Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odpowiednik Time Capsule ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#76 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2010 - 08:01

A ja w koncu zakupilem taki My Book World Edition 1 TB Hard Drives ( WDH1NC10000 ) i TM smiga elegancko.Chyba najlepsza alternatywa dla TimeCapsule.


Śmiga przez wifi??

#77 AntoniKosiba

AntoniKosiba
  • 118 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 13 grudnia 2010 - 13:09

Nauczony doświadczeniem, po tym jak TC nagle padła bez powodu backupy robię dalej na TC ale dodatkowo na dysku podpiętym kabelkiem i chowam go w bezpiecznym miejscu. A TC chodzi sobie póki ... chodzi. Pochwalę w tym miejscu serwis iSource: pomimo "nienaprawialności" tego typu sprzętu zacni Panowie z serwisu byli tak uprzejmi, że go po prostu skutecznie naprawili, a nawet (!) zachowali przy tym moje dane na dysku. Serdecznie pozdrawiam. To jest serwis na najwyższym poziomie!

#78 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2010 - 21:53

Ja chce mieć backup przez wifi, tak żeby o nim nie pamiętać. Czy WD My Book World Edition zadziała po podpięciu do routera przez ethernet?

#79 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 13 grudnia 2010 - 21:56

A dlaczego ma nie zadziałać? Pobierze sobie IP przez DHCP i możesz już praktycznie z niego korzystać.

#80 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudnia 2010 - 10:21

Bardziej mi chodzi o Time Machine. Czy nie będzie problemów ze zrobieniem backupu (przez wifi)?? Mój poprzedni dysk sieciowy sobie nie radził - nazwa folderu mogła mieć tylko 20pare znaków. Nazwa maszyny + adres mac zajmują więcej. Dlatego wole się zapytać zanim kupie. ;)

#81 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 14 grudnia 2010 - 10:24

Ale nowy mybook world obsługuje afp więc nie ma już kombinacji z tworzeniem pliku sparse, zmienianiem nazwy itd.

#82 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudnia 2010 - 17:59

Aha no to super. ;)

#83 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 stycznia 2011 - 20:39

A używa ktoś może LaCie Network Space 2? PS. Jaka jest mniej więcej szybkość transferu w przy konfiguracji NAS + Wifi N (w praktyce) ? Jest dużo wolniej w porówananiu do Time Capsule?

#84 Maac

Maac
  • 8 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 stycznia 2011 - 20:54

Czy komuś udało się zrobić backup przy pomocy Time Machine na dysk sieciowy i player multimedialny QNAP NMP 1000 ? Mi ciągle wywala albo błąd 45 albo backup zatrzymuje się z uwagi na wystąpienie potencjalnych błędów. Mój router to: TP-LINK Wireless N Gigabit Router WR1043N

#85 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 11 stycznia 2011 - 18:16

Co prawda nie QNAP, ale na Synology SD211 backup idzie bez problemu.

#86 Maac

Maac
  • 8 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 stycznia 2011 - 19:49

A jaki masz na Synology SD211 system plików ?

#87 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 11 stycznia 2011 - 20:15

O ile kojarzę to Ext3. Tutaj masz dokładną specyfikację: Synology Inc. - NEW NAS Experience - Produkty :: DiskStation DS211 :: Specyfikacja . System plików na dysku nie ma znaczenia w tym wypadku - włączam w konfiguracji NASa TimeMachine i Mac go widzi. Ustawiłem sobie użytkownika do backupu z limitem powierzchni dyskowej, żeby mi całego wolnego miejsca na dysku nie zjadło i wszystko działa bez problemu.

#88 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 11 stycznia 2011 - 20:49

Tak z innej beczki, co sądzicie Seagate FreeAgent GoFlex Home 1TB. Nawet nieźle wypadł w testach, gdyby nie liczyć skomplikowanej instalacji i logowania na stronie producenta. Ma ktoś ten dysk ? Cena niezła, ciekawe jak z funkcjonalnością ?

#89 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2011 - 15:40

Podłączenia się pod pytanie, chciałbym podłączyć dysk zewnętrzny wd przez fw do macamini, czy idzie przez mini udostępnić ten dysk bezprzewodowo np. dla innych komputerów. Nie mam maca wiec jestem zielony w tym temacie.

#90 szaran

szaran
  • 5 postów

Napisano 15 marca 2011 - 23:39

Podpinam się.. Mam dysk WD My Book World Edition II 2TB podpięty do routera. Po kilku kombinacjach Time Machine zaczęło widzieć dysk sieciowy ale problem następuje jednak już podczas backupu. Wyskakuje komunikat "Time Machine nie może dokończy archiwizacji... blablabla..... (błąd 45)" Czy ktoś wie jak poprawnie skonfigurować całość aby można było tworzyć backup na tymże dysku sieciowym?

#91 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 marca 2011 - 06:22

Pierwszy backup? Może jest zbyt duży... Sprobuj na początek wykluczyć większą część katalogów z danymi i po jednym dodawać.

#92 szaran

szaran
  • 5 postów

Napisano 18 marca 2011 - 00:25

Spróbowałem. Efekt ten sam. Nie mam już pomysłów.

#93 4d37a28502

4d37a28502
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marca 2011 - 00:52

zobacz sobie na tę stronkę: Time Machine - Troubleshooting
Może akurat znajdziesz rozwiązanie na swój problem

pozdrowionka!

#94 szaran

szaran
  • 5 postów

Napisano 18 marca 2011 - 02:16

Problem się rozwiązał. Posiadaczom WD MyBook World Edition II może się przyda.. 1. Komputer podłączyć do routera. To dość istotne bo wtedy w udostępnionych pojawi się oprócz "MyBookWorld" także "MyBookWorld-backup". CMD + K --> smb://MyBookWorld (chyba, że ktoś nazwę zmienił sobie) Login i hasło: wd_backup / backup 2. Przejść do Time Machine, wybrać MyBookWorld-backup" a jako login i haslo podać: wd_backup oraz backup I tyle. Pojawia się też często problem z zalogowaniem się na wyżej podanego usera. Należy wtedy wejść do panelu administracyjnego dysku, zmienic haslo usera z backup na jakiekolwiek inne, zapisać i znów je przywrócić do postaci "backup". Głupie ale działa :>

#95 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 marca 2011 - 07:41

Powiem szczerze, że ja zawsze widzę NazwaDysku-Backup... Hasło w wd_backup też zmieniłam, ale na samym początku. Może dlatego nie miałam problemu...

#96 szaran

szaran
  • 5 postów

Napisano 18 marca 2011 - 09:09

A widziałaś ten dysk od razu po wi-fi? Ja miałem taka możliwość dopiero po podpięciu kablem macbooka do routera.

#97 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 marca 2011 - 11:24

Wydaje mi się, że tak. Jedyny problem jaki miałam to z pierwszym backupem. Za dużo danych na raz chciałam przesłać.

#98 szaran

szaran
  • 5 postów

Napisano 19 marca 2011 - 10:32

A ja przez wi-fi MyBookWorld-backup nie widzę, pojawia się on tylko po połączeniu przez kabel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych