Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pliki flac i iTunes


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 10 marca 2008 - 21:13

Walczę, walczę i zaraz się poddam.

Zrobiłem to (How to play .flac files in iTunes - Simplehelp) ale nie jestem zadowolony z efektu. Zanim dodam pliki do biblioteki, muszę je przerzucić przez Set OggS. To jest jednak najmniejszy problem. Dodane okładki się nie wyświetlają, a zmieniony w iTunes tytuł, po odtworzeniu utworu wraca do stanu początkowego.

#2 kultywator

kultywator
  • 46 postów

Napisano 10 marca 2008 - 21:44

Jeśli nie masz tego dużo i do formatu nie jesteś za bardzo przywiązany to możesz przekodować
do Apple Lossless np tym X Lossless Decoder: Lossless audio decoder for Mac OS X

Ja używałem głownie do Ape'a, ale radzi sobie tez z Flac'iem wszystkim.

#3 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 10 marca 2008 - 22:58

Sprawdziłem. Dzięki. Flac'ów mam całą masę. Może nie do końca uśmiecha mi się konwertowanie wszystkiego, jednak jest to sposób na zachowanie porządku w iTunes :-)

#4 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 10 marca 2008 - 23:27

Najlepiej od razu zarchiwizowac flacki na cd-audio zamieniajac je na wave poprzez np program Switch a na twardzielu zostawic mp3. Przynajmniej ja tak robie.

#5 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 10 marca 2008 - 23:59

Flac'ki to kopia bezpieczeństwa moich płyt cd audio. Kopia i coś z czego na codzień łatwiej korzystać ;-)

#6 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 marca 2008 - 19:01

Aaaam chyba ze tak :) To rozumiem. Tylko blagam niech nikt nie zacznie gadac o zaletach i wadach mp3 bo to nie ten watek.

#7 lonk

lonk
  • 113 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 27 sierpnia 2008 - 13:09

Miełem podobny problem i znalazłem chyba najbardziej optymalne rozwiązanie- Fluke: iFLAC your Mac -żeby umieścić piosenkę w iTunes wystarczy ją upuścić na ikonę programu w docku.

#8 wojki

wojki
  • 57 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 06 marca 2010 - 16:50

po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze plii te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy t znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w goe jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:26 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:37 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:40 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:41 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:50 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

---- Dodano 06-03-2010 o godzinie 17:51 ----
po zaimportowaniu plikow flac do itunes za pomoca fluke, itunes pokazuje ze pliki te maja okolo 800 kbps podczas gdy importowane bezstratnie pyty cd maja 1411 kbps, skad ta mniejsza jakosc? czy to znaczy ze te flac akurat zrobine zostaly z plikow mniejszej jakosci czy cos jest z ta konwersja? a w ogole jak fluke to robi?

#9 wojki

wojki
  • 57 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 08 marca 2010 - 12:05

o jezu cos mi sie wieszalo, myslelm ze to nie dziala sooooryyyy

#10 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 08 marca 2010 - 12:27

a nie lepiej FLAC'i skonwertowac do Apple Loseless albo od razu z CD do Apple Loseless, np. poprzez program Max?

#11 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 marca 2010 - 11:39

w moim przypadku nie lepiej, ponieważ na jednym kompie którego używam jako "mediacenter" podłączonego do TV mam ubuntu a jak wiadomo na linuxa iTunes nie ma, poza tym mogę słuchać FLAC na telefonie, a coraz częściej używam tel. także jako playera.

niestety mi ani
to_rozwiazanie
ani_to
nie chcą działać, nie wiem co mogę źle robić, instalacja jest banalnie prosta.
Ktoś wie jak z powodzeniem zmusić iTunes do odtwarzania FLAC?

#12 pokmahon

pokmahon
  • 52 postów
  • SkądLubartów

Napisano 18 marca 2010 - 12:21

Masz tak bardzo wyczulony słuch, że konwertujesz Audio CD do .flac? Przeciętny "słuchacz" nie zauważy różnicy międz .flac a .mp3 320kbt/s :) Warto to przemyśleć - oszczędność miejsca na dysku i nie trzeba się "bawić" z iTunes ;]

#13 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 marca 2010 - 12:32

nie wiem jak słuch, ale głośniki na pewno ;) różnicę naprawdę słychać, ale to także zalezy przy czym, przy d'nb czy innych dubstepach nie słychać tego tak (albo tez nie zalezy mi tak bardzo na jakości ;) ale już przy np. Mike Stern Band, DCD lub Porcupine Tree, czy chociażby Damage Control (generlanie lubię fusion) różnica jest "gołym uchem" słyszalna.

#14 jimmypage

jimmypage
  • 22 postów

Napisano 19 marca 2010 - 19:27

Podejrzewam ,że różnicy nie usłyszałbyś juz przy 128 kbit/s przy kompresji AAC. Robilem gruntowne badania w tej dziedzinie (praca mgr-inż) i większość osób juz przy 96kbit/s nie słyszy różnicy. Z mojej strony doradzałbym trzymać swoje ulubione albumy w formacie AAC 192kbit/s. Bardzo dobra jakość przy niewielkich rozmiarach i świetnie dziala z itunes jak i z kazdym ipodem.

#15 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 19 marca 2010 - 21:48

W AAC być może jest ok (nie wiem, mało muzyki mam w tym formacie), ale w MP3 już różnię czuć.

#16 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 19 marca 2010 - 23:29

Masz tak bardzo wyczulony słuch, że konwertujesz Audio CD do .flac? Przeciętny "słuchacz" nie zauważy różnicy międz .flac a .mp3 320kbt/s :) Warto to przemyśleć - oszczędność miejsca na dysku i nie trzeba się "bawić" z iTunes ;]


Totalna bzdura, chociaż zależy na czym słuchasz.

Na lepszych słuchawkach otwartych czy na zwykłym kinie domowym różnica jest ogromna.

#17 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 20 marca 2010 - 22:01

Ja kombinowałem na kilka sposobów (m.in Fluke i XLD), ale koniec końców używam płatnego softu i konwersja do Apple Losless nie trwa długo, a przy tym nie tracisz na jakości. Poza tym format wyjściowy możesz sobie ustawić praktycznie dowolny.

steve dekorte - projects - shareware - soundconverter cena 14$

#18 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 20 marca 2010 - 22:16

Jest program o nazwie Max co robi z flac wszystko i jeszcze troche a kosztuje okrągłe nic :P Ostatnio sciagnalem pierdyliard oper wagnera we flacu i sobie przerabialem na AAC

#19 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 marca 2010 - 13:39

Czemu na AAC? Nie lepiej mp3 tak np 320?

#20 mld80

mld80
  • 92 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2010 - 13:49

dzięki feuerfest mi się bardzo przyda ten programik, bo z reguły koncerty ściągam jako flac. teraz sobie ładnie na wave przerobie :)

#21 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 marca 2010 - 13:52

Czemu na AAC? Nie lepiej mp3 tak np 320?


AAC jest lepsze przy tej samej ilości danych. MP3 w porównaniu nie daje rady. Wiki starczy do sprawdzenia z tego co pamiętam.

#22 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 marca 2010 - 17:42

Co to znaczy przy tej samej ilosci danych? Chodzi o objetosc czy mnogosc?

#23 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 marca 2010 - 18:00

Jakby to powiedzieć:

Tabela formatów audio

#24 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 marca 2010 - 20:52

Mialem doswiadczenie z plikami o rozszerzeniu m4a ktore byly dosyc spore, prawie jak wave, moze to mnie zmylilo.

#25 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2010 - 21:50

Sprzęt na jakim jest odtwarzana muzyka naprawdę ma znaczenie. Naprawdę słychać wtedy różnicę nawet między mp3 320kb a audio cd. Chyba że mój słuch jest wyjątkowo wyczulony :) Zdecydowanie preferuję zwykłe cd do słuchania muzyki w domu, natomiast w samochodzie wystarczy ipod i format aac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych