Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyciągnięcie zdjęc z biblioteki Photos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopan

kopan
  • 160 postów

Napisano 02 lutego 2023 - 23:40

Witam. 

 

Bardzo proszę o pomoc. Swego czasu importowałem wszystkie zdjęcia z kart bezpośrednio do biblioteki aplikacji Photos na moim macu. Obecnie używam PC i chciałbym te zdjęcia skopiować z dysku zewnętrznego, sformatowanego na format maca. Używam HFSExplorer, jest wolno ale idzie. Mam natomiast problem z tym że zdjęcia są porozrzucane w rożne miejsca z różnymi nazwami. Podejrzewam że nawet nie bedę mogł ich posortować chronologicznie. Trochę słabo. Wiem że oryginalne pliki są w folderze originals ale windows widzi je dodatkowo w różnych folderach, z nazwami sobie tylko znanymi. 

 

Jest na to jakiś sposób? Dodam że każdy rocznik mam w osobnej bibliotece. 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2023 - 15:20

Masz to zsynchronizowane z chmurą? Bo jak tak, to najprościej byłoby webowo z icloud.com wyeksportować/ściągnąć to, co chcesz tam, gdzie chcesz.

 

Oraz: dział 'grafika' służy do dyskutowania o sofcie do robienia grafiki, a nie do 'nie umiem wyjąć plików'. Przenoszę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2023 - 15:51

Tak, biblioteka zdjęć trzyma oryginały w folderach posegregowanych w sobie tylko znany sposób. Jeżeli chcesz to uporządkować to skopiuj wszystkie te zdjęcia do jednego folderu i użyj jakiegoś programu który porządkuje zdjęcia na podstawie danych EXIF. Ja używam EXIF Renamer, pozwala zmienić nazwę pliku na podstawie danych zdjęcia.

Jak już będziesz miał normalne nazwy plików to ewentualne rozmieszczenie ich w folderach będzie już łatwe.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych