Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LocateMe - dokładniejsza lokalizacja na Google Maps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:12

Aplikacja Google Maps na iPhone wprawdzie potrafi wyświetlić naszą lokalizację, ale robi to w trochę niewygodny sposób. Mapa jest sporo oddalona, a przy jej przybliżaniu łatwo ją przesunąć i zgubić pozycję.

Postanowiłem to trochę poprawić i udostępniłem małą aplikację, która wyświetla pozycję w trochę wygodniejszy sposób - na mapie pojawia się pinezka wraz z dokładnymi koordynatami najbliższego BTSa. Zostaje ona oczywiście na swoim miejscu przy zoomowaniu i przesuwaniu więc możemy dowolnie biegać po mapie. Na razie udostępniam program w postaci zipa, w chwili wolnego dorobię paczkę do Installera.

http://redfish.pl/apps/LocateMe2

#2 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:15

Imho tutaj jest to samo: http://www.myapple.p...0-locateme.html

#3 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:37

LocateMe wcześniej nie widziałem. Ta aplikacja (mimo takiej samej nazwy) różni się od LocateMe2, przede wszystkim działa dłużej i wymaga dodatkowego kliknięcia w przycisk żeby wyświetlić pozycję w Google Maps. U mnie wystarczy kliknąć na ikonkę i po chwili pokaże się lokalizacja na mapie.

#4 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:42

A coś na podstawie WiFi dasz radę zrobić? :P

#5 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 28 kwietnia 2008 - 02:46

Działa świetnie dużo dokładniej od LocateMe,już odinstalowałem.U mnie w domu,mała miejscowość przy Bydgoszczy, Maps wogóle nie lokalizowało, LocateMe lokalizowało bez sensu, czasem 50km,czasem 5km dalej.LocateMe2 zlokalizował mnie bardzo szybko z dokładnością ok.200mtr. Rewelacja.Jutro sprawdzę w centrum miasta.Kolejna kapitalna aplikacja Cezexxa.Gratulacje.

#6 nicolas79

nicolas79
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 09:07

po 3s wywala mnie do SB ;-(

#7 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 10:32

Jeśli aplikacja wraca do SB to znaczy, że nie znalazła lokalizacji. Dziś to poprawię. Dodam dodatkowy sposób wyszukiwania pozycji i nie powinno być już problemów.

#8 pjanet

pjanet
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 kwietnia 2008 - 11:30

ale ta aplikacja niczego nie wnosi do juz istniejacego LocateMe. Pozatym LocateMe daje strasznie rozne wyniki. Mam srednio 400m roznicy od miejsca deocelowego. Ja czekam na GPS jako urzadzenie poniewaz uzywanie LocateMe obecnie mija sie troche z prawda gdzie sie znajdujemy.

#9 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 28 kwietnia 2008 - 12:38

Czekamy na poprawkę.

#10 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 18:37

Udostępniłem nową wersję. Szukanie lokalizacji jest ponawiane trzykrotnie w przypadku problemów z połączeniem. Jeśli nie zostanie ona znaleziona, wyświetlony zostaje stosowny komunikat. PS: LocateMe2 wymaga zainstalowanego BSD Subsystem oraz włączonego modułu WiFi pjanet: LocateMe2 w porównaniu do LocateMe zawsze pokazuje tą samą lokalizację i jest dodatkowo dużo dokładniejszy

#11 nicolas79

nicolas79
  • 102 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 19:26

ok. działa.

#12 maciek132

maciek132
  • 41 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 20:49

A czemu nie działa locate me na ipod touch

#13 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 20:58

U mnie to tylko na edge dziala (na wi-fi nie) a ze ipod touch tego nie obsluguje to wszystko jasne.

#14 oaks

oaks
  • 210 postów
  • Skądkatowice

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:00

Nie rozumiem tego; jestem na jakiejś wsi, to działa lokalizowanie, a w domu w centrum Katowic lub w Tychach, gdzie potencjalnie nawet jest umts to nic mi nie znajduje? Ani tak, ani tak... :/

#15 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:07

Centrum Warszawy, Wi-Fi - działa. :) Ale... Nadal jak dla mnie zbyt mała precyzja, ale lepsze to niż nic! :) Ogólnie podoba mi się. ;) @summerinparis33: Twój post mnie naprowadził. :)

#16 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:09

Co do tego WiFi - wiadomo że nie ma szans na lokalizowanie tak jak dzieje się to przy użyciu nadajników umts, gsm czy jeszcze jakichś innych, ale może dało by się zrobić to za pomocą whois? (mniej-więcej coś takiego: Geotool )
Wiadomo że nie było by to super dokładne, ale zawsze coś.
Może się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy niż ja? :D

#17 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:18

Centrum Warszawy, Wi-Fi i ...działa. Pokazało się Retrying 1/3 i po chwili wywaliło do SpringBoard. Odpaliłem starego Locate, potem Cezarexa i działa :-)

#18 Marecki81

Marecki81
  • 5 postów

Napisano 29 kwietnia 2008 - 18:24

Działa fajnie na WIFI, ale dlaczego wysypuje się na EDGEu? Bez tego jest mało użyteczna...

#19 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 07:47

Dodałem nową wersję aplikacji. Najpierw próbuje zlokalizować sieci wifi (co daje dokładniejsze wyniki), a jeśli ich nie znajdzie to szuka nadajników BTS. Usunąłem też na razie 3 próby ponowienia, być może nie będą już potrzebne. Dajcie znać czy jest lepiej. PS1: zmieniły się nazwy plików więc pamiętajcie o prawach dostępu PS2: za chwilę wyjeżdżam, więc nie będę miał możliwości poprawienia aplikacji przez następne kilka dni; postaram się ją potestować w różnych lokalizacjach

#20 Grube_Zabsko

Grube_Zabsko
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2008 - 15:03

eee no nie wiem, u mnie w centrum Warszawy nie dziala :(

#21 iRos

iRos
  • 20 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 15:54

Centrum Szczecina, nie działa. Przegrałem do odpowiedniego katalogu, później terminalem chmod 775 na /alert, /find-wifi, /find-bts, /open i /locate. Jak uruchamiam to po ośmiu sekundach mam "Location not found, try again later..." i wychodzi z aplikacji.

#22 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 16:01

Centrum Warszawy również nic. Wywala do SB po jakiś 10 sekundach.

#23 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 kwietnia 2008 - 17:43

Dokładnie to samo, z tym że u mnie w domu, ale chyba jeśli nie znajdzie to powinno wywalić komunikat, no nie?

#24 whitey

whitey
  • 15 postów

Napisano 01 maja 2008 - 00:17

u mnie nie wywala do SB dziala tyle ze pokazuje obszar (okrag) o promieniu ok 5km :) takie malo dokladne oczywiscie Warszawa

#25 psosni

psosni
  • 44 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 maja 2008 - 00:36

Centrum Szczecina, nie działa.

Przegrałem do odpowiedniego katalogu, później terminalem chmod 775 na /alert, /find-wifi, /find-bts, /open i /locate. Jak uruchamiam to po ośmiu sekundach mam "Location not found, try again later..." i wychodzi z aplikacji.


Pytanie - jak na iPhonie uruchomic Terminala zeby moc wykonac te "commands"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych