Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

E-sim w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gadzeciarz_z_rozsadku

gadzeciarz_z_rozsadku
  • 100 postów

Napisano 12 września 2022 - 15:52

Jak wiemy IP14 pro w Stanach Zjednoczonych nie ma fizycznego slotu na kartę sim. Czy obywatele zza oceanu są bardziej świadomi? Czy dobrze, że u Nas nie zastosowano takiego rozwiązania? Czy rotacja między sysytemami będzie wciąż możliwa(android/ios)? 

 

Nie ma się co oszukiwać. Są e-booki, e-kioski, e-prasa, a nawet- co mnie absolutnie nie interesuje i nie zainteresuje nigdy, przenigdy- e-papierosy. 

 

Ja myślę jednak, że nie chodzi tutaj o świadomość, ale o oszczędność. 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 12 września 2022 - 15:58

Ja zakładam, że amerykańscy operatorzy mają lepsze dojście do Apple i to uzgodnili. USA to wielki rynek, z uwagi na standardy i tak ma oddzielną wersję. Oszczędność po obu stronach.

 

Dla mnie to był by problem - główny operator może mieć e-Sima, ale tacka może się przydać w podróży, na jakiegoś egzotycznego pre-paida i na eksperymenty.



#3 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 września 2022 - 17:26

Witam w Polsce główni operatorzy mają esim, Orange (abonament, karta), Plus (abonament, karta), Play (abonament, karta), T-mobile (tylko abonament), jesteśmy przygotowani na ten standard. 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2022 - 20:06

Jak dla mnie to eSIM ma dużo zalet. Nie można go wyjąć z telefonu (choćby po to, żeby go przejąć), mniej punktów wejścia wilgoci do wnętrza telefonu (które swoją drogą można lepiej wykorzystać bez tacki). Można go sobie samemu wygenerować, nie trzeba iść do salonu operatora. I można zapomnieć o tym nieszczęsnym narzędziu do zmiany karty SIM, którego nigdy nie ma pod ręką. 

Tak jak pisał WojtekWojtek, największą wadą jest brak obsługi lokalnych kart SIM w bardziej zacofanych krajach. Tym niemniej kierunek jest jeden. eSIM to korzyści dla wszystkich: operatorzy nie muszą bawić się w dystrybucję plastików, klienci nie muszą czekać na karty SIM. Jakby się uprzeć, to nawet środowisko na tym zyskuje, bo nie trzeba drukować tego wszystkiego. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 12 września 2022 - 20:51

Europa nie jest gotowa. Np we Włoszech jest esim, ale nie działa w taryfach firmowych. Ja akurat używam taryfę firmowa. Zostałbym byz telefonu. 



#6 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 września 2022 - 07:48

Upuszczam telefon, przestaje działać. Nie kupię byle szrota za 100 zł, czy nie wezmę starego z szuflady żeby być w kontakcie bo nie mają esim, a karty nie mam żeby przełożyć. Beznadziejny pomysł, jako dodatek tak, ale jako jedyna opcja - oby jak najdłużej nie.

Użytkownik Regiss edytował ten post 13 września 2022 - 07:49

iPhone 15 Pro


#7 Wladimirowicz

Wladimirowicz
  • 35 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2022 - 14:39

Moim zdaniem obecność tylko eSIM to nic innego, jak kolejna "demokratycznie poprawna" monopolizacja rynku. Moim zdaniem to ustawka między największymi operatorami sieci komórkowych na Świecie i Apple. W tym siedzą wszyscy, na Vodafone/Orange.T-Mobile począwszy a na DoCoMo skończywszy. Jestem kierowcą TIR, 85% Azja i Rosja. Gdybym, zmuszony był korzystać z Roamingu nie zarobiłbym na telefon w miesiąc. Pomysłowość amerykanów celuje tylko w takich, ludzi pracy, ludzi biznesu. Minuta połączenia z LycaMobile z Rosji do Polski kosztuje około 12.70zł (Roaming). Ta sama minuta wykonana z MTS albo BeeLine kosztuje od około 4 do 6zł. Minuta połączenia z karty Lyca do Rosji będąc w Rosji kosztuje tyle samo, czyli 12.70zł.  10 minut rozmowy z pomocą drogową kosztuje 127.00zł. Rozwiązanie jest tylko jedno, po kilka telefonów ze sobą i dla każdego kraju inna, lokalna karta.
Ciekaw jestem, czy Apple wprowadziło w telefonach ograniczenia, dotyczące limitu instalacji eSIM jak w Huawei. Używałem jakiś czas Huawei i mogłem zainstalować tylko i wyłącznie 2 karty eSIM (dla trybu dualsim) oraz mieć w pamięci podręcznej maksymalnie 6 kart. Dla kierowców TIR to tyle co kot napłakał, jedna karta służbowa z Polski, druga prywatna z domu a reszta eSIM ze Świata.
Suma sumarum... świat za jakiś czas wróci do gołębi pocztowych.


Użytkownik Wladimirowicz edytował ten post 23 listopada 2022 - 14:40

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi na co stać.


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2022 - 20:30

No to z iOS możesz być szczęśliwy, bo jest do 8 kart eSIM. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Wladimirowicz

Wladimirowicz
  • 35 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopada 2022 - 11:21

Jak to wygląda w realu? Powiedzmy, że telefon oprócz eSIM ma jescze dual sim i akurat zamontowane 2 karty. Jak zachowują się te karty, gdy zainstaluję coś z profilu eSIM? Jedna z kart wyłączona, tak?
A jak jest z trybem przenoszenia profilu do innego iPhone'a? W Plusie mówią, że gdy skasujesz 5 razy profil przenosząc do czegoś innego to każdy kolejny płatny i możliwy do wydania tylko w salonie (osobiście). Komucha po całości.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi na co stać.


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2022 - 11:34

1. Dual SIM w iPhonie polega na tym, że jest jedna karta fizyczna i jedna karta wirtualna (eSIM). Pomijam tutaj wyjątki – modele dla Chin, gdzie mogą być dwie fizyczne karty SIM oraz Amerykę, gdzie najnowsze modele mają wyłącznie eSIM. 

2. Możesz mieć wgranych do iPhone'a 8 kart eSIM (i mieć włożoną fizyczną). W ustawieniach wybierasz sobie, które mają być włączone. Nie ma potrzeby kontaktowania się z operatorem, żeby włączyć taką kartę, nie podlega to żadnym opłatom.

3. Wymiany kart eSIM są konieczne w zasadzie jedynie wtedy, kiedy zmieniamy telefon. Wtedy, przynajmniej w Polsce, eSIM trzeba wymienić na koncie użytkownika na nowy. 5 razy to jest w miesiącu/okresie rozliczeniowym (zależnie od oferty). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych