Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skróty klawiszowe - kopiowanie, wklejanie, zaznacz wszyskto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 koku

koku
  • 4 postów

Napisano 24 listopada 2022 - 19:22

Cześć,

piszę w tym wątku, ponieważ w moim poprzednim macu ze starszym systemem nie pamiętam, czy miałem ten problem. (może był ale miałem dłuższą przygodę z okienkami).

 

Nie pasuje mi skrót klawiszowy cmd + c lub cmd + v, chcę zmienić klawisz funkcyjny w tym skrócie na ctrl. W ustawieniach mam już jak widać poniżej na załączonym zrzucie i jest super. Niestety, np w Firefoxie, PyCharmie czy wielu innych aplikacjach dalej muszę się męczyć z klawiszem CMD.

 

Jak to zmienić, żeby działało w każdej aplikacji?

 

KARABINIER ODPADA.

od razu zaznaczę, że używam Karabiniera do zmiany lewych klawiszy cmd i opt. W tym wypadku nie chcę zamieniać tych klawiszy, ponieważ lewy cmd używam do wielu innych czynności.

 

 


 EGM5GIQ.png


Użytkownik koku edytował ten post 24 listopada 2022 - 19:22


#2 winmaciek

winmaciek
  • 5 846 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2022 - 21:18

Wydaje mi się, że rozwiązanie tego problemu jest banalne. Z tego co widzę masz system po polsku. W takim przypadku trzeba dodać po dwa skróty klawiszowe – po polsku i po angielsku. Dodaj jeszcze po jednym skrócie, ale z polskim opisem (czyli „Wytnij”, „Kopiuj”, „Zaznacz wszystko” i „Wklej”). Przypisz im dokładnie te same skróty np. ⌃C do „Kopiuj”. U mnie to działa w Firefoksie bez problemu.

W PyCharmie z jakiegoś dziwnego powodu trzeba to sobie skonfigurować osobno, wewnątrz aplikacji. Czemu to nie wiem, ale w ustawieniach PyCharma trzeba sobie ten skrót dodać osobno i działa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone XS, iPad 10.5"

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych