Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skrzynka mailowa jako widget


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 26 marca 2008 - 10:12

Kolega mi dziś sprzedał newsa że da się tak skonfigurować pocztę żeby pokazywała się na dashboardzie. Prawda to? Jeśli tak, to poprosiłbym o jakieś rady. Dla dociekliwych - szukałem, na prawdę.

#2 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 26 marca 2008 - 12:37

Jest widget dla gmail'a. Pytanie czy jest sens. Ja mialem przez jakis czas widgeta na gmail gdzie sprawdzalo mi poczte, ale po skonfigurowaniu mail.app stwierdzilem, ze jest to duzo lepsze rozwiazanie.

#3 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 26 marca 2008 - 13:33

Masz rację, wreszcie po wielu latach skonfigurowałem sobie program pocztowy (mail) i pięknie dizała. Tylko jest jeden proglem, bo oprócz konta na gmailu mam tez na onecie. Czytałem trochę o tym, ale raczej niewiele się dowiedziałem. Jest możliwość skonfigurowania maila po op.pl??

#4 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 26 marca 2008 - 13:49

A dlaczego nie? :) Niestety mam mail'a tylko na gmailu więc nie powiem Ci krok po kroku jak to wygląda. Generalnie trzeba tylko skrzyneczke odpowiednio skonfigurować czyli serwery POP/SMTP wpisać takie, jakie proponuje op.pl i kilka innych opcji.

#5 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 26 marca 2008 - 15:05

próbowałem, nie wyszło. wszystko robiłem tak jak piszą, tylko opis daję onet - nie wiem czy to w tym moze lezeć problem.

#6 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 26 marca 2008 - 15:27

Może na onecie trzeba tak jak w gmailu aktywować pop/smtp? Ja miałem tak samo na gmailu póki nie zalogowałem sie przez www i nie zmieniłem odpowiednich ustawień.

#7 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 26 marca 2008 - 17:32

A co zmieniałeś? opcje są podobe we wszystkich chyba pocztach pop (onet jest pop3 - czy to coś zmienia) więc może na zasadzie podobieństw uda mi się zachować mój spamonośny adres.

#8 mohikanin

mohikanin
  • 124 postów
  • SkądCKMK

Napisano 27 marca 2008 - 00:47

Hej, ja mam od dawna podłączone konto onetowskie do mail'a i nie było z tym problemu tyle że od razu ściągam wszystko z serwera więc na onecie jest zawsze pusto :-) incoming mail serwer : pop3.poczta.onet.pl wysyłający to : smtp.poczta.onet.pl i tyle, podajesz jeszcze w user name: swój login, później hasełko i powinno działać Warto też cyknąć sobie Take All Accounts Online, ja zapominałem sprawdzić i się kilka ładnych godzin męczyłem bo nic nie ściąga i kicha, a tu było wszystko ustawione na Offline :-) takie to są moje problemu początkującego :-) Pozdrowionka Mohikanin

#9 Soczek

Soczek
  • 76 postów

Napisano 27 marca 2008 - 01:17

może autoryzacja??

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 marca 2008 - 01:26

A juz myslalem, ze tylko ja mam takie problemy :) Ale mnie zadowoliloby cos nieco innego: czytnik rss niejako "wtopiony" w pulpit, bedacy elementem tapety :)

#11 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 27 marca 2008 - 07:44

Chodziło mi o taka opcje:

Dołączona grafika

W Gmailu trzeba po prostu aktywować pop3/smtp żeby dało się obsługiwać konto przez klienta poczty. Może tak samo jest u Ciebie.

#12 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 27 marca 2008 - 08:59

Chodziło mi o taka opcje:

Dołączona grafika

W Gmailu trzeba po prostu aktywować pop3/smtp żeby dało się obsługiwać konto przez klienta poczty. Może tak samo jest u Ciebie.

No w gmaliu tak własnie zrobilem, na onet.pl tego nie znalazłem, poszukam jeszcze.
EDiIT: Na onet.pl chyba takiej opcji jednak nie ma, za to już mi się udało skonfigurować konto. Mam mój śmietnik u siebie :)

#13 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 27 marca 2008 - 14:32

Więc podziel się z nami w czym był problem ;)

#14 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 27 marca 2008 - 16:32

Trochę mi gupio. . . Ale ok, po wielu latach nieużywania nicka tylko samego adresu mail, jako nick wpisywałem pierwszą część adresu mail, w tym był problem, do tego doszła jeszcze gęsta atmosfera dot odpalania onetu na mialu :D

#15 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 28 marca 2008 - 19:54

A co zmieniałeś?
opcje są podobe we wszystkich chyba pocztach pop (onet jest pop3 - czy to coś zmienia) więc może na zasadzie podobieństw uda mi się zachować mój spamonośny adres.


pop3 to protokol dla mail wychodzacych, smtp dla przychodzacych, serwery dla onetu to pop3.poczta.onet.pl i smtp.poczta.onet.pl, u mnie normalnie konto z onetu działa w leopardowym mailu

ogólnie skrzynki mailowe w systemie pop są bezużyteczne według mnie, na dzień dzisiejszy tylko imap

#16 olgierd.brus

olgierd.brus
  • 7 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:26

chciałeś chyba powiedzieć: pop3 - dla przychodzących, smtp dla wychodzących ;)

#17 ostrich

ostrich
  • 89 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2008 - 22:53

Ja się nie bawiłem z onet pocztą, bo ustawiłem w gmailu ściąganie listów z konta na onecie, a potem wszystko razem do Mail'a. Polecam każdemu takie rozwiązanie w razie jakichkolwiek problemów z konfiguracją.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych