka

Ka


  • 6聽050 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 15:52

Powiem Ci tak: zostawi艂em w SAD-zie swoje pieni膮dze, kupi艂em u nich komputer i oprogramowanie. Dzisiaj wiem, 偶e drugi raz, czy b臋d臋 kupowa艂 soft czy komputer, nie dokonam zakup贸w w SAD-zie. Rozwa偶a艂em Berlin ale nie chcia艂o mi si臋聽jecha膰 cho膰 mam niedaleko. Dzi艣 偶a艂uj臋 i wiem, 偶e na nast臋pne zakupy tam w艂a艣nie pojad臋. Cortland podobno jest sensowniejszym rozwi膮zaniem je艣li planujesz zakupy w Polsce. S膮 milsi cho膰 sprz臋t niestety, te偶 bior膮 z SAD-u. Jest jeszcze to rozwi膮zanie:

http://sklep.q.pl/

Nie sugeruj si臋 stron膮 bo maj膮 j膮 nieaktualn膮. Natomiast kto by艂 i kupowa艂 - bardzo chwali.

Pozdrawiam

#61 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 17:06

Dzi臋ki zadzwonie do nich i zobaczymy co b臋dzie, do Berlina to bym sie bardzo ch臋tnie przejecha艂 ale tam nikt nieda mi kompa na raty :D a pe艂nej sumy niemam. Nieprzypuszcza艂em, 偶e z zakupem b臋de sie musia艂 tyle bawi膰 :x

#62 ryba

ryba
  • 75 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 17:27

Jak pi臋knie jest 偶y膰 tu i pracowa膰 powiedzia艂 dumny rodak :) Chyba do czasu, kiedy chcia艂 kupi膰 Mac'a. Nie wiem w og贸le, jakim cudem kupili艣cie wasze komputery. Ja jak dotychczas znalaz艂em 2 opcje: 1. tzw. "bierz co jest” - sklep ma 2, 3 komputery i sobie cz艂owiek wybiera 2. „zap艂a膰 i czekaj, kiedy艣 ci wy艣lemy maila” – dost臋pno艣膰 zerowa, chcesz cos zmieni膰 ze standardowego wyposa偶enia – poczekaj par臋 lat  Pikanterii dodaje fakt, ze i tak nie dostaniesz tego za co zap艂aci艂e艣 czego przyk艂adem jest przypadek Tom_maca. Jak pragn臋 zdrowia – naprawd臋 trzeba przej艣膰 „komputerow膮 golgot臋” no albo po prostu kupi膰 cokolwiek. Ja jak dotychczas rozmawia艂em z 3 sklepami (w Krakowie, Poznaniu i Warszawie) i prawd臋 powiedziawszy wsz臋dzie jest podobnie. Nikt nic nie wie a reszt臋 si臋 zobaczy. Ja nawet nie mam pretensji do tych sklep贸w, bo niby co maja zrobi膰 – i tak jest tylko jeden kana艂 pozyskiwania sprz臋tu i jego serwisu. I kiedy mowie kana艂 to mam na my艣li jego podstawowe znaczenie. Kurcz臋 chyba pozostaj膮 tylko aukcje internetowe, ale po prostu boje si臋 sytuacji kiedy kupiony za kilka tys. sprz臋t po prostu odm贸wi pos艂usze艅stwa. I co? SAD mnie policzy na kolejne tys. I ka偶e (!?) czeka膰 par臋 miesi臋cy? Jak znajdziecie jaki艣 naprawd臋 porz膮dny sklep czy inny spos贸b na to 偶eby kupi膰 komputer z serwisem i w miar臋 zno艣nych pieni膮dzach to prosz臋 nie wahajcie si臋 wspomnie膰 tu.  P.S: Dzwoni艂em insider do tego studia ale nie by艂o ju偶 nikogo kogo mo偶na by艂oby zapyta膰. Zobaczymy.

#63 iMuck

iMuck
  • 510 post贸w
  • Sk膮dstolyca

Napisano 31 maja 2005 - 19:59

Nie polecam zakupu na polskich aukcjach internetowych. Te same komputery pojawiaj膮 si臋 na nich w r贸znych konfiguracjach, podobnie jak sprzedaj膮cy: raz jest to pan Mirek innym razem pani Lusia, chociaz nick ten sam. Na innych aukcjach sprzedaj膮 u艂amany kawa艂ek wyczerpanej bateryjki albo posrebrzane sztu膰ce bez sreberka. Prywatni u偶ytkownicy sprzedaj膮cy w艂asne maki w celu zakupu nowych to wci膮偶 mniejszo艣膰 na polskich aukcjach - a szkoda, bo Ci najcze艣ciej maj膮 na sprz臋t papiery i jak膮艣 wiarygodno艣膰. Poza tym ceny! Po ostatnim apdejcie iMaca, mozna by艂o dosta膰 starsz膮 wersje (tzn. rev. A) taniej u autoryzowanego dealera z gwarancj膮 i mozliwo艣ci膮 apdejtu systemu (za darmo???!!!), niz na allegro u偶ywane bez oprogramowania i z艂amanego papierka potwierdzaj膮cego ich legalno艣膰 lub pochodzenie. Nie wspominam o stanie technicznym i oryginalno艣ci komponent贸w ;)

Na ameryka艅skim ebay'u jest wiele mo偶liwo艣ci zakupu przeno艣nych mak贸w po cenie sklepowej (z USA rzecz jasna) lub nawet ni偶szej. Dostajemy nowy sprz臋t z papierami za koszt przesy艂ki (zazwyczaj jakies 150$) i transferu pieni臋dzy. Zawsze istnieje jednak ryzyko. Nawet jesli sprzedawca oka偶e si臋 w porz膮dku - przesy艂ki kurierskie zza oceanu to nie bajka. M贸j kuzyn nigdy nie ujrza艂 po艂owy swojego dorobku, kt贸ry zdecydowa艂 sie wys艂a膰 tym sposobem. Oczywi艣cie jest ubezpieczenie, ale...

Z kolei wycieczka do naszych zachodnich s膮siad贸w lub UK wi膮偶e si臋 moze z mniejszym ryzykiem, ale tam z kolei obowi膮zuj膮 ceny europejskie, kt贸re tak bardzo od polskich nie odbiegaj膮. Poza tym Tiger po niemiecku to musi byc naprawde egzotyczny kot ;), chyba, 偶e mama czyta艂a nam Schillera i Goethego na dobranoc. Ale wtedy wolelibysmy chyba sprowadzi膰 sobie "niesmiganego audika".
Z kolei wyjazd do Londynu zniweluje i tak minimalny zysk finansowy. Poza tym problem z gwarancj膮. Szkoda gada膰.

Mo偶emy skorzysta膰 r贸wniez z pomocy Pan贸w polskiego pochodzenia. kt贸rzy oferuj膮 swoj膮 pomoc w przywiezieniu sprzetu z kraju Busha za jedyne 20-30% ich warto艣ci. Przy czym wol膮 jednak pozosta膰 anonimowi i preferuj膮 wp艂at臋 pieni臋dzy poprzedzaj膮c膮 zakup towaru. Nie ma jak zaufa膰 rodakowi!

W kilku s艂owach: trzeba by膰 naprawde zakochanym po uszy w tym sprz臋cie, bo przy zdrowych zmys艂ach b臋dzie ci臋偶ko.

Chyba wci膮偶 nienajgorszym rozwi膮zaniem jest zakup starszej wersji w salonie tu偶 po apdejcie. Ekwiwalent finansowy osuszy nam 艂zy po tym jak si臋 oka偶e, 偶e mam y Panthera a nie Tigera na przyk艂ad :) A sprz臋t tak czy siak jest przestarza艂y technologicznie, wi臋c co za r贸znica 8miesi臋cy w te strone czy w drug膮, skoro rozwi膮zania i tak sprzed 3-4lat ;)))

[ Dodano: 2005-05-31, 21:27 ]
Aha, by艂by zapomnia艂. Ju偶 za pare miesi臋cy sko艅cz膮 si臋 wszystkie nasze bol膮czki: jesieni膮 b臋dziemy mogli kupic w kazdym supermarkecie "maka", kt贸ry nie tylko jest niewiele wi臋kszy od minimaca, nie tylko przewy偶sza wielokrotnie wydajno艣ci膮 najszybszego PowerMaca jaki zostanie wybudowany w przeci膮gu najbli偶szej dekady, nie tylko jako pierwszy komputer z procesorem PPC posiada fabrycznie montowan膮 NIEPRZESTARZA艁膭 kart臋 graficzn膮, ale nawet posiada bardzo nowoczesn膮 kart臋 garficzn膮, do tego RAM dwa razy szybszy ni偶 obecnie najszybszy, nie tylko NIE bedzie kosztowa艂 drozej od najdro偶szego PowerMaca lub PowerBooka, ale b臋dzie nawet kosztowa艂 3 razy taniej ni偶 najta艅szy minimac i nie tylko b臋dzie na nim mo偶na (jako na pierwszym w historii komputerze z procem PPC) gra膰 w najnowsze dost臋pne gry, ale nawet b臋dzie nawet posiada艂 SYSTEM OPERACYJNY naszej ukochanej firmy MICROSOFT!!!

Najbardziej paradoksalny jest jednak fakt, 偶e wszystko co napisa艂em jest prawd膮!

XBOX 360 w ka偶dym domu ju偶 tej jesieni!

A jab艂uszko bedziemy mogli sobie na niego co najwy偶ej naklei膰, kiedy ju偶 kupimy na allegro odpowiedni膮 (naklejon膮 raz tylko w celu sprawdzenia, czy klei !!!) naklejk臋 z nadgryzionym jab艂kiem za 80z艂 * :)))


* ta cena to nie moja fantazja!

#64 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 21:14

A ja chcia艂em tylko mie膰 Maca, czy to jaki艣 grzech ?? dlaczego musze teraz tyle cierpie膰 :cry:

#65 Ka

Ka


  • 6聽050 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 21:27

Bo ka偶dy, ktop chce Maka musi odpokutowa膰 kupuj膮c go w SAD-zie. To oznaka prawdziwego twardziela ;) ;) ;) Ja tam nie b臋d臋 pisa艂 co mam do BC w Warszawie bo mnie trz臋sie jak sobie przypomn臋. Wol臋 si臋 cieszy膰 patrz膮c na sprz臋t i o tym nie my艣le膰... ;)

#66 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 21:57

A czy kto艣 sie orjentuje jak to dok艂adnie jest z gwarancj膮 na komputer przywieziony z USA, bo by膰 mo偶e nada偶y sie okazja (w贸jkostwo leci) ? ? ?

#67 Ka

Ka


  • 6聽050 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 22:15

No ju偶 kto艣 napisa艂: zap艂acisz c艂o to masz prawo naprawi膰 sprz臋t przeno艣ny.

CYT:
5. Apple IMC Poland jest przedstawicielem firmy Apple na Polsk臋 i respektuje ustalenia gwarancyjne Apple obowiazuj膮ce na 艣wiecie (og贸lno艣wiatow膮 gwarancj臋). Apple stosuje tak膮 gwarancj臋 do wszystkich komputer贸w przeno艣nych, nie dotyczy ona w 偶adnym przypadku komputer贸w stacjonarnych. Og贸lno艣wiatowa gwarancja ma jednak pewne ograniczenia wynikaj膮ce z przepisow lokalnych i ze struktury sprzeda偶y firmy Apple:

komputer przeno艣ny zakupiony poza granicami Unii Europejskiej mo偶e by膰 przyj臋ty do naprawy gwarancyjnej je偶eli zosta艂 legalnie wprowadzony na obszar Unii Europejskiej
przy przyj臋ciu wymagany jest:
dow贸d zakupu u autoryzowanego sprzedawcy Apple poza granicami Unii Europejskiej
dokument odprawy celnej (dla obywateli polskich).
gwarancj膮 og贸lno艣wiatow膮 Apple na terenie Polski nie s膮 obj臋te komputery przeno艣ne zakupione w Polsce i nie obj臋te gwarancj膮 Apple IMC Poland.


Ju偶 jasne? :)

#68 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 23:04

Jasne, ale tak czy siak KUPA, bo wtedy kilka procent c艂a, 22% VATu i mam cene jak w polsce, ju偶 tylko przemyt mi wtedy zostaje :twisted: ale gwarancje moge sobie rozbi膰 o kant ty艂ka albo leciec do stan贸w jakco艣 nawali.

#69 Ka

Ka


  • 6聽050 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 31 maja 2005 - 23:14

To ju藕 lepiej zagry藕 z臋by i kup w Polsce. Szczeg贸lnie je艣li liczysz si臋 z pieni臋dzmi i naprawd臋 sk艂adasz na sw贸j nowy komputer. Mimo wszystko sprz臋t fabrycznie wadliwy si臋 zdarza...

#70 iBodo

iBodo
  • 265 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 31 maja 2005 - 23:35

Najleprze 偶e SAD mi raz policzy艂 pe艂n膮 cene iBooka i wys艂a艂 fax w sprawie kredytu ratalnego, odpowiedz mia艂a by膰 tego samego dnia... czeka艂em 5 dni i nic. Wko艅cu zdenerwowany (wkur...) odwiedzi艂em ich osobi艣cie jeszcze raz z pretensjami. Urocza pani zrobi艂a mine biednej dziewczynki i raczy艂a sie po moich ponaglaniach zainteresowa膰 spraw膮... co sie okaza艂o (tak wynika z relacji tej Pani) bank zmieni艂 numer faxu, pono膰 nieinformuj膮c SADu, wi臋c m贸j wniosek nigdzie niedoszed艂. Dziwne bo fax zawsze podeje potwierdzenie odbioru lub ERROR. Wi臋c wys艂ali znowu, ale chcieli mi liczy膰 t膮 sam膮 kwote jak 5 dni wcze艣niej pomimo 偶e cena na stronie przez zmiane kursu dolara zmieni艂a sie o 300 z艂. Oczywi艣cie nikt mi niepowiedzia艂, 偶e informacja na stronie o tym, 偶e raty s膮 nieoprocentowane jest niewa偶na ju偶 od ponad miesi膮ca... powiedzieli dopiero jak sie zaczo艂em dopytywa膰 偶e co艣 zadu偶o wychodzi :twisted: Kocham tych ludzi, w ko艅cu nieprzyznali mi takiego kredytu jak chcia艂em, tylko o po艂owe ni偶szy i je艣li chce iBooka kupi膰 to musze najpierw 3200 zap艂aci膰 a p贸藕niej przez 12 miesi臋cy sp艂aca膰 raty oprocentowane na 18% co te偶 jest lekk膮 przesad膮. Brrr mam ju偶 do艣膰, g艂owa mnie przeznich rozbola艂a!

#71 ainaval

ainaval
  • 272 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 maja 2005 - 23:45

C艂a nie ma, tylko VAT.

#72 McGege

McGege
  • 202 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 01 czerwca 2005 - 09:33

Dzi臋ki Insaider za odpowiedzi . Mam tylko jeszcze jedno pytnko , bo niewiem czy dobrze zrozumia艂em. Pyta艂em si臋 wcze艣niej o polonizacj臋 systemu no okaza艂o si臋 , 偶e jest , w takim razie je偶eli kupi臋 maca w polsce to bede mia艂 system w jezyku polskim czy nie .???? Z g贸ry dzi臋kuj臋

#73 hubiii

hubiii
  • 1聽341 post贸w
  • Sk膮dwroclaw

Napisano 01 czerwca 2005 - 11:46

system bedziesz mial we wszystkich jezykach oprocz polskiego .. oczywiscie system domyslnie jest angielski ale jest klawiatura PL programisty, sa polskie zn膮czkni艂臋艣膰 ;) po zakupieniu wysylasz odpowiedni kupon rejestracyjny swojego OSX i za 2 tyg przysylaja ci PLYTKE z POLONIZAOREM np PANTERKI ... tam sa nakladki na system ( i masz juz wszystko po naszemu), na programy dolaczone do instalki ilive do safari i bodajze s艂ownik ktorego -> nie potrafie zainstalowac .. wszystko ladnie i pieknie gdyby nie to ze te spolszczenie jest zrobione doglebnie ... i pewne przetlumaczone frazy cancel czy anuluj jakos sa po innemu zrobione .."PONIECHAJ ?" ( nie na wzor windy ) dlatego nie uzywam polonizatora... chodz cierpie z tego powodu bo np na GO LIVE mam problemy z prawidlowym wyswietlanie polskich znakow i trzbea kombinowac by bylo dobrze . ale na ang - czyt amerykanskiej wersji systemu hula wszystko pieknie to jest kwesta 3 tygodni na przestawieie sie i nie bedziesz zauwazal roznicy

#74 McGege

McGege
  • 202 post贸w
  • Sk膮dW-wa

Napisano 01 czerwca 2005 - 12:25

Dzi臋ki :)) dla mnie angol to nie problem , ale komputerek ma byc u偶ywany w domu i moja Pani mog艂aby si臋 zdenerwowa膰, 偶e tyle kasy i nawet polskiego nie ma . Dobre i to, chocia偶 jestem zaskoczony,偶e apple tak s艂abo dba o klienta w tej kwestii. Przynajmniej w stosunku do windy

#75 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7聽237 post贸w
  • Sk膮d3city

Napisano 01 czerwca 2005 - 12:31

Eeeee... a mnie si臋 w艂a艣nie to PONIECHAJ o wiele bardziej podoba ni偶 anauluj... Zreszt膮 to s艂owo pojawi艂o si臋 ju偶 dawno temu, wraz z Systemem 6. A dzia艂o si臋 to... wcze艣nij ni偶 przy polonizacji Windows. Wi臋c to MS nie jest zgodne z "orygina艂em" :mrgreen:




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych