Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista bez OSXa na Macu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 newburt

newburt
  • 354 postów
  • SkądWawa, NDM

Napisano 17 kwietnia 2008 - 23:50

Znalazlem cos takiego Vista SP1 - czasem szybciej, czasem wolniej, niemal zawsze w tyle za XP - TECH - nowe technologie - WP.PL ,czyli jak podaje wp.pl w dodatku SP1 do Visty znalazla sie obsluga: "BIOS EFI i UEFI - jak informuje m.in. edytor rozruchu Bcdedit, SP1 wprowadza obsługę komputerów z BIOS-em EFI ( Extensible Firmware Interface - następca poczciwego PC-BIOS-u ) i UEFI", co jezeli dobrze rozumiem oznacza, ze Microsoft dazy do bezbootcampowego odpalania windy na Macu. Myle sie? :)

#2 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 18 kwietnia 2008 - 08:55

Może i dąży. Oni zawsze dążą do tego żeby ukraść pomysły komuś i dorównać Apple.

#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 kwietnia 2008 - 09:22

Jeśli będą sie opierać przy Viscie, to nigdy nie dogonią. Vista, to niedorobiony system i nawet z SP1 nie działa tak jak trzeba.

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 kwietnia 2008 - 10:21

niech dążą, w każdym PC już by mógł być EFI zamiast BIOS-u. Tylko czemu jedynie x64 obsługuje EFI??

#5 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 18 kwietnia 2008 - 11:13

Może i dąży.
Oni zawsze dążą do tego żeby ukraść pomysły komuś i dorównać Apple.


a dlaczego niby ukraść pomysł apple??? To tak jakby pecetowiec powiedział, że montując karty nvidii apple ukradło to producentom pecetów bo w nich pierwszych były nvidie. Sorry ale fanatyzm to przez ludzi przemawia niesamowicie.

#6 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 kwietnia 2008 - 17:45

a dlaczego niby ukraść pomysł apple??? To tak jakby pecetowiec powiedział, że montując karty nvidii apple ukradło to producentom pecetów bo w nich pierwszych były nvidie. Sorry ale fanatyzm to przez ludzi przemawia niesamowicie.


trochę te przykłady się mijają, ale sedno jest to samo ;)

#7 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 08:58

może ja jakiś dziwny jestem ale Vista mnie się podobała jak na MS produkt... XP za to nie cierpie.....

#8 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 kwietnia 2008 - 11:04

Już bez przesady z tym "złodziejstwem" tak jakby EFI było wynalazkiem Apple :)

#9 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 29 kwietnia 2008 - 12:17

Nie mozna tu nic M$ zarzucic. Wątpie, żeby miał ten zabieg na celu podbicie komputerów Apple. Ale niestety coraz częsciej widze kogos kto ma Maka i TYLKO windowsa... Więc kto wie...

#10 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:06

Ludzie kupują mac'a bo ładnie wygląda, windowsa istalują bo nie umieją obsługiwać nieczego innego. Ale sami nakręcają bata na siebie instalujac viste na notebookach apple, bo wtedy czas pracy na baterji gawłtownie spada.

#11 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:19

Moim zdaniem kupowanie Maca, tylko po ty żeby zainstalować Viste mija się z celem. Po pierwsze dlatego, że Vista nie jest zbyt dobrym systemem i dlatego już za chwilę będzie nowy Windows 7. Po drugie Mac OSX lepiej wykorzystuje te komputery. Gdyby pytanie brzmiało OSX na PC bez windowsa, powiedział bym - czemu nie. ;-)

#12 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:46

Wiesz, iMac ladnie wyglada, zajmuje mniej miejsca, zzera mniej pradu dlatego go kupilem, lecz teraz powaznie zastanawiam sie nad instalacja Visty lub XP jako jedynego na nim systemu. OSX nie jest niestety dla power-userow. Imac + Windows = elegancja i funkcjonalnosc. G.

#13 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:58

OSX nie jest niestety dla power-userow LOL stary ale wyjechałeś! Ty chyba nigdy nie czytałeś o systemach z rodziny UNIXÓW Imac+ Windows to jak koszykarz z metra cięty mam chyba lepsze określenie Piękny i bestia:)

#14 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 14:01

Chyba nie masz pojecia o czym mowisz, 90% userow OSX'a nie ma pojecia o tym ze pracuja na systemie UNIXowym i gdzie ty tu widzisz power-userow? :) G.

#15 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 29 kwietnia 2008 - 14:09

95% użytowników windowsa krytykuje go za niestabilność i podatność na wirusy, ale nie chcą się z nim rostawać… Ja ktoś używać maca tylko do windows to niech lepiej kupic pecetoweg notebooka bo jest jeszcze oszczednieszy od np imac'a.

#16 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 14:19

Ja jednak wybieram imac + windows :) tak jak napisalem, elegancja + funkcjonalnosc. Byc moze twoje %-ty wynikaja takze z tego ze wiekszosc komputerow na siwiecie ma zainstalowanego windowsa :) a OSX moze byc tak samo niestabilny dla nie kumatego usera jak windows :) G.

#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:32

Osobiście wole pracować na windows XP i cenię go za stabilność. Ale przede wszystkim też wolę PeCety, bo mają większe możliwości konfiguracji, w zależności od potrzeb. Tiger jest wydajniejszy na tym samym sprzęcie. Leo zaś czeka na poprawki, które wreszcie spowodują, że system będzie stabilny i w pełni funkcjonalny. Wielu userów porównuje jego zwiechy do wczesnych wersji windowsa.

#18 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:35

Szukasz jakiegoś PowerUsera? Popytaj wśród byłych Linuksiarzy, znają dobrze podstawy UNIXa(np. ja), albo grafików. Jak dla mnie niektóre rzeczy jak np. programowanie, to od kiedy zacząłem programować w Obj.C, który jest wynalazkiem NeXTa użytym w OSX przestałem lubić inne IDE niż Xcode+Interface Builder. Photoshop od zawsze był ma MacOSa(dopiero PS3 był na inną platformę, Windowsa). Wiele filmów powstaje na MacOSXie(nie tych domowych, ale w pełni profesjonalnych). Powiedz jeszcze raz, że MacOSX jest tylko dla debili, którzy nie rozróżniają prawego od lewego przycisku myszy(czyli non-Pro userów). Swoją drogą dlaczego tyle ludzi krytykujących Windowsa nawet nie spróbuje innych systemów. Gdyby twórcy oprogramowania byliby bardziej niezależni to może by sytuacja wyglądała inaczej.

#19 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 16:16

Szukasz jakiegoś PowerUsera? Popytaj wśród byłych Linuksiarzy, znają dobrze podstawy UNIXa(np. ja), albo grafików.


Znajomosc _podstawowa_ komend systemu *nix nie czyni z ciebie speca od tych systemow, a tym bardziej powerusera. Grafik ograniczony jest do jakiejs aplikacji ktora dziala w systemie, moze znac dobrze photoshopa co nie znaczy ze zna system na ktorym pracuje, wiec przyklad nie trafiony.

Jak dla mnie niektóre rzeczy jak np. programowanie, to od kiedy zacząłem programować w Obj.C, który jest wynalazkiem NeXTa użytym w OSX przestałem lubić inne IDE niż Xcode+Interface Builder.


Twoj wybor, ja natomiast uwazam ze nie ma lepszego IDE programistycznego niz VS2005/8, a jezykiem w ktorym pisze sie latwo/szybko/przyjemnie i dosyc bezpiecznie jest .NET (w moim przypadku C#)

Photoshop od zawsze był ma MacOSa(dopiero PS3 był na inną platformę, Windowsa).


Sprostowanie, "W listopadzie 1992 wydano wersję 2.0, tym razem dostępną także w systemie Microsoft Windows."

Wiele filmów powstaje na MacOSXie(nie tych domowych, ale w pełni profesjonalnych).


Wiele filmow, muzyki, aplikacji powstaje w srodowisku Windows, co z tego? tak jak wczesniej wspomnialem, to ze ktos potrafi obslugiwac photoshopa czy inna aplikacje nie czyni z niego power usera.

Powiedz jeszcze raz, że MacOSX jest tylko dla debili, którzy nie rozróżniają prawego od lewego przycisku myszy(czyli non-Pro userów).


Nigdzie nie powiedzialem ze OSX jest dla debili, stwierdzilem ze OSX nie jest dla power-userow.

G.

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2008 - 16:45

Czy moglbym poprosic o definicje powerusera? Bo widze, ze dyskutujecie a nie bardzo wiadomo o czym.

#21 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 18:20

Y. Czemu macos nie jest dla power userow. Windows jest? lol, chyba nie bardzo wiesz co mowisz - albo masz inna definicje.

#22 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 18:28

What is Power User? Find the definition for this term

G.

#23 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 kwietnia 2008 - 18:47

Cytując Twoją definicję: "Power users include video-editing professionals, high-end graphic designers, audio producers, and those who use their computers for scientific research." Na OSX są prof. narzędzia do edycji filmów(seria Final Cut), grafiki(Photoshop), dźwięku(Final Cut chyba też). Nawet jest kilka superkomputerów opartych o Maki i OSXa, bawią się nim naukowcy. Może i windows też jest dla poweruserów, ale OSX na pewno jest. Coś jeszcze? Jak dla mnie gracze nie podlegają do tej kategorii, bo nic nie tworzą, jedynie zabijają czas grając w gierki.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2008 - 19:03

What is Power User? Find the definition for this term

G.

Acha. Czyli komputery Apple stojace w telewizjach i studiach post i produkcyjnych, muzycznych, animacyjnych, stoja tam wylacznie w celach dekoracyjnych i nie posluzyly jako narzedzia przy pracy nad takimi filmami jak np zodiac lub np david gahan nie nagrywal na nich ostatniej plyty.

#25 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 19:46

Definicja ktora przytoczylem jest pierwsza lepsza znaleziona w sieci, ale .. Power user zgodnie z ta definicja, optymalizuje/upgraduje srodowisko w ktorym pracuje aby wycisnac z niego wszystko (lub wiecej) niz sie da, komputery/systemy Apple nie daja pelnej mozliwosci "optymalizacji" systemu czy tez hardware, stad moje stwierdzenie ze nie nadaja sie dla powerusera. Poweruser musi panowac nad srodowiskiem w ktorym pracuje, nie tylko aplikacja. Osobiscie nigdy nie nazwe power-userem osoby ktora doskonale zna FinalCut'a a kompletnie nie poradzi sobie jak mu sie program nie daj boze nie odpali z powodu praw dostepu do plikow. G.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych