Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uwaga! Poważna wpadka Apple z Macbook Pro!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
173 odpowiedzi w tym temacie

#151 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 kwietnia 2006 - 20:22

Zwracam ten szajs i chyba na tym sie skonczy moja przygoda z Apple. Jestem bardziej niż zawiedziony.


Dobrze przynajmniej, że w zawodzie jesteś profesjonalistą.
Btw frustracja mi nie grodzi raczej, bo jedyny problem z moim Makiem to brudzący się kabel od myszki :)

To który numer tego KŚ?

#152 Mario KSwiat

Mario KSwiat
  • 41 postów

Napisano 11 kwietnia 2006 - 21:38

Byłem bardzo zawiedziony. Nie komputerem, ale tym że miał wady. Ferrari z przebitymi oponami nie przestaje być fajny.

#153 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 12 kwietnia 2006 - 10:56

a może wspomniałbyś, że broniłem twojego punktu widzenia na forum? :mrgreen: Mój brat czasami kupuje KŚ i byłoby fajowo gdyby o mnie poczytał :lol:

#154 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 12 kwietnia 2006 - 15:47

Tak przy okazji

MacBook 13,3" będzie w maju.
MacBook Pro 17" ma być produkowany przez Quanta Computer.

http://www.thinksecr...604macbook.html

#155 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 kwietnia 2006 - 17:22

MF -JEDI_V, rzymianin, koniec! załatwcie to na PW, wasze dalsze posty będą kasowane i dostaniecie ostrzeżenia (wasze posty wykasowałem).

#156 Mario KSwiat

Mario KSwiat
  • 41 postów

Napisano 17 kwietnia 2006 - 11:32

Pojawiają się informacje, że 15 tydzień wciąż piszczy....

http://discussions.a...374397&tstart=0

Albo to żart albo szkoda słów...

#157 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 kwietnia 2006 - 12:30

Z tym piskiem to miejcie na uwadze, ze niektore osoby maja inna wrazliwosc na dzwieki. Ludzie starsi nie slysza juz tak wysokich dzwiekow - wiec moze Jobs tez ;-) - dla mnike jednak jednya z wiekszych zalet Appli (iBook) jest wlasnie bezglosnosc. Chcialem zakupic MacBook Pro, ale chyba poczekam i zobacze jak sie to rozwinie.

#158 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:53

W związku z tym że nie każdy może/ma czas (niepotrzebne skreślić) zamieszczam małą wziamnkę o Macbook pro która ukazała się w KŚwiecie :)

Na minusie :
Gorące Jabłka
Koncern Apple przyznał , że niektóre Notebooki Macbook pro są wadliwe, zbyt mocno nagrzewa się w nich płyta główna i nie działa prawidłowo moduł łączności bezprzewodowej airport .
Apple zobowiązał się do wymiany uszkodzonych Notebooków

:mrgreen:

#159 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 kwietnia 2006 - 12:57

Tylko tyle? A miał być artykuł na pół strony.

#160 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:01

też się zastanawiam ;)

#161 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:30

W związku z tym że nie każdy może/ma czas (niepotrzebne skreślić) zamieszczam małą wziamnkę o Macbook pro która ukazała się w KŚwiecie :)


Na minusie :
Gorące Jabłka
Koncern Apple przyznał , że niektóre Notebooki Macbook pro są wadliwe, zbyt mocno nagrzewa się w nich płyta główna i niedziała prawidłowo modół łączności bezprzewodowej airport .
Apple zobowiązał się do wymiany uszkodzonych Notebooków

:mrgreen:

Pisownia oryginalna????

#162 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 13:58

Heidi sorki ,ale txt był przepisywany naprędce i "pare" błędów się wkradło :)
jak coś jeszcze źle to poprawujcie :),

#163 Mario KSwiat

Mario KSwiat
  • 41 postów

Napisano 19 kwietnia 2006 - 18:40

To nie jest ten tekst. Na razie trwaja próby kontaktu z Apple. Właściwy tekst ukaże się niebawem

[ Dodano: 2006-04-19, 21:48 ]
Relacja na gorąco

Wczoraj dostałem informację że sprowadzono dla mnie model MacBooka z 13 tygodnia produkcji (poprzedni był z 11). Postanowiłem wybrać się dziś do sklepu Apple by ewentualnie go ze sobą zabrać.

Poprosiłem obsługę o rozpakowanie komputera.

Zanim opiszę co i jak, chciałbym wszystkim przypomnieć że jest to sprzęt za 10.000 i że jest to notebook wyprodukowany przez firmę która WCIĄŻ słynie z niezawodności i jakości swoich produktów.

Po wyjęciu sprzętu z pudełka nastąpiła minuta ciszy. I moja i sprzedawcy.

Ekran z prawej strony nie domykał się a po otwarciu ekranu okazało się że klawisz "eject" jest mocno wykrzywiony.
Po uruchomieniu stwierdziłem że tak beznadziejnego podświetlenia matrycy to jeszcze nie widziałem a przez moje ręce przewineło sie sporo notebooków. Ale najlepsze na koniec.

Pisk był tak głośny że było go słychać w sklepie gdzie non stop grała muzyka i gdzie szumiała klima i inne duperele. Słychać go było bez przykładania głowy do klawiatury a sprzedawca nawet nie udawał że nic nie zauważa.

Ja byłem zażenowany i sprzedawca był zażenowany. NIGDY nie widziałem takiego bubla za takie pieniądze. Jest to drugi egzemplarz który miałem w rękach. I niech mi ktos teraz powie że to przypadek.

Wytłumaczenie jest IMHO jedno:
Nastąpiła zmiana zarządu w Apple. Nowe kołnierzyki stwierdziły że rzeba trochę pooszczędzać i przesuneły produkcje do najtańszych fabryk w Singapurze. Efekt mamy taki a nie inny.

Jeszcze jedno. Tak olewczego stosunku do klienta to dawno nie było!!! Problem szeroko sygnalizowano już podczas dystrybucji 8 tygodnia! Ja miałem w rękach 11 i 13 tydzień (który był chyba rekordzistą w piszczeniu) i NIC. ZUPEŁNIE NIC NIE NAPRAWIONO!!!!

Ale stwierdziłem że poczekam na kolejną dostawę. Jestem BARDZO ciekawy jak długo Apple będzie sobie leciał w kulki z klientami i kiedy posypią się pierwsze głowy na górze.

[ Dodano: 2006-04-23, 11:58 ]
A to jest post od gościa który miał 7 (słownie: siedem)!!!! egzemplarzy i wszystkie oddawał do serwisu. Jeden po drugim. A teraz dostał model z 16 tygodnia, który jest maksymalnie spaprany. Jestem ciekawy ile jest egzemplarzy na rynku, które NIE są wadliwe!!

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=2184494�

[ Dodano: 2006-04-27, 17:31 ]
Dziś sprawdziłem kolejne dwa Macbooki
Wszystkie piszczą NIEZWYKLE głośno.

Dla zaintersowanych. To dobitnie świadczy o "chińskiej" jakości nowych jabłek:

http://home.sc.rr.co...MBP/Photos.html

[ Dodano: 2006-05-07, 10:12 ]
Czyżby nikt nie miał ochoty skomentować powyższego linku?

#164 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2006 - 23:32

A co, odgrzejemy starego kotleta.

Cult Of Mak: http://blog.wired.co...ntry_id=1474889
Dźwięk MacBooka: http://ned.corpus.cam.ac.uk/~fjb31/

#165 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 08 maja 2006 - 07:57

Czyżby nikt nie miał ochoty skomentować powyższego linku?

Jeśli tak narzekasz na macbooka to po co u licha go kupiłeś ?
najpierw ostrzegasz nas przed ichnią wadliwościa po czym i tak go kupujesz i narzekasz - przyznasz że takie działanie jest trochę bez sensu , nie ?

#166 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 13:38

Na dziewczyny a potem zony tez niektorzy narzekaja... Ale jakos do rozwodu sie nie kwapia...Ech, ta sypialnia :D

#167 Mario KSwiat

Mario KSwiat
  • 41 postów

Napisano 08 maja 2006 - 14:23

No nareszcie jakies zainteresowanie. Narzekam po to by przestrzec potencjalnych kupców przed wydaniem potężnych pieniędzy na chińszczyznę jakości C. Ja kupiłem ten komputer bo jest mi potrzebny do pracy i będę męczył Appla tak długo aż mi dostarczą całkowcie sprawny model. NIE ZNALAZŁEM jeszcze MacBooka Pro który był by sprawny. A sprawdziłem około 7-8 modeli. Bardzo bym chciał, żeby wypowiedział się tu ktoś kto ma ten komputer i podzielił się wrażeniami. Zapraszam także do lektury powyższych linków (między innymi o paście termoprzewodzącej) .

#168 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 maja 2006 - 14:25

jakos nadal sie nie boje i tylko czekam na kaske. moze i ma jakies drobne niedorobienia ten macbook, ale na bank bedzie lepiej zrobiony niz ibook nie wspominajac o pecetach.

#169 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 maja 2006 - 14:38

No nareszcie jakies zainteresowanie.

Narzekam po to by przestrzec potencjalnych kupców przed wydaniem potężnych pieniędzy na chińszczyznę jakości C. Ja kupiłem ten komputer bo jest mi potrzebny do pracy i będę męczył Appla tak długo aż mi dostarczą całkowcie sprawny model.

NIE ZNALAZŁEM jeszcze MacBooka Pro który był by sprawny. A sprawdziłem około 7-8 modeli.

Bardzo bym chciał, żeby wypowiedział się tu ktoś kto ma ten komputer i podzielił się wrażeniami. Zapraszam także do lektury powyższych linków (między innymi o paście termoprzewodzącej)

.


masz racje - Apple to shit - nie nalezy kupowac MacBooka Pro - Apple dal ciala sprzedajac taki marny sprzet jakosci C.
Biedny Mario nabity w butelke meczy sie teraz ze sprzetem jakosci C.
Zyczmy mu dobrego macbookapro a sami sprzedajmy swoje kompy.
Ja swojego powermaka juz sprzedaje!!

w swiecie PC takie rzeczy sie nie zdarzaja.A firmy naprawiaja sprzet nie po 13 tygodniach tylko na drugi dzien.

#170 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 maja 2006 - 15:20

a temu co?

#171 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 maja 2006 - 15:33

Mario KSwiat, masz wybitnego pecha... mogło się tak zdażyć, shit happends, nie najlepiej świadczy to o Apple, ale to się zdaża i tyle. A MacBook Pro to i tak super maszynka... ech, znofu mam ślinotok... ;-)

#172 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 08 maja 2006 - 17:28

to moze ja korzystajac z watku na temat zaprosze wszystkich ktorzy sie pospieszyli do obejrzenia zalaczonego artykulu i zastosowanie sie do instrukcji w nim zawartych.
moze cos zwalczymy ;-)
http://www.osx86proj...id=180&Itemid=2

#173 Mario KSwiat

Mario KSwiat
  • 41 postów

Napisano 08 maja 2006 - 19:48

masz racje - Apple to shit - nie nalezy kupowac MacBooka Pro - Apple dal ciala sprzedajac taki marny sprzet jakosci C.
Biedny Mario nabity w butelke meczy sie teraz ze sprzetem jakosci C.
Zyczmy mu dobrego macbookapro a sami sprzedajmy swoje kompy.
Ja swojego powermaka juz sprzedaje!!

w swiecie PC takie rzeczy sie nie zdarzaja.A firmy naprawiaja sprzet nie po 13 tygodniach tylko na drugi dzien.


A czytał ten wątek? A w domu wszyscy obecni?


.

#174 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2006 - 22:43

Sorry Panowie. Moze mam zly dzien ale ten watek tez zamykam. Chetnie odblokuje jesli ktos mi ladnie wyjasni na PW , ze warto to zrobic.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych