Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Catalina, jak pobrać na maka z brakiem kompatybilności?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 10 listopada 2022 - 22:50

Witam, mam MBP Mid 2014, którego czyściłem pod kątem sprzedania i namąciłem... Usunąłem złą partycję i kiedy go włączam teraz mam czarny ekran z folderem ze znakiem zapytania lub możliwość połączenia się do internetu lecz po podaniu hasła wywala błąd -2002F bodajże.

 

Chciałem sciągnąć Cataline na swoim nowym maku z M1 lecz App Store nie pozwala ze względu na brak kompatybilności.

 

Możecie doradzić, jak zassać ten system i przenieść go na USB, żeby postawić od nowa system na starym maczku?

 

Z góry dzięki za pomoc.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 listopada 2022 - 00:00

A nie da się wymusić pobrania wciskając cmd, alt czy tam ctrl?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2022 - 00:14

Option-Command-R, według HT, tak dla ścisłości. https://support.appl.../pl-pl/HT204904


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 11 listopada 2022 - 01:03

Obojętnie jaką kombinację klawiszy stosuję przy uruchamianiu, to mam albo folder ze znakiem zapytania lub kulę ziemską i łączenie z moją siecią wifi, ale to nic nie daje. Znalazłem fajny opis w sieci na macworld, z linkiem do pobrania systemu i pobawię się jutro po pracy.

https://www.macworld...-installer.html

A nie da się wymusić pobrania wciskając cmd, alt czy tam ctrl?

O czym innym myślałem pisząc wcześniejszy post. Spróbuję jutro, ale nie wiem czy to przejdzie. W App Store, kiedy chcę sciągnąć system nie jest podświetlony- GET i jest info, że system nie jest na tego maka.

Użytkownik awakeman edytował ten post 11 listopada 2022 - 01:04


#5 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 listopada 2022 - 09:21

Akurat Catalina to nienajlepszy pomysł.

Nie bez przyczyny była nazywana na angielskojęzycznych forach CRAPPALINA


Pozdrawiam z 3City


#6 Tomeku

Tomeku
  • 48 postów

Napisano 11 listopada 2022 - 09:41

Często przy instalacji systemu z sieci jest problem z pobraniem go po WiFi. Pomaga podłączenie po kablu o ile posiada się adapter.

#7 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 11 listopada 2022 - 10:51

To co polecacie zassac pod MBP Mid 14 i5? Big Sur po zainstalowaniu go bardzo spowolnil jego prace odnioslem wrazenie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych