Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

urząd celny i vat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#26 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 kwietnia 2008 - 19:22

Witam! Mam pytanie na szybko. Aparat leci z UK do Polski, wysłany do mnie przez firme. Czy istnieje mozliwosc naliczenia cła i VATU, czy prawo Europejskie zwalnia mnie z takich opłat? Pozdrawiam

#27 doniek

doniek
  • 58 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 06 kwietnia 2008 - 20:31

W takiej transakcji jeśli występujesz jako osoba fizyczna, to nikt żadnych dodatkowych opłat nie będzie od Ciebie pobierał. Natomiast jeśli kupujesz jako firma, to transakcja odbywa się na zasadach tzw. nabycia/dostawy wewnątrzwspólnotowej - w uproszczeniu sprzedawca sprzedaje towar z 0% VAT, natomiast Ty sam musisz uregulować VAT w lokalnym Urzędzie Skarbowym wg stawek obowiązujących w naszym kraju. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku cła dla Ciebie nie ma. Pozdrawiam

#28 sienek

sienek
  • 139 postów

Napisano 28 maja 2008 - 21:27

na wstepie powiem ze chce sie tylko upewnic co do swojego toku myslenia po przeczytaniu waszych postow wiec mam rozumiec ze jesli znajomy wysle mi laptopa (TYLKO pudelko, komputer, kabel i plytki) a papiery wysle badz przywiezie innym razem to ten komputer nie podlega polskiemu podatkowi i cłu? i jeszcze pytanko czy mozna w pelni ubezpieczyc taka paczke zeby odpowiadalo to wartosci kompa. z gory dizeki za szybka odpowiedz ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych