Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

2 karty SIM w jednym iPhonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 kwietnia 2008 - 20:43

... jest to już możliwe
:arrow: Get Two Numbers on One iPhone (or any Phone for that Matter)
:arrow: iPhone Dual SIM adapter

Dołączona grafika

#2 appELA

appELA
  • 72 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:58

a no jest :)

zawsze to jakies wyjscie na kozystanie z edge (najtansza oferta z kart pay&go) i utrzymanie starego numeru :P
trzeba nad tym pomyslec

#3 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2008 - 22:07

hmmmm fajnie bo edge w play kosztuje 5zł za 1mb ale nie wiem czy chce mi się płacić za iplusa 20zł miesięcznie

#4 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 22 maja 2008 - 19:31

A nie wiecie może czy istnieją lub mają zamiar zaistnieć :P adaptery na iPhone tak żeby jednocześnie pracował numer prywatny i służbowy ? Bo szczerze to już mam dość noszenia dwóch komórek jak zapewne niektórzy z was :( Ktoś już testował te adaptery z linków wyżej ?

#5 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 22 maja 2008 - 19:41

Ja się nad tym też zastanawiam, ale nie chcę testować jako pierwszy :D Poczekam na innych (czyt. dam im szanse) :P

#6 sir_greg

sir_greg
  • 30 postów

Napisano 22 maja 2008 - 20:10

Rozwiązanie godne polecenia. Tylko te kombinowane udogodnienia nie bardzo mnie przekonują, gdyby w zamyśle konstruktorów iPhone miał pracować z dwiema kartami to zmieściliby dwa porty na kartę SIM.

#7 pjanet

pjanet
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maja 2008 - 08:42

protezy zawsze sie znajda i chyba nigdy nie bedzie latwego i idealnego sposoby na dwie karty. Mialem w NOKI taka proteze i po miesiacu pfrzeszedlem na 2 telefony :(

#8 dukez

dukez
  • 104 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 16:34

Jak kogoś interesują karty Dual to zapraszam do działu giełda http://www.myapple.p...-do-iphone.html

#9 kalu

kalu
  • 10 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 14:08

czy ktoś z was orientuje się gdzie można kupić takie dual-simy i czy działają one z simlockiem (np. na ere)??

#10 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 09 listopada 2008 - 14:09

Ciekawe, a jak z kwestia softu ?

#11 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 12 listopada 2008 - 14:32

tez interesowało by mnie takie rozwiązanie :) bo noszenie 2 telefonów to porazka a samsung duos jest tragiczny

#12 kalu

kalu
  • 10 postów

Napisano 12 listopada 2008 - 17:29

na youtube są filmiki jak do iphone wkładają 2 karty sim, poprzez dual-sim... więc to działa, tylko czy da się kupić w Polsce takie dual-simy...

#13 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 12 listopada 2008 - 17:33

No i ewentualnie gdzie lub kto z was ma takie :) bo już pare razy w Giełdzie były ogłoszenia w tym temacie. Czekamy :)

#14 cambridge

cambridge
  • 2 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 13:12

a na allegro nie ma ??

#15 Br0k3R

Br0k3R
  • 120 postów

Napisano 23 listopada 2008 - 17:29

nie będą chodziły 2 karty jednocześnie. Zauważcie, ze telefony które są przystosowane do pracy z 2ma kartami na raz mają 2 różne imei'e, dwa moduły gsm(czy jak to tam się zwie).

#16 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 29 listopada 2008 - 15:52

kto mowi o 2 kartach jednoczesnie , ta opcje ma duos tu masz mozliwosc przelaczania sie miedzy dwoma kartami

#17 tomkierz

tomkierz
  • 270 postów

Napisano 01 grudnia 2008 - 16:09

Znalazłem adapter dual-sim na allegro. Zapytałem czy współpracuje on z iphonem 3g ii osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że będzie działać ale musze ustawić telefon poza UMTS. Może mi ktoś powiedzieć o co mu chodziło i jak to można w iphonie uczynić? Druga karta jaką bede miał w telefonie to internet na karte i czy przy wyłączeniu umtsu nie bede mial tylko edge? Z góry dzięki za odp.

#18 BigJeremy

BigJeremy
  • 2 postów

Napisano 01 grudnia 2008 - 21:18

Zapytałem czy współpracuje on z iphonem 3g ii osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że będzie działać ale musze ustawić telefon poza UMTS.


To iphone3g obsługuje połączenie UMTS? Nie wiedziałem...

#19 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 02 grudnia 2008 - 17:26

iPhone 3G właśnie dlatego, że ma UMTS i HSDPA ;)

UMTS (ang. Universal Mobile Telecommunications System, pol. Uniwersalny System Telekomunikacji Ruchomej[1]) – najpopularniejszy obecnie standard telefonii komórkowej trzeciej generacji.

#20 BigJeremy

BigJeremy
  • 2 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 08:53

iPhone 3G właśnie dlatego, że ma UMTS i HSDPA ;)


Może i ma umtesik, ale nie obsługuje rozmów wideo. Dlatego większość niezorientowanych nabiera się na to 3G ;)

#21 djwacus

djwacus
  • 27 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 19:49

Adaptery (najtańszy ok. 10zł) są tylko koszty wysyłki do Polski ok. 25zł;)
Ghost Dual TWIN Sim Card holder works with iPhone NEW!! (aukcja 110318806409) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

#22 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 grudnia 2008 - 18:34

Może i ma umtesik, ale nie obsługuje rozmów wideo. Dlatego większość niezorientowanych nabiera się na to 3G ;)


To, że nie ma rozmów video nie znaczy, że nie ma UMTS/3G :D

#23 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 28 grudnia 2008 - 16:36

Czy ktoś testował jakąś kartę DualSIM w iPhone 3G? Mam abonament w Play, a internet jest tam stanowczo zbyt drogi. Chciałbym mieć dwie karty w iPhone. Jedną od abonamentu, a drugą tylko do internetu. Odpowiadało by mi to, gdyż używam głównie połączeń wifi, a z internetu przez sieć komórkową potrzebowałbym skorzystać 2-3 razy dziennie. Poszukuję odpowiedzi na pytania. Jaka karta działa z iPhone? Czy nie ma problemu z 3G? Gdzie taką kartę mogę dostać w Polsce? Jeśli nie to gdzie? Jak z kwestią oprogramowania do zarządzania tymi kartami? Nie potrzebuję automatycznego przełączania między numerami, a nawet nie chcę tego. Pozdrawiam.

#24 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 24 stycznia 2009 - 12:29

również proszę o odpowiedzi na pytania iMarkaPL, ponieważ i mi nie widzi się płacenie za internet w Play który cen zbyt pięknych to nie ma za internet.. ;) jedną z Play używałbym do dzwonienia itd a drugą Orange Free do internetu :) słyszałem też o jakimś patencie na używanie iP jako modemu to już w ogóle byłoby siódme niebo ;)

#25 iMarekPL

iMarekPL
  • 2 727 postów
  • SkądZduńska Wola

Napisano 24 stycznia 2009 - 12:34

Jak pisałem już w innym temacie jeszcze w weekend zamówię z 2 sztuki różne na Allegro i będę testował jak dojdą. Dam znać "co i jak". Proszę jednak osoby, które testowały już "zwykłe" dualsim, lub mają możliwość przetestować w iPhone (np. mają w domu taką kartę) o jakąś informację.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych