Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oświadczenie moderacji w sprawie OSX86


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 10:08

Na forum MyApple.pl nie dopuszczamy tematów nt. procesu instalowania MacOS na komputerach innych niż Apple, gdyż oznacza to głównie dyskusje nt. modyfikowania komputerów typu PC, np. modyfikowania BIOSu w PC, flashowania kart graficznych w PC itd. a te tematy zdecydowanie nie są związane z profilem forum Myapple.

Dziękujemy za uszanowanie powyższej decyzji.


#2 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 kwietnia 2008 - 10:56

Pytanie: Dyskusja na temat OpenMac, OpenComputer itd. itd. też się załąpuje pod zakaz? Mam nadzieję, że nie ;) To tylko tak w celu dopełnienia :]

#3 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:06

nie dopuszczamy tematów nt.procesu instalowania MacOS na komputerach innych niż Apple



#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:24

a jak wygląda sprawa flashowania kart graficznych w wersjach BOX, w celu używania ich w PowerMac'ach oraz MacPro?

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:36

Dopuszczalne.

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:44

Czy Oświadczenie stanie się częścią regulaminu - żeby poprzez akceptację przy rejestracji każdy wiedział na co się godzi ??

#7 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 kwietnia 2008 - 11:56

Z regulaminu:

Forum myapple jest miejscem przeznaczonym na dyskusje o problemach związanych z użytkowaniem sprzętu i oprogramowania wyprodukowanego przez Apple lub współpracującego z urządzeniami tej firmy.



#8 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 maja 2008 - 09:52

tony tylko jak to oświadczenie ma się do przeróbek iPhone'a??? To też ingerencja w coś czego apple nie pozwala zmieniać, mylę się? Poprostu trafiliśmy na ciężki temat i myślę, że dopóki będzie istniała tańsza alternatywa, nawet jeżeli nie do końca legalna to w Polsce i nie tylko będzie się na ten temat mówić. Ja raczej zamiast kategorycznie odcinać się od tego tematu, pomyślałbym nad stworzeniem działu x86/osX i tam, oczywiście bez linków i dokładnych tutoriali można byłoby na ten temat dyskutować. Rozmowa o przekraczaniu prędkości też przestępstwem nie jest...

#9 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 10:24

Przeczytaj jeszcze raz:

gdyż oznacza to głównie dyskusje nt. modyfikowania komputerów typu PC, np. modyfikowania BIOSu w PC, flashowania kart graficznych w PC itd. a te tematy zdecydowanie nie są związane z profilem forum Myapple.



#10 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 maja 2008 - 10:33

tony wiem o co Ci chodzi tylko, że problem polega na tym, że PC nie trzeba modyfikować żeby poszedł na nim osX. Raczej modyfikuje się obraz system i to jest niezgodne z licencją na sam system.

#11 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 10:39

Proponuje poczytac fora typu OSX86:

podłącz napęd DVD z którego startujesz OSX na kanał 0 master (IDE) lub na kanał 0 (SATA). Jako drugi napęd (1) podłącz dysk, na którym chcesz OSX zainstalować
- wyłącz AHCI w biosie, jeżeli jest wyłączone to włącz
- włącz AHCI w biosie, jeżeli jest włączone to wyłącz
- wyłącz/włącz emulację IDE dla dysków SATA

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie napędów na SATA, wyłączona emulacja IDE i włączone AHCI, jednak na czas instalacji AHCI czasem trzeba wyłączyć. Jeżeli posiadasz chipset starszy od Intel 965 to możesz instalować OSX na dyskach ATA.

Wyłącz w biosie wszelki sprzęt dodatkowy. Wyjmij na czas instalacji karty dodatkowe jak tuner TV

ysk powinien być sformatowany na FAT (niestety jego (partycji) wielkość to max 32GB. Najlepiej usunąć całkiem partycję i jej nie formatować. Czasem są problemy z partycją NTFS, zwłaszcza zajętą przez windows. W ostateczności można instalować OSX na dysku USB/Firewire. Wyłącz lub włącz AHCI. Włącz/wyłącz emulację IDE dla dysków SATA.


Mysle,ze watpliwosci zostaly rozwiane.

#12 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 maja 2008 - 11:14

tony ja nie chcę się przegadywać ale takie operacji w świecie pecetów to normalna rzecz i tu nie ma mowy o modyfikacjach tylko o odpowiednich ustawieniach BIOSu. Dokładnie z takimi samymi ten komputer chodzi na windows

#13 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 11:19

tony ja nie chcę się przegadywać ale takie operacji w świecie pecetów to normalna rzecz


Ale my tutaj nie jestesmy w swiecie PCtow tylko Apple.To forum o Apple.

#14 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 maja 2008 - 11:30

tak ale mowa o osX a to produkt apple. Widzę, że tu Cię nie przekonam więc na tym kończę dyskusję. Wg mnie to nieuniknione, że osX będzie instalowany na PC.

#15 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 11:32

Ale to mowa o instalacji OSXa na PC a my o PC nie rozmawiamy.O OSX bez PC mozesz podyskutowac w dziale Systemy Operacyjne.

#16 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 maja 2008 - 11:33

Ale my tutaj nie jestesmy w swiecie PCtow tylko Apple.To forum o Apple.


łojeje
Wielka mi różnica.
Tylko obudowa, EFI i cała ta filozofia.

Na koniec dodam, że:


to nie tzw klony udają maca, lecz mac udaje, że nie jest zwykłym PeCetem!



#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 04 maja 2008 - 11:37

Jejciu, sprawa jest prosta.

Nie życzymy sobie dyskusji na temat instalacji Mac OS X-a na tzw „zwykłych pecetach” i tyle.
Powody to sprawa wtórna. Tony podał ich kilka, próbuje ich bronić, ale to nie ma większego sensu, bo sprawa jest bardziej skomplikowana i jak na razie rozstrzygnięta.

Prosimy o uszanowanie tego stanowiska i zakończenie tych wojenek.

#18 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 11:38

Skoro to forum o Makach, ktore udawaja, ze nie sa PC, to my udajemy razem z nim. Bo jestesmy forum o Apple i Mac.

#19 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 maja 2008 - 11:43

Prosimy o uszanowanie tego stanowiska i zakończenie tych wojenek.


jasne że uszanuję, tylko powiedz mi kto te jak to nazwałeś "wojenki" robi? Jakoś zwykle wychodzi to od użytkowników maców a nie tych którzy mają doświadczenie z hackintoshem. Dla mnie sprawa jest jasna.

#20 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 maja 2008 - 11:43

Skoro to forum o Makach, ktore udawaja, ze nie sa PC, to my udajemy razem z nim. Bo jestesmy forum o Apple i Mac.


ok
Życzę wytrwałości w udawaniu.

#21 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 04 maja 2008 - 11:52

ok
Życzę wytrwałości w udawaniu.


Jakos Apple sie to udaje - sprzedaz Makow rosnie. Nam rowniez sie uda.

#22 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 04 maja 2008 - 16:59

Mozna nazwac to al-appleidą :-)

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maja 2008 - 18:06

To ja powiem inaczej: poniewaz jest juz w sieci swietne zrodlo informacji na temat osx86, mianowicie OSx86.pl, nie widzimy potrzeby mnozenia bytow wirtualnych. Bedziemy starac sie odsylac zainteresowanych wlasnie tam. Jestesmy tez gleboko przekonani, ze wlasnie tam zainteresowane osoby zostana otoczone lepsza opieka i kultura dyskusji. Tu ten temat wywoluje duzo niepotrzebnych nerwow.

#24 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 maja 2008 - 19:01

Zauważyłem ;)

#25 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 maja 2008 - 19:25

"Relax, take it eassyyyy ..." :) G.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych