Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch i ustawienia dostępności z iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 LadyRoot

LadyRoot
  • 42 postów
  • SkądMonachium

Napisano 03 września 2022 - 10:10

Posiadam iP 13, AW5 oraz aparaty słuchowe Oticon (Made for iPhone, obsługa MFi).
Aparaty sa sparowane z telefonem przez Bluetooth oraz poprawnie skonfigurowane w opcjach dostępności (Accessibility) na iPhone. Umożliwia mi to przesyłanie strumieniowe do aparatów oraz wykorzystanie ich jako słuchawki do rozmów (dwukierunkowo).
 
Niestety, aparaty, w których bateria powinna trzymać 16-14 godzin, rozładowują się po 7-8.
Po telefonie do producenta, pierwsze pytanie brzmiało: a ma Pani Apple Watch? To proszę wyłączyć. Wg producenta (Oticon) iPhone niejako bez wiedzy użytkownika współdzieli pewne ustawienia z AW, takie, jak ustawienia sparowania urządzeń Bluetooth.
I rzeczywiście, po wyłączeniu AW bateria trzyma ponad 14 godzin mimo ciągłego przesyłu dźwięku.
 
Pytanie, jakie nasuwa mi się, to czy i w jaki sposób mogę ograniczyć AW dostęp do aparatów?
W AW nie widnieją one na liście urządzeń Bluetooth. Podobnie, nie posiadam aplikacji do nich na AW, a dźwięki z AW nie są w ogóle przesyłane do aparatu.
 
Nie chciałabym wyłączać Bluetooth w AW, żeby nie doładowywać aparatów w ciągu dnia.
Czy jest jakiś sposób, żeby to obejść?
Nie zauważyłam opcji dostępności w AW, które by pozwoliły wyłączyć tę opcję. RTT mam wyłączone.
 
Nie chcę też odłączać aparatów od iP, co prawda bez strumieniowania mogę się obejsć, ale potrzebuję aplikacji do zmiany programów i nierównomiernego rozłożenia dźwięków w razie potrzeby (ponieważ przyciski na aparatach zmieniają ustawienia symetrycznie, tj. w obu naraz tak samo).
 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych