Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 13 mini czyszczenie sprężonym powietrzem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MisQ95

MisQ95
  • 3 postów

Napisano 24 listopada 2022 - 21:46

Mam takie pytanie odnośnie poprawnego korzystania ze sprężonego powietrza w sprayu. Postanowiłem dzisiaj wyczyścić trochę swój telefon i przedmuchać złącza, przyciski i inne zakurzone miejsca przy użyciu powietrza sprężonego w sprayu właśnie. Jednak w pewnym momencie za bardzo przechyliłem puszkę i trochę sprężonego powietrza w formie ciekłej "poszło" na głośnik frontowy i mikrofon z tyłu ten obok kamer? Coś się może stać? Telefon to iPhone 13 mini.

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2022 - 23:57

Moim skromnym zdaniem raczej nie. Telefon powinien spokojnie przeżyć nawet kąpiel w basenie. Bardziej to bym się obawiał kierowania ostrego strumienia takiego powietrza na elementy – myślę, że to prędzej mogłoby coś popsuć. Tym bardziej, że artykuł wsparcia wprost odradza stosowanie sprężonego powietrza: https://support.appl.../pl-pl/HT207123. Ale samo pocieknięcie nie powinno mieć żadnych konsekwencji, telefon jest projektowany, żeby wytrzymać dużo więcej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 MisQ95

MisQ95
  • 3 postów

Napisano 25 listopada 2022 - 09:09

Kurde, nie wiedziałem, że nie można używać sprężonego powietrza. Mam nadzieje, że nie przyniesie to żadnych negatywnych konsekwencji w przyszłości.

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2022 - 09:43

Jak agresywnie nie robiłeś tego, to pewnie nic się nie stało. Ale taka nauczka na przyszłość, żeby czytać HT. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 MisQ95

MisQ95
  • 3 postów

Napisano 27 listopada 2022 - 17:47

Niepokoi mnie także trochę to, że to powietrze w formie ciekłej, które "poszło" na głośnik frontowy i mikrofon z tyłu miało dość niską temperaturę. Czy może być to w jakiś sposób szkodliwe dla telefonu? Dzisiaj mamy niedzielę, telefon działa ok, żadnych problemów. Do w/w sytuacji doszło w czwartek.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 listopada 2022 - 18:08

Odpuść już. Nic się nie stało.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych