Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac G3 nie odpala z płyty OS 8.6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gocur

gocur
  • 573 postów

Napisano 30 marca 2008 - 14:20

Zassałem z netu Mac OS 8.6 dla mojego iMac'a G3 {summer 2000}. Chciałem zainstalować 8.6 zrobić upgreat firmware'u i wrzucić Panther. Ale po drodze pojawił się problem... i'Maczek nie boot'uje się z tej 8.6.... Nagrwałem ją już z 10 razy {Na Pc} na różnych prędkościach i nić. Po włożeniu płyty ciągle mruga folder... Słyszałęm że są jakieś trudnośći jeśli chodzi o OS z netu ,czy to prawda:confused: W każdy razie z linuxa {geexbox} idzie bez problemu ,a na OS 9.2 również nie reaguje :( Co mam robić... Dajcie linka do jakiegoś sprawdzonego i obrazu jakiegoś starego Mac os. Może ktoś w okolicach Katowic ma tą płytke?? PLZ

#2 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 30 marca 2008 - 21:50

A masz os kokretnie do tego modelu ? Może wypal na innej cd, z tego co wiem stare maki nie czytają każdej płyty. Gdzie wypalałeś obraz?

#3 gocur

gocur
  • 573 postów

Napisano 31 marca 2008 - 13:15

Obraz 2X wypaliłem na 2 różnych PC i z różnymi płytami CD . Na Apple.com wyczytałem że mój iMac miał instalowany OS 9.0.4 ,pobrałem go ,wypaliłem. Ale nie działa:(

#4 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 31 marca 2008 - 18:31

Wiesz niewiem jak to jest z wypalaniem macowych instalek na pc, bo zawsze wypalam na power mac'u g5 i działają bez problemu. A jaki format obrazu masz? Jeśli iso to gdzie wypalasz nie ma znaczenia, jeśli dmg to aby działał to musi być wypalony pod mac os.

#5 gocur

gocur
  • 573 postów

Napisano 31 marca 2008 - 19:15

Wszystko to .iso

Pobieram właśnie płyte install i restore dla iMac G3. {jak znam życie to nie pójdą}

To pisało przy Torrent'cie.

Ripped using Original iMac Software CDs to PC-Burner-friendly Disk Images.

For use with an iMac G3

CD1: iMac Software Install CD
CD2: iMac Software Restore CD


Burning to CD is easy as 1-2-3.

Important:

1. Mount MDF/MDS using Alcohol 120% to a Virtual Drive
2. Nero Burning ROM > Recorder > Copy Disk...
3. Select the Alcohol 120% virtual Drive

Enjoy!


Torrent w załączniku ;]


#6 gocur

gocur
  • 573 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 19:03

Niestety iMac nie działa z tej płyty :( Może to wina rozładowanej baterii PRAM




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych