Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[wydzielony] mac vs pc - ceny, koszty modernizacji, jakość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2008 - 19:11

Apple ma najdurniejszą politykę jaką znam, dot. to iTunes, iPhone'a (i jego sprzedaży) oraz wiele innych produktów. Masakra. Ceny w Polsce tak samo - za cenę Mac'a Pro takiego jakbym chciał mam 3x tańszego PeCeta. :( Sorry za OT - w każdym razie nie próbuję nawet użyć karty po przy rejestracji w IT podałem inne imię i nazwisko. :)

#2 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 19 marca 2008 - 20:43

Z komputerami Apple jest trochę inaczej. Dostajesz w komplecie system Mac OS wyprzedzający rozwiązaniami i stabilnością konkurencję, unikalny i oryginalny design Apple itd. Przeważające argumenty Maków nad PC można mnożyć :)

#3 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 marca 2008 - 22:43

Z komputerami Apple jest trochę inaczej. Dostajesz w komplecie system Mac OS wyprzedzający rozwiązaniami i stabilnością konkurencję, unikalny i oryginalny design Apple itd. P


No niestety, od czasu Leoparda ta piekna bajka dla dzieci juz jest nieaktualna :) Teraz w komplecie coraz czesciej dostajemy gniota i tyle.. :)

#4 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2008 - 23:14

Z komputerami Apple jest trochę inaczej. Dostajesz w komplecie system Mac OS wyprzedzający rozwiązaniami i stabilnością konkurencję, unikalny i oryginalny design Apple itd. Przeważające argumenty Maków nad PC można mnożyć :)


Ja to rozumiem, ale po prostu nie wydam (prosto z iSpot.com.pl):
  • MP GR - Dodatkowa gwarancja (1 rok)
  • Mac Pro 4 -Core Intel Xeon 3GHz
  • MA356/3CTO/I zamiana karty na ATI Radeon X1900 XT 512MB (2xDual-Link-DVI)
  • MA356/3CTO/C zamiana pamięci na 4GB (4x1GB)
  • MA356/3CTO/M drugi dysk 500GB Serial ATA 3GBit/Sec 7200 rpm
  • MA356/3CTO/N trzeci dysk 500GB Serial ATA 3GBit/Sec 7200 rpm
  • netto: 16 880,33
  • brutto: 20 594,00


... jak za połowę ceny mam tej samej klasy PC.

Szczerze mówiąc to nawet zastanawialiśmy się w firmie czy nie wymienić wszystkich IBM T60p na MBPro, ale zgodna ocena była że obudowa jakościowo nie porównuje się niestety, a kosztuje więcej.

Obecnie zastanawiam się czy na biurko nie postawić Miniaka i nie podłączyć do drugiego wejścia w monitorze...

Ale OT robimy. :)

Edit: biorąc pod uwagę też że wymieniamy firmowe notebooki co jakieś 3 lata to Maci nie przyniosą nam dodatkowych korzyści w zamian za stabilność, zgodność itp.

#5 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 20 marca 2008 - 09:46

No niestety, od czasu Leoparda ta piekna bajka dla dzieci juz jest nieaktualna :) Teraz w komplecie coraz czesciej dostajemy gniota i tyle.. :)


Tą nową bajkę to ja znam i dlatego nadal siedzę na Tigerze i PPC 8) Nadal na rynku używanych sprzętów mamy dobre oferty z komputerami PPC i rzeczywiście, gdybym miał wybierać między najnowszym Makiem Pro a PomerMakiem (np. 4 x 2,7 GHz - ach...) to mój wybór padłby na ten drugi. Chyba, że ktoś potrzebuje Windowsa. :)

Mam ostatnio wrażenie, że Apple idzie teraz na ilość, a nie jakość: pierwsze serie MacBooków, nowe iPody, które nie dość, że się psują to jeszcze gorzej grają ;) Na początku nie chciałem uwierzyć w to co piszą ludzie na forum, że źle grają, ale cóż sam sprawdziłem i różnicę niestety słychać. :o A coraz więcej ludzi kupuje Maki i iPody.

Tylko do MBP nie mam większych zastrzeżeń. Oprócz może tego, że są tak często aktualizowane (to może być też plus) :) i że zabrali pilota! ;)

#6 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 marca 2008 - 13:15

Ja to rozumiem, ale po prostu nie wydam (prosto z iSpot.com.pl):
[I][LIST]

[*]MA356/3CTO/C zamiana pamięci na 4GB (4x1GB)
[*]MA356/3CTO/M drugi dysk 500GB Serial ATA 3GBit/Sec 7200 rpm
[*]MA356/3CTO/N trzeci dysk 500GB Serial ATA 3GBit/Sec 7200 rpm


.


Głupotą jest kupowanie pamięci razem z komputerem. Oni sobie liczą za jadną kostkę jakieś 900 zł, w sklepie zapłacisz za coś takiego ok 150 zł. To samo z dyskami.

#7 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 13:44

Głupotą jest kupowanie pamięci razem z komputerem. Oni sobie liczą za jadną kostkę jakieś 900 zł, w sklepie zapłacisz za coś takiego ok 150 zł. To samo z dyskami.


W sklepie np. iSpot?

#8 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 marca 2008 - 14:35

Nie, np. w MdiaMarkt, albo w Komputroniku. Najlepiej Corsaira. Ja zupgradowałem w moim iMaku RAM do 2GB kostką Kingstona. Cały koszt to 79 zł. Gdybym to samo kupował w iSpocie albo od razu przy kupnie iMaka to zapłaciłbym 10 razy tyle.

#9 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 14:37

Hmm to luz bo mam zaprzyjaźnioną hurtownię - Geil'e pójdą?

#10 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 marca 2008 - 14:43

Wszystko pójdzie, co ma odpowiednie parametry. Dal iMaka było SO-DIMM 667MHz. Dla Maca Pro:

Pamięć DDR2 800 MHz ECC, w pełni buforowana w modułach DIMM (FB-DIMM)


Z dyskami, jak juź mówiłem identycznie. Maki to wbrew pozorom całkiem normalne komputery, tylko system inny i lepszy no i nie ma BIOSu.

#11 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2008 - 19:29

wydzielilem z
http://www.myapple.p...s-store-27.html


kwestia roznicy przeznaczenia. nikt kto potrzebuje komputera do biura tylko do pisania maili i drukowania dokumentow nie kupi najnowszego maca. no chyba, ze chce sie lansowac. z drugiej strony wspolpraca specjalistycznego softu w rodzaju adobe z macami jest lepsza niz z pc. i w druga strone - ja w firmie mam pc bo tylko na pc moge dzialac na innych specjalistycznych programach.

te nowatorskie rozwiazania w systemach apple nie sa aby tym samym co wczesniej sprawdzilo sie na linuksie? ;)

#12 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 marca 2008 - 19:32

Ja poprosilbym o porownanie cen Macbooka Pro 256MB z laptopem o podobnej konfiguracji. Ktos sie podejmie?

#13 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 19:43

Ja poprosilbym o porowanie cen Macbooka Pro 256MB z laptopem o podobnej konfiguracji. Ktos sie podejmie?


Robiłem takie porównania iMaca w momencie premiery i faktycznie wychodziło podobnie do "poskładanego" PC .... teraz wypadnie na korzyść PC ze względu na to że bebechy tanieją a iMaci i ich cena stoją w miejscu ....

Co do Mac Pro czy autor Toipcu może mi pokazać konfiguracje PC o "identycznych" parametrach jak MacPro i 3x tańszą ?? Bo ja znam Della i jest o 1000$ droższy

#14 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 19:45

Dzięki za wydzielenie i sorry za OT.

A teraz on topic:

1. MS Outlook 2007 obecnie jest mi niezbędny do pracy. O Macowskim Entourage nie widziałem pochlebnych opinii.

Co używać żeby zachować kompatybilność z Outlookiem współpracowników itp?

Czytałem coś o CrossOver Mac czy jakoś tak - nie interesuje mnie w takiej sytuacji rebootowanie kompa żeby WinXP odpalić - wolałbym mieć to "pod ręką" non stop.

2. Czy jest aplikacja + kabel USB -> serial żebym mógł po COM porcie łączyć się z urządzeniami za pomocą programu typu HyperTerminal na Macu? Niezbędne mi do pracy...

3. Jeśli zainstalowałbym bootcamp + WinXP to tylko dla gier - WoW i AmericasArmy - ew. jeszcze CounterStrike. Na jakim sprzęcie można w to grać? MacBook wystarczy? Mini może?

4. Czy ktoś jeszcze ma wrażenie że klawiatura w MBPro jest gorsza jakościowo od MB zwykłego?

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 19:50 ----

Robiłem takie porównania w momencie premiery i faktycznie wychodziło podobnie do "poskładanego" PC .... teraz wypadnie na korzyść PC ze względu na to że bebechy tanieją a iMaci i ich cena stoją w miejscu ....

Co do Mac Pro czy autor Toipcu może mi pokazać konfiguracje PC o "identycznych" parametrach jak MacPro i 3x tańszą ?? Bo ja znam Della i jest o 1000$ droższy


Składałem server na podzespołach Intela (tzn. kupiony na części - nietypowe zamówienie klienta), Xeon'y itp. - brutto wyszło 12 tysięcy. Podobny Mac Pro wychodził niecałe 30 brutto wg. cennika iSpot.

Nie mam tutaj specyfikacji tego servera przy sobie cholera... Nie były dokładnie identyczne parametry z Mac Pro, procki były ciut szybsze jeśli dobrze pamiętam.

Aha - RAID był Promise'a a nie Intel'a bo jest znacznie szybszy.

Przyznam że dostaliśmy spore zniżki ze względu na współpracę z importerem, a iSpoty niestety nie chcą negocjować cen. :(

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:02 ----
Skrót specyfikacji servera:

- płyta Intel Server Board serii S5000 (nie pamiętam modelu)
- obudowa SC5400
- Intel Xeon dual-core 3.2GHz
- 4 GB RAMu ECC
- 6 HDD SATA Seagate Raid Edition 300GB
- szyny do stojaka itp. pierdoły
- zapasowe wiatraki w środku obudowy
- kontroler RAID Promise
- redundantny zasilacz

Chyba przyzwoita cena. ;) Dodam że zmontowany fabrycznie kosztuje ponad 36K PLN. Szkoda że Mac Pro nie można kupić na części. ;)

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:03

Żeby nie być gołosłownym porównałem Dwa (prawie identyczne) komputery czyli MacPro w podstawowej konfiguracji 2x2,8 z 8800 GT oraz Składak z Komputronika o takich parametrach i oto efekt

Cena Składaka PC (Nie policzyłem klawiatury i myszy)

Dołączona grafika

Przy czym jeszcze raz podkreślam to cena składaka a nie markowego Della

Cena MacPro

Dołączona grafika


Do tego w przypadku Apple dostajemy gratis iLife 08 a z windowsem dostajesz .... kalkulator i jak widac sprzęt Apple wcale nie jest stosunkowo drogi .... wręcz często wypada taniej

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:13 ----


Składałem server na podzespołach Intela (tzn. kupiony na części - nietypowe zamówienie klienta), Xeon'y itp. - brutto wyszło 12 tysięcy. Podobny Mac Pro wychodził niecałe 30 brutto wg. cennika iSpot.

Nie mam tutaj specyfikacji tego servera przy sobie cholera... Nie były dokładnie identyczne parametry z Mac Pro, procki były ciut szybsze jeśli dobrze pamiętam.

Aha - RAID był Promise'a a nie Intel'a bo jest znacznie szybszy.

Przyznam że dostaliśmy spore zniżki ze względu na współpracę z importerem, a iSpoty niestety nie chcą negocjować cen. :(

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:02 ----
Skrót specyfikacji servera:

- płyta Intel Server Board serii S5000 (nie pamiętam modelu)
- obudowa SC5400
- Intel Xeon dual-core 3.2GHz
- 4 GB RAMu ECC
- 6 HDD SATA Seagate Raid Edition 300GB
- szyny do stojaka itp. pierdoły
- zapasowe wiatraki w środku obudowy
- kontroler RAID Promise
- redundantny zasilacz

Chyba przyzwoita cena. ;) Dodam że zmontowany fabrycznie kosztuje ponad 36K PLN. Szkoda że Mac Pro nie można kupić na części. ;)



Trochę to mi nie pasuje - cześci w komputroniku .... sam widzisz ile kosztują - nie wspominam o obudowie serwerowej itp. To PeCet poskładany z takich elementów jak MP kosztuje praktycznie tyle samo .... Ceny są z dziś !!

Zobacz ile kosztuje sama pamięć FB-DIMM 4GB :)
Kingston 4GB 800MHz DDR2 ECC Fully Buffered CL5 DIMM Dual Rank, x4 1127,-

Za jedną kość .... Więc sorry ale nie daje wiary że Dostałeś rabat na 2GB FB-DIMM i na 5 Dysków - bo tak wynika z róznicy w specyfikacji podstawowego MP a Twojej oferty w podobnej cenie .... też pracuję w IT :) Po prostu wierze temu co widze a widzę ze jakbym sam poskładał identyczny sprzet to zapłacił bym tyle samo albo więcej .... namordował bym sie ze skladaniem a i tak efekt by w domu do niczego nie pasował .... Więc proszę Cie o identyczną konfigurację 2 razy taniej (Twoje Słowa) ja kupię :)

#16 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 20:15

Nie patrz na ceny w komputroniku. Są ponad 20% wyższe od cen hurtowni w której kupuje prywatnie, a jako że tych serwerów mieliśmy dostarczyć docelowo 18 sztuk to dostaliśmy jeszcze większe zniżki. :)

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:16 ----
PS. Mac oferuje zniżki dopiero od 100 sztuk. :) Tak przynajmniej nam powiedzieli...

#17 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:24

Nie patrz na ceny w komputroniku. Są ponad 20% wyższe od cen hurtowni w której kupuje prywatnie, a jako że tych serwerów mieliśmy dostarczyć docelowo 18 sztuk to dostaliśmy jeszcze większe zniżki. :)

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:16 ----
PS. Mac oferuje zniżki dopiero od 100 sztuk. :) Tak przynajmniej nam powiedzieli...


Wyskakujesz jak Filip z konopi pisząc herezję w stylu mam PC taki sam 2 / 3 razy taniej a jak się potem okazuje porównujesz cene w sklepie detalicznym do zamówienia hurtowego a to się ma jak pięść do nosa .... A wiesz Ile płaci przykładowo TVN za 1 MP przy zamówieniu 30 czy 40 sztuk ?? Kto Ci powiedział że od 100 Sztuk ?? co za bzdura .... Proszę jak już coś piszesz to bądz w tym konsekwentny i popieraj to dowodami które są wiarygodne. Moje porównanie jak najbardziej pokzuje że cena MP jest jak najbardziej składową zastosowanych w nim elementów .... ja ani nikt na forum nie wnika w Twoje znajomości w hurtowniach - porównujemy ceny w ogólenie dostępnych sklepach. Proponuję przemyśleć zanim się napisze :) Ja serio kupie od Ciebie komputery o konfiguracji MP 2a nawet 3 razy taniej !! :) Będę stałym klientem Co Ty na to ?? Bo nawet jak odejmiejsz 20% marży to i tak nie jest 2 albo 3 razy Taniej no na BOGA !!

#18 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 marca 2008 - 20:32

Nie patrz na ceny w komputroniku. Są ponad 20% wyższe od cen hurtowni w której kupuje prywatnie, a jako że tych serwerów mieliśmy dostarczyć docelowo 18 sztuk to dostaliśmy jeszcze większe zniżki. :)


No to w takim razie mowie Ci - nie patrz na ceny w iSpotach - sa ponad 40% wyzsze od cen w USA, gdzie kupuje prywatnie. Na wieksze zamowienia dostane jeszcze wieksze znizki.. Ty masz znajomosci w hurtowni,a ja mam w USA. Myslalem ze rozmawiamy o normalnych cenach detalicznych, ktory musi zaplacic przecietny smiertelnik idac do sklepu. Jesli jest inaczej, to ja Ci chetnie zaraz przedstawie, ile zaplace za Maca Pro, albo Xsan prywatnie.

#19 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:34

Słuchaj idąc dalej Podaj mi w jakiej hurtowni (ABCData , ACtion, TechData, AB??) a zaraz zweryfikuję Twoje 2/3 razy taniej i sprawdzę tam ceny !! Człowieku nie wprowadzaj ludzi w błąd ... Nwet jak odliczę marże i odejmę upust Hurtownika który na sprzęcie od wendora NIE zarabia 20% bo jak sama nazwa wskazuje jest hurtownikiem i zarabia na ilości a nie wysokości marży - czyli odejmę przy dużym zamówieniu 2-3% to i tak nie jest 50 czy 70% !!

#20 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 20:35

Wyskakujesz jak Filip z konopi pisząc herezję w stylu mam PC taki sam 2 / 3 razy taniej a jak się potem okazuje porównujesz cene w sklepie detalicznym do zamówienia hurtowego a to się ma jak pięść do nosa .... A wiesz Ile płaci przykładowo TVN za 1 MP przy zamówieniu 30 czy 40 sztuk ?? Kto Ci powiedział że od 100 Sztuk ?? co za bzdura .... Proszę jak już coś piszesz to bądz w tym konsekwentny i popieraj to dowodami które są wiarygodne. Moje porównanie jak najbardziej pokzuje że cena MP jest jak najbardziej składową zastosowanych w nim elementów .... ja ani nikt na forum nie wnika w Twoje znajomości w hurtowniach - porównujemy ceny w ogólenie dostępnych sklepach. Proponuję przemyśleć zanim się napisze :) Ja serio kupie od Ciebie komputery o konfiguracji MP 2a nawet 3 razy taniej !! :) Będę stałym klientem Co Ty na to ?? Bo nawet jak odejmiejsz 20% marży to i tak nie jest 2 albo 3 razy Taniej no na BOGA !!


Mówię/piszę o moich doświadczeniach.
Proszę pokaż mi hurtownię Maców bo nie znalazłem.
Nie wiem ile płaci TVN.
100 sztuk powiedział kierownik/szef iSpot'a we Wrocławiu w Auchan na Bielanach Wrocławskich.

Akurat montaż komputerów to tylko na wyraźne życzenie klienta - normalnie używamy serverów Dell'a w custom konfiguracjach - w w/w wypadku chodziło o jak najtańszą opcję wraz z dobrym image'em. Generalnie rocznie wydajemy ponad 500 tys. na podzespoły w Sklep komputerowy ProLine - Sprzedaż sprzętu komputerowego / sklepy internetowe Wrocław. Sprzęt, komputery, Internet, hurtownia (zerknij sobie na ceny detaliczne i porównaj z komputronikiem) więc ceny faktycznie mamy dobre, ale to akurat "interes poboczny" który potrzebny jest do wypełnienia kontraktów. W każdym razie jeśli zamówisz wystarczająco dużo takich komputerków to mogę Ci sprzedać. ;)

A tutaj masz bliższy konfig z iSpot:
  • G2- Zamiana karty na NVIDIA GeForce 8800 GT 512MB GDDR3
  • Mac Pro 2 x 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon 2GB/320GB/SD/ATI2600XT/bez klawiatury
  • D12-Trzeci dysk 300GB 15,000-rpm SAS 3Gb/s
  • D16-czwarty dysk 300GB 15,000-rpm SAS 3Gb/s
  • R1- Zamiana pamięci na 4GB (4 x 1GB)
  • netto: 19 298,96
  • brutto: 23 544,7

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:36 ----
Zapomniałem dodać RAID kontroler - już ponad 26K PLN.

#21 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:36

za cenę Mac'a Pro takiego jakbym chciał mam 3x tańszego PeCeta. :(


Podaj Tylko Gdzie Please

#22 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 20:37

Podaj Tylko Gdzie Please


Pisałem już - Sklep komputerowy ProLine - Sprzedaż sprzętu komputerowego / sklepy internetowe Wrocław. Sprzęt, komputery, Internet, hurtownia - zamówienie na życzenie - na stronie tego nie mają.

#23 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:40

Mówię/piszę o moich doświadczeniach.
Proszę pokaż mi hurtownię Maców bo nie znalazłem.
Nie wiem ile płaci TVN.
100 sztuk powiedział kierownik/szef iSpot'a we Wrocławiu w Auchan na Bielanach Wrocławskich.

Akurat montaż komputerów to tylko na wyraźne życzenie klienta - normalnie używamy serverów Dell'a w custom konfiguracjach - w w/w wypadku chodziło o jak najtańszą opcję wraz z dobrym image'em. Generalnie rocznie wydajemy ponad 500 tys. na podzespoły w Sklep komputerowy ProLine - Sprzedaż sprzętu komputerowego / sklepy internetowe Wrocław. Sprzęt, komputery, Internet, hurtownia (zerknij sobie na ceny detaliczne i porównaj z komputronikiem) więc ceny faktycznie mamy dobre, ale to akurat "interes poboczny" który potrzebny jest do wypełnienia kontraktów. W każdym razie jeśli zamówisz wystarczająco dużo takich komputerków to mogę Ci sprzedać. ;)

A tutaj masz bliższy konfig z iSpot:

  • G2- Zamiana karty na NVIDIA GeForce 8800 GT 512MB GDDR3
  • Mac Pro 2 x 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon 2GB/320GB/SD/ATI2600XT/bez klawiatury
  • D12-Trzeci dysk 300GB 15,000-rpm SAS 3Gb/s
  • D16-czwarty dysk 300GB 15,000-rpm SAS 3Gb/s
  • R1- Zamiana pamięci na 4GB (4 x 1GB)
  • netto: 19 298,96
  • brutto: 23 544,7

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:36 ----
Zapomniałem dodać RAID kontroler - już ponad 26K PLN.


Hurtownia Maców ?? SAD !! Proszę Bardzo - ABCData - Proszę Bardzo .... Kiepsko Szukasz
A ten konfig to bliższy czemu jest ??

Po trzecie co mi jakiś ProLine Stary Apple vs ProLine no proszę Cie .... Apple vs Dell tak ale ProLine ....
Dla mnie opwiadasz bajki które nie mają pokrycia - i dopuki nie zobaczę oferty na identyczny komputer w 2/3 tańszej cenie jak to napisałeś na początku traktuję to jak bujde na kołach bo znam ceny sprzetu PC i Detaliczne i Hurtowe ... Nparawdę zaraz to sprawdze a ABCData od którego ten Twoj ProLine kupuje

#24 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2008 - 20:40

Dobra Panowie - kończmy temat bo to nieistotne - mam Wam pokazać fakturę zakupu części? Nie oczekuję że mi uwierzycie i szczerze mówiąc nie zależy mi na tym - Maca Pro osobiście i tak nie kupię, natomiast interesuje mnie MB i zadałem kilka pytań na poprzedniej stronie - miło będzie usłyszeć jakąś odpowiedź. :)

#25 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 marca 2008 - 20:43

Pisałem już - Sklep komputerowy ProLine - Sprzedaż sprzętu komputerowego / sklepy internetowe Wrocław. Sprzęt, komputery, Internet, hurtownia - zamówienie na życzenie - na stronie tego nie mają.


wiesz co .... na zamówienie mają Maci w sklepie Tanie Maki . pl nie ma na stronie ale na zamówienie mają 80% taniej ... napisz do nich :wink:

---- Dodano 20-03-2008 o godzinie 20:45 ----

Dobra Panowie - kończmy temat bo to nieistotne - mam Wam pokazać fakturę zakupu części? Nie oczekuję że mi uwierzycie i szczerze mówiąc nie zależy mi na tym - Maca Pro osobiście i tak nie kupię, natomiast interesuje mnie MB i zadałem kilka pytań na poprzedniej stronie - miło będzie usłyszeć jakąś odpowiedź. :)


Nie nie fakturę tylko Ofertę 50 - 70% tańszą na identyczny sprzęt ... ale taką która jest dostępna teraz a nie na zamówienie którego ja w żaden sposób nie potwierdze ..... Nam też na tym nie zależy byś kupił MacaPro (nie mamy z tego prowizji ) mi natomiast osobiście trochę zależy by nie pisać farmazownów w stylu kupie to samo za połowe ceny albo mniej .... pisać bez możliwości poparcia tego dowodami. Koniec OT




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych