Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Za dwa tygodnie iTunes Store w Rosji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 09 kwietnia 2008 - 09:15

True. I choć sama informacja wydaje mi się nie bardzo wiarygodna, to powyższa wypowiedź jest jak najbardziej prawdziwa. W samej Moskwie jest więcej ludzi bardzo zamożnych niż w całej Polsce.

#27 LB1989

LB1989
  • 244 postów
  • SkądSzczecin/Stargard

Napisano 09 kwietnia 2008 - 11:18

Już ja widzę jak "Nowi ruski" przeglądają katalogi w iTS i kupują pioseneczki, no weźcie mnie nie rozśmieszajcie... Poza tym nie wydaje mi się by więcej Macowców i iPodowców było w Estonii czy w czechach... Na czeskiej stronie Apple nawet nie ma zakładki iPod + iTunes. Poza tym więcej wiary w nasz kraj bo niektórym się wydaje że Polska naprawdę jest na końcu świata i że wciąż siedzimy na drzewie no na litość boską! Inne firmy już zauważają potencjał jaki ma Polska i że jesteśmy krajem o dobrej sytuacji ekonomicznej. Ale jak widać wieżowce NY i Frankfurtu przesłaniają widok na Polskę z Cupertino, albo panu Jobsowi się pogorszyło...

#28 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 09 kwietnia 2008 - 11:25

Już ja widzę jak "Nowi ruski" przeglądają katalogi w iTS i kupują pioseneczki, no weźcie mnie nie rozśmieszajcie... Poza tym nie wydaje mi się by więcej Macowców i iPodowców było w Estonii czy w czechach... Na czeskiej stronie Apple nawet nie ma zakładki iPod + iTunes.

Poza tym więcej wiary w nasz kraj bo niektórym się wydaje że Polska naprawdę jest na końcu świata i że wciąż siedzimy na drzewie no na litość boską! Inne firmy już zauważają potencjał jaki ma Polska i że jesteśmy krajem o dobrej sytuacji ekonomicznej. Ale jak widać wieżowce NY i Frankfurtu przesłaniają widok na Polskę z Cupertino, albo panu Jobsowi się pogorszyło...


Owszem zauważają potencjał w Polsce, ale też widzą, że Czechy czy Rosja mają nieporównywalnie większy.

#29 LB1989

LB1989
  • 244 postów
  • SkądSzczecin/Stargard

Napisano 09 kwietnia 2008 - 11:27

^^ Właśnie widać jak zauważają :/

#30 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2008 - 11:54

^^ Właśnie widać jak zauważają :/


chyba czegoś nie rozumiesz. majac 100 mln dolarów, wolał byś zainwestować w Polske sprzedajac muzyke liczac ze zwróci Ci się to po 5 latach. czy np. w czechach gdzie inwestycja zwrócilaby Ci sie w 3.5 roku?*


* to tylko przykładowe liczby

#31 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 09 kwietnia 2008 - 11:56

Ale biorąc pod uwagę, czy pomijając fakt, że polska jest Winkelriedem narodów Europy? ;)

#32 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 kwietnia 2008 - 15:50

Ja wiem ze wiekszosci z Was Rosja kojarzy sie z dierewniami zabitymi dechami i bida z nedza. Ale sa jeszcze duze miasta, a zwlaszcza Moskwa. Moskwa ze swoja sila nabywcza, z najwieksza liczba miliarderow, maybachow, prywatnych jumbojetow, salonami Swarovskiego, Porche itd itd, sama Moskwa, ma sile nabywcza wieksza niz Polska. Moja siostra projektowala dom Rosjaninowi ktory robi geszefty w Polsce i matko boska jak najwiecej takich klientow sobie zyczy najbardziej ;) A ze jest piractwo u nich? E tam, ja czasem patrze po koncertach, kto gra w Rosji - duze gwiazdy czesciej omijaja Poland i wala do Rosji. Moj kolega otwieral polskie przedstawicielstwo firmy fonograficznej z Niemiec i mowil mi, ze problem z piractwem w Rosji nie jest az taki nie do przeskoczenia - bo wystarczy zaplacic takiemu portalowi zeby usunal dana plyte z zasobow. I tak sie robi, widzialem u kumpla bo sam bym na to nie wpadl.

#33 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 15:54

No dobrze, ale Apple nie robi produktow luksusowych,ale bardziej produkty masowe. Bardziej przyda im sie 10 mln ludzi zarabiajacych prawie srednia krajowa, niz 1 mln miliarderow. MIliarder w koncu kupi sobie jednego iPhone'na a nie kilka, mimo ze go na to stac. Tak samo z muzyka w iTS. Zalozy konto i bedzie kupowal,tak samo jak srednio zamozny mieszkaniec danego kraju.

#34 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:08

No chyba oni w tym Apple lepiej potrafia liczyc niz my tutaj, nie? Nie przeceniajmy polskiego rynku, bo poza naszym forum to ja sie nie spotykam ani z takim oczekiwaniem na iTunes Store ani na Apple Polska wsrod moich znajomych iPodziarzy ;) Zreszta, ja tez nie oczekuje, bo slucham takiej muzy ktorej nawet nie ma w Tunes Store i mnie to ani ziebi ani grzeje. Jedyne co bym wolal, to zeby ten nowy aluminiowy Macbook w czerwcu nie kosztowal 6 tysiakow, jak go bede kupowal :D

#35 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:21

Nie przeceniam polskiego rynku, ale np w Szwajcarii jest okolo 4 mln w miare dobrze zarabiajacych Szwajcarow a iTS jakos tam jest.. Znaczy sie, maly zarobek bo maly kraj, ale jednak Apple potrafi tak liczyc..

#36 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 kwietnia 2008 - 16:24

I tutaj pytanie, takze do widowni :) : czy znane sa jakiekolwiek, nawet szacunkowe, liczby? Ile kompów Apple sie w Polsce sprzedaje, ile iPodow itd.

#37 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 09 kwietnia 2008 - 18:29

Przestańmy owijać w bawełnę. W Rosji i w Poslce są najlpesi hakerzy. Większość mlodych internautów wie co to jest np. eMule, BearShare, Torrenty. Po co mają kilka wydać zloty(bo pewnie tyle będą kosztować piosenki, patrząc na ceny sprzętu Apple), jeżeli mogą bezplatnie ściągnąć z p2p? Taka jest gorzka prawda. Jeżeli ceny biletów do kin, płyt, filmów na DVD, gier stanieją to pewno każdy będzie wolał kupić sobie w lepszej jakości film lub muzykę.

#38 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 kwietnia 2008 - 20:50

No mi chodzilo o cos innego: ze my przebywajac w naszym swiecie na tym forum mozemy faktycznie odnosci wrazenie ze prawie kazdy ma Maka lub chce go miec. Ale w skali klientow i uzytkownikow komputerow w Polsce jest nas malutko, nie liczymy sie.

#39 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 21:48

Tak, zgadza sie, ale wystarczy wyjsc na ulice, by zobaczyc ze iPhone'ow a zwlaszcza iPodow jest w miastach sporo. I to przy ZEROWEJ promocji ze strony Apple, wiec cos to znaczy. A pomyslmy co by sie stalo, jesli Apple rozpoczalby kampanie reklamowa nt. otwarcia iTS. Mogloby co z tego wyjsc.Plus jeszcze to uwielbienie Polakow do wszystkiego co amerykanskie..

#40 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 kwietnia 2008 - 11:05

No wlasnie o to mi chodzilo kiedy pisalem o przecenianiu - ja tam nie widze sporo iPodow ani tym bardziej iPhonow. Za to widze po znajomych dziesiatki iriverow, sans, creativow, samsungow itd itd Zreszta, moja zona ma iPoda ale nie oczekuje na iTunes Store bo slucha takiej samej muzy jak ja i ma gdzies komercyjne sklepy muzyczne. Nie zrownujmy kazdego uzytkownika iPoda z przyszlym klientem. Mysle tez ze jest jeszcze inna sprawa: Apple musialoby sie ugadac z ZAIKSem, a moze byc ciezko.

#41 LB1989

LB1989
  • 244 postów
  • SkądSzczecin/Stargard

Napisano 10 kwietnia 2008 - 11:56

Bo ja wiem? iPodów w każdym razie jest całkiem sporo, co już kiedyś pisałem: ostatnio nawet w tramwaju naprzeciwko mnie siedziała dziewczyna z iPodem nano 2G, a jadąc autobusem zobaczyłem dwójkę studentów bawiących się iPhone'm. Przypadek? Tak samo jak białych - Applowskich słuchawek widzę na mieście od groma. Nie jest więc chyba tak źle, a nawet jest całkiem dobrze.
Gorzej z Makami, pewien czas temu czytałem gdzieś artykuł w którym oceniono, że spośród użytkowników komputerów w Polsce posiadacze Maków to zaledwie ok. 2 promile, co jest zatrważająco niską liczbą.

#42 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 kwietnia 2008 - 12:10

Biale sluchawki to nie jest tylko iPod , he he.... To o niczym nie swiadczy. W kazdym razie, jak razm z Tonym macie takie dane to wypchnijcie je do kolesi z Cupertino, moze sie opamietaja i otworza rynek Apple dla kraju o potencjale nabywczym wiekszym niz Szwajcaria z Rosja razem wziete :D Tylko piscie im wyraznie POLAND bo znowu nas pomyla z Holland....

#43 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2008 - 13:21

Tak, zgadza sie, ale wystarczy wyjsc na ulice, by zobaczyc ze iPhone'ow a zwlaszcza iPodow jest w miastach sporo. I to przy ZEROWEJ promocji ze strony Apple, wiec cos to znaczy. A pomyslmy co by sie stalo, jesli Apple rozpoczalby kampanie reklamowa nt. otwarcia iTS. Mogloby co z tego wyjsc.Plus jeszcze to uwielbienie Polakow do wszystkiego co amerykanskie..


widzisz bo chcesz widzieć. automatycznie zauważasz "swoich"

iphony maja już*prawie wszyscy ktorzy chcieli już je miec.
nawet itunes nie zwojuje rynku jesli bedzie miał piosenki po 4-5 zł - nie ma opcji

#44 LB1989

LB1989
  • 244 postów
  • SkądSzczecin/Stargard

Napisano 10 kwietnia 2008 - 20:51

Biale sluchawki to nie jest tylko iPod


Ale słuchawki Apple'a są charakterystyczne nie tylko z powodu białego koloru, ale także kształtu samych słuchawek, a te też często widuję. I to już oznacza iPoda.

#45 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 11 kwietnia 2008 - 00:15

bo iPod jest ikoną jest symbolem, iTunesStore taką ikoną nie jest, iTunesStore nie sprawdzi się w kraju takim jak Polska, i tyle. Rzeczywiście wyobraźcie sobie cenę za piosenkę 4PLN, i kto to kupi?? iPodowcy którzy wyprosili u rodziców iPoda na gwiazdke/urodziny, czy użytkownicy maków pełną gęmbą, których w teorii na to stać ale których jest 2 promile? Dla tych 2 promili nie opłaca się, dla pozostałych? nie opłaca się, no i poza tym jeszcze kultura kupowania piosenek przez internet u nas nie istnieje, nie ma sklepu tego typu, w Rosji owszem były, sprzedawały pirackie? ok, ale ludize wykształcili w sobie kulturę kupowania piosenek na sztuki. Zresztą pomijając aspekt opłacalności, strictle, to przecież wejście Apple, na rynek rosyjski, na rynek drugiego światowego mocarstwa, jest świetnym chwytem marketingowym. Pokazuje ekspansję Apple, że już nie tylko rodzime Stany, nie tylko Europa, ale już także Rosja! Kolejnym krokiem prędzej będą Chiny niż Polska, bo pomijając aspekt opłacalności w sensie marketingowym, to w sensie prestiżowym, który nota bene, przekłada się pośrednio i na marketingowy zysk, Polska nie stanowi wartości dla Apple. 2 promile komputerów Apple, najczęściej kupowany iPod, to pewnie nano i shuffle....z czym do ludzi ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych