Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Musze zainstalowac windowsa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 13 marca 2008 - 15:43

Niestety musze sprofanowac maca i zianstalowac windowsa :( Korzystam z programu typu VAG do samochodow a one sa tylko pod windowsa WKladam plytke z XP i normalnie instaluje? Co ze sterownikami? wszystko juz bedzie?

#2 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 13 marca 2008 - 15:46

jak instalujesz bootcamp czy parallels czy też vmware

#3 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 marca 2008 - 15:59

lepiej instaluj przez bootcamp, bo tak wolno dzialajacego windowsa jak przez vm to nie widzialem - na parallels sie nie bawilem. programy -> narzedzia -> asysten bootcamp wystarczy na zainstalowanym windowsie wrzucic plytke z leopardem na ktorej masz sterownii do wszystkiego a i tak od razu, po zainstalowanym xp, musisz wejsc do moj komputer nacisnac plyte i gdzies tam w interfejsie powinien byc przycisk wysunac plyte, bo ten z klawiatury nie bedzie dzialal przed zainstalowaniem sterow.

#4 ostrich

ostrich
  • 89 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2008 - 16:22

Oczywiście użyj BootCamp. Warto sobie też wydrukować instrukcję do niego.

#5 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 13 marca 2008 - 20:40

Apple - Mac OS X Leopard - Features - Boot Camp - to tak?
A jaka wersje windowsa instalowac? Podobno z polska kiedys byly problemy

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 13 marca 2008 - 21:55

Apple - Mac OS X Leopard - Features - Boot Camp - to tak?
A jaka wersje windowsa instalowac? Podobno z polska kiedys byly problemy


Tylko przez BootCamp Natywnie bo inaczej Ci VAG nie zadziała w trybie emulacji (sprawdziłem) Instaluj XP-ka jakiego Sobie tam chcesz bo z Vista 64Bit też z VAGiem miałem problemy

#7 ostrich

ostrich
  • 89 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2008 - 22:00

Z wersją polską nie ma żadnych problemów. Ważne żeby było SP2.

#8 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 14 marca 2008 - 11:07

Tylko gdzie sciagnoc tego BootCamp ?

#9 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 14 marca 2008 - 11:16

ja sterowniki bootcampa sciagnalem z bootcampa z thepiratebay.org. wystarczy poszukac... a i po instalacji wszystkiego proponuje i tak poszukac najnowszych sterownikow czyli aktualizacji do tych ktore daje apple na stronach producentow podzespolow

#10 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 14 marca 2008 - 13:06

Tylko gdzie sciagnoc tego BootCamp ?


Jeśli masz Leoparda to masz w systemie jeśli Tigera .... to ekhemmm musisz gdzieś po torrentach poszukać bo legalnie BootCamp jako oddzielna aplikacją nie jest już rozprowadzany (tylko jako część systemu Leopard)

#11 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 14 marca 2008 - 14:07

Podczas instalacji przez BootCamp wazne jest to by partycje ktora jest wskazana jako partycja dla Windows SFORMATOWAĆ. Nie wolno pozostawic stworzonej przez Asystenta Boot Camp partycji "bez zmian". Jesli tego nie zrobisz, Windows pozwoli sie zainstalowac na takim dysku, lecz po ponownym uruchomieniu zglosi błąd dysku . (key: blad dysku windows instalacja boot camp )

#12 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 14 marca 2008 - 19:00

Jezeli chcesz miec szybkie przelaczanie miedzy systemami to polacam vmware, lepsze niz paralles i zrecznijsze od BootCamp. Ja osobiscie uzywam (1GB ram) i XPek dziala jak z procy, zapewnia efektywna prace. Matiek. I bez grzebania w partycjach, najlepsze dla poczatkujacych.

#13 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 14 marca 2008 - 19:44

Też mam Xp do Vaga i tylko po to.

#14 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 14 marca 2008 - 20:30

Nie chcę mieszać Ci w głowie, ale moim zdaniem, nie trzeba zaraz używać BootCampa - przecież jak sama nazwa wskazuje, Uniwersalna Magistrala Szeregowa (USB) jest uniwersalna!, więc wszystkie urządzenia USB powinny działać przez Parallels (albo VMware). Do tej pory podłączałem różnego rodzaju urządzenia.. palmtopy, nawigacje, telefony, i Parallels wykrywa wszystkie, jeśli nie wykryje (co jest mało prawdopodobne) to musi to być kwestia odpowiednich ustawień. A co do prędkości to w przypadku XPka różnica prędkości jest niewielka, napewno nie będzie widoczna przy używaniu VAGa. Jednak dla mnie największą zaletą Parallels albo VMware, jest Coherence (albo Fusion) - możesz używać Windowsowych programów prawie tak jak Mac'owych. Nawet nie oglądając windowsa.

#15 ostrich

ostrich
  • 89 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2008 - 01:02

Ja mam XP przez BootCamp. Jak raz odpaliłem przez Parallels, to tak wszystko cięło, że tragedia. Nie mówiąc o Coherence, bo tego na prawde nie dało się używać.

#16 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 marca 2008 - 01:16

Nie chcę mieszać Ci w głowie, ale moim zdaniem, nie trzeba zaraz używać BootCampa - przecież jak sama nazwa wskazuje, Uniwersalna Magistrala Szeregowa (USB) jest uniwersalna!,
więc wszystkie urządzenia USB powinny działać przez Parallels (albo VMware). Do tej pory podłączałem różnego rodzaju urządzenia.. palmtopy, nawigacje, telefony, i Parallels wykrywa wszystkie, jeśli nie wykryje (co jest mało prawdopodobne) to musi to być kwestia odpowiednich ustawień.
A co do prędkości to w przypadku XPka różnica prędkości jest niewielka, napewno nie będzie widoczna przy używaniu VAGa.
Jednak dla mnie największą zaletą Parallels albo VMware, jest Coherence (albo Fusion) - możesz używać Windowsowych programów prawie tak jak Mac'owych. Nawet nie oglądając windowsa.


Jeszcze RAZ !! zaznaczam VAG nie działa przez Parallelsa .... nie wiem co jest w tym specyficznego ale dwie wersje mi nie działały ... wolałbym by zainteresowana osoba nie wydała zbędnie 300 PLN na Parallelsa ... poza tym przez BootCamp jest TANIEJ :) wiec to najlepsze rozwiązanie

#17 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2008 - 07:48

a profesjonalnie tego VAGa będziesz używał, znaczy się w warsztacie? Bo jeśli tak to weź odpuść temat na maczku, kup sobie jakiegoś używanego lapka byleby pociągnął za 300-400 zł. No chyba że chcesz go prywatnie używać to faktycznie idź w bootcampa

#18 goplay

goplay
  • 105 postów
  • Skądsilesia

Napisano 17 marca 2008 - 08:07

a powiedzcie tak szczerze, jezeli windows jest zainstalowany przez bootcamp-a czy jest jakas odczowalna roznica w dzialaniu pomiedzy normalnym win na laptopie a maku?? chodzi mi tutaj tylko o szybkosc dzialania... pozdrawiam!

#19 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 marca 2008 - 08:23

... winda zainstalowana przez bootcamp to po prostu normalnie zainstalowana winda czyli windows będzie działał tak jak zwykle a co do różnicy wydajności to zależy od sprzętu, a nie od tego czy jest to mac, dell czy hp tak naprawdę (czyli marki) w końcu mac z windą to już totalnie zwykły pc

#20 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 18 marca 2008 - 00:26

VAGA uzywam w swoim aucie - moej auto jest dosc znacznie modyfikowane wiec potrzeba mi go czesto uzywac Code mi pomogl i zainstalowal xp :)

#21 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2008 - 13:45

a to spoko:) hmm swoją drogą to sporo musisz mieć tam nagmerane w tym aucie jeśli tak często VAGA musisz podpinać. 8-)

#22 ajach

ajach
  • 7 postów

Napisano 27 marca 2008 - 20:28

Vmware i Windows Mam na moim Macu Pro zainstalowanego WinXP na Vmware Fussion od paru miesięcy i dość często w trakcie uruchamiania Windowsa na ekranie pojawia się półprzezroczysta kurtyna z napisem "you need to restart your computer" i jedyne co można zrobić to wyłączyć komputer przez dłuższe przytrzymanie włącznika na obudowie i ponowne włączenie. Zwykle za drugim razem Windows instaluje się, choć nie zawsze. Może ktoś wie w czym rzecz i może mi pomóc. Dodam jeszcze, że zwiększenie pamięci z 1GB do 5GB niczego nie zmieniło (pomimo przydzielenia Windowsowi w Wmware ok 2,5Gb).

#23 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 29 marca 2008 - 17:55

Wszystko dziala pieknie :) Sorry za burdel w aucie :D

#24 Andrzej_kris

Andrzej_kris
  • 1 postów

Napisano 06 kwietnia 2008 - 21:10

Skad moge pobrac bootcampa?

#25 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 19:35

Odnawiam temat.

Szykuję się do instalacji win na macu  -  bootcamp czy parallels? (oglądając apple na YT instalował przez parallels i widziałem taką opcję, że pliki z win znajdują się na naszym biurku na macu bez konieczności przełączania systemu - co o tym sądzicie?)

Jestem kompletnie zielony w temacie. Jakieś sugestie dla laika?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych