Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odpowiednik Time Capsule ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#51 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 kwietnia 2010 - 09:41

Najnowsze rev. TC i Airport Extreme ma, z tego co wiem zmienione anteny i lepszy zasięg. Dlatego jeśli byś już miał kupować to szukaj najnowszych wersji. Co do wad, jeśli to dla Ciebie ważne - ani TC ani AE nie mają zmiany MAC po stronie WAN ani klonowania MAC.

#52 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 26 kwietnia 2010 - 14:06

ja szukam kogos kto mi pozyczy AirExtrema! pzdr

#53 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 kwietnia 2010 - 15:00

OK, ja umiem czytać. ;) To co napisałem znaczy tyle, że to jaką wersję AE pożyczysz/kupisz będzie miało wpływ na jakość/zasięg sygnału.

#54 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 26 kwietnia 2010 - 17:22

interesuje mnie tylko najlepszy TC lub AE :))) bo taki chciałbym kupić!

#55 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 kwietnia 2010 - 20:22

No i właśnie - nowe AE BS jest w dwóch wersjach: MB763LL/A i MC340LL/A. Ten drugi jest lepszy (lepsza antena). Podobnie z TC (lepsze to MC343LL/A (1TB) i MC344LL/A (2TB).

#56 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 26 kwietnia 2010 - 21:23

Jenot, dosc czesto przewija sie ta informacja o braku mozliwosci zmiany MAC po stronie WAN i klonowania MAC - w czym to przeszkadza? Do czego to sluzy? :)

Zastanawiam sie nad:
a.) TimeCapsule
b.) Linksys by Cisco Router bezprzewodowy Simultaneous Dual-N Band WRT610N + dysk podpiety przez USB
c.) Linksys by Cisco Router Gigabit Wireless-N Dual-Band WRT320N + dysk podpiety przez USB

Co da lepsza wydajnosc? A=B? Czy moze A=C?

W domu z netu korzystam w kilku urzadzeniach: PS3, dekoderze satelitarnym, telefonie, MBP i jeszcze jednym laptopie. Mam tez AirportExpress ktore obecnie sluzy za router i do przesylu sygnalu audio do wzmacniacza.

#57 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 kwietnia 2010 - 21:42

Jenot, dosc czesto przewija sie ta informacja o braku mozliwosci zmiany MAC po stronie WAN i klonowania MAC - w czym to przeszkadza? Do czego to sluzy? :)

Jeśli masz stałe zewnętrzne IP (ja mam w UPC) i stoi jakiś serwer (z zarejestrowaną domeną) czy choćby robisz monitoring to zmiana IP rozwala konfig. A przy zmianie routera zmienia się jego MAC ergo dostaniesz inny IP. Pozostaje telefon do providera z prośbą o zmianę wpisu w DHCP. Jeśli router ma możliwość zmiany MAC to przepisuję ze starego i IP mam cały czas to samo. Klonowanie MAC to z kolei przypisanie po stronie WAN MAC z jednego z komputerów wewnątrz sieci.

Zastanawiam sie nad:
a.) TimeCapsule
b.) Linksys by Cisco Router bezprzewodowy Simultaneous Dual-N Band WRT610N + dysk podpiety przez USB
c.) Linksys by Cisco Router Gigabit Wireless-N Dual-Band WRT320N + dysk podpiety przez USB

Co da lepsza wydajnosc? A=B? Czy moze A=C?

Oczywiście piszemy cały czas o najnowszych wersjach TC i AE. Wtedy zbliżoną wydajność do TC będzie miał WRT610N. WRT320N nie obsługuje simultaneous Dual Band - czyli wystarczy w sieci jedno urządzenie pracujące w 2.4GHz i wtedy wszystkie będą pracowały w 2.4.

W domu z netu korzystam w kilku urzadzeniach: PS3, dekoderze satelitarnym, telefonie, MBP i jeszcze jednym laptopie. Mam tez AirportExpress ktore obecnie sluzy za router i do przesylu sygnalu audio do wzmacniacza.


No Airport Express (nawet najnowszy) nie obsługuje Simultaneous Dual Band. Ja wybrałem rozwiązanie.... D ;) - Netgear RangeMax wndr3700. Tańszy od Linksysa czy Airporta Extreme - zapłaciłem 450zł, na Allegro widziałem do wyrwania za 429. Jest simultaneous Dual Band (i działa sprawnie), jest polskie menu i rozbudowany help, jest USB (tylko do dysku, drukarki w bieżącej wersji firmware nie da się podłączyć). Z wad? Brak obsługi AFP czyli nie da się skorzystać z Time Machine bezpośrednio - trzeba 5 minut pomieszać z tworzeniem sparse files na SMB ale - da się. Poza tym może w nowej wersji firmware'u Netgear doda obsługę, a jeśli nie to Openwrt już pracuje nad alternatywnym softem.

#58 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 26 kwietnia 2010 - 22:18

Jeśli masz stałe zewnętrzne IP (ja mam w UPC) i stoi jakiś serwer (z zarejestrowaną domeną) czy choćby robisz monitoring to zmiana IP rozwala konfig. A przy zmianie routera zmienia się jego MAC ergo dostaniesz inny IP. Pozostaje telefon do providera z prośbą o zmianę wpisu w DHCP. Jeśli router ma możliwość zmiany MAC to przepisuję ze starego i IP mam cały czas to samo. Klonowanie MAC to z kolei przypisanie po stronie WAN MAC z jednego z komputerów wewnątrz sieci.

IP mam zewnetrzne, ale .. czy ma to dla mnie jakiekolwiek znaczenie? Nie mam zamiaru stawiac serwera... ot po prostu standardowa obsluga internetu.

Oczywiście piszemy cały czas o najnowszych wersjach TC i AE. Wtedy zbliżoną wydajność do TC będzie miał WRT610N.

Co znaczy zblizona? Ktore rozwiazanie jest wolniejsze?

No Airport Express (nawet najnowszy) nie obsługuje Simultaneous Dual Band.

No tak, ale jako ze nie da sie do niego podpiac dysku wiec duza przepustowosc sieci na nim nie jest mi potrzebna. Po zakupie routera lub TC AirportExpress bedzie robil jedynie jako urzadzonko do treamingu muzyki.

Ja wybrałem rozwiązanie.... D ;) - Netgear RangeMax wndr3700. Tańszy od Linksysa czy Airporta Extreme - zapłaciłem 450zł, na Allegro widziałem do wyrwania za 429. Jest simultaneous Dual Band (i działa sprawnie), jest polskie menu i rozbudowany help, jest USB (tylko do dysku, drukarki w bieżącej wersji firmware nie da się podłączyć). Z wad? Brak obsługi AFP czyli nie da się skorzystać z Time Machine bezpośrednio - trzeba 5 minut pomieszać z tworzeniem sparse files na SMB ale - da się. Poza tym może w nowej wersji firmware'u Netgear doda obsługę, a jeśli nie to Openwrt już pracuje nad alternatywnym softem.

A no wlasnie - aby miec dzialajace TimeMachine skazany jestem zate na TC? Z innymi zestawami router + dysk nie dziala i trzeba kombinowac recznie? Czy moze sa routery ktore to obsluza? A moze to nie wina routera tylko dysku?

#59 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 26 kwietnia 2010 - 22:32

IP mam zewnetrzne, ale .. czy ma to dla mnie jakiekolwiek znaczenie? Nie mam zamiaru stawiac serwera... ot po prostu standardowa obsluga internetu.


Co znaczy zblizona? Ktore rozwiazanie jest wolniejsze?

Trudno powiedzieć. Zbyt wiele niewiadomych i zbyt nowa technologia, ale stosując jeden z tych trzech wariantów (TC, wndr3700, WRT610n) "na oko" raczej nie zauważysz różnicy. Teoretycznie ich wydajność powinna być taka sama.

No tak, ale jako ze nie da sie do niego podpiac dysku wiec duza przepustowosc sieci na nim nie jest mi potrzebna. Po zakupie routera lub TC AirportExpress bedzie robil jedynie jako urzadzonko do treamingu muzyki.

No i dotego się nada idealnie.

A no wlasnie - aby miec dzialajace TimeMachine skazany jestem zate na TC? Z innymi zestawami router + dysk nie dziala i trzeba kombinowac recznie? Czy moze sa routery ktore to obsluza? A moze to nie wina routera tylko dysku?

Nie no, źle mnie zrozumiałeś - Time Machine nie zobaczy takiego dysku sam z siebie, trzeba go odpowiednio przygotować. Tutorial na przykład TU. Można też olać USB w routerze i kupić NAS obsługujący AFP (np. WD MyBook World Edition).

#60 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 26 kwietnia 2010 - 22:44

Dochodzimy wlasnie do sedna sprawy - myslalem dokladnie o tym MyBook'u. Rozumiem ze WD MBWE + ktorys z dwoch wymienionych routerow da mi to samo co Time Capsule? :)

#61 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 27 kwietnia 2010 - 05:27

No nowa seria z nowym firmware obsługuje AFP więc będzie działać z kopa. Kupiłem taki do pracy - co prawda tam maków nie mam ale w menu dysku zauważyłem pozycje: AFP i serwer itunes.

#62 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 27 kwietnia 2010 - 21:22

Czy ta TC Apple (Polska) - Time Capsule - Sieć bezprzewodowa to jest tez ROUTER?
to jest router z sieciowym dyskiem wbudowanym?

#63 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 27 kwietnia 2010 - 21:50

Czy ta TC Apple (Polska) - Time Capsule - Sieć bezprzewodowa to jest tez ROUTER?
to jest router z sieciowym dyskiem wbudowanym?


Tak.

#64 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 19 maja 2010 - 09:02

Czy moglibyście mi podać najnowszy kod urządzenia TC ? gdzie w ogóle widać najnowsze kody wszystkie produktów apple? zależy mi żeby kupić najnowszą CzasoKapsułę :)

---------- Wpis dodano o 10:02 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:05 ----------

aaaa już wiem :)
mac tracker do pobrania stąd > Mactracker

#65 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 28 maja 2010 - 15:32

Witam. Posiadam router d-link dir-655. Przymierzam sie do zakupu takiego dysku Western Digital 1TB My Book for Mac - Apple Store (U.K.).
Czy nie bedzie problemu z podlaczeniem do routera i korzystanie jak z time capsule?

#66 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 postów

Napisano 28 maja 2010 - 16:16

całkowicie poza tematem Time capsule, dla pc polecę takie niewielkie urzadzonko OvisLink AirLive WMU-6500FS, którego sam używam, sam sprzęcik jest niedrogi bo jego cena nie przekracza 200 zł, a jest routerem z możliwością podłaczenia dysku twardego, to co jest w nim ciekawego to fakt że w środku zawarty jest pełny komputerek, z zainstalowanym systeme linux, (który oczywiście można podmienić na swój) zalet takiego rozwiązania nie trzeba przedstawić, ja używam do robienia kopi zapasowej ( do środka wchodzi normalny dysk o pojemnosci do 0,5 TB, natomiast nie ma problemów żeby działał jako normalny router wifi czy serwer wydruku, acha dla miłośników torrentów, urządzenie pracuje jako klient więc można spokojnie wyłączyć kompa na noc.

#67 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 29 maja 2010 - 03:57

Jedynym wymogiem zdobycia "alternatywnej" TM jest obsluga protokolu AFP w odpowiedniej wersji.
[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Filing_Protocol]Apple Filing Protocol - Wikipedia, the free encyclopedia[/url]

#68 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 29 maja 2010 - 10:28

Nie tylko po AFP.
Proszę:
Time Machine with SMB and NFS Shares
Time Machine Over the Network with iTimeMachine

#69 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 29 maja 2010 - 16:12

A ja w koncu zakupilem taki My Book World Edition 1 TB Hard Drives ( WDH1NC10000 ) i TM smiga elegancko.Chyba najlepsza alternatywa dla TimeCapsule.

#70 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 30 maja 2010 - 04:37

Nie tylko po AFP.
Proszę:
[url=http://rajeev.name/2007/11/03/time-machine-with-smb-and-nfs-shares/]Time Machine with SMB and NFS Shares [/url]
[url=http://lifehacker.com/341704/time-machine-over-the-network-with-itimemachine]Time Machine Over the Network with iTimeMachine[/url]


Ale to ma sluzyc do backupu...

#71 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 maja 2010 - 10:36

No tak. Do backupu używając TM.

#72 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 lipca 2010 - 17:13

A ja w koncu zakupilem taki My Book World Edition 1 TB Hard Drives ( WDH1NC10000 ) i TM smiga elegancko.Chyba najlepsza alternatywa dla TimeCapsule.


Też zastanawiam się nad tym dyskiem, ale jak na razie chciałbym poszukać alternatywnego i tańszego rozwiązania. Mam router, który nie ma portu USB, ale znalazłem coś takiego. Jeden kabel więcej, ale bardziej mnie zastanawia jak to będzie działało, wiadomo kolejne urządzenie pośredniczące - spadek wydajności? Może ktoś korzysta i mógłby podzielić się wrażeniami. O ile dyski są już relatywnie tanie to same obudowy (tym bardziej z portem ethernet są dość drogie).

#73 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 lipca 2010 - 18:18

Ale z tego co tam widzę to macos nie jest wspierany.

#74 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 lipca 2010 - 18:55

Ja nie widzę problemu skoro urządzenie jest wpinane w router a nie do komputera. Poza tym mam dostęp do komputera z Win, a Mac powinien widzieć urządzenia udostępniane w sieci. Ale oczywiście mogę się mylić, dlatego pytam czy ktoś korzysta.

#75 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 lipca 2010 - 18:58

Oj i tu się możesz mylić. Próbowałem już konfigurować print servery, które wymagały zainstalowania sterownika portu, który to sterownik był tylko dla Windows.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych