Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Termvt100


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 Hero

Hero
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 00:32

Cos jest skopane z tym loginem i hasłem, nie wchodzi w żadnej kombinacji...Komus to zadziałało na podanych w tym wątku loginach i hasłach ? Pozdro

#27 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 14:33

Podstawowe pytanie: masz SUID Lib Fix? Skoro nie idą Ci hasła i loginy, to raczej na pewno nie masz... :roll: Znajdziesz tą łatkę w Tweaks 1.1.3 w Installerze (działa na 1.1.4). :)

#28 Hero

Hero
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 15:40

Ja mam tą łatkę a i tak nie wchodzi żadna z wersji login/pass

#29 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 15:58

A jaki jest komunikat? Co się w ogóle dzieje? ;)

#30 LeszeQ

LeszeQ
  • 11 postów

Napisano 24 kwietnia 2008 - 20:15

Tez mam problem z vterm - żadnego komunikatu, wszystko odbywa się tak:
password: (tu podaje alpine)
Login incorrect
login:(tu podaje root lub mobile, efekt ten sam)
Password: (tu znow alpine)
Login incorrect.
login:
itd...

1.1.4, latka SUID Lib Fix jest.

#31 Hero

Hero
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2008 - 21:23

Ja mam identyczną sytuację jak LeszekQ...

#32 maniek750

maniek750
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 25 kwietnia 2008 - 16:52

Ja mam identyczną sytuację jak LeszekQ...


Potwierdzam :( mam to samo :( jakas jest rada na to ?

#33 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2008 - 18:45

Reinstall SUID Lib Fix. Aha, jedno pytanie: Term-vt100 jak i SUID były oczywiście wgrane Installerem?

#34 LeszeQ

LeszeQ
  • 11 postów

Napisano 25 kwietnia 2008 - 21:43

oczywiście. Sprawa rozwiazala się sama: w Installerze dostepna jest aktualizacja Termvt100 - po niej wszystko zaczelo smigac jak nalezy.

#35 plnukeR

plnukeR
  • 191 postów

Napisano 26 kwietnia 2008 - 16:28

oczywiście.
Sprawa rozwiazala się sama: w Installerze dostepna jest aktualizacja Termvt100 - po niej wszystko zaczelo smigac jak nalezy.


Fakt aktualizacja jest ale...

przedtem jak dotknęło sie ekranu pojawiało sie kolko i było można wybrać "tab" co znacznie ułatwiało wpisywanie komend - teraz tego nie ma;/

#36 bispawel

bispawel
  • 120 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 kwietnia 2008 - 13:02

po wyżej wspomnianej aktualizacji terminala i odpaleniu go automatycznie jesteśmy logowani na zwykłego użytkownika "mobile" z ograniczeniami. Jest to działanie prewencyjne ze względu na bezpieczeństwo, jeśli ktoś zajmuje sie linuhami to wie o co chodzi. Naturalnie po wpisaniu
$ login root
$ password: alpine

mamy wszystko lub prawie wszystko jak wcześniej. Bo faktycznie brakuje pokazującego się kółka, ale opcje pozostały...

naturalnie mamy dodatkowe opcje t.j.:

1. zmiana terminali po naciśnięciu prawej części górnego paska
2. ustawienia po naciśnięciu lewej części górnego paska - gdzie mniej więcej jest wyjaśnione co, gdzie i jak...

pozdrawiam

#37 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 01 maja 2008 - 15:46

Fakt aktualizacja jest ale...

przedtem jak dotknęło sie ekranu pojawiało sie kolko i było można wybrać "tab" co znacznie ułatwiało wpisywanie komend - teraz tego nie ma;/


Jest i to znacznie lepiej pomyślane niedość że można poziomo kożystać a jeżeli chodzi o przycisk Tab to wejdz w Settings->Guestures i jak zobaczysz jest kółko i wyjaśnienia, tylko to gdy wykonujesz jakieś polecenie w konsoli jest niewidoczne kółko. Np. chcesz wcisnąć TAB by dokończyć podczas wpisywania ścieżki przesówasz energicznie palcem tak żeby ten kwadrat z komendmi się nie pojawił i w kierunku jak było to z kółkiem, czyli po skosie(nawet ten sam układ jest), trzeba znać poprostu gdzie dana komenda jest przypisana do kułka, tak samo z dwoma palcami jak przesuniesz w góre otworzy ci się menu jak na boki to zmieniasz konsole itd.

Naprawde super pomyślane.

#38 plnukeR

plnukeR
  • 191 postów

Napisano 01 maja 2008 - 16:03

Jest i to znacznie lepiej pomyślane niedość że można poziomo kożystać a jeżeli chodzi o przycisk Tab to wejdz w Settings->Guestures i jak zobaczysz jest kółko i wyjaśnienia, tylko to gdy wykonujesz jakieś polecenie w konsoli jest niewidoczne kółko. Np. chcesz wcisnąć TAB by dokończyć podczas wpisywania ścieżki przesówasz energicznie palcem tak żeby ten kwadrat z komendmi się nie pojawił i w kierunku jak było to z kółkiem, czyli po skosie(nawet ten sam układ jest), trzeba znać poprostu gdzie dana komenda jest przypisana do kułka, tak samo z dwoma palcami jak przesuniesz w góre otworzy ci się menu jak na boki to zmieniasz konsole itd.

Naprawde super pomyślane.


fakt, :D nieźle to rozbudowali

#39 ComBox

ComBox
  • 2 postów

Napisano 17 maja 2008 - 18:20

Jak wł/wył klawiaturę? Wyłączyłem (nie wiem jak!) i teraz nie wiem w jaki sposób ponownie ją wyświetlić.

#40 plnukeR

plnukeR
  • 191 postów

Napisano 17 maja 2008 - 18:37

Jak wł/wył klawiaturę? Wyłączyłem (nie wiem jak!) i teraz nie wiem w jaki sposób ponownie ją wyświetlić.


2x tap na czarnym ;)

#41 ComBox

ComBox
  • 2 postów

Napisano 17 maja 2008 - 21:32

2x tap na czarnym ;)


Teraz działa (po restarcie ipoda), ale wcześniej tak próbowałem i nic.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych