Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeladarka plikow graficznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mamut

Mamut
  • 295 postów
  • SkądSkatowni

Napisano 16 kwietnia 2006 - 16:21

poszukuje przegladarki plikow graficznych czegos w rodzaju irfanview który niestety z tego co wiem jest tylko na Windows'a

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 16 kwietnia 2006 - 16:23

Mamut, polecan przeczytanie: http://blog.fotogenia.info/?p=44 :D

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 kwietnia 2006 - 02:30

ja osobiście korzystam z systemowych rozwiązań. Preview + iPhoto to bardzo dobre combo, kiedy nauczy się je stosować. Kluczem do sukcesu jest dobre przemyślanie "keywords" oraz smart albumów (wdg kewords i/lub Roll) dobrze jest też przed zaimportowaniem całej biblioteki zdjęć do iPhoto poukładać je w osobnych folderach i sensownie ponazywać. Będzie nam później dużo łatwiej nawigować w naszej kolekcji. Trochę to jak z iTunes, też trzeba było się nauczyć pracy z playlistami i smart playlistami oraz z browsem zanim się pokochało ten program. Inne podejście jak winamp czy iFran. Te dwa ostatnie przeglądają zasoby po naszym dysku i możemy sobie sami wszystko ułożyć, podczas gdy aplikacje Apple zarządzają naszą bazą poprzez opisy, daty, nazwy, grupy i komentarze. Trzeba się tego nauczyć, jest trudno, ale warto.

Pracowałem długie lata z aCDSee (podobne, lepsze moim zdaniem) i po switchu wydawało mi się, że się zastrzelę bez czegoś takiego. Ponad 2k sztuk które bardzo lubię przeglądać, a tutaj żadnego przeglądacza, ale kiedy nauczyłem się pracować na keywordsach i film rollach w iPhoto to pokochałem ten program i nie wiem jak ja mogłem przerzucać te zdjęcia z folderu do folderu ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 kwietnia 2006 - 10:49

iPhoto i Preview to moim zdaniem bezsens. W sam raz zeby osiwiec. Idz na macupdate, znajdziesz kope przegladarek grafiki. Ja osobiscie polecam np Slides!, wystarczy naciagnac na program folder z plikami i wio! I sa inne darmowki, np Xee ktory czyta tez pliki graficzne jeszcze z Amigi. Jest bardzo ladnie (albo bardzo pazdzierzowo-zalezy co kto lubi) zrobiony Click'n'View. CocoView to juz klasyka. FFView pozwala ogladac pliki graficzne wewnatrz zarchiwizowanych zipow, bez rozpakowywania. Itd. Akurat IrfanView nie jest zadnym rarytasem dla Makowca.

#5 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 kwietnia 2006 - 05:17

polecam mały i prosty program jview
link: tutaj
pozdrawiam,
Borys

#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 18 kwietnia 2006 - 22:58

z iPhoto bardzo wygodnie się uploaduje zdjęcia na na przykład flikr, czy bloga. Do tego dostarcza podstawowych i przy okazji dobrych narzędzi do prostej obróbki zdjęć i innych grafik. Kwestia wyboru, osiwieć owszem można, tak samo jak po skoku z winampa na iTunes, kiedy sam rozrzuci pliki po dysku, a my wszystko katalogowaliśmy przez lata po folderach nie zwracając uwagi na metadata. Kwestia podejścia i tyle. Mi pasuje i na moje wymagania się sprawdza. Poza tym integracja z całym iLife też jest niekiedy nieoceniona, przynajmniej jak dla mnie + FrontRow.

#7 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 25 kwietnia 2006 - 07:43

Dla mnie tez iPhoto to dno i metr mulu.

Probowalem roznych programikow, CocoView bardzo mi sie spodobal ale jest zbyt wolny i niestabilny. Ostatecznie wyladowalem przy ViewIt - bardzo fajny programik.
http://www.hexcat.co...ewit/index.html

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 25 kwietnia 2006 - 11:04

iPhoto wygrywa ze względu na integracje z systemem (iMovie, GB, iPod, itp), w wersji '06 zrobił się jakiś przystępniejszy, ale też czasami mam go dość, jednka Graphic Converter jest dobrym uzupelnieniem dla mnie.

#9 libertarian

libertarian
  • 42 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 26 kwietnia 2006 - 15:36

Ja osobiscie wszystkie nowe pliki graficzne wrzucam do iPhoto (zeby trzymac porzadek) a ogladam ViewIt (opcja 'Add iPhoto album'). W ten sposob mam i systemowo, i wygodnie.

#10 majkel

majkel
  • 18 postów
  • Skądgdańsk

Napisano 12 maja 2006 - 15:17

polecam rowniez ZEBO Photo:
[URL=http://bobbysoftware.com/]link[/URL]

#11 GoTTie

GoTTie
  • 147 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2007 - 22:26

Footagehead do szybkiego przegladania plikow graficznych i tylko do tego.

#12 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 02:31

A co polecacie do zgrywania plikow z aparatu cyfrowego? 99% to zdjecia, a jak, ta reszta to ewentualnie pliki wideo. Aparat to Fuji S6500fd.

#13 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 13 stycznia 2007 - 09:22

A co polecacie do zgrywania plikow z aparatu cyfrowego? 99% to zdjecia, a jak, ta reszta to ewentualnie pliki wideo. Aparat to Fuji S6500fd.


iPhoto?
Image Capture?
Chyba nic więcej nie potrzeba.

#14 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 stycznia 2007 - 10:28

iPhoto. Imrik opisał już jego zalety. Ten program posiada wiele ergonomicznych rozwiązań, niewidocznych na pierwszy rzut oka - stąd u wielu frustracja gdy np. widząc właciwe zdjęcie chcą dotrzeć do pliku w odpowiednim folderze (przy kilkutysięcznej bibliotece zdjęć). Przy 8 tysiącach fotografii ten program jest dla mnie w sam raz. Oczywiście nie unikam też Preview.

#15 internex

internex
  • 592 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 stycznia 2007 - 20:43

A ja poszukuję czegoś, co mogłoby mi zastąpić "Podgląd obrazów i faksów" z windowsa. Chodzi mi o jakiś programik, którym odpaliłbym jedno zdjęcie, a później mógłbym przewijać inne fotki bez przenoszenia ich na dysk (czyli np. z płyty).

#16 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 22:07

Shoebox W ogóle przeglądanie plików graficznych na Macu w sposób znany z Windows jest nienaturalne. Jeszcze jakiś czas temu tego nie rozumiałem i choć wiele tu osób mówiło dokładnie to samo, co ja teraz, to i tak testowałem program za programem w poszukiwaniu macowego Irfana. Po paru miesiącach mi przeszło. Skończyło się na tym, że doraźnie przeglądam w Preview albo w Shoebox, a już do cięższych zadań Bridge + PS. Najbardziej mi brakuje tego szybkiego batcha z IF, ale ogólnie już nie narzekam.

#17 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 28 stycznia 2007 - 22:18

Panowie, czy problemem jest kliknąć na jeden obrazek w teczce, potem JABŁKO+A (zaznacza wszystkie pliki) następnie prawy klawisz myszy i z menu Slideshow lub Pokaz przezroczy?

#18 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 29 stycznia 2007 - 09:50

iPhoto?
Image Capture?
Chyba nic więcej nie potrzeba.


Bardzo mozliwe, tylko niech ktos napisze jak zrobic zeby ktorys z wymienionych programow importowal zdjecia do folderu gdzie je trzymam i jeszcze nazywal go odpowiednia data ktora pobieral by ze zrobionego zdjecia. Mam nadzieje ze tak mozna bo vista tak ma ;)

#19 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 29 stycznia 2007 - 23:35

iphoto to ma. tylko nie dodaje do katalogów, bo to takie... hmmm... microsoftowe, a segreguje bezpośrednio w programie. a tak btw to widział ktoś przeglądarkę, która działałaby tak jak ta z leo? tzn. lekka, tylko z podstawowymi funkcjami i w postaci ciemnego okna?

#20 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 29 stycznia 2007 - 23:44

iphoto to ma. tylko nie dodaje do katalogów, bo to takie... hmmm... microsoftowe, a segreguje bezpośrednio w programie.


O tym ze robi to iphoto to wiem tylko ze on wlasnie zgrywa zdjecia do swojego folderu i nadaje mu nazwe kolejnej rolki. A powiedz mi co jest zlego w tym ze chce trzymac zdjecia tam gdzie ja chce i miec je poukladane w taki a nie inny sposob?

#21 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 29 stycznia 2007 - 23:44

Panowie, czy problemem jest kliknąć na jeden obrazek w teczce, potem JABŁKO+A (zaznacza wszystkie pliki) następnie prawy klawisz myszy i z menu Slideshow lub Pokaz przezroczy?


prostszym rozwiazaniem jest odpowiedni automator ;) ktory otwiera wszystkie zdjecia w danym folderze.

#22 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 stycznia 2007 - 12:28

albo quicksilver, który ma funkcję wyświetlania pokazu slajdów z wybranego folderu.

#23 KAM_

KAM_
  • 73 postów
  • Skąduć!

Napisano 30 stycznia 2007 - 12:35

Tylko Xee

#24 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 15:30

Jako przegladarke plikow graficznych rowniez polecam Xee. Jest prosta i do tego dosc szybka. Po kliknieciu na zdjecie potrafi przegladac wszystkie ktore znajduja sie w danym folderze, obracac je i zmniejszac. A co ciekawe (dziwne?) jak na program makowy - zdjecia przegladamy przewijajac rolke! W tej chwili moj numer uno :) Wlasnie zobaczylem ze jest juz Xee 2.0! Baaardzo przyspieszyli ten programik - duzo szybciej sie uruchamia, szybciej przechodzi pomiedzy zdjeciami no i poprawili przewijanie rolka. A wiec jezeli przesiadles sie z Pc i szukasz czegos na wzor Irfan View lub ACDSee - Xee v2.0 jest dla Ciebie!

#25 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 00:48

Panowie, czy problemem jest kliknąć na jeden obrazek w teczce, potem JABŁKO+A (zaznacza wszystkie pliki) następnie prawy klawisz myszy i z menu Slideshow lub Pokaz przezroczy?


Hmmm a wiesz jak się irytowałem że nie wszystkie pliki lądują w takim pokazie? Dlaczego? No cóż: Think Different - ten Slideshow pokazuje max 99 plków :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych