Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czytnik kodów kreskowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 06 kwietnia 2008 - 23:30

Widziałem cos w tym stylu kiedys programik byl calkiem, calkiem, ale czytal kody innego typu tj. takie amerykanskie ;). Czy ktos moze widzial taki program do czytania kodów kreskowych?

#2 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 kwietnia 2008 - 08:23

taki program nie ma po co powstawac poniewaz kod kreskowy to nic innego jak graficzna reprezentacja cyfr. te cyfry to kod produktu ktory jest w systemie danego sklepu. czyli taki programik by tylko odczytywal pare cyferek i tyle... troche malo pozyreczne jak dla mnie

#3 pickerr

pickerr
  • 53 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 14:43

się zastanawiam jakim cudem program odczytywał ten kod jak iphone nie ma żadnego czytnika 8O

#4 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 07 kwietnia 2008 - 14:47

>> pickerr Hmm... Prawdopodobnie analiza zdjęcia, jeśli ta aplikacja to nie żaden fake, mit, czy filmik.

#5 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 17:44

mialem ta aplikacje w se w810, neistety nie pamietam jej nazwy, a kod to nei byl kod kreskowy tylko cos podobnego jak jest w nowych dowodach rejestracyjnych samochodow

edit: kody nazywaja sie QR code
przykladowy kod http://www.malcolmha...00607260214.jpg , a tutaj jakis internetowy generator QR-Code Generator

#6 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 kwietnia 2008 - 17:58

Program nazywa się iMatrix i jest w standardowych repo.

#7 maqs77

maqs77
  • 213 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 20:45

nowsze nokie mają to w standardzie, ale to mało przydatne w życiu codziennym zwykłego śmiertelnika

#8 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 08 kwietnia 2008 - 02:11

laczac to z jakas funkcjonalnoscia zakupow w markecie mamy swietny prgogram do listy zakupow i zmiany cen tych produktow, ktore kupujemy regularnie do tego mamy pewnoosc, ze nie zostaniemy oszulkani przy kasie jak to ma miejsce czesto np. w tesco poza tym przed zakupami mamy szacunkowa kwote, ktora przyjdzie nam wydac na te zakupy. Z drugiej strony prowadzac jakis sklepik mamy mozliwosc szybkiego tworzenia bazy danych produktow. Czy to malo jesli chodzi o zastosowanie?

#9 pickerr

pickerr
  • 53 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 06:18

laczac to z jakas funkcjonalnoscia zakupow w markecie mamy swietny prgogram do listy zakupow i zmiany cen tych produktow,


kartka +długopis?

ktore kupujemy regularnie do tego mamy pewnoosc, ze nie zostaniemy oszulkani przy kasie jak to ma miejsce czesto np. w tesco poza tym przed zakupami mamy szacunkowa kwote, ktora przyjdzie nam wydac na te zakupy.


zmiany cen?

Z drugiej strony prowadzac jakis sklepik mamy mozliwosc szybkiego tworzenia bazy danych produktow.



do tego nie ma bardziej specjalistycznych urządzeń?

Czy to malo jesli chodzi o zastosowanie?


dla mnie tak

#10 maqs77

maqs77
  • 213 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 06:33

Saint

Wskaż mi jakiś produkt dostępny w supermarkecie na którym jest kod data matrix.

#11 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 08 kwietnia 2008 - 09:40

Saint

Wskaż mi jakiś produkt dostępny w supermarkecie na którym jest kod data matrix.


Nie kod 'data matrix' tylko kod QR - iMatrix to tylko nazwa programu

#12 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 08 kwietnia 2008 - 09:56

w sklepach macie kody EAN, kody QR jak ktoś wcześniej zauważył mają zastosowanie w dowodach rejestracyjnych, paszportach itp. Po drugie aplikacja działa średnio. Potrzebny duży QR, aparat w iphone działa średnio z bliskiej odległości. Wszystko zamazane i aplikacja nie daje rady.

#13 c64a

c64a
  • 371 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2008 - 19:01

Saint

Wskaż mi jakiś produkt dostępny w supermarkecie na którym jest kod data matrix.


moze nie do kupienia w supermakecie ale takie kody maja talie kart 'magic the gathering'... ostatnio to zauwazylem przy kupnie nowego pudelka kart :P

#14 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 08 kwietnia 2008 - 19:32

Saint

Wskaż mi jakiś produkt dostępny w supermarkecie na którym jest kod data matrix.

A kto ci powiedzial, ze chodzi o data matrix? czytaj co napisalem w pierwszym poscie!!! podobne to nie jest identyczna mi chodzi o kod kreskowy, a nie data matrix.

pickerr: skor nie chcesz to nie korzystaj mnie by sie przydal i zapewne wielu innym osoba!

#15 maqs77

maqs77
  • 213 postów

Napisano 09 kwietnia 2008 - 15:39

dobra, dobra... wybacz :D
Zmyliło mnie na początku to o 'kodzie amerykańskim'

Nie ważne już jaki ten kod jest, ważne że i tak niewiele takich można znaleźć.
Wszystkie programy jakie miałem, czy wgrane od nowości czy też przeze mnie czytały m.in.

QR Code
Dołączona grafika

DataMatrix
Dołączona grafika

Oba kody to adresy www

Wydaje mi się więc, że skoro program działa na QR odczyta również DM
Pisząc o programie mam na myśli ten który prawdopodobnie widziałeś, bo jestem prawie pewien że chodzi o takie kody.

#16 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 kwietnia 2008 - 23:17

Jak sie ma kogoś znajomego z iPhonem to można do niego tajne info. wysyłać xDDD

#17 Krysiaxxx

Krysiaxxx
  • 7 postów

Napisano 06 marca 2009 - 03:40

Takie kody (QR) sa szeroko rozpowszechnione na świecie, może trochę mniej w Europie. Ale powolutku wchodzą, nawet w Polsce wejdą ([url=http://www.orange.pl/portal/map/map/discover_category?pageid=1451409&id=2688312]Fotokody[/url])

Jeśli chodzi o 2D Sense (czyli iMatrix) to zdjęcia najlepiej robić z pewnej odległości, tak żeby były "ostre" i wtedy powiększać kod.

#18 Keldorn

Keldorn
  • 8 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 marca 2011 - 08:57

Mam takie pytanie: wie ktoś jak to zainstalować? Chce dodać repo które jest podane na stronie imatrix ale cydia nie chce dodać:/ wszystkie posty były po 2008 roku, może przez te 2 lata to repozytorium sie gdzieś przeniosło, lub co lepsze jest w jakiejś większej paczce?

#19 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2011 - 14:09

Keldorn zasługujesz na miano archeologa. Możesz użyć darmowej aplikacji Google znajdującej się w Appstore i odczytywać kody kreskowe za pomocą Google Goggles (robiąc im zdjęcie) ;)

#20 Keldorn

Keldorn
  • 8 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 marca 2011 - 22:08

Fajnie, ze jest taka opcja, ale ja potrzebuje czytnik kodów offline. Czyli zwykly programik pokazujacy na ekranie telefonu tresc kodu, ale nie koniecznie w opcji czasu rzeczywistego, moze ze zdjecia. Nie potrzebuje od razu wyszukiwarki i przetrzasania internetu (za ktory oczywiscie sie placi w warunkach nie objetych zasiegiem WiFi).

#21 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 07 marca 2011 - 22:47

w Appstore jest od zatrzęsienia darmowych czytników

#22 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2011 - 20:40

Dokładnie. Sam sprawdzałem w delikatesach centrum. Dopadłem pierwszą lepszą czekoladę zeskanowałem kod kreskowy połączył się z netem i wyskoczyło jaka czekolada gdzie najtaniej itp :P Fajna sprawa ;) Wystarczy wejść w odpowiednią kategorie appstora i dać najpopularniejsze aplikację w top10 była niedawno.

#23 kurrarras

kurrarras
  • 3 postów

Napisano 24 kwietnia 2011 - 22:49

Odgrzebany to zapytam. Potrzebuję czytnik w którym mogę edytować dane. Czyli skanuję produkt i wpisuję nazwę cenę i co tam jeszcze potrzebuję. następnym razem skanuję kod i wyskakują mi wcześniej zapisywane informacje. pozdr

#24 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 08:50

Ogarnijcie sobie aplikacje Ceneo. Jest tam opcja skanuj kod. Fajna sprawa, oglądasz sobie sprzęt np. w MM i sprawdzasz na necie ile byś przepłacił kupując w sklepie :)

#25 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2011 - 20:41

W UK jest taki czytnik od Tesco i jeśli jesteśmy np. w domku i coś zjedliśmy a chcemy to w przyszłości kupić to robimy zdjęcie kodu kreskowego i dodajemy do koszyka sklepu internetowego (czyli dodajemy do listy zakupów) a potem składamy zamówienie jak się już kilkanaście rzeczy zgromadzi i dostajemy dostawę pod dom :) Niestety w Polsce jeszcze nikt na to nie wpadł, a szkoda ;/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych