Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SAD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#26 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 27 maja 2005 - 15:04

o zgrozo ...
nie rozu,miem polityki prowadzonej przez SAD i Aplle. Chcac nie chcac sami na siebie pisza wyrok .. zamiast umacniac marke apple, ze porzadny sprzet profi i w ogole pokazuja ze wcale tak nie jest za wszystko chca kase, kreca z os kuponami ( ciekawe czy taka ŁAche tylko w PL robia ?


Nie wiem byc moze w Rumuni tez tak jest.
W niemczech lachy nikomu nie robi.
Nie ma zadnych kuponow itd , to wymysl SAD.
Liczy sie data zakupu i to wszystko oficjalnie jest na www napisane i kazdy wie czy dostanie za darmo, czy musi za przesylke zaplacic ,czy tez komplecik.
Wszystko Helga ma poukladane i pelna informacja.
Malo tego targujesz sie za ile kupisz maca. Wybor w jest spory w sklepach, ceny rozne.
Mac sa nawet w MadiaMarkt. Widzialem taki sklep tez w polsce. Do duza siec.

A taki numer by napewno kosztowal troche kasy tego co to kreci.
Sa przypadki pomylek itd. Wtedy w ramach przeprosin dostajesz kupon np. jak moj kolego 500Euro. Mozesz sobie wtedy kupic cos u nich dodatkowo np. drugiego minimac w tym przypadku.
Na zamowiony comp. sie czeka w zaleznosci od egzeplarza max 2 tygodnie.
Apple nie produkuje ponad miare compow .!!! Compy ida prosto z Irlandii.
Wiec Ci z SAD probuja wcisnac wczesniej zamowiony przez siebie comp bez aktualnego oprogramowania.
Zaloze sie ze Apple centrala nic nie wie co SAD robi. Ale sie dowiedza.
Moje zdanie jest takie : To klijent wychowuje sprzedawce. I czas zeby sie zmienilo.
SAD nikomu nie bedzie robil lachy. Bo Apple kase potrzebuje i chce compy sprzedawac i nie wyjasniac problemy z SAD.
Rozwiaza umowe puszcza z torbami i przyjdzie inna solidna mysle firma.

przyklad: producent wadliwych bateri do PB,iB Firma LG juz Apple jej podziekowal za wspolprace. Przeszlo 128 tys. wymieniono bateri !!!!! Poszli z torbami i moga dalej swoje kiepskie monitorki produkowac.
Wiem ze Aplle sie nie cacka w ostatnim czasie. Jest koniunktura na Apple i jak ktos stoi na drodze to im mowia dowidzenia .
SAD w ilosci sprzedanych compow itd. ma napewno kiepskie miejsce. Moze Rumunia stoja lepiej, kto wie.Nie ujmujac nic Rumunom.Wiec ruchy w Apple Polska napewna beda.
Osobiscie rowniez wysle liscik do Apple z pelna dokumentacja. Mam tego dosyc zeby wszyscy moi znajomi kupowali w niemieckich sklepach mieszkajac w PL !!!
Bo slowo SAD kojazy sie im z s.............

#27 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2005 - 15:31

Ponawiam prosbę o adresy e-mail do apple US czy UK link od _Sys jest ok, ale mało konkretny

#28 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 27 maja 2005 - 18:11

Ponawiam prosbę o adresy e-mail do apple US czy UK
link od _Sys jest ok, ale mało konkretny


info-apple@apple.com
To idzie do centrali i tam rozdzielaja .
Mozesz tez sie zapytac dokladnie do kogo masz napisac ze swoim problemem dotyczacym
Przedstawicielstwa Apple w Polsce.

ps. mam pare innych adresow, ale to ludzie zajmujacy sie technika, softami oraz kompatybilnoscia. W razie czego moge ich zapytac do kogo dokladnie .
Moze odrazu do SJ. sj-apple@apple.com :mrgreen:
oj zmykam na koncert...... :D

#29 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2005 - 18:24

ps. mam pare innych adresow, ale to ludzie zajmujacy sie technika, softami oraz kompatybilnoscia. W razie czego moge ich zapytac do kogo dokladnie .


Zawsze lepiej, żeby mail trafił do odpowiedniej osoby - jeżeli możesz zapytać będę wdzięczny

#30 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maja 2005 - 21:00

Ślij równo do wszystkich, nawet do prasy komputerowej (choćby i tej, która głównie pisze o PC ale Apple też czasem poświeca miejsca...). Może to zachęci innych by opisali swoje perypetie. Powodzenia!

#31 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 maja 2005 - 22:16

słyszałem wiele pozytywnych opinii o cortlandzie, typu że dbają o klienta. Podobno nie odstawiają takich numerów. Ale pozostaje jeden główny problem, mianowicie oni też chyba zamawiają sprzęt z sadu... Następnego maka kupię ze stanów, z dopiskiem że nie chcę u nas bo sad traktuje wszystkich niepoważnie. Mój przykład: na początku listopada poszedłem do reselera i razem znaleźliśmy na stronie apple ibooka 9623 razem z ceną. Zapłaciłem i potem się okazało że nie ma tego modelu jeszcze w Polsce. Otrzymałem go chyba coś koło 28 grudnia :evil: W momencie zamawiania na stronie cortlandu widniała jasna adnotacja, że tego modelu nie ma w Polsce i nie wiedzą kiedy przybędzie, a apple.pl nic. To tylko jeden z wielu przykładów i dlatego cały ten sad trzeba wykopać!

#32 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2005 - 23:42

Niestety to prawda. Tylko w Cortlandzie zobaczysz, że wszystkoe komputery mają w standardzie TIGERA!
W SADzie byli bardzo zdziwieni!?
Może CORTLAND powinien być jak: Firma "SAD sp. z o.o." wyłączny przedstawiciel Apple w Polsce dokłada wszelkiej staranności, by treść stron na należących do niej serwerach internetowych jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia pomyłek przy aktualizacjach (cen, konfiguracji, czy parametrów technicznych) informacje zawarte na naszych stronach nie mogą być jednak (o ile nie zaznaczono inaczej) traktowane jako oferta w świetle wymogów Kodeksu Cywilnego[/b]

#33 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 28 maja 2005 - 06:51

Cortland - good, SAD - bad Ja zamowilem MINI w cortlandzie w Katowicach. Jednym emailem zalatwilem wszystko... nie wspominajac ze otryzmywalem emaile z aktualna cena i info ze wartosc mojego zamowienia zostala zweryfikowana. Komuś sie to chcialo zorbic.Wszlekie rozmowy telefoniczne ktore do tej pory zalatwiam tam powinny byc wzorem dla wielu firm z tej branzy. Jest Profesjonalnie. Co z tego ze przez 2,5 miesiaca nie moglem MINI dostac bo Sam Cortland byl zwodzony przez SAD ktory co chwile wymyslal nowy termin dostawy. Moje telefony do SAD'u były coraz częstrze... bo kazde info ktore wyciagalem od pracownikow SAD'u nie przechodzilo do Cortlandu. Tak sie niestety zakończyła moja wspólpraca. Kupilem QS na allegro, taniej i chyba troche lepiej... nie żałuje. Ale z MINI tez bym się cieszyl. No ale dzieki pieknej naszej firmie SAD kupiłem MAC'a z drugiej ręki.

#34 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 maja 2005 - 10:30

heh .. i tak rozwala sie rynek makow w polsce ;(((( zawsze mogles no naszych zachodnich sasiadow po mini pojechac :) lub hehe maly LANS w londynie ;))) ja sie zastanawiam jeszcze nad kupnem mini dla kobiety bo pobawila sie moim powermackiem i stwierdzila ze nie chce juz patrzyc sie na ciagle zle dzialajacego i wieszajacego sie pc ;)))

#35 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 maja 2005 - 17:18

Niestety, okazuje się, że nie jest to wina SADu. Po prostu Apple zmienia politykę sprzedaży systemu wraz z kompem.
Jak zwykle, kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Zapraszam na stronę Mac mini - Software - Apple.com.pl. Podobnie jest na Mac mini - Software - Apple.com.

Jak się okazuje, MacMini sprzedawany jest Z PANTERĄ.
Tigera dostaniesz razem z komputerem tylko i wyłącznie, gdy kupujesz kompa z G5, czyli PowerMaca lub iMaca G5.
Do reszty komputerów dostaniesz Panterę z możliwością zakupu Tygrysa po mniejszej cenie - 79zł.

Niby OK - SAD nie zawinił, Jobs dostanie więcej mamony, Pantera to przecież świetny system, ale cóż... do takich "myków" chyba nie jesteśmy przyzwyczjeni... :(

No i jedno mnie jeszcze zastanawia. TUTAJ jest omówiony program Up-To-Date, pozwalający zaktualizować Panterę do Tigera za 79zł osobom, które zakupili kompa 12 kwietnia 2005 roku lub później. Okazuje się, że płaci się wtedy CENĘ NOŚNIKA. Czy na prawdę wypalenie płyty DVD, itd. kosztuje PRAWIE 80zł??

#36 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 maja 2005 - 17:27

Tak w Polsce tak to kosztuje lol W USA jak już wcześniej napisałem "cena nośnika" wynosi US$9.95 czyli jakby nie patrzeć około 30pln. Ale w USA wszyscy słabo zarabiają i dlatego takie niskie ceny mają(rym).

#37 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 maja 2005 - 18:57

Code: to bardzo cenna informacja, a właściwie byłaby cenna, gdyby Polska leżała gdzieś między Alaską a Meksykiem ;) W Europie obowiązuje cena europejska, czyli coś koło 18 Euro.

#38 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2005 - 19:20

Dlaczego więc Cortland sprzedaje z Tigerem (chyba że to jest pomyłka, wtedy zwracam honor)

[ Dodano: 2005-05-28, 20:22 ]
I jeszcze jedno TIGER w promocji Up To Date nie jest jeszcze dostępny w SADzie :cry:

#39 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 maja 2005 - 23:08

Heidi, więc napisałem, że w Polsce to kosztuje tyle (80zł) a w USA (gdzie bida z nędzą) kosztuje to 30zł ;)

#40 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2005 - 08:47

Cały czas męczy mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro polityka apple jest taka, że 10.4.tylko z G5 to dlaczego do macamini można otrzymać 10.4. w cenie nośnika? (czyli teoretycznie po kosztach jakie ponosi apple) Jaka w tym logika?

[ Dodano: 2005-05-29, 09:54 ]

Niestety, okazuje się, że nie jest to wina SADu. Po prostu Apple zmienia politykę sprzedaży systemu wraz z kompem.

Niby OK - SAD nie zawinił, Jobs dostanie więcej mamony, Pantera to przecież świetny system, ale cóż... do takich "myków" chyba nie jesteśmy przyzwyczjeni... :(


Sorry MacDada ale popełniłeś duży błąd, wejdź na maca mini

#41 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 maja 2005 - 09:37

Hmm... no fakt. W sklepie piszą o Tigerze.
Więc panuje "mała" dezinformacja... Bo w opisie Mini wyraźnie jest Pantera... :shock:

W podobnym opisie na stronach SADu jest to samo. Ale oni w sklepie nie zaznaczają, że dostaniesz Tigera.... (link do sklepu pewni zaraz wygaśnie, ale wystarczy wejść tutaj i kliknąć na Maca mini).

#42 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2005 - 09:51

Pytanie jest bardzo proste: Czy wszystkie maki są sprzedawane z aktualnym systemem? Wydaje się że tylko w SADzie nie!!!!

#43 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2005 - 11:52

moze w cortlandzie dodaja ta plytke z tigerem a koszty doliczaja do ceny maca?

#44 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2005 - 16:19

NIE! Wszystkiie sklepy Apple na świecie oferują macamini z Tigerem - właśnie sprawdziłem!!!

#45 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2005 - 16:46

oj to zwracam honor :roll: no wiec musisz dalej ubiegac sie o swoje ...

#46 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2005 - 19:46

Heidi, więc napisałem, że w Polsce to kosztuje tyle (80zł) a w USA (gdzie bida z nędzą) kosztuje to 30zł ;)


No tak, tylko że dla Ciebie to żart, a wiele osób nie zada sobie trudu porównania naszych cen netto z cenami netto w innych sklepach europejskich i znowu będzie smędzenie, że w Stanach tak tanio, a SAD zawyża ceny. A to już się robi nudne, bo akurat ceny są ostatnią rzeczą, do jakiej można się przyczepić.

#47 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2005 - 20:51

Na to chyba koniec tematu.....

ostatnie maile

Szanowny Panie!

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź na moje zapytanie.
Niestety nie dotyczy ona problemu o który pytałem. Wszystkie sklepy
(przedstawicielstwa) Apple na świecie, oferują komputery z najnowszym
systemem (dotyczy to też komputerów macmini). Jak Panu wiadomo jesteśmy
miesiąc po premierze wersji 10.4.
W pełni rozumiem promocję "up to date", ale wydaje mi się, że mój
komputer powinien oryginalnie zawierać wersją 10.4

Z poważaniem
Tomasz Cała

Szanowny Panie,

1. Owszem, odpowiedź dotyczy właśnie tego problemu; może jeszcze raz to
napiszę. Klient może skorzystać z programu Software Up To Date, jeśli po 12
kwietnia, a przed 9 lipca br. kupił komputer bez systemu Tiger. Pan kupił po
12 kwietnia (24 maja) taki komputer. Może Pan skorzystać z tego programu,
który Apple uruchamia zawsze przy zmianie systemu. Oczywiście nie musi Pan z
tego korzystać. System Tiger w ramach programu UTD za 79 PLN dostępny będzie
wyłącznie do 9 lipca.

2. Zdanie "Wszystkie sklepy (przedstawicielstwa) Apple na świecie, oferują
komputery z najnowszym systemem (dotyczy to też komputerów macmini)" jest
niezgodne z rzeczywistością. Gdyby tak było, to by program UTD był zbędny.


Serdecznie podrawiam -

(jb)

Szanowny Panie!

1. Czy dostępny jest u Was system Tiger w promocji up to date?
2. Proszę o wskazanie sklepu (oprócz Waszego) gdzie "minimac" nie zawiera Tigera.
Program UTD dotyczy zakupionych komputerów przed premierą....


#48 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 29 maja 2005 - 21:33

Rozumie ze na tego drugiego maila nie otrzymales odpowiedzi ? :wink: moze to drugie pytanie warto by bylo zadac jeszcze telefonicznie bo jestem bardzo ciekawy jak wybrna z tej sytuacji, juz sie boje co to bedzie 22 lipca kiedy bedzie cos trzeba zrobic z kuponami do tigera...

#49 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 30 maja 2005 - 00:53

SAD:
1. Owszem, odpowiedź dotyczy właśnie tego problemu; może jeszcze raz to
napiszę. Klient może skorzystać z programu Software Up To Date, jeśli po 12
kwietnia, a przed 9 lipca br. kupił komputer bez systemu Tiger. Pan kupił po
12 kwietnia (24 maja) taki komputer. Może Pan skorzystać z tego programu,
który Apple uruchamia zawsze przy zmianie systemu.

Apple nie ma na calym swiecie takiego programu !!! To wymysl SAD.
Appl:
W dniu wejscia nowego systemu wszystkie komputery sa z nim sprzedawane!!!!
Ci co kupili wczesniej tz. po 12 kwietnia i do dnia premiery Tigera tez moga otrzymac Tigera
po zaplaceniu kosztow manipulacyjnych.
SAD pozytym podszywa sie pod dobre imie Apple, a przecierz to niestety zwykly hurtownik ktory na nieszczesicie ma wylacznosc... ponoc. To nie jest Apple Poland !!!!

SAD:
Oczywiście nie musi Pan z tego korzystać. System Tiger w ramach programu UTD za 79 PLN dostępny będzie wyłącznie do 9 lipca.

Uwaga !!! Po 9 lipca SAD bedzie sprzedawal wszystkie Mac-ki z systemem OS WIN 95 !!!!,
iPod-y z kasetami magnetofonowymi, a Mac-ki bez RAM-u. !!!!

SAD:
2. Zdanie "Wszystkie sklepy (przedstawicielstwa) Apple na świecie, oferują
komputery z najnowszym systemem (dotyczy to też komputerów macmini)" jest
niezgodne z rzeczywistością. Gdyby tak było, to by program UTD był zbędny.

Panie z SAD-u pana program jest zbedny !!!
Pan w manipulacje i interpretacje datami sie bawi.
Gacie kupujesz ze sznurkiem, bo gumka to nowa technologia. Po 9 lipca bedziesz kupowal bez !!! ???? Chlopie Ty sie osmieszasz.

Co by nie pisac to co robi SAD nie mam nic wspolnego z polityka Apple w Europie.
Ale tym razem jak na mnie to przegieli za mocno.

tom_mac nie poddawaj sie......trzeba uruchomic wszystko gazety , Apple, konsumentow itd.
To skandal !!!!

#50 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 30 maja 2005 - 09:39

No fakt, niefajnie sie zrobilo. Ciekawe jest to ze pracownicy SADa czytaja toco my tu wypisujemy (sami w tez koncu uzywaja Maczkow) i nie za bardzo moga cos zrobic, bo maja szefow ktorzy taka nie inaczej zarzadzaja... I nie wszyscy z nich sa zadowoleni z dzialalnosci firmy w ktorej pracuja. Wiecej nic nie powiem, aby chronic tajnego informatora z "tamtej" strony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych