Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iRozkład


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
263 odpowiedzi w tym temacie

#101 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2008 - 19:31

Macie tutaj trzy ikony ode mnie. Robię je na szybko, nawet konkretnego pomysłu na razie nie mam. ;) Voytec dał prostą, a za razem bardzo fajną - nie wiem czy warto robić jeszcze inne. ;)

#102 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 27 kwietnia 2008 - 19:34

za jasne ta aplikacja... trzeba przyciemnic bo ledwo co bedzie czytelne jak byscie potrzebowali maka z intelem to mam takiego, ale umiejetnosci w programowaniu za to nie mam :P

#103 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2008 - 19:37

A nazwa projektu zostaje, czy moja lepsza? :P (iJazda) xD Myślę, że ikonka Voyteca jest lepsza, ale to tylko moja opinia ;) Jest bardzo przyjemna i uniwersalna (do każdego skinu). Ale ta trzecia z kolei w Twoim poście też może być nawet :P

#104 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2008 - 19:52

Osobiście proponuję moją nazwę. iRozkład już sugeruje że chodzi o jakiś rozkład. W tym wypadku o rozkład jazdy. iJazda natomiast kojarzy mi się z jakimś wyścigiem :D
Może to moje prywatne, głupie skojarzenie :D

Programik ciemniejszy, ikona Voytec'a dostanie moje błogosławieństwo, a obecnie szukamy kogoś do napisania takiej aplikacji... ;)

#105 daichu

daichu
  • 122 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 20:42

bushman.editing i co rozmawiales z tym Panem Piotrem?

#106 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 20:53

jakbym mial SDK to bym od razu sie bral za robienie tej aplilacji... kurcze, moze sprobuje sie wglebic w kodowanie. jakie programy na macu poza sdk polecacie? acha, ikona to na razie prototyp. do koncowej przyloze sie jeszcze bardziej ;) a moze iBus? :)

#107 snuffer

snuffer
  • 104 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 20:53

ta ikonka od Voytec'a jest po prostu genialna, prosta i piękna zarazem :D

#108 daichu

daichu
  • 122 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 20:58

hmm iBus. tez dobre ;) jak juz bedzie aplikacja to pomyslimy o wszystkim. o nazwie jak i o ikonie ;) na razie to skupiamy sie na samej aplikacji ;)

#109 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:02

bushman.editing i co rozmawiales z tym Panem Piotrem?


Jeszcze nie. Kontaktuję się mailowo.

Prawdopodobnie znalazłem już programistę.
Nie chce zapeszać, ale coś się może uda ;)

#110 daichu

daichu
  • 122 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:11

hu hu hu... juz sie droga prostuje. ;)

#111 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:38

hu hu hu... juz sie droga prostuje. ;)


Od jutra zajmę się rozsyłaniem listów do potencjalnych sponsorów.

Proszę trzymać kciuki za projekt iRozkład. ;)

Dziękuję za tak liczne zainteresowanie

#112 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:39

Powodzenia, licze na fajną i dobrą iRozkładówkę busów :)

#113 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:44

Fajnie że pierwszy bedzie Poznań!! A dla mnie najfaniejsza ikona jest Voyteca, ale myślałem też nad taką gdzie będzie i tramwaj i autobus (moze jeszcze trolejbus). Pozdro dla Człowieka Buszu!

#114 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:56

Dwa słowa ode mnie. Repozytorium i.myapple.pl jak najbardziej jest otwarte na rodzimą produkcję i opiekunowie tego repo na pewno chętnie umieszczą aplikację na serwerze. Co do kategorii jakie są to oczywiste jest, że jeśli będzie taka potrzeba to powstaną nowe kategorie. Na razie programów nie ma zbyt wiele. Oby więcej było takich inicjatyw.

#115 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 27 kwietnia 2008 - 21:59

Pomysł bardzo fajny, aczkolwiek można bez niego przeżyć, ale potrzeba do tego jakiegoś hotspotu. Przecież na stronie danego miasta można obejrzeć rozkład jazdy:) Pomysł świetny, zamiast tworzyć dzięki SDK aplikację można zrobić małą stronę internetową i wrzucić do iPhone'a, tak, żeby nie trzeba było łączyć się z internetem. Jeżeli miała by to być aplikacja to raczej zamiast wypisanych wszystkich miast po kolei można zrobić taką mapę Polski, klikając na województwo pokazywałyby się miasta a po kliknięciu na nie rozkład PKS/PKP/MKS itp. Co do ikony to mógłbym zrobić taką, tak samo wzór strony internetowej. Wszystko zrobione w PS i ładnie pocięte.

#116 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:02

panowie, w porzadku, robicie pierwszy Poznan, lecz moim zdaniem powinno to wygladac tak ze w nastepnej kolejnosci powinna powstac Warszawa, potem Górnośląski Ogręg Przemyslowy czyli KZK GOP - Katowice, Gliwice i okolice tych miast. Ważny bylby rowniez Wroclaw, Opole. jak robic to z rozmachem. robic te najwazniejsze, najwieksze miasta. rowniez postaram sie pomoc jak bede mogl. edit: KuboX - idea aplikacji jest taka, ze bedzie OFFLINE. do sprawdzenia rozkladu nie bedziesz potrzebowac hotspotow. masz w Polsce warunki ze w kazdym miejscu wyciagasz iPhona i za pomoca Wi-Fi sprawdzasz rozklad? nie.

#117 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:08

Sorry, a Kraków to wg. Ciebie nie jest duże miasto i jedno z najważniejszych? Poza tym powinno być tak, że program obsługuje takie bazy jakie wgra użytkownik. No i oczywiście wersja offline.

#118 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:09

Chciałbym uprzejmie podziękować za te miłe słowa! ;)

code - cieszę się, że zauważyłeś moją inicjatywę. Może będziemy mogli pojawić się w repo MyApple ;)


iKapi - dzięki za pozdrowienia ;)


KuboX - planujemy osobną aplikację dla każdego miasta. Całkowicie offline, więc nie będzie generować niepotrzebnych kosztów.


Voytec - dzięki za ciekawy pomysł ikony. Zapewne ona będzie wykorzystana.


Chip - dziękuję grzecznie za wsparcie ;)

Poznań jest tylko w ramach sprawdzenia. Podobno następne miasta to już pestka;)

#119 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:10

Polecam lekturę:
Miasta w Polsce wed�ug liczby ludno�ci - Wikipedia, wolna encyklopedia
Najwi�ksze miasta w Polsce

P.S: Miało być do poprzedniego posta, ale bushman.editing odpisał wcześniej i dodało się jako nowy.

bushman.editing
Gratuluję pomysłu i będę Cię wspierać duchowo, a jeśli jakoś będę mógł pomóc to oczywiście jestem gotów ;) Naprawdę świetna inicjatywa i oby nie zgasła tak szybko jak inne.

#120 Voytec

Voytec
  • 173 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:16

Chip - po prostu o Krakowie zapomnialem. wiadomo ze powinien zostac stworzony zaraz po Wawie razem z Wrockiem i Slaskiem ;]

#121 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:17

Ja to wogóle proponuję dla każdej wsi poniżej 5000 osób zrobić osobny rozkład :) a co! jest 16 GB (ew. 8 GB) to sie pomieści :D

#122 snuffer

snuffer
  • 104 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:28

na początek trzeba stworzyć chociaż szkielet programu, a wy już się kłócicie jakie miasta mają tam być :/ jak będzie program, to dogranie miast to będzie kwestia czasu :D

#123 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:28

Ok, ok ;) Miejmy nadzieję, że rzeczywiście wgrywanie własnych wybranych baz danych będzie proste i nie będzie konieczne dostosowywanie ich przez autorów :P Można zrobić jeszcze wyszukiwarkę połączeń o danej godzinie "z" i "do" wybranego przystanku ;)

#124 Cezexx

Cezexx
  • 25 postów

Napisano 27 kwietnia 2008 - 22:58

Proponuję dogadać się z autorem Przewodasa (aplikacja pod PalmOS). Po zaimplementowaniu formatu jego baz będziecie mieli dostęp od razu do kilkunastu miast.

#125 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2008 - 23:12

Proponuję dogadać się z autorem Przewodasa (aplikacja pod PalmOS). Po zaimplementowaniu formatu jego baz będziecie mieli dostęp od razu do kilkunastu miast.


Dziękuję za pomysł. Bazy mamy otrzymać od firmy PasjaGSM, ale w razie trudności już wiem, gdzie szukać ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych