Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAC magazyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 dominiq

dominiq
  • 79 postów
  • SkądKielce, Poland, Poland

Napisano 29 marca 2008 - 21:47

przeszukalem forum ale nie znalazlem. Czy znacie jakieś portale (najlepiej polskie) i magazyny dla wlaścicieli Maców? wiem że jest MACworld ale jak dla mnie to słaby ma serwis www.

#2 dominiq

dominiq
  • 79 postów
  • SkądKielce, Poland, Poland

Napisano 30 marca 2008 - 00:02

No i o to chodziło!!! Magazyn zacny, bardzo rzeczowy i pomocny. Dzięki wielkie.

#3 kwasnejablko

kwasnejablko
  • 95 postów

Napisano 16 marca 2010 - 14:22

Odgrzewam kotleta: czy nadal nie ma na naszym rynku żadnego magazynu o tematyce MAC OS/Apple ? Takiego w tradycyjnej papierowej formie do kupienia np. w Empiku? pzdr

#4 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 marca 2010 - 14:49

MacWorld (albo jakos inaczej, nie pamietam dokladnie), ale jest po ang.

#5 lucar

lucar
  • 104 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marca 2010 - 14:50

Była kiedyś polska edycja Macworlda, ale padła na pyszczek. W czasach nie najlepszych dla prasy w ogóle nikt chyba nie zaryzykuje wydawania magazynu dla tak niszowej grupy odbiorców.

#6 kwasnejablko

kwasnejablko
  • 95 postów

Napisano 16 marca 2010 - 16:12

No właśnie ta grupa wcale nie jest taka niszowa, to raz, a dwa jest to target z określonymi możliwościami finansowymi, target świadomy, dorosły, bardzo mocno oddany marce. Tym bardziej mnie to dziwi, że nie ma w PL ŻADNEGO magazynu Mac'owego do tej pory. No cóż zapoluje na MacWorld. pzdr

#7 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2010 - 17:20

Eh... ja czuję, że mimo tego "oddania marce" jak to napisano wyżej trzeba wziąć pod uwagę ludzi, którzy mają produkty apple przez przypadek. No i jeszcze wchodzi w grę to, że w sieci można znaleźć tyle rzeczy, że czytanie gazety, która bedzie na rynku już od tygodnia może minąć się z celem świerzości informacji. Takie moje ot...

#8 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 marca 2010 - 23:18

Niestety, ale takie pismo nie ma w Polsce sensu. Pasjonat oddany marce wie wszystko wcześniej z forum lub anglojęzycznych serwisów, więc wydanie nawet kilkunastu złotych miesięcznie by poczytać coś z papierowej wersji jest stratą pieniędzy i czasu.

#9 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 16 marca 2010 - 23:19

Całkowicie się zgadzam.

#10 kwasnejablko

kwasnejablko
  • 95 postów

Napisano 17 marca 2010 - 09:53

a ja się całkowicie nie zgadzam bo: po pierwsze: nie każdy ma czas żeby spędzać ileś tam czasu dziennie na czytanie forum po drugie: duża grupa ludzi woli zdecydowanie tradycyjny nośnik jakim jest papier wreszcie po trzecie: na forum wśród pożytecznych informacji jest kupa bzdur i nie każdy ma czas i ochote żeby odcedzać jedno od drugiego no ale wszystko weryfikuje rynek, jak nie ma takiej gazety, to znaczy ze nie ma takiej potrzeby widocznie i tyle

#11 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 17 marca 2010 - 13:00

A opinie innych? Rozumiem, ze gdyby powstał taki magazyn, to nie byłyby w nim tylko same newsy, ale też artykuły, które np. ja chętnie bym przeczytał. Opinie, sugestie innych na dane tematy związane z Apple, nowościami itp. Coś a'la papierowa wersja MJ. Jednak taka gazeta byłaby chyba nie wg. obecnego kierunku rozwoju Apple, który odchodzi właśnie od takiego pojmowania książek czy muzyki (mam namyśli tu BookStore i iTunesStore).

#12 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 17 marca 2010 - 21:58

Jedyne czasopismo, które obecnie kupuję to Top Gear. I to nie dlatego, że szukam nowych samochodów czy ciekawostek, ale odpowiada mi styl w jakim jest napisany i ich podejście do tematu. Co do Maka to nie wiem, czy da się w interesujący sposób napisać coś. Kupowałem mnóstwo gazet komputerowych (PC World, Chip, Enter, Komputer Świat i kilka mniej znaczących) i każda mnie zawiodła. Podobnie byłoby z czymś o Maku. Nie widzę po prostu możliwości pociągnięcia w interesujący sposób tego tematu.

#13 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 marca 2010 - 22:33

Też tak to widzę, a w Bajtku kiedyś joystick wygrałem :D To największa wygrana mojego życia!!!

#14 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 17 marca 2010 - 22:48

Co do Maka to nie wiem, czy da się w interesujący sposób napisać coś. Kupowałem mnóstwo gazet komputerowych (PC World, Chip, Enter, Komputer Świat i kilka mniej znaczących) i każda mnie zawiodła. Podobnie byłoby z czymś o Maku. Nie widzę po prostu możliwości pociągnięcia w interesujący sposób tego tematu.


a blogi o tematyce Apple czytasz? Dowód jest, że da się:) Taki magazyn poświęcony Apple jednak różniłby się od zwykłego czasopisma o tematyce komputerowej, byłyby pewnie nie tylko nowinki techniczne, ale także głębsze artykuły. Obecna prasa wypuści czasem jakiś spójny artykuł nie zakończony testem, ale i tak sporadycznie :)

#15 Thomaszek

Thomaszek
  • 220 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 marca 2010 - 23:35

Też tak to widzę, a w Bajtku kiedyś joystick wygrałem :D To największa wygrana mojego życia!!!


Mnie się udało Skodę Octavię na dowolny weekend, Toyotę iQ na weekend, łyżeczkę Muller Milk i jakieś gadżety z Prizee.com (m. in. joypad :P).

Co do blogów o Makach to czytam chętnie - i to tak jak wcześniej napisałem mi wystarcza.

#16 lucar

lucar
  • 104 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2010 - 12:00

no ale wszystko weryfikuje rynek, jak nie ma takiej gazety, to znaczy ze nie ma takiej potrzeby widocznie i tyle


Potrzeba jest, czego jesteś najlepszym dowodem, ale jest ona odczuwana przez zbyt małą grupę, by całe przedsięwzięcie miało ekonomiczny sens, powiedzmy na 100 użytkowników komputerów 1 użytkownik maka (myślę, że to i tak mocno zawyżona proporcja). Gdyby było inaczej, Moje Jabłuszko ukazywałoby się w wersji papierowej, bo tworzący je ludzie zapewne nie mieliby nic przeciwko uzyskiwaniu z tej działalności dochodów :)

#17 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 20 marca 2010 - 12:07

Do tego następuje wielkie odejście od drukowanych wydawnictw, przyczyną jest popularyzacja internetu. Jeszcze książka to bardziej rozumiem. Ale wydawnictwo okresowe jak np. miesięcznik, dla tak niewielkiej grupy zainteresowanych odbiorców - słabo to widzę.

#18 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 21 marca 2010 - 15:51

Ja jak czytam coś przy komputerze to się dekoncentruję (mówię o czymś w stylu: książka, jakiś magazyn). Na iPhone już inaczej, bardziej się skupiam na tym co czytam. Takie papierowe wydanie byłoby idealne, ale jak już pisaliście dość wąska grupa odbiorców, by to miało jakikolwiek sens.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych