Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

NOWE FORUM (czyli jak TY możesz wesprzeć MyApple)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 marca 2006 - 11:58

Od jakiegoś czasu mówi się na forum o zmianach. Byl konkurs na logo, pomysły co do zmiany szaty forum. Postanowiliśmy posunąć się krok dalej. Chcemy zmienić "silnik" forum, czyli zamienić phpBB na coś zdecydowanie lepszego, szybszego, wydajniejszego i przede wszystkim bezpieczniejszego. Wiąże się to z nakładami finansowymi, ponieważ każde "profesjonalne" forum kosztuje pieniążki.

Rozważane opcje to:
- Invision Power Board ( http://www.invisionboard.com/ )
- vBulletin ( http://www.vbulletin.com/ )
- Burning Board ( http://www.woltlab.de/ )

Ceny kształtują się podobnie. My sklaniamy się do wybrania IPB ( Invision Power Board ), a w skórcie wygląda to tak:
- $185.00 - dostep do uaktualnień na "całe życie"
- $69.95 - rok uaktuanień i wsparcia, a potem możliwość kontynuowania forum, ale bez dostępu do nowych wersji (źrodło )

Wolelibyśmy mieć pieniążki na opcje pierwszą, aby za rok, nie dokupywać licencji ze względu na brak uaktualnień.

Ogłaszam w związku z tym, wszem i wobec zupełnie dobrowolną zbiórkę datków i darowizn na rzecz uaktualnienia silnika MyApple. Jeśli chcecie pomóc, docenić pracę twórców tego forum i mieć wklad z jego rozwój możecie wspomóc MyApple poprzez wpłatę pieniążków. Kwoty dowolne, za wszystkie będziemy wdzięczni. O tyle o ile z zebraniem kwoty mnejszej nie powinno być problemu, to niestety kwota wyższa ($185) jest problemem. Być może uda nam sie zebrać wspólnie pieniądze, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Liczymy na was, w tym wątku będe informował o zbiórce, jak ona przebiega i jakie są nasze postanowienia. Czekamy na wasze komentarze/uwagi/opinie, to forum jest wkoncu dla was.


Dane konta do wpłaty:

PRZEMYSŁAW SIEMION
42 1140 2004 0000 3302 3046 6610

( mBank :D )
- proszę wpłacać z dopiskiem [ MyApple - "wasz nick" ]

(wpłaty przez MoneyBookers też są możliwe, jeśli potrzebujecie jakiś danych dodatkowych - piszcie PW do mnie)

Chcemy znać wasze nicki, jeśli możemy, ponieważ w przyszłości, może będziemy mogli wam zaoferować koszulki lub inne gadżety z logiem MyApple w preferencyjnej cenie (trzeba doceniać darczyńców - na chwilę obecną nie mogę nic obiecać na 100%, ale postaramy się).


Info o IPB:
http://www.invisionp...oard/index.html - co to jest
http://www.invisionp...ard/whyuse.html - dlaczego warto zmieniac na IPB
http://invisionboard.pl/ - Polskie forum wsparcia (tam mozna poczytac o IPB, nie sugerujcie sie wygladem, to sie zmienia)

IPB ma duża liczbę dodatków, wydaje nam się, ż eto najlepsza opcja. BB jest super, ale większość for z pmocą jest po niemiecku, a vBuletin jakoś odpadl w przedbiegach (w. in. ze względu na słaby support w PL)


Zmianę szaty forum chcemy połączyć ze zmianą wyglądu forum, idziemy na całość. :D

Jeśli macie dodatkowe pytania - piszcie. :D

#2 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 30 marca 2006 - 12:08

Może jednak ustalić minimalną kwotę? powiedzmy 10 zł/łebek. 55 osób i mamy dream scenario czyli IPB dożywotnio. :)

#3 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2006 - 12:22

zgadza się, warto podać taką kwotę Niezależnie, 25pln tom_mac przelewa dzisiaj na podane konto - proszę o potwierdzenie otrzymania wplaty i podawanie na bieżąco stanu wpłat. dzięki temu będziemy znać ile jeszcze brakuje. Pozdrawiam

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 marca 2006 - 12:26

Stany wpłat będe podawał. Będe podawal kto ile dał. Datki są naprawdę dobrowolne, ale może umowmy się to minimum 10 złotych to będzie dobry pomysł. :D Jeśli więcej, 20, 30, 40 czy nawet 50 zlotych będzie super (większe datki też przyjmieny! - będzie na zupki "chińskie dla aminów bo zjedzą ich duuużo w czesie wdrażania i nauki nowego fora).

#5 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 30 marca 2006 - 12:26

hejka a moze by tak dalo sie polaczyc to akcje z jakimis gadzetami? np. kubek, koszulka, podkladka pod mysz, takie drobiazgi z logo myapple? moze skrzynka email? mysle ze wtedy znalazloby sie jeszcze wiecej ochotnikow

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 marca 2006 - 12:35

kawalecs, pokolei.... myśleliśmy o tym, ale jak zaczniemy zalatwiać gadźety teraz to silnik forum i wygląd zmienimy w lipcu! cierpliwości... ja też chce kubel i koszylke z MA, tak samo jak większość z nas... :D

#7 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 marca 2006 - 14:21

ileśtam zeta poleciało, na zdrowie :) przy okazji wszem i wobec oświadczam że nie oczekuję żadnej formy wdzięczności i z mojej strony twórcy forum nie muszą spodziewać się żadnych roszczeń.

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2006 - 15:33

.
.
Ku chwale forum, obywatelu !
.
.

[ Dodano: 2006-03-30, 16:37 ]
Proponuję NIE ujawniać sum wpłat.

Może natomiast podawać procent osiągnięty sumy docelowej w postaci np. pie chart :lol:

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 marca 2006 - 15:43

kokos, wlasnie mam podobny pomysl, aby nie ujawaniac wplat.... moze liste ludzi co wplacili, na razie... liczymy na pieniazki, ale nie bedziemy sie licytowac jakos specjalnie, jednak kto chce niech pisze kwote, a ja bede powalam calosciowo (siakas grafike sie bedzie robic co 2 dni)... :D

Pozdrawiam

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marca 2006 - 15:44

O! Bardzo fajnie, że masz konto w mBanku :) W takim razie kasa już u Ciebie. Pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: 2006-03-30, 16:45 ]
W tym tempie Przemion możesz nie zdążyć zrobić grafiki i za swoje dwa dni machniesz pełne kółko :)

#11 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 marca 2006 - 15:49

siakas grafike sie bedzie robic co 2 dni

Myślisz, że ktoś Ci codziennie forse wpłaci? :wink:

IMO, takie akcje są niebezpieczne, bo to jak z polityką:
firma wspomaga kampanię wyborczą i później oczekuje "wdzięczności", bo zaprzestanie dotacji... i powoli, uzależnione od forsy Forum, wykazuje się czystą komerchą... :evil:

Ale to tylko moja pesymistyczna wizja przyłości... :mrgreen:

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 marca 2006 - 15:50

uzależnione od forsy

Koszty serwera, domeny, itp. pokrywamy z reklam - gorzej już być nie może a jakoś dajemy rade.

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 marca 2006 - 15:51

kokos, wlasnie mam podobny pomysl, aby nie ujawaniac wplat.... moze liste ludzi co wplacili, na razie...


Takie jest i moje zdanie.

Liste wpłacających publikować, wysokość wpłat utajnić.

Może natomiast podawać procent osiągnięty sumy docelowej w postaci np. pie chart


A może wykres słupkowy? Opcja1, Opcja2 i ile wpłynęło.

#14 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marca 2006 - 15:55

Panowie utrudniacie człowiekowi (Przemionowi) życie. Wpłacamy, Przemion wieczorem pisze ile jest.

Wpłacamy, on pisze, wpłacamy, on pisze, wpłacamy, dostajemy pozdrowienia z Karaibów: Przemion na tle morza z panienkami u boku i drinkiem w ręku, wpłacamy, itd. :)

Oczywiście sobie jaj robię. Przemion nie musi jechać na Karaiby, Baleary są znacznie bliżej :)

#15 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 30 marca 2006 - 16:49

Proponuję dać newsa o tej akcji na pierwsza stronę myapple.pl, bo to ważna sprawa.

#16 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 marca 2006 - 17:04

pemmax, tez o tym myslalem, ale grafiki nie mam czasu zrobic mam zamet w pracy.... (ktos chetny ?)

njet, Baleary powiadasz.... a polecisz jakis dobry hotelik? (a PL ma tam umowy o ekstradycje ?!) ;-)

#17 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2006 - 19:18

:roll: :roll:

Fryderyk Chopin - żaglowiec rejowy prowadzi czartery po Karaibach. Od Martynki po Barbados, Tobago Cays...

Na union"" Island niejaki Dennis ma knajpy - szuka obsługi dla turystów....

Na Palm Island brakuje guide'ów....

Na Mustique potrzebni biali do obsługi posiadłości Micka Jaggera....


West Indies - raj na ziemi


eeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...khy...khy hmmmm,...


Gdybym tylko.....

[ Dodano: 2006-03-30, 20:36 ]
.

A więc Przemion...Ty jeszcze masz szansę


. :lol:

#18 shenmue

shenmue
  • 174 postów

Napisano 30 marca 2006 - 20:37

Ja tez wplace pieniazki... Myapple musi trwac do konca swiata i o jeden dzien dluzej :mrgreen:

#19 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 30 marca 2006 - 20:44

A może by rozważyć zamianę na Simple Machines Forum?

No chyba, że decyzja została już ostatecznie podjęta ;) wtedy nie pozostaje nic innego jak dorzucić swoje parę groszy ;)

[ Dodano: 2006-03-30, 22:22 ]
ok "3" grosze zapodane na konto ;)

#20 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 marca 2006 - 15:34

Przemion nie wybiera się ani na Baleary, ani na Karaiby :) Dołączy do mnie na Kanarach, gdzie siedzę, od przekrętu jaki zrobiłem ze swoim forum. :twisted: Pieniążki poślę po łikendzie, w końcu chłopak musi sobie odpocząć ;)

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 31 marca 2006 - 21:35

Panowie i panie sukces! :D

Ze wstępnych ustaleń....

Koszt IPB to $185.00 przeliczając na polskiego zlotego to 623 złote (kurs który przyjołem to 3.3PLN/1USD).

Zbiórka na chwilę obecną wygląda tak:
[center:5f162c04b7]Posted Image [/center:5f162c04b7]

Kwota zebrana to 405 złote!.

Osoby które wpłaciły pieniążki dla MyApple ( w kolejności losowej):

tytanos
pank
Marcin_G
KokoS
modi
Piotrek77
pemmax
Koolavy
Tom_Mac
Njet

Nie będe podawał kwot, mogę powiedzieć, że najniższa to 20 złoty... Kwoty są dobrowolne i każdą doceniamy. :D

Serdecznie dziękujemy, czekamy na dalsze wpłaty. Nowe forum już tuż tuż... :D

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 marca 2006 - 21:45

Widać użytkownicy chętniej wpłacają pieniądze niż klikają w reklamy ;) Jestem pod wrażeniem!

#23 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2006 - 21:55

Widać użytkownicy chętniej wpłacają pieniądze niż klikają w reklamy


To u nas na forum są jakieś reklamy? :wink:

Przez lata człowiek sobie wyrabia nawyk omijania ich wzrokiem :mrgreen:

Wpłata ode mnie będzie w przyszłym tygodniu 8)

#24 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 marca 2006 - 23:01

Zawiodłem się na Twojej grafice Przemion - masz iLife 06 i nie mogłeś jakiegoś kołowego wykresu walnąć? Heh. Ale przynajmniej wiemy, że jesteś w kraju (swoim) :D

#25 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 31 marca 2006 - 23:11

njet, ech następny wykres będzie lepszy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych