Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Release] MoveMMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:17

Program jednodniowy powstał z potrzeby chwili. Na początek może odrobina historii.

Będąc ostatnio w Poznaniu chciałem się pochwalić znajomemu jak to mój iPhone wreszcie potrafi wysyłać i odbierać MMS'y. Z powodzeniem wysłałem coś jemu i przyszła kolej na odebranie czegoś przeze mnie. Ładny dźwięk, jedynka na ikonce - kumpel pod wrażeniem że to zrobili bądź co bądź amatorzy. Wchodzę, pobieram. Tylko teraz jak to otworzyć? I tu zaczęły się schody. Nie miałem MobileFindera, a akurat nie było WiFi pod ręką żeby go zainstalować. Po 10 minutach walki z konsolą (to zdecydowanie nie był mój dzień) poddałem się, a znajomy zatriumfował ;).

I tak powstał pomysł na MoveMMS - prościutką aplikację która ma spełniać tylko jedno zadanie - przeszukać folder z zapisanymi MMS'ami i skopiować je, tworząc odpowiednią miniaturkę, do katalogu aparatu, by można je było oglądać i usuwać z poziomu aplikacji Zdjęcia. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Program jest w repo MyApple (i.myapple.pl) w kat. "Polskie dodatki". Może się komuś przyda :).

PS. Żeby nie było: Ta aplikacja nie ma interfejsu - po prostu uruchamia się, robi co do niej należy i wyłącza się. Po tym zabiegu można zajrzeć do Zdjęć by tam znaleźć naszego MMS'a.

#2 Artarth

Artarth
  • 44 postów
  • SkądNew York, NY, United States

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:29

Kolejne Wielkie Brawa! Rzeczywiście przeszukiwanie iP Finderem w poszukiwaniu zdjęć i tekstu było nieco uciążliwe. Teraz jest o wiele przyjemniej.

#3 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:33

Właśnie, tekstu. Czyli jeszcze muszę dorobić opcję wrzucania tekstów do notatek :).

#4 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:37

Powiedzial i zrobil! Na pewno komus sie przyda. Gratuluje pomyslu i determinacji! =D P.S. Pisane z iPhone'a... Wybaczcie brak ogonkow.

#5 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:39

to jeszcze tylko by ta aplikacja dzialala w tle by nie trzeba bylo za kazdym razem jej odpalac i miodzio :D

#6 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:44

To i tak jest półśrodek, z tego co wiem to w wersji 1.0 SwirlyMMS ma mieć wbudowaną przeglądarkę MMS'ów. Do tego czasu można już się 'przemęczyć' uruchamiając aplikację za każdym razem :).

#7 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:55

A gdzie link, adres do źródła?

#8 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:58

iBartek: Myślałem że to oczywiste ;). Repo to oczywiście i.myapple.pl.

#9 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:59

iBartek: Myślałem że to oczywiste ;). Repo to oczywiście i.myapple.pl.


Jak widać nie ;) Dziękuje już zasysam :)

#10 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2008 - 00:14

Pomysl genialny w swej prostocie. Wykonanie swietne. Kolejne gratulacje. Nie to ze sie czepiam, ale przenisi swietnie, tylko zdjecia sa do gory nogami. Tylko tak u mnie?

#11 Artarth

Artarth
  • 44 postów
  • SkądNew York, NY, United States

Napisano 08 kwietnia 2008 - 00:18

Odwróć telefon do góry nogami i będzie dopsz;)

#12 Dave.Gee!

Dave.Gee!
  • 39 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 01:21

Fajna sprawa. Przenosi mi pliki, ale jak otwieram je w Zdjęciach to wyświetla sie czarny ekran chociaż na miniaturce widać co to za zdjęcie.

#13 ghostek

ghostek
  • 6 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:15

A mi nie przenosi, soft 1.1.4. Pisze oczywiście "przenosze mmsy" poczym w zdjeciach jest pusto.

#14 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:19

@ghostek: A masz jakieś MMS'y? ;) @Dave.Gee!: Być może masz jakiś problem z uprawnieniami na katalogach. Pobierz i uruchom program iFix (to samo repo i kategoria) i sprawdź jeszcze raz. @magorka: Program nic ze zdjęciami nie robi, więc skoro jest do góry nogami to znaczy że takie już dostałeś od kogoś.

#15 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:22

Odwróć telefon do góry nogami i będzie dopsz;)


No sorry, ale ekran zawsze obraca sie o 90 stopni, wiec obracanie telefonem, raczej noc nie pomoze.
M4v3R:robilem, co prawda probe, sam wysylajac do siebie, ale zdjecie wysylane bylo w pionie, a dotarlo za pierwszym razem do gory nogami, a za drugim obrocone o 90 stopni. Co za czort?

#16 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:45

Być może Twój telefon zapisuje jakieś dane o obróceniu zdjęcia w EXIF, które iPhone błędnie czyta, czort wie. Pamiętaj, że inne telefony nie wiedzą w jaki sposób trzymasz aparat ;).

#17 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:49

Taka mała uwaga kosmetyczna - program się sypie, gdy nie ma utworzonego katalogu MMSFiles. Może dodasz jakiś komunikat po prostu? =D

#18 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2008 - 07:53

no fakt, sprobuje jeszcze pocwiczyc wysylanie z innego telefonu. program, tak w ogole jest naprawde super. Pozdrawiam

#19 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 08 kwietnia 2008 - 13:38

Zdjęcia są odwrócone jak przysyłane są z Iphona.Wysyłałem sam do siebie.Z innego telefonu już jest prawidłowo.

#20 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2008 - 15:23

Zdjęcia są odwrócone jak przysyłane są z Iphona.Wysyłałem sam do siebie.Z innego telefonu już jest prawidłowo.


Oi to rozwiazuje problem. Nie mam na razie mozliwosci przeslania z innego aparatu, ale tak tez pomyslalem, ze to wina iP moze.

#21 ghostek

ghostek
  • 6 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 17:37

4 mmsy odebrane przez SwirllyMMS. Dodatkowo przed chwila z drugiego telefonu wyslalem sobie mmsa i nie dziala :)

#22 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 08 kwietnia 2008 - 18:37

Ja bym jedno w nim zmienił zdecydowanie. Po co przenosi on te MMS do katalogu zdjęcia? Nie lepiej, aby utworzył nowy folder o nazwie MMS w katalogu zdjęć? (tak jak zdjęcia wrzucane z kompa są w katalogach)

#23 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 08 kwietnia 2008 - 19:15

a ja się zapytam po co gdziekolwiek je przenosić ? zainstalowac litehttpd + WildEyes, zrobic skrot, odbieramy MMS-a wchodzim w WildEyes klik w katalog i mamy wszytsko dostepne :) p.s. tak czy inaczej respekto dla Mavika :), czekam na jakas gierke w 3D ;)

#24 BzArEx

BzArEx
  • 425 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 19:30

a ja się zapytam po co gdziekolwiek je przenosić ? zainstalowac litehttpd + WildEyes, zrobic skrot, odbieramy MMS-a wchodzim w WildEyes klik w katalog i mamy wszytsko dostepne :)


Trzeba by włączać, wyłączać proces litehttpd, żeby bateria normalnie trzymała… Sposób od M4v3R jest lepszy ;) I bardzo fajnie działa sprawdzałem :)

#25 ad1973

ad1973
  • 19 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2008 - 19:30

a mnie cos nie działa movemms




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych