Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Instalacja RAM] PowerBook G4 12"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 maja 2005 - 15:05

Dziś postanowiłem pokazać krok po kroku jak zainstalować pamięć RAM w PowerBooku G4 12".
W modelu, który posiadam jest standardowo 256MB. Taka ilość pamięci jest zdecydowanie za mała, sam Apple również do tego "doszedł" i w nowych modelach już standardowo montuje 512MB.
Kiedy dostałem przesyłkę do domu bezzwłocznie wziąłem się za "montaż" kosteczki 1GB.
Krok 1
Przewracamy naszego PowerBooka na plecy i zabieramy się za śrubki bardzo małym śrubokrętem krzyżakowym.
Dołączona grafika
Krok 2
Zdejmujemy klapkę i widzimy wolny slot.
Dołączona grafika
Krok 3
Wyjmujemy RAM z opakowania i cieszymy oko ;)
Dołączona grafika
Krok 4
Umieszczamy kostkę w slocie pod dość małym kontem i lekko naciskamy palcem aby RAM "zatrzasną" się.
Dołączona grafika
Krok 5
Ostatnie spojrzenie - czy wszystko jest ok i zabieramy sie za zamknięcie klapki i przykręcenie śrubek spowrotem.
Krok 6
Włączamy nasze cacko i sprawdzamy czy wszystko jest OK
Dołączona grafika
Jak widać - jest OK.

Pierwsze wrażenia:
- Aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej
- Podczas regulacji głośności (F4/F5) komputer już nie "mieli" dyskiem i odbywa się to dosłownie natychmiastowo co wcześniej było rzadkością.
- Photoshop - całkiem nowa jakość użytkowania
- Ogólne wrażenie ożywienia systemu

#2 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2005 - 14:28

Kupiłem właśnie 512MB RAMu do mojego iBooczka. Kupiłem w jednym ze stoisk Warszawskiej Giełdy Elektronicznej, w podziemiach pod skrzyżowaniem Trasy Łazienkowskiej z Niepodległości. Najpier kupiłem kostkę za 260 zeta, ale iBook jej nie widział. Wymieniłem, zobaczył w końcu taką za 275 zł. Wymiana bez problemu. Chłopak ze sklepu stwierdził, że słyszał o tych notebookach, że są brzydkie, ale po tym co zobaczył zmienił zdanie. Bardzo mu się podobał :) Nazw producentów kości niestety nie pamiętam :) W każdym razie teraz mój białas to rakieta :D

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2005 - 00:27

Nazw producentów kości niestety nie pamiętam



Szkoda ... bo to pewnie ekonomicznie uzasadniona alternatywa dla oryginalnej pamieci.
Kilka słów na dla użytkowników myapple.pl pomogłoby w decyzji co do zakupu RAM.

#4 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2005 - 10:39

Szkoda ... bo to pewnie ekonomicznie uzasadniona alternatywa dla oryginalnej pamieci.
Kilka słów na dla użytkowników myapple.pl pomogłoby w decyzji co do zakupu RAM.


Me = lame :)
Zerknąłem do gwarancji. To kingmax (jeśli to cokolwiek komuś mówi :) )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych