Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple watch 8, czujnik temperatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 11 września 2022 - 10:22

Cześć,

 

Jednym z głównych powodów dla którego chcę kupić nowego apple watcha jest czujnik temperatury. Jednak nie do końca rozumiem jak on będzie dokładnie działał. Nastawiłem się, że w każdej chwili będę mógł sobie sprawdzić ile wynosi moja temperatura ciała jednak gdzieś dziś wyczytałem, że takie osoby jak ja się rozczarują bo czujnik działa w inny sposób. Czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to będzie wyglądać?

 

Pozdrawiam



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 11 września 2022 - 10:41

Czujnik w praktyce rejestruje zmiany temperatury ciała i służy głównie do śledzenia cyklu owulacyjnego kobiet. Nie powie ci dokładnie jaką masz temperaturę, bo ręka nie jest miejscem w którym można ją w ogóle zmierzyć. Dodatkowy czujnik w modelu ultra zmierzyć temperaturę wody. Natomiast pomiar temperatury powietrza wokół ciebie zegarkiem który jest na ręce oraz pomiar temperatury ciała jest moim zdaniem niewykonalny i Apple tego nie obiecuje.

#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2022 - 10:43

Nie, nie będzie można zmierzyć temperatury. „Wyposażono w innowacyjną nową funkcję monitowania temperatury, która pozwala kobietom na wnikliwą analizę swojego zdrowia. Specjalna konstrukcja dwóch czujników ogranicza przekłamania, których przyczyną może być środowisko zewnętrzne lub sam organizm. Nowe rozwiązania pozwalają urządzeniu na szacowanie czasu owulacji na podstawie wcześniejszy danych, a taka informacja może ułatwić planowanie rodziny”.
 
Pozdrawiam Nowy Sącz, moje rodzinne miasto ;-)

Użytkownik soczekpl edytował ten post 11 września 2022 - 10:44

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 11 września 2022 - 12:16

Dzięki za odpowiedzi, czyli tak jak myślałem te wszystkie hasła w co drugim portalu technicznym można wyrzucić do kosza. "apple watch dostanie funkcje pomiaru temperatury ciała", "apple watch pozwoli zmierzyć temperaturę ciała" itp :)



#5 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 11 września 2022 - 12:58

to nie jest do końca tak jak piszą poprzednicy.
Owszem, apple watch nie zmierzy dokładnej temperatury, ale będzie mierzył odchyły od tzw. temperatury bazowej, pokazując odpowiedni wykres w health app.

Dzięki temu użytkownik będzie miał informację, że z jego temperaturą coś jest nie tak, co umożliwi mu albo zmierzenie dokładnej temperatury albo powiązanie odchyleń z innym objawami.

Stąd w komunikacie na prezentacji pojawia się taka fraza: „ In the health app, you’ll be able to see nightly shifts from your baseline temperature, which can be caused by things like exercise, jet lag, alcohol or illness, but tracking temperature changes is even more useful for those who ovulate because cyclical patterns can reveal the biphasic shift.”

Więcej można tu poczytać:
https://techcrunch.c...erature-sensor/

<p>Macmini M1 IPad Mini 5 iPhone 13 mini Atv3, A4k


#6 Tonden

Tonden
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2022 - 09:48

Czy to znaczy że temperatura jest mierzona tylko w nocy ("nightly shifts")? AW musi być do tego w jakimś konkretnym Focusie, trzeba włączyć śledzenie snu?



#7 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 16 września 2022 - 16:24

Czy to znaczy że temperatura jest mierzona tylko w nocy ("nightly shifts")? AW musi być do tego w jakimś konkretnym Focusie, trzeba włączyć śledzenie snu?

 

w aplikacji zdrowie masz zakładkę "temperatura nadgarstka". Pomiary wykonywane są podczas snu. Zbieranie danych trwa około 5 nocy. Sleep focus musi być aktywny przynajmniej 4 godziny w nocy, przez 5 dni.

Tu masz więcej:

https://support.appl.../pl-pl/HT213275

 

Sam sprawdzę jak to działa, ponieważ dzisiaj odebrałem AW8.


Użytkownik summerinparis33 edytował ten post 16 września 2022 - 16:25

<p>Macmini M1 IPad Mini 5 iPhone 13 mini Atv3, A4k


#8 Tonden

Tonden
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2022 - 15:10

Dzięki za info. Daj znać jak to wygląda w praktyce.
Ja się ciągle waham…




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych